Rozšíření Pylontech US2000

LiFePO4, LiFeYPO4, atd., zkušenosti, rady, tipy ...
Mex
Příspěvky: 688
Registrován: pát zář 29, 2023 4:12 am
Lokalita: Brno
Systémové napětí: >48V

Rozšíření Pylontech US2000

Příspěvek od Mex »

Zdravím.

Bývalý kolega z práce má starou FVE (už mnoho let) s malou baterkou Pylontech US2000B. Teď by si ji rád rozšířil o další modul.
Obrátil se na mě, protože původní dodavatel FVE mu to odmítl udělat.

Dneska se prodávají US2000C, to by ale neměl být problém. Jen to chce tu novou dát jako master, tj. první ve stringu.
Napětí předtím srovnám atd., v tom není problém.

Ale proč píšu: předpokládám, že součástí nové baterky nebudou propojovací kabely. Pokud to někdy někdo kupoval - je to prosím tak?
Blbé je, že ten prodejce kabelový kit nemá skladem. A zřejmě se nepletu, že propojit to nějak provizorně asi není moc reálně, že? Aspoň dočasně.

A druhý dotaz: prodává se k tomu nějaký rámeček, který se asi dává mezi ty moduly. Je docela drahý.
Je nutné to kupovat? Nedají se hodit ty moduly rovnou na sebe? I když je jasné, že to bude záviset na jeho konkrétní konstelaci.

Sorry za blbé dotazy. Ale já jsem tyhle baterky nikdy neměl v ruce, tak nevím, jak to konkrétně fyzicky je udělané.
Ten borec bydlí daleko, že bych se tam na to jel podívat. A s focením to taky nebude jednoduché. Je to borec 80+.
A prodejce je internetový, takže opět se na to nepodívám.
Já jsem vysokonapěťák (a navíc si baterky stavím sám), tak tyhle nízkonapěťové baterky neznám a nemám osahané.

Díky za případné info.
bol-St
Příspěvky: 317
Registrován: čtv bře 20, 2014 7:20 am
Lokalita: Opavsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9375
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Hlučínsko

Re: Rozšíření Pylontech US2000

Příspěvek od bol-St »

Ano u každé baterie jsou 2 propojovací kabely pro silovku a jeden komunikační s Rj 45 koncovkami o podobné délce, pro datové propojení dvou baterii.
Dávat 2 baterie na sebe přímo bych nedoporučoval, ten obal na to není dělaný, chce to na nějaký mezikus, nebo do rackové skříně.
misa84
Příspěvky: 120
Registrován: úte říj 19, 2021 10:21 pm

Re: Rozšíření Pylontech US2000

Příspěvek od misa84 »

Baterie na sebe nee, musí se chladit hodně se zahřívají a hlavně se časem pomalu nafukují pak se houpou...osobní zkušenost...
Kabele klasika dostaneš s baterií https://www.pcrobot.cz/ups-invertory-so ... ch-us2000c
zbek
Příspěvky: 444
Registrován: ned bře 31, 2019 1:49 pm

Re: Rozšíření Pylontech US2000

Příspěvek od zbek »

Co máš za měnič u Goodwe budeš muset vyměnit konektor na komunikaci z baterkou , daš tam nový kabel co dojde k baterce


https://en.pylontech.com.cn/view_pdf/we ... 0-V1.0.pdf
FV 3,57 Kwp měnič GW3648D-ES bat 4x pylontech us2000 .FV 2 Kwp měnič GW5048 D-ES bat 3x pylontech us2000
zbek
Příspěvky: 444
Registrován: ned bře 31, 2019 1:49 pm

Re: Rozšíření Pylontech US2000

Příspěvek od zbek »

FV 3,57 Kwp měnič GW3648D-ES bat 4x pylontech us2000 .FV 2 Kwp měnič GW5048 D-ES bat 3x pylontech us2000
Mex
Příspěvky: 688
Registrován: pát zář 29, 2023 4:12 am
Lokalita: Brno
Systémové napětí: >48V

Re: Rozšíření Pylontech US2000

Příspěvek od Mex »

Děkuji všem za odpovědi.
Je fajn, že kabely k tomu jsou. Jen je pak nehezké, že další prodejce k tomu tlačí jako doporučené příslušenství.
Povedlo se mi ho přimět k tomu, aby mi poslal fotku. A baterky má v takovém improvizovaném racku, takže ani rámeček nebude třeba.

Je to k nějakému historickému Solaxu SK-SU3700E. Jak vidno, tak i Solax dřív dělal měniče na tužkové baterky, tj. LV na 48V.
(nojo, já vím, 48V už je trochu přerostlá tužková baterka, ale furt to má k tužkovce blíž než ke skutečné baterce, tj. HV ;-) )

Je to docela zajímavý borec. Je mu 83 let, ale lozí po střeše i s panelama, běhá po lese s motorovkou a dělá dřevo, protože tím topí atd.
Navíc i v tomto věku má velmi dobré konstruktérské nápady, že strčí do kapsy spoustu mladých konstruktérů.
Je to bývalý strojař a občas ho ještě povolají k nějakým zapeklitým problémům.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek