Daly BMS support

LiFePO4, LiFeYPO4, atd., zkušenosti, rady, tipy ...
glottis
Příspěvky: 2516
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Daly BMS support

Příspěvek od glottis »

moderni android ale prava povoluje az je app potrebuje a muzes dat ze prava nedas. Ne pri instalaci. Tak to zkusit muzes co to bude realne chtit
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 506
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25+0,9kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Daly BMS support

Příspěvek od JirkaE »

Já kupoval Daly BMS 250A na počátku července - i s baterkama to přišlo do týdne.

Z manuálu výrobce jsem oskenoval QR a nainstalovala se mě verze 4.0.15 z webu výrobce, rozhodně neobsahovala instalace tolik oprávnění - cca v půlce července.

Od té doby, bez problému běží - i když teda na to denně nekoukám.

download/file.php?id=40600&mode=view

Podívám se v dílně, jestli ten manuál ještě mám ;) ale vše šlo hladce, bez problémů. (u Android)

Aktualní screen, kdy to přišlo.

Snímek obrazovky (977).png
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Celkem 7,4kWp a dále roste.
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 800Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
Mogul
Příspěvky: 222
Registrován: sob srp 20, 2022 9:20 pm
Lokalita: Litoměřice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 11kWp
Kapacita baterie [kWh]: 48kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Daly BMS support

Příspěvek od Mogul »

U těch ostatních oprávnění vůbec nevím, zdali tedy jsou povolené, nebo nejsou. V telefonu je o nich pouze zmínka bez možnosti povolit/zakázat. Co se z důležitých věcí zakázat dá, to se zakáže, ale ta ostatní oprávnění? To fakt nevím. Navíc jsou schované pod tečkama v pravém horním rohu.

Jen pro info.. mám verzi 4.0.3. Od té doby se oprávnění ještě přidávají. Teď v nové verzi 4.0.16 jsou další tři nová oprávnění.
bms-3.jpg
Screenshot_20241019-093714038.jpg
Mogul
Příspěvky: 222
Registrován: sob srp 20, 2022 9:20 pm
Lokalita: Litoměřice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 11kWp
Kapacita baterie [kWh]: 48kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Daly BMS support

Příspěvek od Mogul »

glottis píše: sob říj 19, 2024 7:02 am moderni android ale prava povoluje az je app potrebuje a muzes dat ze prava nedas. Ne pri instalaci. Tak to zkusit muzes co to bude realne chtit
No tady si nejsem úplně jistý. Vem si například takový VictronConnect (který jich má výrazně méně a na obrázku jsou všechny, i kvůli nepoužívání wifi). Níže vidíme, co je reálně povoleno a co je zakázáno. U toho jsme tu volbu dostali. Ale opět, pod tečkama jsou další oprávnění, u kterých mě nikdo o povolení nežádal. Například takové spárování s Bluetooth. Tam se napáruješ a používáš. A to je právě v té sekci "ostatní oprávnění". Bez možnosti odmítnout, nebo povolit. Tady máš možnost pouze se buď připojit / nepřipojit/ vypnout bluetooth.
A u Dally to bude nejspíše to samé. Co je pod "ostatní oprávnění", je automaticky povolené.

Navíc, při aktualizacích jsem si nevšiml, že bych kdy povoloval nová oprávnění. To je takový malý trojský kůň, kdy se přidávají nová oprávnění, aniž bys o nich věděl, pokud si o nich nepřečteš před instalací.
Screenshot_20241019-101352855.jpg
Screenshot_20241019-101303153.jpg
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 506
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25+0,9kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Daly BMS support

Příspěvek od JirkaE »

:roll: Hmmm...

Koukal jsem do své verze a aktualizací nainstalované verze, mám nyní úplně všechna oprávnění také povolená :shock:
To jsem jen povolil aktualizaci.

To je velký hnus, všetně ID ostatních aplikací - tedy jak bylo zmíněné - možnost špehovat a sdílet například i aplikaci pro e-bankovnictví a následný klíč pro přístup a manipulaci s kontem.

Pokud by tahle data unikla, nebo byla sdílená - je to globální masakr :wall:

Ani instalace na starý mobil nepomůže, pokud bude ve stejné síti, na stejném připojení :dontknow: nebo se pletu ?

Ta BMS umožňuje propojení ven naprosto bez zábran ke všemu uvnitř :?

Extra mobil a extra SIMku, bez připojení k wifi síti, jen BT připojení s BMS
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Celkem 7,4kWp a dále roste.
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 800Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
Mogul
Příspěvky: 222
Registrován: sob srp 20, 2022 9:20 pm
Lokalita: Litoměřice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 11kWp
Kapacita baterie [kWh]: 48kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Daly BMS support

Příspěvek od Mogul »

Tak jsem hledal a našel vysvětlení položek v "Ostatní oprávnění"
Je to :
Ostatní – do této kategorie bývají zařazeny požadavky na možnost stahovat data z Internetu bez nutného souhlasu uživatele, spuštění při startu systému, nebo třeba zabránění přechodu zařízení do režimu spánku. Patří sem také možnost změny zabezpečených nastavení systému, deaktivace či změna stavového řádku, zobrazování síťových připojení, změna připojení k síti, změna nastavení zvuku nebo ovládání vibrací, atd...

Takže je to tak, jak jsem se obával, vše povoleno. :-(
Ronn
Příspěvky: 335
Registrován: pon úno 08, 2016 2:09 pm
Bydliště: Ondřejov

Re: Daly BMS support

Příspěvek od Ronn »

JirkaE píše: sob říj 19, 2024 10:47 am Ani instalace na starý mobil nepomůže, pokud bude ve stejné síti, na stejném připojení :dontknow: nebo se pletu ?
Jiné zařízení => Má přistup jen k síti, nikoliv k procesům, datum, hw, atd... Jiné zařízení na stejné síti vidí ta spojení (sessions) a protože jsou spojení zašifrované ( https ssl), tak jsou ta data nečitelná. Takže rozhodně to je řešení. Tím, že malware ovladne zařízení (asset), na kterém nejsou žádná jiná data, a současně lze zařízení v době nepoužívání odpojit od čehokoliv a nebo rovnou vypnout, tak se tato rizika eliminují.
JirkaE píše: sob říj 19, 2024 10:47 am Extra mobil a extra SIMku, bez připojení k wifi síti, jen BT připojení s BMS
SIM asi nepotřebuje, ne... Android jede i bez SIM a do internetu se dostaneš skrze wifi. Pokud je potřeba po omezenou dobu internet, tak ho povolíš pak wifi vypneš nebo vypneš celý mobil, nebo změníš heslo k wifi a to je celé... riziko pod kontrolou...
3xMultiplus 5000VA<=>48V 550Ah LiFePO4
FVE1 - 3,9kWp (JJZ) => Fronius 5kW => AC-OUT / FVE2 - 15,2kWp (JJV, JZ, SZS) => RS 450/200 => DC Busbar
FVE3 - 9,36kWp (JJZ) => SE10k => AC-OUT / FVE4 - 9,36kWp (SVV) => SE17k => AC-IN
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 506
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25+0,9kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Daly BMS support

Příspěvek od JirkaE »

Ronn píše: sob říj 19, 2024 4:59 pm ... riziko pod kontrolou...
Díky :yes: ale klidnější nějak nejsem, Číňani jsou úplně ve všem a takhle lezou i skrz ty Korejský.

Zlatý časy, kdy se o prvenství dělili jiné země ;) asi ani nechci vědět, co všechno je možný dnes sledovat...
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Celkem 7,4kWp a dále roste.
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 800Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
Ronn
Příspěvky: 335
Registrován: pon úno 08, 2016 2:09 pm
Bydliště: Ondřejov

Re: Daly BMS support

Příspěvek od Ronn »

JirkaE píše: sob říj 19, 2024 5:05 pm ... Číňani jsou úplně ve všem a takhle lezou i skrz ty Korejský.
Pokud nainstaluješ zločinecký SW, tak fakt jedno jaký použiješ podkladový HW (nižší vrstva systému).

I neaktualizované staré zařízení, vyhovví, pokud se používá jen těch pár minut pro nějakou aktualizaci toho sw a následně již odpojené od internetu v izolované sítí. Izolaci zajistíš právě tím odpojením od všech síti ...

!Pro běžné používání rozhodně nepoužívej telefon, na které nejsou k dispozici aktualizace OS (Android, IOS)! A neinstaluj žádné neznámé aplikace, pokud telefon používáš k přístupu do banky. Je to jednoduchý pravidlo, které není těžký dodržet. Každému se doma válí nějaký starší telefon, nebo koupit nějaký za par stovek a před použitím udělat profilaxi...
3xMultiplus 5000VA<=>48V 550Ah LiFePO4
FVE1 - 3,9kWp (JJZ) => Fronius 5kW => AC-OUT / FVE2 - 15,2kWp (JJV, JZ, SZS) => RS 450/200 => DC Busbar
FVE3 - 9,36kWp (JJZ) => SE10k => AC-OUT / FVE4 - 9,36kWp (SVV) => SE17k => AC-IN

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek