POWERJACK LF5000W

Archiv ukončených inzerátů
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

POWERJACK LF5000W

Příspěvek od hurvayz »

Nabízím PJ koupeného cca měsíc z5.Na měniči provedena úprava snížení klidového odběru z 3A na 0,69.Je vyveden kabel s relé pro případné přídavné chlazení.Na tyto úpravy neposkytuji žádnou záruku, ani na měnič samotný.Je plně funkční, prodávám z důvodu zakoupení silnějšího.Natočeno 50Kwh.Cena 12000Kč.
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: POWERJACK LF5000W

Příspěvek od hurvayz »

24V
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2224
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: POWERJACK LF5000W

Příspěvek od fugas »

Píšu.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: POWERJACK LF5000W

Příspěvek od ota »

Jak je to se zatížitelnodtí 5kW měniče?
Je to 5kW čínských, nebo to opravdu unese 5k ohmickou zátěž po dobu řekněme 10minut?
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: POWERJACK LF5000W

Příspěvek od hurvayz »

Je na nem tabulka, spis bych se ridil jí..Možná mam citlivější ochrany, tim lip, ale 3kw odběr v pohodě. 3,5 začíná piskat ochrana ale jede-pracka ,Pc, lednice, osvetleni, venilator..Zátěž 4kw jen velmi krátce pak spadne.to byla horkovzduska a konvice..Asi se sychruji, cinani..Na US foru je reseni v podobe upravy snimaci části.Pak lze dosáhnout větších výkonů.Obecně: jsem za ty penize spokojeny, kdyz prisel tak to byl polotovar který je nutný doladit, to se povedlo.Potrebuji na můj RD ale větší výkony proto ho davam pryč, navic se mi náhodou podařilo sehnat neco jineho.Sehnat neco podobneho za ty penize s toroidem se asi v CR nepodaří. Možná je opravdu lepší aby nejel na max a tim padem snad vydrzi dlouho bez poruchy.
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
TyTycko
Příspěvky: 110
Registrován: pon zář 03, 2012 8:47 pm

Re: POWERJACK LF5000W

Příspěvek od TyTycko »

Přidávam test LF5000 ve verzi s Matějovou úpravou: zátěž nad 3.7kw rozsvítí se červená kontrolka.Zátěž nad 4.2kw svítí kontrolka a pípá.Zátěž nad 4,5kw jede a po chvíli mi vypadne 16A jistič,mám to jen na jednu zásuvku,víc nepotřebuji :D
Polánka 2790W (24v),8 x MoserBaer 195w Jih,6 x 205W Sever :-( ,Midnite 150 Lite,NiCd 4x160Ah(life blackout)+18650 2,5kW+LiFePo 160Ah Winston+LiFePo 2x 120Ah by Mivvy, PowerJack LF 6kW by Matěj +5kW záložní by Matěj, HomeAssistant s komunikací BT BMS
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: POWERJACK LF5000W

Příspěvek od hurvayz »

Ano je to přesně tak.bez dodatecnych uprav jak pisu ja.Taky kdo chce vyssi vykon a záruku musi nakoupit od Mateje.Kdo se spokoji s vykonem jaky uvadim ja, případně si jej upraví, tak pak tady za jinou cenovou hladinu.Komu jak libo. ;)
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: POWERJACK LF5000W

Příspěvek od hurvayz »

TyTycko píše:Přidávam test LF5000 ve verzi s Matějovou úpravou: zátěž nad 3.7kw rozsvítí se červená kontrolka.Zátěž nad 4.2kw svítí kontrolka a pípá.Zátěž nad 4,5kw jede a po chvíli mi vypadne 16A jistič,mám to jen na jednu zásuvku,víc nepotřebuji :D

Jak dlouho Vám jede přil zátěži 4kw? Zkoušel jste třeba hodinu?
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
TyTycko
Příspěvky: 110
Registrován: pon zář 03, 2012 8:47 pm

Re: POWERJACK LF5000W

Příspěvek od TyTycko »

No jelikož mi v tom brání ten 16A jistič -alespoň vždycky ověřím jeho funkčnost- tak to je testování tak maximálně na 15minut.Navíc baterky nemám v nejlepším stavu a i když střecha dává 1.5kw tak je to pro ně docela záhul.Ale do těch 4kw je zdá se úplně v pohodě a neprotestuje se žádnými spotrebiči.
Polánka 2790W (24v),8 x MoserBaer 195w Jih,6 x 205W Sever :-( ,Midnite 150 Lite,NiCd 4x160Ah(life blackout)+18650 2,5kW+LiFePo 160Ah Winston+LiFePo 2x 120Ah by Mivvy, PowerJack LF 6kW by Matěj +5kW záložní by Matěj, HomeAssistant s komunikací BT BMS
PavelR
Příspěvky: 3122
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: POWERJACK LF5000W

Příspěvek od PavelR »

To je prave takova podivna vec na techto menicich. U myho 8kw menice je pojistka 25A (ne jistic).
Konzultoval jsem to s matejem. Pojistka by mela vydrzet tech 34A po nejakou dobu. I dle datasheetu by chvili urcite mela vydrzet. Jenze me nevydrzi, takze kdyz se sejde cas od casu sporak, trouba a neco k temu, tak menim pojistku.

Nejak tomu porad nerozumim. Pokud mam zdroj, ktery ma dat 34A trvale a pokryt i mnohem vetsi spicky, tak nejak me 25A pojistka nesedi. Jeste k temu v pouzdre, ktere na tento proud neni delany a s tema kablikama co k temu vedou.

Casem to chci predelat na nejaky rozumnejsi reseni.

Asi se v cine elektrika chova jinak, nez v evrope - kazdopadne za ty prachy je to uzasnej kus zeleza a takovym drobnostem se smeju.
fukuši
Příspěvky: 356
Registrován: úte úno 19, 2013 10:27 pm

Re: POWERJACK LF5000W

Příspěvek od fukuši »

Mám taky čínana KS 3000P jmenovitej výkon 3KW a v pohodě drží 3-3,15Kw klidně i víc jak hodinu a nic.Nemá žádnej problém.Asi není čínan jako činan.Vlastně za 400 dní kdy přes něj protekly 4MWh nikdy 3KW nespadl.Až od cca 3,4Kw píská cca 10sec a pak spadne.Dostal už pěknej záhul a stále drží.Když jsem testoval 4KW Axperta tak taky držel 4,1Kw víc jak hodinu a nic dál jsem ho netrápil ale fakt dobrej měnič.Vypadá to ,že Powerjack je fakt slabota.
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: POWERJACK LF5000W

Příspěvek od hurvayz »

Já mám rezervní měnič 2kw a rozjede klimu která startuje až 3,5Kw s příkonem 1890W. Jiný 3Kw se zakuckal.Jak dlouho by ale jel v tomhle režimu?Jak je taky důležité kolik rozjede krátce, když to nedá trvale..(stejně se teplotně odpojí). Musíme si taky uvědomit, že ta samolepka na něm s výkonama asi není na okrasu.To že má označení 5000W bych přirovnal asi k obrázku níže.Pokud bychom chtěli deklarovaný výkon, tak by jsme se museli poohlednout po něčem jiném, za jiné peníze ovšem.Nechci se opakovat ale když to shrnu, za ty peníze slušná 3Kw .

Jinak inzerát již není aktualní. ;)
Přílohy
2-NEW-font-b-DOME-b-font-TWEETER-DIGITAL-AUDIO-font-b-SOUND-b-font-500W.jpg
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2224
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: POWERJACK LF5000W

Příspěvek od fugas »

hurvayz píše:Já mám rezervní měnič 2kw a rozjede klimu která startuje až 3,5Kw s příkonem 1890W. Jiný 3Kw se zakuckal.Jak dlouho by ale jel v tomhle režimu?Jak je taky důležité kolik rozjede krátce, když to nedá trvale..(stejně se teplotně odpojí). Musíme si taky uvědomit, že ta samolepka na něm s výkonama asi není na okrasu.To že má označení 5000W bych přirovnal asi k obrázku níže.Pokud bychom chtěli deklarovaný výkon, tak by jsme se museli poohlednout po něčem jiném, za jiné peníze ovšem.Nechci se opakovat ale když to shrnu, za ty peníze slušná 3Kw .

Jinak inzerát již není aktualní. ;)
Ale koukám,že pokrok nelze zastavit.Kdysi jsem měl kazetové dvojče s výkonem 500W :D
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Re: POWERJACK LF5000W

Příspěvek od matej »

Zejména vzhledem k pracovnímu vytížení, přerušuji dodávky a úpravy LF měničů na dobu neurčitou, pravděpodobně napořád.

Na cestě z Číny ke mně jsou právě tyto LF měniče:
2x 8000W 48V
1x 5000W 24V
1x 5000W 48V - již zamluven
... a možná bude ještě jeden 6000W 24V.

Dorazit by měly cca 15.9, pak budou k dispozici případným zájemcům, samozřejmě i se všema úpravama.
A ještě je tady ten jeden vyreklamovaný 8000W 48V po výměně obou desek, se zlevou za 900 EUR.
Pravda a Láska zvítězí!.
PavelR
Příspěvky: 3122
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: POWERJACK LF5000W

Příspěvek od PavelR »

fukuši píše:Mám taky čínana KS 3000P jmenovitej výkon 3KW a v pohodě drží 3-3,15Kw klidně i víc jak hodinu a nic.Nemá žádnej problém.Asi není čínan jako činan.Vlastně za 400 dní kdy přes něj protekly 4MWh nikdy 3KW nespadl.Až od cca 3,4Kw píská cca 10sec a pak spadne.Dostal už pěknej záhul a stále drží.Když jsem testoval 4KW Axperta tak taky držel 4,1Kw víc jak hodinu a nic dál jsem ho netrápil ale fakt dobrej měnič.Vypadá to ,že Powerjack je fakt slabota.
nerekl bych ze PJ je slabota. Cumel jsem jaky spicky zvladne. Hovadinky ve stylu pojistka viz muj prispevek vyse jsou nepodstatny. Porovnejme cenu 1080eur za 8kw s cenou 8kw znackovych menicu kde je vse dotazeno do dokonalosti.
Za ten rozdil jsem ochoten leccost zkousnout a dodelat si po svym.

Skoda ze s tim Matej konci. Jeste ze jsem to stihl vzit od nej.
Mateji budes poskytovat nejakou podporu ? kdyby nedej boze neco odeslo... poradit a tak? Jinak preji dobry ksefty ...
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: POWERJACK LF5000W

Příspěvek od mypower.cz »

PavelR píše:Skoda ze s tim Matej konci. Jeste ze jsem to stihl vzit od nej.
Je to prilezitost pro dalsi schopne lidi znale v oboru elektroniky, matej timto krokem ponekud ztraci svou pozici, kterou prevezme nekdo jiny, ale samozrjme pro mateje pochopitelne je potreba jit cestou mensiho odporu a delat veci, ktere prinesou vetsi uzitek za mene usili. Na foru je jich tu relativne dost. Vyvoj urcite nekonci. Je to jen otazka casu. Preji matejovi spoustu obchodnich uspechu.
fukuši
Příspěvky: 356
Registrován: úte úno 19, 2013 10:27 pm

Re: POWERJACK LF5000W

Příspěvek od fukuši »

PavelR píše:
fukuši píše:Mám taky čínana KS 3000P jmenovitej výkon 3KW a v pohodě drží 3-3,15Kw klidně i víc jak hodinu a nic.Nemá žádnej problém.Asi není čínan jako činan.Vlastně za 400 dní kdy přes něj protekly 4MWh nikdy 3KW nespadl.Až od cca 3,4Kw píská cca 10sec a pak spadne.Dostal už pěknej záhul a stále drží.Když jsem testoval 4KW Axperta tak taky držel 4,1Kw víc jak hodinu a nic dál jsem ho netrápil ale fakt dobrej měnič.Vypadá to ,že Powerjack je fakt slabota.
nerekl bych ze PJ je slabota. Cumel jsem jaky spicky zvladne. Hovadinky ve stylu pojistka viz muj prispevek vyse jsou nepodstatny. Porovnejme cenu 1080eur za 8kw s cenou 8kw znackovych menicu kde je vse dotazeno do dokonalosti.
Za ten rozdil jsem ochoten leccost zkousnout a dodelat si po svym.

Skoda ze s tim Matej konci. Jeste ze jsem to stihl vzit od nej.
Mateji budes poskytovat nejakou podporu ? kdyby nedej boze neco odeslo... poradit a tak? Jinak preji dobry ksefty ...
Podle mě je PJ šmejd když 8Kw měnič má problém trvale udržet cca 4,5Kw.KS jsem koupil za cca 11 000 klidová spotřeba je
cca 20W a rozjede víc jak PJ 5KW.Testoval jsem to u kamaráda co měl 5Kw od matěje.Než 8Kw PJ tak je lepší 2x3Kw KS 3000P.Jsem na 22 000 a trvale cca 6500W.Není potřeba nic upravovat.Nedivím se že to Matěj zabalil s PJ.Za tu cenu 8Kw PJ je mnohem lepší 4Kw Axpert o tom žádná.
netko
Příspěvky: 173
Registrován: sob zář 01, 2012 12:43 am
Lokalita: Orava

Re: POWERJACK LF5000W

Příspěvek od netko »

A aky menič by ste odporučili na 4kW zo 48V? len čisto menič na špiraly?
fukuši píše:
PavelR píše:
fukuši píše:Mám taky čínana KS 3000P jmenovitej výkon 3KW a v pohodě drží 3-3,15Kw klidně i víc jak hodinu a nic.Nemá žádnej problém.Asi není čínan jako činan.Vlastně za 400 dní kdy přes něj protekly 4MWh nikdy 3KW nespadl.Až od cca 3,4Kw píská cca 10sec a pak spadne.Dostal už pěknej záhul a stále drží.Když jsem testoval 4KW Axperta tak taky držel 4,1Kw víc jak hodinu a nic dál jsem ho netrápil ale fakt dobrej měnič.Vypadá to ,že Powerjack je fakt slabota.
nerekl bych ze PJ je slabota. Cumel jsem jaky spicky zvladne. Hovadinky ve stylu pojistka viz muj prispevek vyse jsou nepodstatny. Porovnejme cenu 1080eur za 8kw s cenou 8kw znackovych menicu kde je vse dotazeno do dokonalosti.
Za ten rozdil jsem ochoten leccost zkousnout a dodelat si po svym.

Skoda ze s tim Matej konci. Jeste ze jsem to stihl vzit od nej.
Mateji budes poskytovat nejakou podporu ? kdyby nedej boze neco odeslo... poradit a tak? Jinak preji dobry ksefty ...
Podle mě je PJ šmejd když 8Kw měnič má problém trvale udržet cca 4,5Kw.KS jsem koupil za cca 11 000 klidová spotřeba je
cca 20W a rozjede víc jak PJ 5KW.Testoval jsem to u kamaráda co měl 5Kw od matěje.Než 8Kw PJ tak je lepší 2x3Kw KS 3000P.Jsem na 22 000 a trvale cca 6500W.Není potřeba nic upravovat.Nedivím se že to Matěj zabalil s PJ.Za tu cenu 8Kw PJ je mnohem lepší 4Kw Axpert o tom žádná.
fukuši
Příspěvky: 356
Registrován: úte úno 19, 2013 10:27 pm

Re: POWERJACK LF5000W

Příspěvek od fukuši »

Pokud je to čistě na odporovou zátěž(topné těleso) a není předpoklad na nic jiného tak stačí mod.sinus kde cena bude poloviční.A klidová spotřeba taky.Jen bych ještě zvážil zda je potřeba opravdu 4KW.
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Re: POWERJACK LF5000W

Příspěvek od matej »

fukuši píše: Podle mě je PJ šmejd když 8Kw měnič má problém trvale udržet cca 4,5Kw.KS jsem koupil za cca 11 000 klidová spotřeba je cca 20W a rozjede víc jak PJ 5KW.Testoval jsem to u kamaráda co měl 5Kw od matěje.Než 8Kw PJ tak je lepší 2x3Kw KS 3000P.Jsem na 22 000 a trvale cca 6500W.Není potřeba nic upravovat.Nedivím se že to Matěj zabalil s PJ.Za tu cenu 8Kw PJ je mnohem lepší 4Kw Axpert o tom žádná.
Vy jste srovnával Axpert 4kW s PowerJackem LF 8kW a vyšel Vám lépe Axpert? Tak to bych se podíval.
S mými úpravami 8kW PowerJack nemá problém přes 5kW trvale a 8kW krátkodobě (cca minutu), to Axpert 4kW nedá ani náhodou.
Ten KS3000P má nějakou reálnou záruku? Co rušení?
To že jsem to zabalil nemá nic společného s tím že bych si snad myslel, že PJ LF je šmejd.
Prostě dosáhl svých limitů a jelikož je potřeba aby měnič uměl i jiné věci které již do PJ LF nelze jednoduše dodělat, je potřeba jít jiným směrem. To je vše co k tomu řeknu.
Naposledy upravil(a) matej dne stř srp 20, 2014 10:09 pm, celkem upraveno 2 x.
Pravda a Láska zvítězí!.