Těžba ropy

Obecná diskuze na téma "soběstačnost" s využitím alternativních zdrojů energie, jejich využití v běžném životě, potravinová soběstačnost atd.
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm

Re: Těžba ropy

Příspěvek od drama »

jirka píše:MMF neovladá cizí země, ale zajištuje finanční stabilitu trhů. Tvrdit, že koloniální země vysávali své kolonie je taky nesmysl, dělali to pro drahé kovy, potraviny nebo pro svou pýchu. Většina kolonií byla ztrátová, ale všechny kolonie byly hospodářsky, zdravotně a možná i právně povzneseny. Posílat do afriky potravinovou pomoc je nesmysl, každých dvacet let populaci zdvojnásobí. V těchto i jiných zemích nevládne stát, ale víra a kalašnikov. Dětí je mi líto taky, ale nemá to smysl jsou stále v době kamenné. Četl jsem,že země je schopna uživit 50 miliard lidí, možná, ale nezapočítavají do toho brzy vyčerpatelná paliva tj.ropu,plyn a uhlí, které se budou muset nahradit. Co potom snad jen to atom,slunce a dřevo, které je dnes z hlediska využití půdy odsunuto na poslední kolej.
Neubráním se u Vás pocitu absence humanismu, nicméně s těmi koloniemi nemáte úplně pravdu. Naprostá většina kolonií samozřejmě byla zisková, jen po druhé světové válce se to otočilo, ale celkově vzato to rozhodně nebyla žádná charita. Je ovšem pravdou, že třeba britské zisky z obchodu s evropskými státy byly větší než příjmy z kolonií.
toxic_cz
Příspěvky: 193
Registrován: pon říj 17, 2011 8:19 pm
Bydliště: Praha

Re: Těžba ropy

Příspěvek od toxic_cz »

jirka píše:u baterii jsem skeptickej i do budoucna, ale vymyslet dostupný článek s 90% učinností to by byla paráda. Vše je možný.,snad se nožijem. Průmyslová revoluce století páry by byla jen slabej odvar, to by se děli věci.
již existují technologie, např. supravodivé akumulátory SMES (Superconducting Magnetic Energy Storage) obstály při experimentech při milionech cyklů nabití/vybití s účinností lepší než 95 %.
Krása uchování energie v magnetickém poli, proud prostě proudí v vodiči cyklického tvaru.

Obrázek
Jeden z najvětších komerčně využívaných supravodivých magnetických zásobníků energie na světě s výkonom 10 MW je instalovaný v továrně Kameyama na výrobu LCD televizí firmy Sharp v Japonsku. Slouží především na uchovávání energie získané solárními články, které továrna používá jako jeden ze zdrojů energie.

Supravodivost dnes umíme vyvolat i v řadě kovů, slitin a dokonce ve speciální keramice už nejen při teplotách kapalného helia, ale i za ekonomicky dostupnějších teplot v kapalném dusíku a vodíku.
czANSO.com - český amaterský balon na hranici vesmíru (první let dosáhl výšky 31 084 m! - fotky a videa z letu)
Malý fotovoltaický ostrovní systém v panelovém bytě - 62Wp handmade, LifeYPO4 40Ah/12V, sběrnice 12V (modem, router, LED)
Bitcoinman.cz představuje ฿ Bitcoin ฿ - decentralizovanou svobodnou elektronickou měnu, která je mimo dosah vlád a bank
Uživatelský avatar
Lui
Příspěvky: 1230
Registrován: pon srp 08, 2011 3:14 pm
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 35kwp
Kapacita baterie [kWh]: malá
Bydliště: Slovensko

Re: Těžba ropy

Příspěvek od Lui »

toxic_cz píše:již existují technologie, např. supravodivé akumulátory SMES (Superconducting Magnetic Energy Storage) obstály při experimentech při milionech cyklů nabití/vybití s účinností lepší než 95 %.
Krása uchování energie v magnetickém poli, proud prostě proudí v vodiči cyklického tvaru.
Jooooj.....to chcem aj ja.... :yes:
*sun* *sun* *sun* *batt* *batt* *batt* *batt* *batt* :yes:

8-)
málo kwp ::pv:: , 60V 1,2kAh , 15S 600P Lion *batt* + 60V 198Ah Lifepo4 *batt* , 10 x MPPT VT-80 , 4xStuder XTH 8000 vo výstavbe ,
Záloha:180Wp ::pv:: ,12V LiFePO4 60Ah *batt* , epsolar 10 ,victron 350w sinus
rimi
Příspěvky: 389
Registrován: čtv říj 13, 2011 10:45 am
Bydliště: Příbor

Re: Těžba ropy

Příspěvek od rimi »

jirka píše:MMF neovladá cizí země, ale zajištuje finanční stabilitu trhů.
Pro pochopeni tohohle bych potreboval vedet, co na tech filmech, co jsem tu postnul, je spatne, kde se konkretne lze. Nemam TV, takze svuj nazor si deformuju prave pomoci takovych pramenu a blbe je, ze vsechno do sebe tak nejak zapada.

Zprava z tisku:
......Eurozóna a MMF naopak tlačí na vládu v Aténách, aby privatizaci urychlila. Je to totiž jedna z podmínek pro čerpání záchranného úvěru......

A financni stabilita, to nevim, zda se mi, ze posledni, co potrebujem, je vymenit vytistene papirky za svobodu (pokud dluhova unie pozada o pomoc ve svetove mene, jsme v ...).
jirka
Příspěvky: 38
Registrován: stř říj 05, 2011 4:31 pm

Re: Těžba ropy

Příspěvek od jirka »

ten odkaz na afriku je plný blábolů. 60léta naprodukce potravin, vládu měli již černoši, farmy tj.produkci ovládali běloši, věděli jak hospodařit,kde co kupovat, prodávat a měli velkofarmy. To dnes zatím zůstalo v JAR, ale za pár let to tam dopadne jak v sousední Zimbabwe kde politika pana Mugabeho u farem bělochů zničila potravinovou soběstačnost a zásadní příjem do rozpočtu.Další rok následoval hladomor. Dále píšou světová banka v 60.letech půjčila peníze s tím že údajně nadějné režimy provedou privatizaci zdravotního,školského a sociálního systému. Privatizace,tady si snad dělá autor srandu. Na zavedení pov.škol docházky,důchodového systému, jednoduše výběru daní nevidím nic špatného. Důchodový systém až na určité státní uředníky v africe není, proto také tolik dětí. Píšou že za padesát let, musí afrika díky dotační politice evropkého zemědělce 25% potravin dovážet, nedovážejte pěstujte sami, já bych stejně tu jejich produkci plnou ddt nekupoval. JInak za padesát let populace afriky vč.válek, nemocí, hladomorů stoupla čtyřikrát. Možná nejsem humanista ale dispečer a stěhování národů už tu parkrát bylo.
rimi
Příspěvky: 389
Registrován: čtv říj 13, 2011 10:45 am
Bydliště: Příbor

Re: Těžba ropy

Příspěvek od rimi »

Dalsi snuska blabolu o zimbabwe a zlem MMF:
http://blisty.cz/art/33551.html

Jinak zkuste dat na webu zvedavec.org hledat vyraz MMF, podle me nenajdete ani jeden clanek, co by je rozkoukany clovek nenazval plky. Vsechny tam jsou jen o chamtivosti. O tom, ze majitel webu je v nelibosti (ne)mocnych, svedci i jeho nedavne odsouzeni za pretisteni clanku...
jirka
Příspěvky: 38
Registrován: stř říj 05, 2011 4:31 pm

Re: Těžba ropy

Příspěvek od jirka »

tady si stačí něco přečíst o jeho autorovi
Ing. Mesfin Gedlu, Ph.D. politolog, výzkumný pracovník Ústavu mezinárodních vztahů v Praze se specializací na společnost a politiku současné Afriky. Pochází z Etiopie.
Jeho další články jsem nečetl, ale jen ty nadpisy mi připomínají štvavou politiku bolševiků o imperiálních mocnostech.Stači se kouknout na ty reprizované aktuality, tuším před 25 léty.
Jinak autor u nás vystudoval koncem sedmdesátých let tropické zemědělství, v nové době dostudoval a asi vyučuje politologii. Na to, že je to vystudovaný odborník na řešení afrického problému a tady učí, zkoumá za státní peníze takové plky je skutečná tragedie afriky a nakonec i naše.
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm

Re: Těžba ropy

Příspěvek od drama »

jirka píše:tady si stačí něco přečíst o jeho autorovi
Ing. Mesfin Gedlu, Ph.D. politolog, výzkumný pracovník Ústavu mezinárodních vztahů v Praze se specializací na společnost a politiku současné Afriky. Pochází z Etiopie.
Jeho další články jsem nečetl, ale jen ty nadpisy mi připomínají štvavou politiku bolševiků o imperiálních mocnostech.Stači se kouknout na ty reprizované aktuality, tuším před 25 léty.
Jinak autor u nás vystudoval koncem sedmdesátých let tropické zemědělství, v nové době dostudoval a asi vyučuje politologii. Na to, že je to vystudovaný odborník na řešení afrického problému a tady učí, zkoumá za státní peníze takové plky je skutečná tragedie afriky a nakonec i naše.
Nic asi není černobílé. Mám pocit že v tom článku v Britských listech se úplně ignoruje porušování lidských práv, ke kterému tam dle mého soudu dochází. Na druhou stranu Vaše komentáře k osobě pana Gedla jsou velice nefér. Obávám se, že přímo korelují s xenofobní náladou v ČR.
jirka
Příspěvky: 38
Registrován: stř říj 05, 2011 4:31 pm

Re: Těžba ropy

Příspěvek od jirka »

despotismus a absenci práva v africe jsem uvedl jako skutečný problém, ty články které jsem nečetl se Vám dle titulků zdají v pohodě?
06.09.2007 Krušné daně obchodu s malými a lehkými střelnými zbraněmi
08.08.2007 Za oponou neoliberálního humanitarismu: od Iráku k Darfúru
13.07.2007 V čem spočívá epochální význam kubánské revoluce a jejího vůdce Fidela Castra
02.07.2007 Intervence, budování státu a imperiální ambice USA
11.06.2007 Co by řekl Dobrý voják Švejk o summitu G8?
27.03.2007 Zimbabwe: vítejte zpět špatné vzpomínky!
13.03.2007 Pech impéria nenapraví sentimentální imaginace
20.02.2007 Pošetilá cesta Bílého domu k africké ropě
31.01.2007 Jak dál v Somálsku?
04.01.2007 Somálsko: dávat vinu obvyklým podezřelým, to je recept na vleklou regionální destabilizaci
10.10.2006 Súdán: nejnovější fronta intervenční hegemonie USA?
10.08.2006 Kubánofobie jako základ zahraniční politiky
07.06.2006 Somálsko: břemena neúspěchů
26.05.2006 Panafrikanismus je žijící skutečností
05.05.2006 Afrika a její "čínská budoucnost"
27.03.2006 Lidská práva a suverenita: Představy a skutečnost
28.02.2006 Ropa, militarizace a zájmy nadnárodních korporací
10.02.2006 Neutrální rasismus je také rasismus
13.02.2004 Dobré vládnutí: nové ideologie rozvoje z africké perspektivy
03.02.2004 Globální politika a úskalí africké obnovy
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm

Re: Těžba ropy

Příspěvek od drama »

Teď nevím zda reagujete na nějaký můj komentář, protože souvislost nevidím. Nicméně z názvů článků je jasné, že autor lítá asi na druhé straně extrému. S tím bych souhlasil. Ovšem na druhou stranu mám pocit, že je spojuje jedna pravdivá myšlenka a to sice, že je Afrika bohatými zeměmi dodnes zneužívána a využívána.
rimi
Příspěvky: 389
Registrován: čtv říj 13, 2011 10:45 am
Bydliště: Příbor

Re: Těžba ropy

Příspěvek od rimi »

Ten clanek z 28.02.2006 by mohl byt k tematu? Prectu si, diky za tip :-)

K tematu placnu clanek z roku 2006. V te dobe nikdo nevedel, ze Kadafi chysta zlaty dinar pro obchody nejen s ropou.
http://zvedavec.org/komentare/2006/01/1 ... -hrozi.htm

Vim, ze v dnesni pohnute dobe jsou obzvlaste potreba spravne prelepky (aby se vedelo, ze obsah nema cenu ani studovat), tak sup o autorovi:
Doktorát z ekonomie získal na Ohio State University. Momentálně vyučuje makroekonomiku, mezinárodní finance a ekonometrii na americké univerzitě v Bulharsku.
Bohuzel napsal jen tento clanek, tak podle nadpisu to bude blbe.
jirka
Příspěvky: 38
Registrován: stř říj 05, 2011 4:31 pm

Re: Těžba ropy

Příspěvek od jirka »

To je hodně zajímavej článek, na každým šprochu vpravdy trochu
avatar
Příspěvky: 484
Registrován: ned kvě 08, 2011 10:16 am

Re: Těžba ropy

Příspěvek od avatar »

o tom ze irak chtel za naftu eura a chtel se vyhnout dolaru je znamo. Proto taky amici se snazili ho presvedcit a kdyz to neslo tak proste na nej zautocil a vsichni jim to posvetily. TO same ted udelal v libii chudak kadafi proste uz chtel aby mu bud platili v jine mene nebo zaplatily sve dluhy prevazne britanie a francie. takze znovu rozvraceni rezimu pod dohledem NATO...... Ted je narade iran sem zjedavej ajk dlouho vydrzi a za jak dlouho se knim dostane demokracie ))))

Nerikam ze sadam i kadafi byli svatousci delali bordel ale ve vecine pripadu svou zemi zvedli , nemely dluhy lidi mohly jezdit za hranice. V UK sem mel spolubidlici kluky z IRAKU na cerno tam bydleli. Nemohli se koukat na televizi kdyz tam USA strileli po lidech co vim tak rikali ze tak jak to je v televizi tak to ve skutecnosti neni.Je to jen obraz ktery zapad chce mit u svych lidi. Nepodporovali Sadama ale taky nepodporovali USA.

dnes jde jen o prachy o nic jineho.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek