st-link/v2 swim

Home Assistant, Arduino, SDS, Raspberry, Linux, vzdálený dohled, automatizace, měření, opensource, closedsource, hotová řešení, DIY, stavebnice, komponenty, software, postupy, návody, schémata, rady, zkušenosti ...
Antrac1t
Příspěvky: 352
Registrován: ned čer 26, 2022 3:33 pm
Lokalita: Znojemsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5500
Kapacita baterie [kWh]: 11
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

st-link/v2 swim

Příspěvek od Antrac1t »

Zdravim panove,
nema tady nekdo zkusenosti s ST-Link programátorem? Mám ohřívač vody, kterej je bohuzel celej zalitej v silikonu, takze se dostanu pouze k headru, kde je VINko, GND a SWIM z ceho usuzuji, ze to cele bude ridit nejaka STM8 popr neco tomu podobneho. Bohuzel jsem s timto nikdy nedelal a nevimz, zda staci pouze propojit s programatorem a uz jen cist/zapisovat data pres soft. Diky
s-l1600.webp
string1 - 5.5kwp 3S4P - 460wp | 3x Multiplus ii 3000VA 1F systém | Lifepo4 230AH 48V + Seplos BMS
Mex
Příspěvky: 792
Registrován: pát zář 29, 2023 4:12 am
Lokalita: Brno
Systémové napětí: >48V

Re: st-link/v2 swim

Příspěvek od Mex »

A jak můžeme pomoct?
Programátory pro SWD/SWIM se dají koupit za cca 2 USD na Aliexpressu. Mám jich doma aspoň 5.
Případně se dá použít nějaký univerzální modul se STM32F103 (třeba populární Blue-pill) a do něho nahrát firmware, který z něho udělá programátor.

Ale co s tím? Komerční výrobek bude mít skoro určitě zamčený procesor, takže si toho z něho moc nepřečteš.
A i kdys přečetl, tak to s tím? Budeš tu binárku diassemblovat? No potěš, to by se vyplatilo tak pro záchranu zařízení s cenou aspoň 10 milionů.
A nový firmware zřejmě mít nebudeš, takže tam asi nemáš co nahrát.
Antrac1t
Příspěvky: 352
Registrován: ned čer 26, 2022 3:33 pm
Lokalita: Znojemsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5500
Kapacita baterie [kWh]: 11
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: st-link/v2 swim

Příspěvek od Antrac1t »

kjako jsem psal ten swim neznam, takze z nej nejde nejak normalne cist data jak z UARTu ... co ja potrebuji je jen dostat se k ON/OFF samotnemu zarizeni ... panel pro zapnuti je celej zalisovanej v plastu a zalitej taky silikonem a jeste bez popisku, ON/OFF funguje pres kapacitni senzor, takze prinejhorsim to muzu vodrbat tady ...
string1 - 5.5kwp 3S4P - 460wp | 3x Multiplus ii 3000VA 1F systém | Lifepo4 230AH 48V + Seplos BMS
Mex
Příspěvky: 792
Registrován: pát zář 29, 2023 4:12 am
Lokalita: Brno
Systémové napětí: >48V

Re: st-link/v2 swim

Příspěvek od Mex »

SWIM je programovací rozhraní.
Takže bys teoreticky mohl přečíst firmware, co je v procesoru. Pokud by procesor nebyl zamčený proti čtení. Což asi bude.
Nebo tam přes něho naprogramovat nový firmware, pokud bys nějaký měl.
Není to určené k nějaké datové komunikaci. Jen programovat, případně ladit.
Antrac1t
Příspěvky: 352
Registrován: ned čer 26, 2022 3:33 pm
Lokalita: Znojemsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5500
Kapacita baterie [kWh]: 11
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: st-link/v2 swim

Příspěvek od Antrac1t »

ok dik za info
string1 - 5.5kwp 3S4P - 460wp | 3x Multiplus ii 3000VA 1F systém | Lifepo4 230AH 48V + Seplos BMS