Délka kabelů

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
pibi
Příspěvky: 953
Registrován: ned led 01, 2023 6:17 pm
Lokalita: Východně od 3nce
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 14kWp
Kapacita baterie [kWh]: 28kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Délka kabelů

Příspěvek od pibi »

Před smršťovačkou dobře očisti lihem, nebo izopropylalkoholem zbytky tavidla.
7,5kWp JV, 3,75kWp JZ, 2 x Victron MP II 5kVA, 3 x SmartSolar 150/70, Smartshunt, Cerbo, 16x280Ah + 16X300Ah LiFePO4 + 2xJK BMS.
K levné elektřině se dostaneme jen vytrvalou prací a svým kapitálem. Vladimír List, Elektrisace Československa 1934
Alfonz
Příspěvky: 75
Registrován: čtv bře 17, 2022 1:14 pm
Lokalita: SK - Myjava, ČR -Sulice
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1880
Kapacita baterie [kWh]: 7,1

Re: Délka kabelů

Příspěvek od Alfonz »

salwator tu bude jediné správne riešenie, odstrihnúť oko aj s kúskom kábla, ktorý si poškodil teplom/tavidlom a nalisovať tam normálne oko. Oká sa majú lisovať a nie pájkovať. Pájkovaním sa poškodia vlákna káblu kde navzlínal cín/tavidlo a v tom mieste za okom sú tie vlákna krehké, čo časom vedie k lámaniu. A keby aj silou mocou chces nechať pájkované, tak by si musel použiť výkonnejšie zariadenie, u teba to vyzerá len osoplené na povrchu a nie kvalitne zaliate.
1,88kWp, Victron 150/45, epsolar 3215BN, Lifepo4 8s 280Ah,JK BMS B2A8S20P, Victron smart shunt, victron phoenix smart 24/3000, rpi3b+ venus OS
glottis
Příspěvky: 2506
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Délka kabelů

Příspěvek od glottis »

nejsou ty oka nejaka osizena? Prijdou mi strasne tenke

Ale ze by se ti tam neco ulomilo kdyz se to nebude hybat si nemyslim.
salwator
Příspěvky: 15
Registrován: úte čer 02, 2020 3:26 pm

Re: Délka kabelů

Příspěvek od salwator »

Alfonz píše: stř říj 16, 2024 7:42 pm salwator tu bude jediné správne riešenie, odstrihnúť oko aj s kúskom kábla, ktorý si poškodil teplom/tavidlom a nalisovať tam normálne oko. Oká sa majú lisovať a nie pájkovať. Pájkovaním sa poškodia vlákna káblu kde navzlínal cín/tavidlo a v tom mieste za okom sú tie vlákna krehké, čo časom vedie k lámaniu. A keby aj silou mocou chces nechať pájkované, tak by si musel použiť výkonnejšie zariadenie, u teba to vyzerá len osoplené na povrchu a nie kvalitne zaliate.
islo mi hlavne o prepajkovanie toho narezaneho spoja, to mi prislo ako potrebne

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek