Systém nebo Svoboda a nezávislost ?

Nezařaditelné
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm

Re: Systém nebo Svoboda a nezávislost ?

Příspěvek od brin »

mypower.cz píše:A kdo ty daně brine zaplati? A z ceho? Ti roboti, nebo ta hrstka techniku obhospodarujicich to UI a snazicich se nekomu neco prodat? Kdyz nikdo na nic nebude mit?
Ač lidé nebudou mít práci, fabriky na výrobu všeho možného pořád pojedou. Tudíž budou platit daně z obratu. Nebo máte pocit, že najednou přestane existovat majetek? Vždyť hodnoty se budou pořád vyrábět. Akorát k tomu nebudou třeba lidé. Takže stačí zdanit prodej a je to. Zapomínáte ze bez lidského vstupu bude vše prakticky zdarma. Dnes je jasně nejdražší lidská práce. Zbytek až takovou hodnotu nemá...

A co se týče UI, tak ty se o sebe postarají samy. Techniků netřeba...
PavelR
Příspěvky: 3122
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Systém nebo Svoboda a nezávislost ?

Příspěvek od PavelR »

a budeme mit i matrix huaaaaa .... ja jsem pro UI ....
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Systém nebo Svoboda a nezávislost ?

Příspěvek od mypower.cz »

brin píše:
mypower.cz píše:A kdo ty daně brine zaplati? A z ceho? Ti roboti, nebo ta hrstka techniku obhospodarujicich to UI a snazicich se nekomu neco prodat? Kdyz nikdo na nic nebude mit?
Ač lidé nebudou mít práci, fabriky na výrobu všeho možného pořád pojedou. Tudíž budou platit daně z obratu. Nebo máte pocit, že najednou přestane existovat majetek? Vždyť hodnoty se budou pořád vyrábět. Akorát k tomu nebudou třeba lidé. Takže stačí zdanit prodej a je to. Zapomínáte ze bez lidského vstupu bude vše prakticky zdarma. Dnes je jasně nejdražší lidská práce. Zbytek až takovou hodnotu nemá...

A co se týče UI, tak ty se o sebe postarají samy. Techniků netřeba...
Tak tomuto uz nerozumim .. 1+0 != 2

(!= > v programatorske reci znamena "nerovna se")

Zkuste to prosim hodit na papir a udelat si takovy jako matematicky model .. Pak to sem hodte, jak to vychazi. Diky :)

Toto je masakr :D




EDIT: co kdyz si ty samoopravitelne UI stroje reknou "K cemu jsou nam lidi" ? :D
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2224
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Systém nebo Svoboda a nezávislost ?

Příspěvek od fugas »

brin píše:
mypower.cz píše:
brin píše:Při zvýšení automatizace a příchodu umělé inteligence přijdou o práci v podstatě všichni. Proto řešení bude jediné a to asi garantovaný příjem. Bude to částka zaručená státem pro každého. Pokud budete chtít víc, budete mít možnost dělat různé další činnosti, odměňováno bude sebevzdělávání apod. Ale to je hudba ještě poměrně vzdálené budoucnosti.
Mate v tom vypoctu brine jednu podstatnou chybu. Kdyz v podstate vsichni prijdou o praci, tak nebude jak zajistit statem garantovany prijem, protoze ho nebude z ceho zajistit. Navic automatizovane fabriky nebudou mit komu prodat, protoze si jejich vyrobky nebude mit kdo za co koupit. Zase zacne rovnovaha, tedy automatizovane fabriky budou muset tak prudce slevnit, nebo si jejich vyrobky, jak pisu, nebude mit kdo za co koupit. Rovnovaha bude stale. Vyrabet se bude mene a lidem nezbyde nic jineho nez se vratit ke korenum sobestacnosti. Zacit znovu a za 1000let si to cele zopakovat, v pripade ze zapomenou to, co se pred 1000 lety stalo.

Jako bych zazival dejavu pokud se podivam na nektere hodne prastare a jak dnes zjistujeme vysoce a nadmiru inteligentni civilizace, ktere kdo vi proc zmizely, vymrely... ktere napriklad (a dodnes nikdo nevi jak) dokazaly vybudovat treba pyramidy a podobne dnes znacne draze realizovatelne stavby.

EDIT: ono ani ted ho neni z ceho zajistit. Nejsem si jist, jak je to se statnim dluhem. Stat zije prudce na dluh uz ted. To je neudrzitelne a bud nekdo strasne moc zařve a dluhy budou razem smazany, nebo se stane neco moc nepekneho.
V případě naprosté automatizace se bude samozřejmě danit obrat, třeba 20%. Ta jediná daň bude stačit na všechno. Ono to nebude ze dne na den. Přechod bude postupný, všechno se to dá nějak vyřešit. V případě naprostého nahrazení lidí UI budou daněny třeba ty UI a z toho budou financováni lidé.
Zní to jak z pohádky.Obávám se ale,že bohatým výrobcům se bude chtít méně a méně danit a ti zevlující lidé budou mít menší a menší příjmy,pak revoluce,jak psal brumlaj,zhroucení,jak psal admin a znovu.Systém v podobě v jaké je a do jaké se řítí nevydrží dlouho,jelikož se nezadržitelně blíží doba,kdy jedni budou nechutně bohatí a druzí nechutně chudí.K revoluci tedy dojde pravděpodobně dřív,než k automatizaci...Rentiér ze mě tedy nebude.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm

Re: Systém nebo Svoboda a nezávislost ?

Příspěvek od brin »

Ono by to bylo složitější, ale věřte, že by to fungovalo. Možná ne v takové podobě, jako jsem tu nastínil, ale nějak by to dopadlo... Rozhodně by lidé neumírali hlady. Na kom by pak majitelé těch fabrik vydělávali. Nejsou hloupí...
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2224
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Systém nebo Svoboda a nezávislost ?

Příspěvek od fugas »

Pokud by fungoval samoopravitelný systém,plebs už by nebyl třeba,jen by zabízal místo pro golfová hřiště.Co by dělali ti magnáti s těmi penězi,když by už reálně všechno vlastnili?
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Systém nebo Svoboda a nezávislost ?

Příspěvek od mypower.cz »

brin píše:Ono by to bylo složitější, ale věřte, že by to fungovalo. Možná ne v takové podobě, jako jsem tu nastínil, ale nějak by to dopadlo... Rozhodně by lidé neumírali hlady. Na kom by pak majitelé těch fabrik vydělávali. Nejsou hloupí...
Mimochodem brine .. pochlubte se nam co delate .. jakou praci? Ja jsem programator, delam mypower.cz a nejake programatorske prace na DPP, grafiku na DPP, nejaky webdesign a tak podobne.

Jsem skalopevne presvedcen, ze bych dokazal napsat script, ci cely program, ktery vasi praci plne nahradi. Co budete pak delat az se tak stane? Najdete novou praci? A co kdyz dokazu zautomatizovat i tu novou?
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm

Re: Systém nebo Svoboda a nezávislost ?

Příspěvek od brin »

Zkusit to můžete, ostatně zkouší to Google, Microsoft a spousta dalších společností s různou mírou neúspěchu celá léta. Dělám překladatele z EN do CZ. Většinou technické texty. UI by mě skutečně nahradila, ale to i Vás. Než dorazí UI, tak budu pravděpodobně potřeba, protože technické překlady z EN do CZ jsou po použití překladače naprosto nesrozumitelné (a někdy i po použití překladatele...).
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Systém nebo Svoboda a nezávislost ?

Příspěvek od mypower.cz »

No vidite .. tak to vas moc nahrazovat nepotrebuji, protoze vas uz ted nepotrebuji, protoze anglicke dokumentace louskam dnes a denne .. :D Tzn vyuka anglictiny na skolach bude asi spise to kde by jste se mel mozna soustredit, jinak prace nebude. A nebo bude cim dal tvrdsi konkurence, az se vykonkurujete a budete delat vsichni zadara UI neUI, nebo se zkartelizujete a dohodnete na cenach. To ale moc platne treba ohledne me asi nebude, protoze ja si ty prace nekoupim ani zadara, protoze je uz ted nepotrebuji.

Nicmene vite .. ja si te vasi prace vazim a i kdyz ji lze nahradit UI .. tak nene .. tudy cesta nevede.
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm

Re: Systém nebo Svoboda a nezávislost ?

Příspěvek od brin »

Nebojim se, Vy možná louskáte dokumentaci v EN denně, ale dle předpisů je nutné všechny manuály překládat do češtiny. Takže práce mám neustále více než dost... Navíc většina obyvatelstva nerada louská něco v angličtině. A ještě se to tak 20 let nezmění, jestli někdy. Ono angličtina je sice hezká a vyučovaná věc, ale mluvil jste někdy s vysokoškolákem, který měl angličtinu naposledy na gymplu a pak ty vtipný zkoušky na VŠ? Doporučuju vám si to vyzkoušet. Většinou ze sebe dostanou jak se jmenujou a uměj pozdravit. I o jídlo si řeknou...
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Systém nebo Svoboda a nezávislost ?

Příspěvek od mypower.cz »

Znam radu vysokoskolaku s tituly, kteri vam nereknou naprosto nic jineho nez "Kde sezenu praci a proc me nikde nechteji zamestnat" ... to je v poho :D To je normalka.. A ja vam reknu, ze treba osobne mam pouze maturitu a kdybych vysel ze zakladky a na SPŠ se vykaslal, jsem dnes o 4 roky dal, nez me zabrzdila skola totalne mimo muj soucasny obor cinnosti.. (obuvnik) Ale to uz jsme docela OT :D

Co budete delat az prijde politicka garnitura, ktera rekne ze vzdelanost v CR je natolik slusna, ze preklady nejsou nezbytne. :D .. Reknete .. sakra ja spolehal na to ze se to 20 let nezmeni.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2224
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Systém nebo Svoboda a nezávislost ?

Příspěvek od fugas »

brin píše:Nebojim se, Vy možná louskáte dokumentaci v EN denně, ale dle předpisů je nutné všechny manuály překládat do češtiny. Takže práce mám neustále více než dost... Navíc většina obyvatelstva nerada louská něco v angličtině. A ještě se to tak 20 let nezmění, jestli někdy. Ono angličtina je sice hezká a vyučovaná věc, ale mluvil jste někdy s vysokoškolákem, který měl angličtinu naposledy na gymplu a pak ty vtipný zkoušky na VŠ? Doporučuju vám si to vyzkoušet. Většinou ze sebe dostanou jak se jmenujou a uměj pozdravit. I o jídlo si řeknou...
To můžu potvrdit z vlastní zkušenosti.Nedostatkem kontaktu s anglicky mluvícími lidmi jsem z toho také absolutně vypadl.Pokud jde ale o technickou dokumentaci,máme předpis,který zakazuje překládat z angličtiny.Práce s anglicky psanou dokumentací je u nás podmínkou,stejně jako technický zápis.Přišla doba,kdy v rámci globalizačního zjednodušení je to jediná cesta,právě proto,aby nebyly vneseny chyby překladem.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
PavelR
Příspěvky: 3122
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Systém nebo Svoboda a nezávislost ?

Příspěvek od PavelR »

No o praci prekladatelu bych se zas tak nebal. Sice casem asi vic a vic lidi bude umet dobre anglicky ale bude tu porad dost lidi co daji prednost cesky psanemu textu. Ja se trebas technickou dokumentaci nejak prokousu. Nekdy tusim. Jinak hojne pouzivam googletranslate i pro komunikaci napr pres email kdyz me okolnosti donuti emajlovat nekam ven.
Sic jsem se anglicky ucil 9 let ale nerekl bych si ani o to jidlo. Nejak me to nebavilo a vite jak se skvele uci neco co vas ukrutne nebavi....
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2224
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Systém nebo Svoboda a nezávislost ?

Příspěvek od fugas »

mypower.cz píše:Znam radu vysokoskolaku s tituly, kteri vam nereknou naprosto nic jineho nez "Kde sezenu praci a proc me nikde nechteji zamestnat" ... to je v poho :D To je normalka.. A ja vam reknu, ze treba osobne mam pouze maturitu a kdybych vysel ze zakladky a na SPŠ se vykaslal, jsem dnes o 4 roky dal, nez me zabrzdila skola totalne mimo muj soucasny obor cinnosti.. (obuvnik) Ale to uz jsme docela OT :D

Co budete delat az prijde politicka garnitura, ktera rekne ze vzdelanost v CR je natolik slusna, ze preklady nejsou nezbytne. :D .. Reknete .. sakra ja spolehal na to ze se to 20 let nezmeni.
Všichni mají pořád tu možnost založit firmu,udělat z ní dospělé bohaté dítě a dávat si milion měsíčně.Ovšem chce to skutečný nápad,protože trh už je jaksi přesycen.Pokud to nevyjde,je tu možnost uplatnit se jako zaměstnanec,pokud umím něco opravdu dobře,někdo to ocení,možná.Na úplný konec cesta k pasu,nebo jinam do montérek,dělat tak dvanáct hodin denně a brát patnáct od toho,co si dává milion,protože se nejvíc ze všech zasloužil o výdělek. :o
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm

Re: Systém nebo Svoboda a nezávislost ?

Příspěvek od brin »

Řeknu vám to asi takhle, budu se ženit, přítelkyně je doktorka. Pokud bych zcela přišel o práci (dost nepravděpodobné, mám poměrně široký okruh dodavatelů práce), tak bych se konečně pustil do toho, co plánuji již poměrně dlouho, a to dostudovat konečně aspoň bakaláře. V bance mám dost peněz, abych těch pět let nějak vydržel, zvláště s příjmem od přítelkyně. Nebyla by to sice žádná hitparáda, ale ani tragédie. Také bych rozjel pár dalších projektů, které teď odkládám z důvodu nedostatku času. Konečně bych začal přestavovat A2 na elektromobil pomocí vnitřností zbořeného Voltu, postavil bych si pořádnou fotovoltaickou elektrárnu, makal bych na zahrádce, zasadil brambory apod. Řezal dříví... Je toho spousta. Jsem za partnerku rád, protože se vzájemně jistíme a podporujeme. Nemusím se tak bát, že když udělám nějakou extra botu, tak půjdu pod most. Ostatně ani hypotéku nemáme. Za byt jsme platili hotově.
PavelR
Příspěvky: 3122
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Systém nebo Svoboda a nezávislost ?

Příspěvek od PavelR »

toz to to mas dobre podchyceny ... jen tak dal ...
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Systém nebo Svoboda a nezávislost ?

Příspěvek od mypower.cz »

brin píše:Řeknu vám to asi takhle, budu se ženit, přítelkyně je doktorka. Pokud bych zcela přišel o práci (dost nepravděpodobné, mám poměrně široký okruh dodavatelů práce), tak bych se konečně pustil do toho, co plánuji již poměrně dlouho, a to dostudovat konečně aspoň bakaláře. V bance mám dost peněz, abych těch pět let nějak vydržel, zvláště s příjmem od přítelkyně. Nebyla by to sice žádná hitparáda, ale ani tragédie. Také bych rozjel pár dalších projektů, které teď odkládám z důvodu nedostatku času. Konečně bych začal přestavovat A2 na elektromobil pomocí vnitřností zbořeného Voltu, postavil bych si pořádnou fotovoltaickou elektrárnu, makal bych na zahrádce, zasadil brambory apod. Řezal dříví... Je toho spousta. Jsem za partnerku rád, protože se vzájemně jistíme a podporujeme. Nemusím se tak bát, že když udělám nějakou extra botu, tak půjdu pod most. Ostatně ani hypotéku nemáme. Za byt jsme platili hotově.
Tak ted uz jen prestat slepe verit v demokracii, ktera vam casem mozna ukaze svou pravou tvar (nebo spise svou zadni cast), a jste za vodou :yes:

Preji mnoho stesti :) Vam i partnerce.
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm

Re: Systém nebo Svoboda a nezávislost ?

Příspěvek od brin »

Víte, já sice věřím v demokracii, ale myslím na zadní vrátka. To si přece neodporuje? V demokracii věřím, protože nic lepšího a trvanlivějšího v dnešních technologických podmínkách neznám.

A já přeji, ať se vám daří a hodně slunce:-) Pokud byste opravdu chtěl, tak byste se jako programátor v dnešní době měl uživit velmi snadno...
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Systém nebo Svoboda a nezávislost ?

Příspěvek od mypower.cz »

Měl, a ja vim ze uzivil ale je potřeba také narazit na ty správné lidi, nikoliv na .... , a to si občas člověk nevybere .. To se hledá. Někdo musí hledat déle, někdo to má blíže v dosahu.
kovec
Příspěvky: 29
Registrován: čtv dub 17, 2014 9:11 pm

Re: Systém nebo Svoboda a nezávislost ?

Příspěvek od kovec »

Jak odkazuje admin, takových lidí je spousta, a to i na VŠ, kde studuji => není opravdu lehké se s nimi vypořádat. Nakonec je člověk nucen problém vyřešit sám, ale zápočet mají všichni.....

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek