NADŠENCI, kteří si hrají a na 99% systém NA KLÍČ nepořídí

Nezařaditelné
Uživatelský avatar
RobertM
Příspěvky: 266
Registrován: sob led 07, 2012 2:47 pm

NADŠENCI, kteří si hrají a na 99% systém NA KLÍČ nepořídí

Příspěvek od RobertM »

Pro kutily, bastlery a nadšence, kteří si hrají a na 99% systém NA KLÍČ nikdy nepořídí ..
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2573
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: NADŠENCI, kteří si hrají a na 99% systém NA KLÍČ nepoříd

Příspěvek od tomas »

To je asi fakt. A to má být stížnost, postesk, nebo nějaký výkřik? Nechápu smysl tohoto zápisku. :?:
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: NADŠENCI, kteří si hrají a na 99% systém NA KLÍČ nepoříd

Příspěvek od mypower.cz »

taky nejak nechapu .. bylo by mozne to prosim nejak rozvest tuhle myslenku?
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am

Re: NADŠENCI, kteří si hrají a na 99% systém NA KLÍČ nepoříd

Příspěvek od joseff »

???
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2573
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: NADŠENCI, kteří si hrají a na 99% systém NA KLÍČ nepoříd

Příspěvek od tomas »

Už chápu, souvisí to asi s tímto vláknem: https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 4&start=20 :D
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: NADŠENCI, kteří si hrají a na 99% systém NA KLÍČ nepoříd

Příspěvek od vata »

Já to bohužel chápu. Marketing se nás pokouší odkázat do patřičných mezí.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Uživatelský avatar
Toul
Příspěvky: 322
Registrován: čtv dub 21, 2011 2:46 pm

Re: NADŠENCI, kteří si hrají a na 99% systém NA KLÍČ nepoříd

Příspěvek od Toul »

Přesto stále nechápu, je to téma o ničem. navrhuji celé smazat.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: NADŠENCI, kteří si hrají a na 99% systém NA KLÍČ nepoříd

Příspěvek od mypower.cz »

a nahodou ja se priznavam, jsem nadšenec, bastlir (protoze momentalne ted velmi omezene finance), system na klic jsem koupil, protoze jsem o tom onehda vubec nic nevedel, ale hrat si moc nehraju pac jsem na tom komplet zavisly pac pripojku k DS nemam, takze tady veskera hra konci :D a jedeme na ostro :twisted: a pekne s naprosto minimalnimi a nekdy i nulovymi naklady formou DIY (Do It Yourself - aneb urob si sam). No nebyt tohoto fora a zdejsich lidi se zkusenostmi, pak bych ted asi elektriku uz nemel a vubec nic bych se nedozvedel. *sun* :arrow: *batt* :arrow: :idea:
avatar
Příspěvky: 484
Registrován: ned kvě 08, 2011 10:16 am

Re: NADŠENCI, kteří si hrají a na 99% systém NA KLÍČ nepoříd

Příspěvek od avatar »

Pokud proste chcete neco prodat tak me proste zajima jeslti dokazete udelat panel 280wp za cenu 4500 kc a levneji klidne bez papiru. to nas tu zajima. To same regulatory. Malo kdo znas si to dava do nakladu a vecina znas bude rada kdyz nebudou muset platit DPH prozrane vlade.

Dneska je doba cen a system doma si budu delat rozhodne sam uz zduvodu ze chci mit vse na 100% a vim ze si to tak udelam. Firma nikdy nedela na 100%. jedine nadcenec tak to je
Chose
Příspěvky: 33
Registrován: stř zář 21, 2011 10:41 pm

Re: NADŠENCI, kteří si hrají a na 99% systém NA KLÍČ nepoříd

Příspěvek od Chose »

Ten 280wp panel za cenu 4500 kc by mě taky zajímal. Dovolím si jen tak skromě napsat, že pokud bych měl měsíční příjem 50.000 kc netto tak si systém za pul milionu mužu koupit ale pochybuju že by mě to vubec při stávajících
cenách elektřiny zajímalo. Když jsem ale hluboce pod celostátním průměrem musím systém postupně látat tak
aby byl co nejlevnější ale taky co nejvýkonnější a já si mohl většinu případných závad opravit sám.
Poučil jsem se od Filipa ktery má profisystém a nezdá se že je úplně bez starostí.
avatar
Příspěvky: 484
Registrován: ned kvě 08, 2011 10:16 am

Re: NADŠENCI, kteří si hrají a na 99% systém NA KLÍČ nepoříd

Příspěvek od avatar »

no jde mi o to ze na netu v bazarech se pohybuji nove za 5000 5500 ruzne znacky tak me zajima jak jsou na tom oni. Jeslti tedy dokazi udelat slusnou cenu
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Re: NADŠENCI, kteří si hrají a na 99% systém NA KLÍČ nepoříd

Příspěvek od matej »

Už asi vím, co chtěl básník říci: Člověk solarni-panely.cz možná zjistil, že přišel prodávat na nesprávné fórum .. protože tohle fórum je
Pro kutily, bastlery a nadšence, kteří si hrají a na 99% systém NA KLÍČ nikdy nepořídí ..
Pravda a Láska zvítězí!.
Uživatelský avatar
RobertM
Příspěvky: 266
Registrován: sob led 07, 2012 2:47 pm

Re: NADŠENCI, kteří si hrají a na 99% systém NA KLÍČ nepoříd

Příspěvek od RobertM »

mypower.cz píše:a nahodou ja se priznavam, jsem nadšenec, bastlir (protoze momentalne ted velmi omezene finance), system na klic jsem koupil, protoze jsem o tom onehda vubec nic nevedel, ale hrat si moc nehraju pac jsem na tom komplet zavisly pac pripojku k DS nemam, takze tady veskera hra konci :D a jedeme na ostro :twisted: a pekne s naprosto minimalnimi a nekdy i nulovymi naklady formou DIY (Do It Yourself - aneb urob si sam). No nebyt tohoto fora a zdejsich lidi se zkusenostmi, pak bych ted asi elektriku uz nemel a vubec nic bych se nedozvedel. *sun* :arrow: *batt* :arrow: :idea:
My Vam samozrejme fandime, jsme taktez parta nadsencu, bastliru a pokud se da nekde usetrit proc ne. Zacinali jsme kdysi vpodstate stejne s jednim malym panylkem a darovanou autobaterii a taky jsme si hrali radi. Jen mame tu nevyhodu ze si ted uz bohuzel tolik hrat nemuzeme protoze se nam ten nas konicek zamestnanim a proto jsme ho nuceni brat uz ponekud zodpovedneji. Kazdopadne pokud bude zajem a bude to v nasich silach, radi pomuzeme a tim nemyslim marketing :-) Obcas neco zbyde, nebo se stane nepotrebbnym, atd. Jinak cistym ostrovnim systemum velmi fandime a sami jsme na nich od jara do podzimu obcas zavisli, takze uz nam to proste verte ze nas to taky bavi ..
Uživatelský avatar
RobertM
Příspěvky: 266
Registrován: sob led 07, 2012 2:47 pm

Re: NADŠENCI, kteří si hrají a na 99% systém NA KLÍČ nepoříd

Příspěvek od RobertM »

matej_bb píše:Už asi vím, co chtěl básník říci: Člověk solarni-panely.cz možná zjistil, že přišel prodávat na nesprávné fórum .. protože tohle fórum je
Pro kutily, bastlery a nadšence, kteří si hrají a na 99% systém NA KLÍČ nikdy nepořídí ..
A pravě že tenhle topic uživatel solarni-panely.cz včera založil dle nápadu uživatele JiříK :-) Nesnaží se tu nic prodávat, od toho má jiné kanály neblázněte :-) .. protože dobře ví, že na tomto vlákně je to právě o tom že NADŠENCI, kteří si hrají a na 99% systém NA KLÍČ nepořídí :-) a možná si chce taky trochu hrát nebo třeba možná jednou malinko poradit nebo se taky třeba něco i přiučit. teda jestli neva ..
Uživatelský avatar
RobertM
Příspěvky: 266
Registrován: sob led 07, 2012 2:47 pm

Re: NADŠENCI, kteří si hrají a na 99% systém NA KLÍČ nepoříd

Příspěvek od RobertM »

avatar píše:Pokud proste chcete neco prodat tak me proste zajima jeslti dokazete udelat panel 280wp za cenu 4500 kc a levneji klidne bez papiru. to nas tu zajima. To same regulatory. Malo kdo znas si to dava do nakladu a vecina znas bude rada kdyz nebudou muset platit DPH prozrane vlade.

Dneska je doba cen a system doma si budu delat rozhodne sam uz zduvodu ze chci mit vse na 100% a vim ze si to tak udelam. Firma nikdy nedela na 100%. jedine nadcenec tak to je
Panel 280Wp za 4500 a bez papiru urcite nedokazeme, tak jste nas dostal, jste spokojen? Pochopte my Vam nechceme prodavat zadne panely ani s papirem ani bez papiru, ostatne musime stale resit ceny panelu? Toto tema me opravdu nebavi. Znovu opakuji nechceme tady nikomu nic prodavat, jen se podelit o zkusenosti pripadne mozna diskutovat o mozna zajimavych, mozna kontraverznich ci jak Vata napsala o "nevkusne inovativnich" resenich. Na marketing prosim zapomente .. je to nesmysl .. NADŠENCI, kteří si hrají a na 99% systém NA KLÍČ nepořídí .. sory ale proste nejste nase cilova skupina :-) coz neznamena ze se s vami nechceme bavit, hrat si, bastlit ci resit jina zajimava temata :-) Diky predem vsem za pokud mozno cenove a marketingove necupovani :-)
avatar
Příspěvky: 484
Registrován: ned kvě 08, 2011 10:16 am

Re: NADŠENCI, kteří si hrají a na 99% systém NA KLÍČ nepoříd

Příspěvek od avatar »

no skoda )) ja totiz budu kupovat 8 panelu takze me to zajima.
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: NADŠENCI, kteří si hrají a na 99% systém NA KLÍČ nepoříd

Příspěvek od vata »

já nepsala nic o nevkusně inovativních "řešeních" ale o tónu :|, který byl pro tento web novinkou, a aspoň pro mne ne zrovna příjemnou.
Ale co jsme si to jsme si :)
Zkuste nám tady třeba nabídnout nějaký ten materiál, co vám zbyl, většina z nás pořád něco inovuje :) Mě teď koncem ledna například čeká upgrade regulátoru a rozvaděče.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Uživatelský avatar
RobertM
Příspěvky: 266
Registrován: sob led 07, 2012 2:47 pm

Re: NADŠENCI, kteří si hrají a na 99% systém NA KLÍČ nepoříd

Příspěvek od RobertM »

avatar píše:no skoda )) ja totiz budu kupovat 8 panelu takze me to zajima.
a muzu se zeptat jak jste prisel na ty 280ky? Vam se zdaji v necem lepsi nez jine panely? Standardne se spise posuzuje odklon o jihu, sklon a rozmery strechy. My 280ky skoro vubec nepouzivame, jsou i levnejsi a lepsi panely .. zkuste prosim napsat neco o te strese kam to ma prijit, atd. a mozna vymyslime nejakou lepsi variantu , diky ..
Uživatelský avatar
RobertM
Příspěvky: 266
Registrován: sob led 07, 2012 2:47 pm

Re: NADŠENCI, kteří si hrají a na 99% systém NA KLÍČ nepoříd

Příspěvek od RobertM »

vata píše:já nepsala nic o nevkusně inovativních "řešeních" ale o tónu :|, který byl pro tento web novinkou, a aspoň pro mne ne zrovna příjemnou.
Ale co jsme si to jsme si :)
Zkuste nám tady třeba nabídnout nějaký ten materiál, co vám zbyl, většina z nás pořád něco inovuje :) Mě teď koncem ledna například čeká upgrade regulátoru a rozvaděče.
No regulátor je velmi zajímavé téma. Regulátory většinou navrhujeme s ohledem na možnost plánovaného rošíření FV pole. Tzn. pokud víte že na střeše bude nějaký konečný počet panelů, tak to chce napsat typ počet panelu a vybere se regulátor. Na jaře bude výběr MPPT regulátorů už dosti slušný, takže bude z čeho vybírat. Co se týká materiálu, stále se něco vyskytuje .. např AGM akumulátory 100Ah, měniče, panely, regulátory atd .. většinou se samozřejmě jedná o cca rok až tři používané komponenty, pokud něco sháníte zkuste poptat konkrétněji, zkusíme něco vymyslet. Děkuji
Uživatelský avatar
Lui
Příspěvky: 1232
Registrován: pon srp 08, 2011 3:14 pm
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 35kwp
Kapacita baterie [kWh]: malá
Bydliště: Slovensko

Re: NADŠENCI, kteří si hrají a na 99% systém NA KLÍČ nepoříd

Příspěvek od Lui »

solarni-panely.cz píše: regulátory atd .. většinou se samozřejmě jedná o cca rok až tři používané komponenty, pokud něco sháníte zkuste poptat konkrétněji, zkusíme něco vymyslet. Děkuji
No tak s tymto Ste ma "troska" zaujal.... ;)
A ze su to pouzivane veci,tak to by mne osobne nevadilo....tak skuste sem napisat nejaky regulator na 48V a a cenou....ale na prud sa nepytajte,lebo ten by mi bodol tak 80A....takza napiste sem "nieco" trebars hocico male...este lepsie by bolo MPPT.... ;)
málo kwp ::pv:: , 60V 1,2kAh , 15S 600P Lion *batt* + 60V 198Ah Lifepo4 *batt* , 10 x MPPT VT-80 , 4xStuder XTH 8000 vo výstavbe ,
Záloha:180Wp ::pv:: ,12V LiFePO4 60Ah *batt* , epsolar 10 ,victron 350w sinus

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek