Projekt na FV

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Antrac1t
Příspěvky: 298
Registrován: ned čer 26, 2022 3:33 pm
Lokalita: Znojemsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5500
Kapacita baterie [kWh]: 11
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Projekt na FV

Příspěvek od Antrac1t »

jak rika glottis, taky v tom opicarny nevidim ... neprodavam, neplanuji sdilet, ale jsem offiko pripojen bez pretoku vcetne provedeni projektu a revize, ne kvuli tomu, ze bych si chtel nekde honit triko, ale skrz to, kdyz se mi neco stane a FVE klekne, zena zvedne telefon a prijede nejaka firma co mimo staveni FVE i servisuje victron, ale jen kdyz je projekt a revize ... zakladni nahozeni jisticu/prepnuti na DS polovicka zvlada, ale pokud se vydrbe mppt/menic proste cokoliv, tak holt to uz je mimo jeji schopnosti ...
string1 - 5.5kwp 3S4P - 460wp | 3x Multiplus ii 3000VA 1F systém | Lifepo4 230AH 48V + Seplos BMS
Soban
Příspěvky: 3664
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Projekt na FV

Příspěvek od Soban »

Najivko..... Nevěřím.
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
jahodovák
Příspěvky: 1963
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Projekt na FV

Příspěvek od jahodovák »

Jakobi občas tady na foru nehledal někdo radu co s rím dělat,protože má elektrárnu na dotaci,to je se vším,ale firma po obdržení platby v případě jakékoliv poruchy,nebo dotazu dělá mrtvého brouka...a že jich není málo,osobně znám dva takové ve svém okolí.....
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Antrac1t
Příspěvky: 298
Registrován: ned čer 26, 2022 3:33 pm
Lokalita: Znojemsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5500
Kapacita baterie [kWh]: 11
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Projekt na FV

Příspěvek od Antrac1t »

Soban píše: pon kvě 13, 2024 8:33 pm Najivko..... Nevěřím.
nevim jaka naivko, az se ti posere mycka/pracka tak voje zenska nabehne s brasnou a udela opravu jo, tak ok, mas asi dosti zdatnou zenu ...
jahodovák píše: pon kvě 13, 2024 8:50 pm Jakobi občas tady na foru nehledal někdo radu co s rím dělat,protože má elektrárnu na dotaci,to je se vším,ale firma po obdržení platby v případě jakékoliv poruchy,nebo dotazu dělá mrtvého brouka...a že jich není málo,osobně znám dva takové ve svém okolí.....
nevim, ja mam fve svepomoci, ale kdyz jsme resil dodelani projekt/revize, tak jsem hledal v okoli bydliste firmu co dokaze pomoci pri poruse. Bez problemu jsem nasel, domluvil se F2F a pri jakekoliv poruse (pokud je dokumentace), nemaji problem s provest servis ...
string1 - 5.5kwp 3S4P - 460wp | 3x Multiplus ii 3000VA 1F systém | Lifepo4 230AH 48V + Seplos BMS
cipis
Příspěvky: 4801
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Projekt na FV

Příspěvek od cipis »

Co ma spolecneho pracka/mycka s nefunkcni FVE a manzelkou?

Na opravu spotrebicu je spoustu remeslniku. Az na ty ceny ...
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
záloha čerpadla ve sklepě MP12/3000/120-16 + 100Ah 12V monbat
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
ElektroEzs
Příspěvky: 1338
Registrován: stř zář 21, 2022 10:03 am
Lokalita: okolí Teplic
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5460
Kapacita baterie [kWh]: 14,4
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Projekt na FV

Příspěvek od ElektroEzs »

Taky to budu muset zkreslit protoze se v tom vyznam jen ja😂 to same rozvadec na topeni😂 Jinak taky znam par lidi co zaplatili FVE a pri problemu dodavatel delal mrtvyho brouka😂
1: JZ 5460 Wp Ja Solar, MPPT 250/100, 2x parallel Multiplus 2 5000VA, Cerbo GX + touch LCD, 16 x EVE 280Ah LiFePO4 + JK BMS 200A + SmartShunt 500A

2: JZ 3600 Wp Canadian Solar, V 1800 Wp Canadian Solar, MPPT 150/70, MPPT 150/35, Multiplus 2 5000VA, Cerbo GX + touch LCD, 16 x EVE 280Ah LiFePO4 + JK BMS 200A + BMV700
Antrac1t
Příspěvky: 298
Registrován: ned čer 26, 2022 3:33 pm
Lokalita: Znojemsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5500
Kapacita baterie [kWh]: 11
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Projekt na FV

Příspěvek od Antrac1t »

cipis píše: pon kvě 13, 2024 9:06 pm Co ma spolecneho pracka/mycka s nefunkcni FVE a manzelkou?

Na opravu spotrebicu je spoustu remeslniku. Az na ty ceny ...
tak cti vlakno ... napsal jsem OT na kterej soban reagoval naivko, tak mu pisu jestli ma zenu co dokaze opravit pracku/mycku tak cajk tim padem asi zvlada aji FVE
string1 - 5.5kwp 3S4P - 460wp | 3x Multiplus ii 3000VA 1F systém | Lifepo4 230AH 48V + Seplos BMS
cipis
Příspěvky: 4801
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Projekt na FV

Příspěvek od cipis »

Takze vlastne jen ofiko pripojeni zajisti veskerou dokumentaci k FVE, jinak nic nekoho nedonuti zkreslit ten bordel, co si po baraku delame?

Dokumentace od vseho je zaklad, a je prece jedno, jestli je nebo neni FVE pripojena.
Kdyz vidim to po sobe, tak by bylo asi lepsi to vse vyhazet a znovu, vyjde to rychleji, nez reverz toho rozdelaneho :⁠-⁠D
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
záloha čerpadla ve sklepě MP12/3000/120-16 + 100Ah 12V monbat
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Keraj
Příspěvky: 257
Registrován: čtv dub 21, 2022 7:15 pm
Lokalita: Poblíž Hradce Králové
Systémové napětí: 48V

Re: Projekt na FV

Příspěvek od Keraj »

No vše je spotřební zboží, pračka, měnič, přepínač ATS, i ten "stykačomat" se mohou odporoučet.

Když kiksne pračka, tak to vydrží klidně čtrnáct dní.
Jak píšeš manželka si na pračku zavolá v nouzi servisáka ( no spíš mě, a jak to pořeším já ji už trápit nebude).
Když zhasne barák, tak se to řeší hned, a ta moje třeba otevře pojistkovou skříň a na 99 % mi bude volat. Přes videohovor jí řeknu co a jak, ale ona sama to nevidí.
Holt řešila to jednou za deset let a bylo to poprvé co konkrétní rozvaděč viděla, asi se to dá pochopit.
A to jsou jenom pojistky...

Já nemám revize, ale také už jsem přemýšlel o nějakém tom posvěcení a schématech na vnitřní straně dveří rozvaděče...
nikdo nikdy neví co se mu kde stane... a co pak?

Žádný z elektrikářů co znám FVE nemá a ani nedělá, takže ty by se na to vykašlali hned jak by padla zmínka o FVE .
A ono co si budeme nalhávat, nějaké hledání závady a odstraňování problémů, nebo snad opravování...to není kšeft paninko, jo taková novostavba komplet s materiálem...

V nouzi jediný kdo by to mohl za mě řešit je brácha, jezdí po NO atd, tak snad by ji to napadlo :-)

Ona ty naše šedé FVE jsou takový trochu vzdor systému, ale co třeba pojišťovna při pojištování nemovitosti ?

Já třeba bych rád měl revizi na FVE a ČEZu tuto skutečnost oznámil. Teď dle §250 to bude trochu problematičtější, ale třeba se mi to povede.

Ono když to někdo chce mít podle papíru, nemusí být hned dotačník vysávající moudra z fóra. 😁
16 panelů DHM-72L9-450 Wp = 7200Wp jih, sklon 17°
2 regulátory EPever Tracer 6415 AN = 6000W
Paralelní adaptér PAL-ADP-50AN
měniče 5 + 3 kW
EPever IP5000-42-plus-T a IP 3000-42-plus-T
135 + 135 + 230 = 500Ah LiFePo na 48V
3* BMS a Balancer Seplos
soami
Příspěvky: 655
Registrován: pon lis 08, 2021 9:10 pm
Lokalita: Posázaví
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Posázaví

Re: Projekt na FV

Příspěvek od soami »

Projekt/revizi chci pouze kvůli pojišťovně. Třeba ji pro pojištění nemusí chtít, ale při pojistné události budou revizi chtít na 100%. Jelikož boom FV celkem opadá, třeba se zlepší konkurenční prostředí. Zatím si člověk připadá jak somrák - "Jo vy nechcete dodat naši skvělou FV na dotaci? Tak to neřešíme".
Antrac1t
Příspěvky: 298
Registrován: ned čer 26, 2022 3:33 pm
Lokalita: Znojemsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5500
Kapacita baterie [kWh]: 11
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Projekt na FV

Příspěvek od Antrac1t »

cipis píše: pon kvě 13, 2024 9:26 pm Takze vlastne jen ofiko pripojeni zajisti veskerou dokumentaci k FVE, jinak nic nekoho nedonuti zkreslit ten bordel, co si po baraku delame?

Dokumentace od vseho je zaklad, a je prece jedno, jestli je nebo neni FVE pripojena.
Kdyz vidim to po sobe, tak by bylo asi lepsi to vse vyhazet a znovu, vyjde to rychleji, nez reverz toho rozdelaneho :⁠-⁠D
nevim jake ty tam mas bordel, ale ja se snazil to delat tak aby to proslo a dalo se to nakreslit ... prijel znamej nafotil prekresil a nasledne udelal revizi, co bylo spatne,tak me zjebal a ja nasledne predelal ... pripojeni k DS jsem neresil skrz projekt/dokumentaci spis jen skrz technicke pretoky, zatim jsem na 0 a nic nedodavam, ale kdyby prijel nejakej jeliman a spatne to nastavil (vymena menicu), tak mikropretoky asi cajk. Pri zapnuti ESS by cerbo melo system vypnout pres podminky v NR ... u FVE rozvadeca je projekt s popisem vcetne img pro cerbo ... ale jak rikam tohle jsem resil jen z duvodu, kdybych to semnou kleplo, tak az manzelka nemusi resit dalsi sranec ... a jak psal soami, revize bez projektu pri pojistne udalosti, kde pricina bude FVE, tak vas pojistovna posle k sipku ...
string1 - 5.5kwp 3S4P - 460wp | 3x Multiplus ii 3000VA 1F systém | Lifepo4 230AH 48V + Seplos BMS
jahodovák
Příspěvky: 1963
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Projekt na FV

Příspěvek od jahodovák »

Pokud je člověk šikovnej,jde to udělat i bez těch opičáren a za ušetřené prostředky navýšit kapacitu baterky,takže jde vše provozovat i s větším komfortem než s připojením k síti.Chce to ale od uživatele pochopit co dělá,aby to vyhovovalo všem předpisům a bezpečnosti a nebyl závislej na jiných firmách,které to většinou dělají jen pro zisk,tož tak.
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek