daň za elektřinu v ostrovu

Nezařaditelné
Franta2776
Příspěvky: 2969
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od Franta2776 »

JirkaE píše: pát kvě 24, 2024 3:11 pm
Franta2776 píše: pát kvě 24, 2024 2:46 pm
No ale vzděláni,zdravotnictví a dalṣ̌I sluẓ̌by jako v Německu by si chtěl??Nebo ne??
No... Protože zde (v DE) žiju delší dobu, mám zde dům (o.k.dům to bude až to dokončím přestavbu :) ) , děti narozené zde...
Mám stále pocit, že to je příliš za záclonkou - z pohledu z jiných zemí.

Lépe řečeno mám velké srovnání u 2 dětí narozených v ČR + škola, lékaři atd... až po VŠ a nyní obě pracují ve školství.
A u dvou narozených zde + škola, lékaři atd...

Tak jsem velmi citlivý na témata jako - zdravotnictví, školství atd....

Tyto dvě ,,odvětví" bych v Česku ohodnotil jako - JEDNOZNAČNĚ LEPŠÍ...
To je tvoje zkuṣ̌enost.
Bohužel mezinárodní srovnání říká něco jiného.
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel 800Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Multiplus 2 48/5000,MPPT 150/85
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
tomer
Příspěvky: 247
Registrován: čtv pro 17, 2020 3:16 pm
Bydliště: Senica

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od tomer »

Kolikrát jsi poslal nějakou stížnost, podnět?

asi tak, 1500x...
ziadny zart, som velmi citlivy na nedodrzanie sluzieb a tovarov..
dorucujem to, na com sa dohodneme, tak chcem to iste od protistrany..
samozrejme, tym nemyslim, ak mi kadernicka urobi uces o 1mm inak ako som chcel, ze sa budem stazovat
snad sa chapeme, ako to myslim.. ale napriklad, stiplavy dym z kominov, s tym som pohnut nevedel.. zakon kasle na zdravie obcana.. EU-neEU CO2-neCO2, emisie-neemisie..



Franta..
Bohužel mezinárodní srovnání říká něco jiného.
hm..
https://www.numbeo.com/cost-of-living/c ... ty2=Berlin
neviem ake mas cisla ty, ale tu je vidiet, ze Local Purchasing Power in Berlin is 42.0% higher than in Prague
Berlincan ma kupnu silu o 42% vyssiu, nez obcan Prahy
O bratislave ani nehovorim = Local Purchasing Power in Berlin is 57.1% higher than in Bratislava
tomer
Příspěvky: 247
Registrován: čtv pro 17, 2020 3:16 pm
Bydliště: Senica

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od tomer »

JirkaE píše: pát kvě 24, 2024 3:13 pm
tomer píše: pát kvě 24, 2024 2:49 pm
Fakt cislo 2, aj napriek vysokym daniam v nemecku, Nemec je bohatsi nez my, CR SR.
Cize este viac zdanit CR SR, "lebo Nemec plati tez" je hlupost..
Asi by si mohl znova přečíst můj předchozí příspěvek o daních a FV v Německu.... :read:

Pod slovy, POROVNAT POROVNATELNÉ...

Co se týká Fotovoltaiky, Němec rozhodně víc neplatí - naopak.

Zdvihak sadrokartonu som kupoval z Nemecka, vyslo to lancejsie, ako miestne..
A to je 30-40-45kg tazke hovado.
Bosch naradie je v DE lacnejsie o tak 10%
Nizsia DPH na potravinove doplnky (7%)
takze chapem, ako si to myslel, s tymi danami za FV, pisal som skor o tom, ze ludia u nas chcu vyssiu dan za nemovitost "lebo v DE je to tak" ale zabudaju, ze ine veci mame zas u nas vyssie, cize by sa cely system musel prekopat, alebo zjednotit...
cipis
Příspěvky: 5070
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od cipis »

Tohle jsou věci, co má porovnat trh. Akorát když se do něj vrtá regulací, tak to ne vždy funguje. Nic ti to nebrání v tom Německu či Polsku koupit.
Já si také koupil úplně nový Multiplus2 ve Španělsku ...

Ono je to stejné s kvalitou potravin. Ale jak jsem psal už někde jinde, za to si můžeme sami. Chceme co nejlevnější věci, ale největší hodinovku ... To jaksi nejde dohromady. Kvalita něco stojí, to platí furt.
To se ptáš, proč kupují to levné, když je to sračka, tak odpověď, že je to levné. Ne že na to dražší nemají ...
13,38 kWp: 9850 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 5 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
záloha čerpadla ve sklepě MP12/3000/120-16 + 100Ah 12V monbat
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Franta2776
Příspěvky: 2969
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od Franta2776 »

tomer píše: pát kvě 24, 2024 4:13 pm Kolikrát jsi poslal nějakou stížnost, podnět?

asi tak, 1500x...
ziadny zart, som velmi citlivy na nedodrzanie sluzieb a tovarov..
dorucujem to, na com sa dohodneme, tak chcem to iste od protistrany..
samozrejme, tym nemyslim, ak mi kadernicka urobi uces o 1mm inak ako som chcel, ze sa budem stazovat
snad sa chapeme, ako to myslim.. ale napriklad, stiplavy dym z kominov, s tym som pohnut nevedel.. zakon kasle na zdravie obcana.. EU-neEU CO2-neCO2, emisie-neemisie..



Franta..
Bohužel mezinárodní srovnání říká něco jiného.
hm..
https://www.numbeo.com/cost-of-living/c ... ty2=Berlin
neviem ake mas cisla ty, ale tu je vidiet, ze Local Purchasing Power in Berlin is 42.0% higher than in Prague
Berlincan ma kupnu silu o 42% vyssiu, nez obcan Prahy
O bratislave ani nehovorim = Local Purchasing Power in Berlin is 57.1% higher than in Bratislava
Já mám osobní zkušenost ze zdravotnictví,syn bude za 14 dní doktor. Projel po praxích jako medik pár špitálů DE,CH,A,ČR.Po absolvování Karlovy univerzity v 25letech a nástupu do českého zdravotnictví si za podmínek v ČR není schopný pořádně zajistit soukromý život. Nastupuje v Salzburku, nejšikovnější mladé vzdělané si vyháníme,ale máme zdravotnictví skoro zdarma :lol: :lol: :lol:

Pokud chceme u nás služby, někdo je musí zaplatit, ať formou daní nebo přímých plateb ,gratis to nejde.
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel 800Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Multiplus 2 48/5000,MPPT 150/85
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
Martin P
Příspěvky: 623
Registrován: ned úno 25, 2018 5:04 pm
Lokalita: Havlíčkův Brod
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 19845
Kapacita baterie [kWh]: 66
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od Martin P »

Ti, kteří volili podvodníky, lobokraty, zloděje a lháře nejsou jejich obětmi, ale spoluviníky.
Citát od George Orwella (nevím jestli doslovný).
S-UPS.
20kWp v panelech rozdělených mezi východ, jih a západ. Do osmi stringů.
Baterie
Staré LiFePo4 o kapacitách 12, 24 kWh
Nové LiFePo4 o kapacitách 14, 14 kWh (od listopadu 2022), 14kWh (srpen 2024).
Rezerva Pb vrla 200Ah.
Systémové napětí 48V
Hlavní měnič Victron 5000VA.
Pomocné měniče 2x REVO VM 5000
Regulátory PCM60X
Systém je modulární s možností dalšího rozšíření (kdyby bylo kam) řešený tak, aby při výpadku kteréhokoliv jednoho modulu mohly ostatní fungovat dál bez omezení.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2623
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od NOPARasito »

cipis píše: pát kvě 24, 2024 2:35 pm Daň z nemovitosti je příjmem (nejen) města. A když je dům v centru, tak logicky se o okolí toho domu musí město starat více.
Z těch peněz (přerozděleně samozřejmě) se platí třeba úklid a údržba, veřejné osvětlení, prostě cokoliv, v tom městě. I ten blbý úklid sněhu na chodníku před tím domem. Nebo přímo rekonstrukce té silnice či chodníku. A samozřejmě logicky, když budu teď platit víc, tak si snad o to více budu všímat, co s tím město bude dělat. A aby ten chodník byl uklizený ...
Možná by se to z dani z nemovitosti mělo změnit na příspěvek na správu a údržbu města.

Jinak polorozpadené domy blízko centra jsou obecně problém. Za a) se někde něco stalo při údržbě a za b) je to ostuda toho města jako takového.
Že se nezvládá údržba domu znamená, že si, ač to zní strašně hnusně, žije nad poměry. Jak se říká, mám opici, musím mít na banány. Naprosto chápu, že si někdo něco postaví sám, za své atd., ale ono to postavení je jen pouhý zlomek nákladů na ten dům v průběhu desetiletí ... Pokud nemám na údržbu, nemám na zaplacení vyšší daně, tak to holt musím prodat, a nebudu na tom, krom té psychiky, nijak tratný, naopak, na tom dost vydělám, vzhledem k růstům cen o řády. Nebo musí holt začít financovat i rodina, pokud si chce udržet tento dům.
Pokud je tomu tak, doporučoval bych nastínit daňové zatížení oproti okolním státům.
A pak si zajeď do okolních zemí. I to Slovensko se v poslední době mění před očima.
A např. v Rakousku jdou daně vidět na ulici.
Také máš ten pocit u Nás je to pěkně vidět na ulici?
Já tedy ROZHODNĚ NIKOLI.
Miyuki
Příspěvky: 193
Registrován: úte bře 21, 2023 1:42 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7640
Kapacita baterie [kWh]: 19+Nádrž
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od Miyuki »

Obrázek
NOPARasito píše: pát kvě 24, 2024 6:22 pm
cipis píše: pát kvě 24, 2024 2:35 pm Daň z nemovitosti je příjmem (nejen) města. A když je dům v centru, tak logicky se o okolí toho domu musí město starat více.
Z těch peněz (přerozděleně samozřejmě) se platí třeba úklid a údržba, veřejné osvětlení, prostě cokoliv, v tom městě. I ten blbý úklid sněhu na chodníku před tím domem. Nebo přímo rekonstrukce té silnice či chodníku. A samozřejmě logicky, když budu teď platit víc, tak si snad o to více budu všímat, co s tím město bude dělat. A aby ten chodník byl uklizený ...
Možná by se to z dani z nemovitosti mělo změnit na příspěvek na správu a údržbu města.

Jinak polorozpadené domy blízko centra jsou obecně problém. Za a) se někde něco stalo při údržbě a za b) je to ostuda toho města jako takového.
Že se nezvládá údržba domu znamená, že si, ač to zní strašně hnusně, žije nad poměry. Jak se říká, mám opici, musím mít na banány. Naprosto chápu, že si někdo něco postaví sám, za své atd., ale ono to postavení je jen pouhý zlomek nákladů na ten dům v průběhu desetiletí ... Pokud nemám na údržbu, nemám na zaplacení vyšší daně, tak to holt musím prodat, a nebudu na tom, krom té psychiky, nijak tratný, naopak, na tom dost vydělám, vzhledem k růstům cen o řády. Nebo musí holt začít financovat i rodina, pokud si chce udržet tento dům.
Pokud je tomu tak, doporučoval bych nastínit daňové zatížení oproti okolním státům.
A pak si zajeď do okolních zemí. I to Slovensko se v poslední době mění před očima.
A např. v Rakousku jdou daně vidět na ulici.
Také máš ten pocit u Nás je to pěkně vidět na ulici?
Já tedy ROZHODNĚ NIKOLI.
Tady je na to pěkná mapka
Obrázek
V čr je jedna z nejnižších daní a přitom je pořád dost hrozná teda, navíc to tu pak musí dohánět jinejma daněma
A o tom, jestli jsou daně vidět na ulicích rozhoduje koho si na městě zvolíte a na většině míst to vidět je a dělá se hodně, ale nedá se zavděčit všem
Ostrov založený na Epever IP5000-42-Plus + 2 pole s Tracer5420AN a Tracer6420AN + 18x Envision 305Ah LiFePO4
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 484
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25+0,9kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od JirkaE »

Franta2776 píše: pát kvě 24, 2024 3:43 pm
To je tvoje zkuṣ̌enost.
Bohužel mezinárodní srovnání říká něco jiného.
A co říká ?

To by s Tebou ani Němci nesouhlasili.

Netuším o čem vypovídá mezinárodní srovnání, ani jak vzniklo, co vlastně porovnává a hlavně jak je staré.
Německo se mění před očima, každý den.
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Celkem 7,4kWp a dále roste.
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 800Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
mirekcafa
Příspěvky: 407
Registrován: úte zář 06, 2022 2:47 pm
Lokalita: českotřebovsko
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: českotřebovsko

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od mirekcafa »

Mě udivuje jak lehce se někteří lidé vzdávají svých peněz ve prospěch státu který s nimi částečně neumí hospodařit a částečně jsou zneužity nebo rozkradeny. A dokonce to ještě někteří obhajují.....to mi rozum nebere. Mimochodem týká se to všech polistopadových vlád....
Naposledy upravil(a) mirekcafa dne pát kvě 24, 2024 7:43 pm, celkem upraveno 1 x.
Měnič Easun SMX II 5,6 Kw, 7x Huasun HTJ 445Wp stříbrný rám, bifaciální, Lifepo4 16x 105 AH JK BMS
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 484
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25+0,9kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od JirkaE »

Franta2776 píše: pát kvě 24, 2024 5:05 pm
Já mám osobní zkušenost ze zdravotnictví,syn bude za 14 dní doktor. Projel po praxích jako medik pár špitálů DE,CH,A,ČR.Po absolvování Karlovy univerzity v 25letech a nástupu do českého zdravotnictví si za podmínek v ČR není schopný pořádně zajistit soukromý život. Nastupuje v Salzburku, nejšikovnější mladé vzdělané si vyháníme,ale máme zdravotnictví skoro zdarma :lol: :lol: :lol:

Pokud chceme u nás služby, někdo je musí zaplatit, ať formou daní nebo přímých plateb ,gratis to nejde.
:yes: ano, i v Německu je zázrak v dnešní době potkat v nemocnici - Němce...

Všechno je spojené se vším...
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Celkem 7,4kWp a dále roste.
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 800Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
rva
Příspěvky: 3918
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od rva »

Jde o obvyklé "kradení" mozků. Původní stát není schopen vzdělaným lidem zaplatit tolik, jako země, která si je "ukradne". Taková země pak vydělává na tom, že nemusí dané lidi vzdělávat, ale získá je "hotové". Náklady výchovy od mimina do plného odborníka platí rodná země, smetanu slízne země, která ho přitáhne a která je díky tomu, že nemusí platít jeho výchovu, schopna mu nabídnout vyšší příjem. Švýcarsko tak přitáhne Němce, Německo Čechy a Česko Ukrajince. Amerika tak přitahovala Číňany, ale to už přestává platit a Číňané se vracejí zpět, protože doma mají lepší podmínky. A Americe to začíná vadit.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 62 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
tomer
Příspěvky: 247
Registrován: čtv pro 17, 2020 3:16 pm
Bydliště: Senica

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od tomer »

njn, a potom politici hulakaju, ze platime malo dani, treba dodanit vsetkych...

tento (svetovy) bordel neuprace nikto tak skoro :)

ono je to asi aj chyba ludi, ktori utekaju prec.. logicky, som zvedavy, kam utecu potom, tj, kazdy uteka za lepsim, ale to potom nemoze 8 miliard ludi utekat za lepsim, nemoze sa vacsina mat lepsie, ako priemer. Priklad Svajciarsko (ako TOP zeme), kam potom utecie Svajciar? :)
jahodovák
Příspěvky: 2019
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od jahodovák »

A přece je to prý hrozně jednoduché,začít od sebe a nedat se a hlavně se účastnit všeho,kde se rozhoduje o našem osudu a ne být jako hospodský povaleč a říkat,na to já nemám čas...to potom za nás rozhodují jiní a nestačíme se divit...pravda,až to bude neúnosné,řešení se najde,ale prevence je nejlepší.Dalo by se o tom kecat dlouho,stačí se podívat,kolid obyvatel města,vesnice,se přijde podívat na zasedání úřadů a hlavně je vyzve k nápravě a pokud to nepomůže sám se postará o to,aby to tak nebylo...jinak všeho dočasu,pomalu se to začíná vyjasnovat a dají se čekat zajímavé věci,pozorně se dívajte a třeba to uvidíte,pokud ne,není to moje chyba....
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 484
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25+0,9kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od JirkaE »

tomer píše: pát kvě 24, 2024 8:32 pm
...logicky, som zvedavy, kam utecu potom....
Opravdu si myslíš, že je to tak jednoduché ?
A pak i s rodinou ? S dětma ?
Nikoho neznáš, já třeba neuměl ani slovo německy.

Nyní... Nemáme zde babičky, nikoho, když je některé s dětí nemocné, mají prázdniny - vždy jen jeden z nás.

Na tohle každý nemá koule... Jen si to představ.
To není jen tak, odejít do zahraničí...
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Celkem 7,4kWp a dále roste.
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 800Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2623
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od NOPARasito »

jahodovák píše: pát kvě 24, 2024 8:42 pm A přece je to prý hrozně jednoduché,začít od sebe a nedat se a hlavně se účastnit všeho,kde se rozhoduje o našem osudu a ne být jako hospodský povaleč a říkat,na to já nemám čas...to potom za nás rozhodují jiní a nestačíme se divit...pravda,až to bude neúnosné,řešení se najde,ale prevence je nejlepší.Dalo by se o tom kecat dlouho,stačí se podívat,kolid obyvatel města,vesnice,se přijde podívat na zasedání úřadů a hlavně je vyzve k nápravě a pokud to nepomůže sám se postará o to,aby to tak nebylo...jinak všeho dočasu,pomalu se to začíná vyjasnovat a dají se čekat zajímavé věci,pozorně se dívajte a třeba to uvidíte,pokud ne,není to moje chyba....
Pokud mas vytahnout z zumpy neco lepsiho jako exkrement, smele do toho.
Nic jineho tam neni.
Tak proc to pokouset
jahodovák
Příspěvky: 2019
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od jahodovák »

ted nějak nechápu,já píšu začít od sebe.....proč tam cpát někoho,kdo to bude myslet skoro stejně jako ty před ním...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
tomer
Příspěvky: 247
Registrován: čtv pro 17, 2020 3:16 pm
Bydliště: Senica

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od tomer »

JirkaE píše: pát kvě 24, 2024 8:49 pm
tomer píše: pát kvě 24, 2024 8:32 pm
...logicky, som zvedavy, kam utecu potom....
Opravdu si myslíš, že je to tak jednoduché ?
A pak i s rodinou ? S dětma ?
Nikoho neznáš, já třeba neuměl ani slovo německy.

Nyní... Nemáme zde babičky, nikoho, když je některé s dětí nemocné, mají prázdniny - vždy jen jeden z nás.

Na tohle každý nemá koule... Jen si to představ.
To není jen tak, odejít do zahraničí...
O tom nepochybujem, ze je to narocne, napr. ja som neodisiel z dovodu, ze tu mam rodinu (rodicov, starych rodicov) a jednoducho nepotrebujem za kazdu cenu len karieru a peniaze. Podla mna je fajn aj tu, ale treba sa prisposobit (vramci legalnych moznosti).
A osobne verim, ze nikde to nei je jednoduche, pretoze ak by tomu tak bolo, odporovalo by to zakonu zachovania energie, kradne sa vsade, na zapad, na vychod, juh aj sever :)A tam kde sa kradne (legalne, politicky), tak tam logicky ta energia chyba a potom je zdanenie cez 50%
Stavim sa, ze by som vedel dokazat vypoctom, ze sa mi neoplati odvadzat nic, a hasil by som si obydlie sam, je to ako s bleskom - taka mala sanca, ze nema cenu sa ani poistit. (okrem ineho, vyluka zo strany poistovne je riziko samo o sebe). Ak bude danove zatazenie stupat, ludia budu robit doslova len na strechu a jedlo. Mnoho ludi to tak uz aj ma.
Vazim si kazdeho zamestnanca statu, ako cloveka, ale ak ich bude viac, ako pracujucich (vyrabajucich), tak to cele krachne.
A to je chyba politikov, nie tych zamestnancov statu, ze vygeneruju nezmyselne zakony, a dam ruku do ohna za to, ze politici tie zakony vsetky ani necitaju, to by bolo fyzicky nemozne citat ich (casovo)..
Jednoducho, smer staroveky Rím.
Ale aj tka je to v zasade jedno, pretoze vacsina nikdy nebude bohatsia ako priemer, cize aj ak by sme zrusili vsetky regulacie, par % ludi by sa prizivilo na ukor "menej schopnych" resp to nie ej urazka, to je konstaktovanie, ze niektori ludia su jednoducho "submisivnejsi" a to vyuziva "dominantnejsi" clovek vo svoj prospech (politika, podnikanie, atd atd)
Ale to som uz asi dost od temy... :D
unicast
Příspěvky: 1456
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od unicast »

cipis píše: pát kvě 24, 2024 1:49 pm Z něčeho ten stát musí žít
Nemusí :)

viz třeba https://ankap.urza.cz :D
unicast
Příspěvky: 1456
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: daň za elektřinu v ostrovu

Příspěvek od unicast »

jahodovák píše: pát kvě 24, 2024 8:42 pm A přece je to prý hrozně jednoduché,začít od sebe a nedat se a hlavně se účastnit všeho,kde se rozhoduje o našem osudu a ne být jako hospodský povaleč a říkat,na to já nemám čas...to potom za nás rozhodují jiní a nestačíme se divit...pravda,až to bude neúnosné,řešení se najde,ale prevence je nejlepší.
Jenže on na to opravdu není čas. Pokud je někdo v důchodu, tak ok, ale pokud není, tak na něm visí kromě něj samotného ještě generace jeho rodičů, kterým je nutné vydělat na důchody a generace jeho dětí, které je taky potřeba uživit. A k tomu si ještě připravit fondy na svůj vlastní důchod, protože všichni víme, jak to s těmi důchody za 20 - 30 let bude. Jo a nenechat si to sežrat inflací.

To se pak nelze divit, že na další nezbývá čas a síla -- a tihle to dělají v pracovní době a ještě jim to platíme. Mám rozhodně pochopení pro každého, kdo se tomu systému nějak vzepře.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek