BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

informace, návody, rady a diskuze ohledně sortimentu mivvy ENERGY
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od Mikel »

cipis píše:Když mažeš odkaz na příspěvek, tak tady screenshot:
soupatka.JPG
Soban 2x, glottis píšou, že to na tvoje doporučení vypnuté mají, nicméně to nemá efekt.
mazu tvuj prispevek, ktery nepatri k tematu.
Znas vsechny podrobnosti a okolnosti hledne nastaveni, provozu, fukcnosti atd... nebo znas jen tento screenshot co jsi nekde videl? Pokud ne, tak prenech debatu jinym, kterych se dany problem tyka.
Chapu, ze jsou nekteri lide, kteri se musi za kazdou cenu vyjadrovat ke vsemu a vsude. To ale vecne debate moc nepomaha.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od Mikel »

Soban píše:Prostě relé sepne až při zátěži co je špatně!
Proč nesepne hned jak baterii zapnu, buď v aplikaci nebo hw vypínačem?
Asi k tomu mel vyrobce nejaky duvod, kdyz chtel aby to fungovalo takto.
Na druhou starnu, proc by mela byt baterie zapnuta, pokud je od vseho odpojena?
Pokud se vypne navic vypinacem nebo SW, tak to jsou funkce nadrazene funkci rele.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Soban
Příspěvky: 3497
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od Soban »

Toudle logikou bych mohl argumentovat "Proč když baterii vypnu tak relé vypne baterii i když je odběr a nevypne ji až odběr nebude?"

Proč to výrobce takhle udělal?
Jednoduše aby si ušetřil práci?

A proč výrobce implementuje do sw funkce které jeho zařízení neumí?

Proč to měří jenom od 2A? Beru že u malých proudů nebude přesnost, ale od 0.1A by to mohlo ukazovat!

A ještě k tomu stykači: kde je tady nějaká hodnota od jaké zátěže tu baterku zapne?
Nikde jsem to nenašel, bude stačit 2W žárovka?

Žít se s tím dá, ale určitě to není 100%
A takovou komplikaci že stykač nespíná jsem nepředpokládal a nikde to není napsané!
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od Mikel »

Soban píše:Toudle logikou bych mohl argumentovat "Proč když baterii vypnu tak relé vypne baterii i když je odběr a nevypne ji až odběr nebude?"

Proč to výrobce takhle udělal?
Jednoduše aby si ušetřil práci?

A proč výrobce implementuje do sw funkce které jeho zařízení neumí?

Proč to měří jenom od 2A? Beru že u malých proudů nebude přesnost, ale od 0.1A by to mohlo ukazovat!

A ještě k tomu stykači: kde je tady nějaká hodnota od jaké zátěže tu baterku zapne?
Nikde jsem to nenašel, bude stačit 2W žárovka?

Žít se s tím dá, ale určitě to není 100%
A takovou komplikaci že stykač nespíná jsem nepředpokládal a nikde to není napsané!
Uz jsem psal, ze HW vypinac s SW vypinac je nadrazeny. Zapominas asi mozna na jednu vec. Toto neni BMSka, ktera se pouziva vyhradne pro uloziste FVE. Toto je BMSka, kterou pouzivaji take vyrobci eskutru atd.
SW je univerzalni pro vsechny modely BMS tohoto vyrobce, neocekavas snad, ze pro kazdy model BMSky budou mit extra SW? Stejne tak jako jsou jine aplikace, ktere umoznuji dalsi nastaveni, ktere treba neni pristupne v teto aplikaci JBD pro Android. Sledovani rychlosti km/h ti v aplikaci nevadi?
Nejsou to proste BMSky urcene vyhradne pro pouziti v ulozisti FVE. Asi u kazde BMSky budse resit, ze by jsi chtel neco mit jinak. Pak jedina moznost je udelat si vlastni BMSku jakou potrebujes a vyhovuje vsem tvym pozadavku. To ti ale zadne komercni uni reseni neudela.
Kazda komercni BMSka stejne jako dalsich xxx komercnich vyrobku je otazka kompromisu.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
glottis
Příspěvky: 2094
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od glottis »

ja uz bych to nechal byt :) museli jsme si overit, ze vyfukovanim tabakoveho koure pod vodu zlato nevznika. Nekdo to zkusit musel :) == zjistili jsme, ze je tahle BMS k FVE nevhodna a k paralelnimu zapojeni uz uplne na hovno a vsem doporucuju si tam aspon dat ten HW spinac, jinak se to chova jeste prapodivneji, i pres volby v nastaveni.

To ze mi to bateii dvakrat nahodne odpojilo bylo teda pravdepodobne tim, ze i pres vypnuty loadcheck je tam nejaky timeout, kdy netece proud tak se vypne. Pravdepodoben to je nejaka pojistka proti kokotimu genu, kdy to fakt dam do skutru a pres zimu necham v garazi a vypnu si load check. Ten stykac totiz docela dost zere. Neni bistabilni a sepnuti stoji tak 5W jestli si pamatuju mereni co jsem delal na zacatku.

Uz tu mam na stole novou JK BMS a az budu mit kabelova oka, vymenim to a tuhle poslu dal. Tady v bazaru samozrejme, :D at si vyrabi zlato nekdo jinej.
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od Mikel »

Tento model BMS 7-20S je nevhodny pro paralelni zapojeni vice baterii. Pokud se provozuje samostatne, funguje velice dobre.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Soban
Příspěvky: 3497
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od Soban »

Jinak k aplikaci, ano dělají se univerzální, ale pokud nějakou funkci to HW zařízení nemá, tak v SW aplikaci je ten posuvník šedivý a nejde s ním hnout, případně se vůbec nezobrazí.

Jinak mě se tam žádné km/h nikdy nezobrazují.

Jinak samozřejmě se dá používat, ale má to své mouchy.

K HW vypínači ten funguje, já tam vypínač nemám mám to propojené wago svorkou takže když to třeba vypnout tak ji můžu dát pryč.
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
Uživatelský avatar
Lui
Příspěvky: 1231
Registrován: pon srp 08, 2011 3:14 pm
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 35kwp
Kapacita baterie [kWh]: malá
Bydliště: Slovensko

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od Lui »

Mikel píše:Tento model BMS 7-20S je nevhodny pro paralelni zapojeni vice baterii. Pokud se provozuje samostatne, funguje velice dobre.
Túto vetu by som určite a jednoznačne dal do popisu produktu,je to nesmierne doležitá informácia,a asi by som tú vetu v popise aj zvýraznil.Myslím to naozaj v dobrom,jednak BMS-ka nie je lacná,a ked niekto v budúcnosti bude zaradovať dalšie baterie a dalšie BMS,no asi by sa nepotešil,ak by sa to len tak občas vyplo,lebo ten nulový prúd tam občas proste je.
Sám používam 29 BMS-ok paralelne,a asi by som nebol nadšený,ak by sa pri nulovom prúde volaktorý vypol :?
málo kwp ::pv:: , 60V 1,2kAh , 15S 600P Lion *batt* + 60V 198Ah Lifepo4 *batt* , 10 x MPPT VT-80 , 4xStuder XTH 8000 vo výstavbe ,
Záloha:180Wp ::pv:: ,12V LiFePO4 60Ah *batt* , epsolar 10 ,victron 350w sinus
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od Mikel »

Lui píše:
Mikel píše:Tento model BMS 7-20S je nevhodny pro paralelni zapojeni vice baterii. Pokud se provozuje samostatne, funguje velice dobre.
Túto vetu by som určite a jednoznačne dal do popisu produktu,je to nesmierne doležitá informácia,a asi by som tú vetu v popise aj zvýraznil.
Ale ono to v popisu BMSky na webu mame uvedeno. Je tam doslova napsano " Nelze zapojovat paralelně."
Druha vec je, ze se zde bavime o BMSce 7-20S, ktera uz pul roku neni v prodeji a byla nahrazena jinou verzi, ktera funguje uz trochu jinak.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od Mikel »

Soban píše:Jinak k aplikaci, ano dělají se univerzální, ale pokud nějakou funkci to HW zařízení nemá, tak v SW aplikaci je ten posuvník šedivý a nejde s ním hnout, případně se vůbec nezobrazí.

Jinak mě se tam žádné km/h nikdy nezobrazují.

Jinak samozřejmě se dá používat, ale má to své mouchy.

K HW vypínači ten funguje, já tam vypínač nemám mám to propojené wago svorkou takže když to třeba vypnout tak ji můžu dát pryč.
1. nemas pravdu. Jako priklad uvedu, ze si v aplikaci muzes zapnout napriklad az 8 cidel pro mereni teploty i kdyz je BMSka nema a ani nema tolik konektoru na cidla. Vysledkem bude, ze na SW zapnutem cidle teploty pres aplikaci, ktere tam realne neni ti aplikace ukaze teplotu 150C a BMSka se vypne pro vysokou teplotu.
2. Km/h mas pravdu, ze to tam uz asi neni, aplikaci Androidu nemam ale jeste nekdy pred rokem to tam bylo. Dnes podle obrazku co jsem nasel se tam zobrazuje proud. Drive tam byla rychlost.
3. jiz jsem psal, kazdy komercni produkt bude mit nejake mouchy a nekdo by to chtel pouzivat jinak nebo vice. Tak to ale je u vseho obecne.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Soban
Příspěvky: 3497
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od Soban »

k 1.) Jasně právě proto je ta aplikace nedokonalá dovolí používat něco co tam není, to by právě mělo taky být ošetřeno v aplikaci.
k 2.) Můžu tam přepnout volbu na jízdu, ale i tak mi tam naskočí A.
k 3.) Mouchy by se měly odstraňovat.

Jinak to že se když tam není HW vypínač tak to vypíná po nějaké době by taky mělo být uvedeno na stránkách.

Prostě to že to není vhodné pro paralelní provoz je takové nic neříkající a člověk neví co si pod tím představit.

PS. Píšeš že ty nové se chovají zase trochu jinak? Jak můžeš napsat?
Jinak mám dva akupacky, jde nějak poznat bez rozebrání zda v tom novějším je už ta nová BMS nebo ještě ta stará?

PS2. Jinak samozřejmě s baterkama jsem spokojen a je mi jasné že když odebereš pouze několik stovek BMS tak je pro tebe číňan nebude upravovat, a tisícovky asi neodebíráš......

Takže abych to shrnul:

Jinak paralelně se to provozovat dá a funguje to, sice to chce při spouštění speciální postup a mít spojené vývody pro HW vypínač!
Což není takový problém pokud je nevypínáte vypínačem nebo v SW, ale vytáhnete pojistku pro odpojování od měniče.
Drobná komplikace je že pokud jich máte víc tak měří od 2A a pokud tam poteče menší proud jak počet baterek * 2 tak nevíš přesné SOC, ale to se dá řešit externím měřením. (Victron smartshunt.)

Tím bych to považoval za uzavřené a abych se jich zbavoval nemám proč, pořídíš jinou a ta bude mít jiné neduhy.
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
Petr k
Příspěvky: 2
Registrován: úte lis 23, 2021 7:52 am
Bydliště: Smržovka

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od Petr k »

Ahoj,
po půl roce paralelního provozu začínám mít problém se samovolným odpojováním jedné z baterek, nechtějí spolupracovat mrchy, popsal by mi někdo způsob, jak je k tomu donutit. Díky.
Soban
Příspěvky: 3497
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od Soban »

Tak ono záleží proč se odpojují.......

Takže proč se odpojují?

Pokud na timeout v nečinnosti tak s tím nic nenaděláš, timeout se dá ještě o něco zvednout, parametrem, ale je to pár minut - není nastaven na maximum 65535 což je 18,2h ale je tam mám dojem hodnota 65000 co je 18h.

Pokud se vypíná na přepětí či podpětí článků nebo baterie a nebo překročený proud tak třeba nastavit jak správné hodnoty v BMS tak správné hodnoty nabíječky, měniče.

Takže jak se vypne skoukni proč, tak stejně pokud po dobu 18h neregistruje do a nebo z baterky odběr tak se ten stykač vypne.
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
glottis
Příspěvky: 2094
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od glottis »

me se to v zime vypinalo na timeout. Mozna by to slo resit nejakym casovacem a obcas tam spustit nejakou zatez nebo nabijeni.
cipis
Příspěvky: 4417
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od cipis »

Podle tohoto stačí komunikovat:
uspavani.JPG
Uváděno u modelu AP20S004. Tyhle výše uvedené jsou ale AP20S006, což možná značí, že ti matloši ve FW zmastili nakopnutí toho sleep časovače komunikací.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
glottis
Příspěvky: 2094
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od glottis »

cipis píše:Podle tohoto stačí komunikovat:
uspavani.JPG
Uváděno u modelu AP20S004. Tyhle výše uvedené jsou ale AP20S006, což možná značí, že ti matloši ve FW zmastili nakopnutí toho sleep časovače komunikací.
ja ji mel pripojenou k esp a co 30 vterin vycital, ale kdo vi co mysli komunikaci. Mozna pres BT by to muselo byt pripojene. Nebo misto BT modulu. To ja nemel. To je fakt.
Soban
Příspěvky: 3497
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od Soban »

Pokud jsem zjistil tak jenom komunikace nestačí aby se ten stykač nevypnul, samozřejmě on se zapne jak je odběr, ale problém je že jak jsou baterky paralelně tak z ní nebude dostatečný odběr aby to detekovalo.

Tak v létě nebude problém protože přes noc je odběr a přes den bude nabíjení.

Takže jedině přes zimu to chce nějakej timeout a zatížit je nebo nabíjet v kratším čase jak 18h.
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
Petr k
Příspěvky: 2
Registrován: úte lis 23, 2021 7:52 am
Bydliště: Smržovka

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od Petr k »

Ono to začalo odpojovat až teď, po skoro měsíční nečinnosti z důvodu reklamace multiplusu. Budu to sledovat, překontroluju nastavení, snad dostanou rozum.
Soban
Příspěvky: 3497
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od Soban »

Tak teď to trochu nechápu?

Reklamoval jsi multiplus tak byly baterky odpojené nějakou dobu.

No tak tady se pak ten stykač musí zákonitě vypnout.

No a jak ho zase zprovozníš tak jak ho zapneš tak chce povypínat pojistky od všech baterek a vždy nechat zapnutou pouze jednu aby stykač sepnul, při zapnutém měniči a pak by to mělo zase běžet jak předtím.
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
cipis
Příspěvky: 4417
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od cipis »

Já si myslím, že není potřeba dělat žádné prostocviky s pojistkami všech ostatních baterek.
Ta BMSka, alespoň ve verzi AP20S006 V1.2, se po zapojení balančního konektoru zapne, resp. cvakne relé. S nastavenou ignorací tlačítka a ignorací zátěže.

Když jsem s tím blbnul na stole, a podařilo se mi to relé vypnout, tak stačilo vytáhnout a zasunout balanční konektor, bez jakékoliv manipulace se zátěží. Několikrát. Stylem, že zapnuté jsem v appce dal vypnout DSG, spínač zašednul/vypnul se, odpadlo relé, a pak už to nešlo zapnout, bez zátěže. Po manipulaci s konektorem to cvaklo okamžitě po zasunutí.

Pravděpodobně bude stačit přerušit a zase spojit ten poslední drát, plusový.

Tu komunikaci ještě vyzkouším, akorát teda zkrátím ten timeout na nějaký čekatelný.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek