Toyota hybrid

Souhrn tématu

Diskuze se zaměřuje na zkušenosti s plug-in hybridy Toyota, konkrétně na adaptér Aptiv IC-CPD, který slouží k nabíjení z běžné zásuvky a může vykazovat přehřívání a snížení výkonu. Uživatelé také diskutují o běžné údržbě bateriových systémů, jako je čištění spojek a dotahování kontaktů, což výrazně prodlužuje životnost hybridních vozidel. Součástí je i kritika trhu s opravami a výměnami baterií, kde často dochází k neinformovanosti majitelů.
mopadzi
Příspěvky: 1173
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Reputace:63
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Toyota hybrid

Nový příspěvek od mopadzi »

kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2297
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace:514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: Toyota hybrid

Nový příspěvek od ota »

Obrázky zajímavý, akorát mám obrazovku plnou rozsypanýho čaje.

Ale vážně- ono je u všech bateriových systémů naprosté minimum jednou za rok očistit spojky mezi články a dotáhnout.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 4059
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace:189
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Toyota hybrid

Nový příspěvek od gupa »

Pak že eauto je výhra. Rysuje se nový byznys, oblbovat majitele aut že baterie je KO, kupte si novou plus práce.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT, ABC-&-XYZ mypower.czAť ti to běží jako hodinky na baterku s čerstvou expirací! Zdejší slova: To by bylo, abychom na tom šetření nevydělali! Nový a aktuálně platný je termín v diskuzích na Seznam.cz mediokratická totalita.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2237
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace:384

Re: Toyota hybrid

Nový příspěvek od fugas »

Baterie,filtry,svíčky,airbagy....Tento byznis s lidskou neznalostí,či odbornou nezpůsobilostí v daném směru se táhne napříč obory od autoopravárenství přes stavebnictví,pojišťovnictvím až k ryzí právničině.Velmi často to zachází až do hyenismu.
Nic nového,jen přibude artikl.Na jedné straně je lidská důvěřivost a na druhé absolutní lenost se informovat,nebo snad účelně vzdělávat.Jo,takový nový chytrotelefon s uhlopříčkou 3m,padesátijádrovým procesorem a nejrychlejším přístupem na xichtbuk a hlavně vodotěsný,abychom do něj mohli zírat i ve vaně,to je věc o které stojí za to vědět vše ;)
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektuLiFePo4 na LiIon 100Ah.
unicast
Příspěvky: 2838
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Reputace:541
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 49
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Toyota hybrid

Nový příspěvek od unicast »

Zase jedenáct let starý thread, který půjde oživit.

Toyota ke svým plug in hybridům dodává adaptér Aptiv IC-CPD pro nabíjení až 10A z běžné 230V~ zásuvky. Pozoruje také někdo, že ten adaptér má tendenci se po nějaké době dobíjení "přehřát" (alespoň to signalizuje na LEDkách, ta krabice sama o sobě příliš zahřátá není, nabíječky k elektrokolům topí mnohem víc) a snížit výkon z 2.4 někam na 1.2 kW ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Claudebot [Bot], Google Adsense [Bot]