LF měniče úprava

Měniče stejnosměrného proudu na střídavý proud, porovnání účinnosti, ztráty, optimalizace použití měničů, střídače v UPS - záložní zdroje.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LF měniče úprava

Příspěvek od PavelR »

ja mam 8kw a jsou tam dva. Klidne tomu zkus dat vic kratkodobe to vydrzet musi ...

na techto menicich me mrzi ze to delaji v tom pitomym salamovym dyzajnu. chtelo by to trosku vic krabicoidni tvar.
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: LF měniče úprava

Příspěvek od hurvayz »

Dal sem neco přes 5 a spadne.Ono taky DC napětí hodně padá.Tohle zkusím až bude svítit abych měl jisté ampery ze sluníčka.Doufám že ještě tento rok, když kouknu z okna..Já právě tady někde vyčetl, že mají dvě trafa.Tak sem si říkal že pak by ty kilowaty mohl dat.No co už..Asi se kouknu po té osmičce :lol: :lol:
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: LF měniče úprava

Příspěvek od hurvayz »

PavelR píše:ja mam 8kw a jsou tam dva. Klidne tomu zkus dat vic kratkodobe to vydrzet musi ...

na techto menicich me mrzi ze to delaji v tom pitomym salamovym dyzajnu. chtelo by to trosku vic krabicoidni tvar.


Stačí se podívat na ty fotky z pláže :roll: No fotit se u moře z 8kwtou :shock:
Přílohy
P8260781.JPG
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LF měniče úprava

Příspěvek od PavelR »

na to jsem se taky dival. nemam problem s dekoraci kolem, ale proc to proboha davaji do te spinave vody...

ti cinani jsou asi fakt jiny

predstav si ze bys nasel v menici pisek ...
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: LF měniče úprava

Příspěvek od abrams »

hurvayz píše:
Stačí se podívat na ty fotky z pláže :roll: No fotit se u moře z 8kwtou :shock:
Zdravím ,

jo , fakt parádní prezentace výrobku :lol: co u moře , v moři :o už vidím jak ty měniče po focení utřeli hadrou , zabalili do igelitu , nasadili polistyrény , šoupli do krabic a rozeslali do světa :yes: . Pak se někdo v evropě diví že mu uhnil kus plocháče :hell: .

Musím zaklepat na dřevo , můj 6kW HF stále přede úplně v pohodě :mrgreen: za tři měsíce ani jeden výpadek z přetížení ... a že párkrát dostal záhul :eek2: určitě přes 5kW na pár minut ::rolleyes:: .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: LF měniče úprava

Příspěvek od hurvayz »

:lol: No kdybych pořádně zatřepal...možná by i kousek moře bylo :lol:
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
lanyho
Příspěvky: 59
Registrován: pon čer 09, 2014 10:09 am

Re: LF měniče úprava

Příspěvek od lanyho »

hurvayz: mám pocit, že jsem montoval tento http://www.conrad.cz/feritovy-krouzek-e ... nh.k500695

vejde se tam v pohodě 3,5 závitu ;)
On grid 8kwp (35 x renesola 235W + Sunny TRIPOWER 8000TL) PV-log
off grid chata 3 x 240w Epsolar + 10 x 220w Victron Energy SmartSolar 250/60 PJ 5000W LF 24V
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LF měniče úprava

Příspěvek od pezizka »

Jsem zde čerstvý, já slavil 110kW dnes :lol: Přesto sleduji toto fórum už dlouho, a tuto debatu zde vlastně nechápu :roll: :roll: Matej zde poskytl opravdu opravdu kus KNOW-HOW, a asi díky tomu se mu asi tolerovalo to,že mu to přináší kšeft... On by to jistě zvládl i "inteligentněji", alespoň myslím. To o čem píše bezprostředně znám ze svého řemesla, všichni jen tahají informace (a to nejsou jen desítky až stovky MOSFET, ale hlavně celoživotní učení, práce a snaha) a přitom jsou to lidé, jež ze svého ranku neprozradí nic :| Nechci se nikoho dotknout, ale dokažte někdo co Matej a dejte to sem! Jedna věc je zkušenost, a já osobně ji nabídl s drain-back, no a nikoho to ani nezajímalo a věc druhá stovky hodin práce po nocích :wood: A k Site admin. Takže pokud Matej pustí dost informací tak se mu to toleruje, a když začne hájit své tak se hranice posune ;) Elektroniku dělám, ale u mne je borec a dokázal moc a o moc se podělil, jen není ochotný říct vše... A to mu má někdo za zlé? Tak někdo zkuste dokázat víc jak tlumivku před trafo dle YOU.

HOWGH
lanyho
Příspěvky: 59
Registrován: pon čer 09, 2014 10:09 am

Re: LF měniče úprava

Příspěvek od lanyho »

pezizka: nebudete nám tu vyčítat, že se snažíme ostatním uživatelům tohoto fóra nezištně zpřístupnit (myslím že) povedené měniče PJ LF, za polovic ceny oproti matejovi ? Taktéž jsem nikde neprezentoval, že jsem na to přišel já. Jen jsem poskytl informace ze zahraničního fora, kde s úpravou PJ začli ve stejnou dobu kdy je začal upravovat i matej.
(přelom roku 2013/2014) hmm...

ještě si dovolím malý off topic:
někdy v roce 2006 jsem napsal na dieselpower.cz podrobný obrázkový návod jak vymontovat turbodmychadlo z Octavie vrchem (přestože značkový servis tvrdil, že to není možné) článek má do dneška více jak 300 000 přečtení a byl několikrát kopírován i na jiné weby. Ještě dnes mi čas od času chodí děkovné maily, které opravdu potěší. Od toho prostě fóra jsou......
On grid 8kwp (35 x renesola 235W + Sunny TRIPOWER 8000TL) PV-log
off grid chata 3 x 240w Epsolar + 10 x 220w Victron Energy SmartSolar 250/60 PJ 5000W LF 24V
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LF měniče úprava

Příspěvek od PavelR »

pezizka píše:Jsem zde čerstvý, já slavil 110kW dnes :lol: Přesto sleduji toto fórum už dlouho, a tuto debatu zde vlastně nechápu :roll: :roll: Matej zde poskytl opravdu opravdu kus KNOW-HOW, a asi díky tomu se mu asi tolerovalo to,že mu to přináší kšeft... On by to jistě zvládl i "inteligentněji", alespoň myslím. To o čem píše bezprostředně znám ze svého řemesla, všichni jen tahají informace (a to nejsou jen desítky až stovky MOSFET, ale hlavně celoživotní učení, práce a snaha) a přitom jsou to lidé, jež ze svého ranku neprozradí nic :| Nechci se nikoho dotknout, ale dokažte někdo co Matej a dejte to sem! Jedna věc je zkušenost, a já osobně ji nabídl s drain-back, no a nikoho to ani nezajímalo a věc druhá stovky hodin práce po nocích :wood: A k Site admin. Takže pokud Matej pustí dost informací tak se mu to toleruje, a když začne hájit své tak se hranice posune ;) Elektroniku dělám, ale u mne je borec a dokázal moc a o moc se podělil, jen není ochotný říct vše... A to mu má někdo za zlé? Tak někdo zkuste dokázat víc jak tlumivku před trafo dle YOU.

HOWGH
aji bych souhlasil. Ale o co v tomto vlakne jde? Obecne se vi tak leda o tlumivce Matej tam daval verim tomu i jine upravy. To ze sem nedal ilustrovany navod chapu.
Pokud nekdo chce experimentovat na vlastni pest preci muze ne? Me se nejak nechtelo. Tak jsem koupil od Mateje. Mam taky zaruku atp. Kde je problem.

K tematu.
Funguje nekomu pouze ta tlumivka obstojne? S jakymi klidovymi proudy???
Botas
Příspěvky: 264
Registrován: pon pro 03, 2012 8:53 pm

Re: LF měniče úprava

Příspěvek od Botas »

já proti matějovi nic nemám ani nemám problém s tím že dělá měniče na kšeft třeba sám anglicky víceméně neumím elektronik nejsem tak pokud bych chtěl řešit tak buď bez uprav měnič za levno nebo od matěje s úpravama vše je otázka peněz.
Dle mě matěj tu vystupuje dvojsmyslně a to mu škodí.V jiném tématu píše jak na tom nevydělá jak to dělá skoro za dobrej pocit a kolik na tom strávil času.To evokuje to že by měl bít sdílnej a podělit se pro ten dobrej pocit kór pokud avizoval že už to nebude dělat tak postoupit znalosti dál.
Na druhou stranu tu vystupuje jako prodejce těchto upravenejch měničů za peníze a dá se tu dohledat za kolik kdo kupoval z ebay a za kolik dělá matěj kolik je tedy cena úpravy potažmo i komfortu záruky?jestli je to 10tisíc tak pak se to ale neslučuje s tím prvním.
Proto by matěj třeba měl byt v šopu jako prodejce prodávat měniče se svou úpravou a zárukou je to jeho komerční byznys a tak si nechat postupy pro sebe případně přispívat adminovy jako ostatní v šopu a pak je to prostě obchod a buď si to tak koupím nebo ušetřím a laboruju a skouším klído i dle nějakých návodů na netu.Ale pokud to mám koupené je mi jedno odkud získal úpravce znalosti jestli z toho samého netu nebo 1000 hodin práce prostě já to neumím tak si to zaplatím.
Pak si myslím že by s tím neměl být problém.
Jen dle vystupování matěje to částečně vypadá že je samaritán co to dělá skoro zadarmo (přičemž všichni ví že to tak není) a nechce se s nikým o info podělit.A pak sou všichni nasraní.Včetně matěje kterej si myslí že jsou tu všichni nevděční.
Bohužel kšeft a přátelské rady se blbě spojují a tu se nám to tak nějak neurčitě proplétá.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LF měniče úprava

Příspěvek od PavelR »

Jeste me napadlo jak se posledni dobou resilo co vlastne power jacky vykonove trvale zvladnou, nebo ne. V cem myslite ze by mohl byt problem? V poddimenzovani vykonove elektroniky, nebo traf ze se neuchladi v trvalym provozu?

vedle v dedine je firma co mota toroidy. Kupoval jsem jiz nejaka trafa a cena proti beznym kseftum znatelne lepsi. Toto je resitelny.
lanyho
Příspěvky: 59
Registrován: pon čer 09, 2014 10:09 am

Re: LF měniče úprava

Příspěvek od lanyho »

Vraťme se k tématu.
Mě měnič bere na prázdno 0,75A/25V. Jiné úpravy než tlumivka a odpor ochrany přepětí jsem nedělal.
Když jsem se letos rozhoupal vyměnit svůj zastaralý solární systém za nový, dlouho jsem hledal vhodný měnič, který mi rozeběhne ledničku a "nesežere" mě za živa s klidovou spotřebou.
V cenové kategorii do 15k těžko seženete něco lepšího než PJ LF.

Další plusovou věcí pro PJ je, že na eBay seženete komplet náhradní díly za rozumný peníz.

Pochlubte se kolik komu měniž bere na prázdno.
On grid 8kwp (35 x renesola 235W + Sunny TRIPOWER 8000TL) PV-log
off grid chata 3 x 240w Epsolar + 10 x 220w Victron Energy SmartSolar 250/60 PJ 5000W LF 24V
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LF měniče úprava

Příspěvek od PavelR »

na ebay jde sehnat vykonova deska atp? Das link?
lanyho
Příspěvky: 59
Registrován: pon čer 09, 2014 10:09 am

Re: LF měniče úprava

Příspěvek od lanyho »

PavelR: řekl bych, že je to spíš věc nastavení el. ochrany. Samozřejmě bych se nepokoušel ji nějak zásadně modifikovat. to je možná jediný rozdíl 5000W vs. 6000W. Třeba hurvayz nafotí a můžem porovnat. ;)
On grid 8kwp (35 x renesola 235W + Sunny TRIPOWER 8000TL) PV-log
off grid chata 3 x 240w Epsolar + 10 x 220w Victron Energy SmartSolar 250/60 PJ 5000W LF 24V
lanyho
Příspěvky: 59
Registrován: pon čer 09, 2014 10:09 am

Re: LF měniče úprava

Příspěvek od lanyho »

On grid 8kwp (35 x renesola 235W + Sunny TRIPOWER 8000TL) PV-log
off grid chata 3 x 240w Epsolar + 10 x 220w Victron Energy SmartSolar 250/60 PJ 5000W LF 24V
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: LF měniče úprava

Příspěvek od hurvayz »

Fotky dám,myslím že tady je větší toroid a má 2x2vývody (x2) z trafa.PJ5Kw má jeden 3x1 (x2)-jako drátky...No snad to pochopíte, je ráno teprve, musím zapnout.Já bych tady už radši nerozpoutával diskuzi na téma Matěj a měniče.Myslím že bylo vše řečeno.Pls.Navíc mě to baví se v tom štourat, nemám problém vymýšlet něco nového.Na co taky.Jednalo se mi o spotřebu na prázdno, ta klesla.Nic víc nepotřebuji.Forum je o d toho abychom si poradili Pokud to pujde taky poradím.Pokud mě nestačí výkon, půjdu do silnějšího.Čínan dělá i 15kw, ten by mi mohl stačit. :lol: Cena této 6Kw byla cca 15000, pro zajímavost.
Naposledy upravil(a) hurvayz dne stř srp 27, 2014 6:12 am, celkem upraveno 1 x.
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LF měniče úprava

Příspěvek od PavelR »

lanyho : hmm hledal jsem i jiny prodejce. neposilaji do CR. vsude kolem jo ale CR ne. Neni to divny?
lanyho
Příspěvky: 59
Registrován: pon čer 09, 2014 10:09 am

Re: LF měniče úprava

Příspěvek od lanyho »

PavelR: myslím, že jim stačí napsat a nebude problém. Číňan někdy netuší kde ČR leží. ;)
On grid 8kwp (35 x renesola 235W + Sunny TRIPOWER 8000TL) PV-log
off grid chata 3 x 240w Epsolar + 10 x 220w Victron Energy SmartSolar 250/60 PJ 5000W LF 24V
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: LF měniče úprava

Příspěvek od hurvayz »

Hlavně at na obal napise gift nebo price 20 €.Ne jako mě zbozi nula doprava 23 € a uz bylo clo..+naklady rizeni cca 450Kč.
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek