DIY ostrovni FVE rodinny dum

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
Ensferi
Příspěvky: 59
Registrován: pon úno 13, 2023 4:21 pm
Lokalita: Praha

Re: DIY ostrovni FVE rodinny dum

Příspěvek od Ensferi »

Zdravím,
jak to měnič snáší takhle na zádech ? všude píšou že nesmí takhle být a že musí být připevněn na zdi..
Já se teď sral s 10 KW měničem abych ho vůbec nějak dostal mezi stěnu a skřín do chodby a aby se měl jak uchladit.. jinak kdyby to fungovalo koupil bych jinej a hodil ho na záda na skříň :D
sisdale
Příspěvky: 275
Registrován: sob črc 02, 2022 9:13 pm
Bydliště: středočeský kraj, 400 m n.m.

Re: DIY ostrovni FVE rodinny dum

Příspěvek od sisdale »

Měnič s tím nemá žádný problém. Jen je potřeba dodržet odstupy okolo, aby měl prostor pro sání a výfuk vzduchu. Chvíli na začátku, když jsem začínal s jedním měničem, tak jsem jej měl na stěně na antivibračních závěsech. Nicméně za touto zdí pozorný posluchač slyšel vibrace při vyšším zatížení měniče. Tak jsem přešel do polohy na zádech na polici a položeno v rozích na 4 antivibračních podložkách (tuším původně určených pod pračku). Jsem naprosto spokojený, mám lepší přístup k měniči a naprostý klid v jiných místnostech. V poloze na zádech má každý kus už natočeno okolo 8 MWh a bez problému. Mám dobrý přístup k filtrům na čištění, a jednou za čas také k vysátí zbytkového prachového nepořádku uvnitř.
8.56 kWp - orientace JJV (160st.) sklon 23 st. - PERC, 72-half cut, bifacial
11 kW invertory - 2x Sorotec REVO II 5.5kW (aka Easun iGrid VE II 5.5kW) v paralelenim 1f zapojeni
33 kWh LiFePO4 baterie - cylindrical pack 100 AH a dve prismatic REPT 280 AH v 16-ti clankovem provedeni
plně elektrický dům, plná automatizace, 50+ ESP8266 + RPi, inteligentní vytěžovaní - samoučící prediktivní energetické rozvrhovaní
více v mém domovském vlákně zde
Ensferi
Příspěvky: 59
Registrován: pon úno 13, 2023 4:21 pm
Lokalita: Praha

Re: DIY ostrovni FVE rodinny dum

Příspěvek od Ensferi »

tak to je paráda, asi se vrátím ke growatu a pořídím ještě jeden 5KW, protože ten čínskej 10.2 kw měnič je peklo..
saje mi to jen s jednoho PV a z druhého vůbec

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek