Má tu někdo profesní kvalifikaci 26-036-H (Wallboxy)?

Souhrn tématu

Diskuze se zaměřuje na profesní kvalifikaci 26-036-H, která je nezbytná pro montáž dobíjecích stanic (wallboxů) pro elektromobily. Tato kvalifikace představuje nadstavbu klasického elektrotechnického vzdělání a je vyžadována zákonem pro instalace financované z veřejných prostředků. Uživatelé hledají odborníky s touto kvalifikací, kteří mohou oficiálně provést instalaci nebo ji potvrdit.
Mex
Příspěvky: 2309
Registrován: pát zář 29, 2023 4:12 am
Reputace:423
Lokalita: Brno
Systémové napětí: >48V

Má tu někdo profesní kvalifikaci 26-036-H (Wallboxy)?

Nový příspěvek od Mex »

Je tu prosím někdo s profesní kvalifikaci 26-036-H, tj. Montér dobíjecích stanic pro elektromobily?
Pokud ano - pisnul byste prosím SZ?
Díky.
Není-li uvedeno jinak, všechny moje posty jsou AI-free.
Pokud na něco umí správně odpovědět AI, nemusím to psát já.
Dagus
Příspěvky: 2218
Registrován: ned úno 17, 2019 9:07 pm
Reputace:229
Lokalita: Liberec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7820
Kapacita baterie [kWh]: 32
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Má tu někdo profesní kvalifikaci 26-036-H (Wallboxy)?

Nový příspěvek od Dagus »

Jednou na na tu byrokracii lidstvo chcípne. Na 5 drátů extra kvalifikaci😲? Bože na nebi. Sorry za OT.
7820Wp, SV 12° 1710Wp Poly, J 90° 1820Wp Mono, JZ 12° 1680Wp Poly, JZ2 12° 1800Wp Mono, J 40° 810Wp Hyundai
MP2 5000VA, MPPT1 150/60tr, MPPT2 150/60tr, 16.8kWh 17S 310Ah AKU1, 15.2kWh 17S 280Ah AKU 2, 2xJK-BMS
Valdano
Příspěvky: 2306
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Reputace:300
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Má tu někdo profesní kvalifikaci 26-036-H (Wallboxy)?

Nový příspěvek od Valdano »

Profík se prostě učí celý život a kdo chvíli stál ten za chvíli už třeba stojí opodál.

Dobíjecí stanice/Wallboxy nejsou jen "hloupé zásuvky". Jsou to komplexní zařízení na pomezí silnoproudu a slaboproudu. Klasické elektrotechnické vzdělání jako je silnoproud se v současnosti považuje za nedostatečné, a proto vznikla nadstavba nad klasickým elektro vzděláním, která má znalosti rozšířit o danou specifickou oblast působnosti. Nepatří tam jen ty jednodušší malé, ale i ty velké veřejné nabíjecí stanice.

Zjednodušeně NV 194/2022 Sb. poskytuje základ pro elektrikáře. Profesní kvalifikace 26-036-H je nadstavbou pro specialistu na oblast dobíjecích stanic.

Stát z toho navíc udělal podmínku pro dotace. Podle zákona o hospodaření energií (č. 406/2000 Sb.) platí, že pokud je instalace financována nebo spolufinancována z veřejných prostředků (např. programy Nová zelená úsporám, dotační tituly pro firmy na podporu elektromobility), musí instalaci dobíjecí stanice provést osoba s touto specifickou profesní kvalifikací a firmy, které takové zakázky realizují jsou za to odpovědné.

Mex zřejmě má na projekt nabíjecí stanice dotaci a tak zde shání někoho kdo tuto kvalifikaci splňuje a mohl by mu to oficiálně nainstalovat nebo se pod tím, že to instaloval aspoň "podepsat". ;)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Claudebot [Bot], jova