Měniče eshop Španělsko

Archiv ukončených inzerátů
Pawel
Příspěvky: 812
Registrován: stř říj 02, 2013 8:57 am

Re: Měniče eshop Španělsko

Příspěvek od Pawel »

FrantisekCa
Příspěvky: 108
Registrován: sob zář 10, 2022 5:20 pm

Re: Měniče eshop Španělsko

Příspěvek od FrantisekCa »

To trocha podrazelo, nie?
V druhom fone mam snad ulozene z alibaby, co som nasiel, tak zevraj spolahlivy, ale tam je cena podstatne,
podstatne nizsia…
Foxxx
Příspěvky: 214
Registrován: úte bře 05, 2013 8:34 am
Bydliště: Podolí Brno-venkov

Re: Měniče eshop Španělsko

Příspěvek od Foxxx »

Tam kde je levnejsi tak uz ho nemaj
Ostrov na chatě 6 x 55Wp amorf + oplocký = 10L bojler. 1,2Kw (6x poly), 24V 140Ah LiIon :-) . PCM60X , Mppsolar 3000VA / 2,4Kw , rozvody 24V/12V
Pawel
Příspěvky: 812
Registrován: stř říj 02, 2013 8:57 am

Re: Měniče eshop Španělsko

Příspěvek od Pawel »

https://tienda-solar.es/es/inversores-s ... g-5000-48v
Španěl píše také že je skladem a za 721euro.
Foxxx
Příspěvky: 214
Registrován: úte bře 05, 2013 8:34 am
Bydliště: Podolí Brno-venkov

Re: Měniče eshop Španělsko

Příspěvek od Foxxx »

Psal sem jem jim objednavku a napsaly
Goo dmorning,

Unfortunately they don't arrive until the end of December/beginning of January.

We can offer you the 5k 48 , MKS IV 5,6KW and VM IV 5,6KW as an alternative to Voltronic, which we have in stock.

Sorry for the inconvenience,

---
Ostrov na chatě 6 x 55Wp amorf + oplocký = 10L bojler. 1,2Kw (6x poly), 24V 140Ah LiIon :-) . PCM60X , Mppsolar 3000VA / 2,4Kw , rozvody 24V/12V
wattman
Příspěvky: 58
Registrován: pon lis 15, 2021 9:07 pm

Re: Měniče eshop Španělsko

Příspěvek od wattman »

wattman píše:
vsmdl89 píše:Ahoj, týden zpět mi přišly 3 z Tienda solar a karty a kabely v nich jsou. Není teda potřeba nic dokupovat zvlášť. Ptal jsem se jich na to před dodáním a odpověď byla taková neurčitá takže jsem s tím vlastně ani nepočítal, ale po rozbalení to bylo příjemné překvapení. Jinak se obraň trpělivostí. Komunikace s nimi je trošku zdlouhavá, moc nekomunikují. Dodání mi trvalo skoro 2 měsíce od prvního kontaktu s nimi až po dodání domů. Ale jinak vše super.
Ahoj, uz mas zapojeno? Mohls bys prosim proverit jak odpovida vykon z PV na lcd s merenou realitou U*I? Diky.
Proc se ptam, 4ks kingu ze spanelskych shopu mi proslo rukama, ani jeden neni bez problemu. Tak by me zajimalo, jestli to je jenom nahoda.
Pawel
Příspěvky: 812
Registrován: stř říj 02, 2013 8:57 am

Re: Měniče eshop Španělsko

Příspěvek od Pawel »

Mě běží doma dva jen trochu více kecá měření. Co jste měl za problém.
wattman
Příspěvky: 58
Registrován: pon lis 15, 2021 9:07 pm

Re: Měniče eshop Španělsko

Příspěvek od wattman »

Pawel píše:Mě běží doma dva jen trochu více kecá měření. Co jste měl za problém.
Trochu vic keca je kolik?

U tech 3ks jsme namerili skutecny vykon z panelu cca polovicni, misto ukazovanych kolem 500W. Kazdy lita trochu jinak. V SA byly krasne grafy, ale realita pri nabijeni aku a spotrebe uplne jinde. Ale dela to neco, kdyz se nediva na cisla.
Ctvrty kus nemel funkcni AC out.
Uživatelský avatar
Camel
Příspěvky: 152
Registrován: čtv čer 11, 2020 6:40 am
Bydliště: Kousek od Šumperka

Re: Měniče eshop Španělsko

Příspěvek od Camel »

Jestli se jedná o vysokonapětového kinga tak to je asi vlastnost. Bratr ho má a do výkonu tak 1500W z panelů to kecá dost, ale kolem tak 3000W to už začíná ukazovat dobře.
4020Wp: 1470Wp JV, 1560Wp JZ, 990Wp SZ
EPsolar 150VDC/40A 4415N XTRA + EPsolar 150VDC/50A 5415AN
EPever IPower Plus 5000W 48V
Axpert King (145V) 5000W 48V
7200Wh starší olovo + 4800Wh Li-ion
Pawel
Příspěvky: 812
Registrován: stř říj 02, 2013 8:57 am

Re: Měniče eshop Španělsko

Příspěvek od Pawel »

Naprosto nesouhlasí napětí z panelů x proud = výkon. Přidám ještě zkušenost jak jsem řešil problém který jsem si způsobil sám vlastní blbostí. Testoval jsem dvě různá pole na jednom měniči v jedné chvíli zůstali připojené obě a vyletělo slunce a regulátor na měniči šel do křemíkového nebe. Kontaktoval jsem přímo Voltronic ale tam jsem nepochodil prý to bude drahé a že si mám koupit nový celý měnič. Jelikož jsem měl i MPP Solar PIP 5048MK (dal jsem synovi) tak vím že měniče používají stejné regulátory a tak jsem napsal na MPPsolar kde měli perfektní přístup. Nejdříve paní ověřovala typ měniče chtěla foto štítku to jsem ji poslal z toho od syna aby tam bylo MPPsolar. Byla mi sdělená cena 130dolarů zaplaceno PayPal. Balíček dorazil přes víkend asi za 5 dnu dorazil bez doplatku . A už měnič maká jako dříve. Nepíšu to sem z důvodu že bych se nějak chlubil jak jsem to řešil ale že může mít někdo stejný problém a může mu to pomoci. Komunikoval jsem s paní Iren přes irene@mppsolar.com a jako neznalí cizího jazyka překládáno na Googlu.
wattman
Příspěvky: 58
Registrován: pon lis 15, 2021 9:07 pm

Re: Měniče eshop Španělsko

Příspěvek od wattman »

Camel píše:Jestli se jedná o vysokonapětového kinga tak to je asi vlastnost. Bratr ho má a do výkonu tak 1500W z panelů to kecá dost, ale kolem tak 3000W to už začíná ukazovat dobře.
Vsechno King 1. Mam k dispozici jeste z Italie, ten taky trochu promeruje, ale to jsou v podstate uplne zanedbatelne jednotky %.

U vyssich vykonu jsem to jeste nemel moznost zmerit.
wattman
Příspěvky: 58
Registrován: pon lis 15, 2021 9:07 pm

Re: Měniče eshop Španělsko

Příspěvek od wattman »

Pawel píše:Naprosto nesouhlasí napětí z panelů x proud = výkon. Přidám ještě zkušenost jak jsem řešil problém který jsem si způsobil sám vlastní blbostí. Testoval jsem dvě různá pole na jednom měniči v jedné chvíli zůstali připojené obě a vyletělo slunce a regulátor na měniči šel do křemíkového nebe. Kontaktoval jsem přímo Voltronic ale tam jsem nepochodil prý to bude drahé a že si mám koupit nový celý měnič. Jelikož jsem měl i MPP Solar PIP 5048MK (dal jsem synovi) tak vím že měniče používají stejné regulátory a tak jsem napsal na MPPsolar kde měli perfektní přístup. Nejdříve paní ověřovala typ měniče chtěla foto štítku to jsem ji poslal z toho od syna aby tam bylo MPPsolar. Byla mi sdělená cena 130dolarů zaplaceno PayPal. Balíček dorazil přes víkend asi za 5 dnu dorazil bez doplatku . A už měnič maká jako dříve. Nepíšu to sem z důvodu že bych se nějak chlubil jak jsem to řešil ale že může mít někdo stejný problém a může mu to pomoci. Komunikoval jsem s paní Iren přes irene@mppsolar.com a jako neznalí cizího jazyka překládáno na Googlu.
Je to s tim novym regulatorem presnejsi? Je to snimani na te desce?

Nekde jsem zahlidl na zahranicnich forech, tusim primo Coulomb to resil, kdy upravil nastaveni delice na operaku za snimanim proudu z bocniku. Ty bocniky budou asi mit toleranci kdo vi jakou, nejaka moznost korekce za tim softwarove nejspis neni, zatim jsem nenasel. Pouze napeti jde korigovat.
Pajavk
Příspěvky: 111
Registrován: pát bře 15, 2019 2:18 pm

Re: Měniče eshop Španělsko

Příspěvek od Pajavk »

jak to funguje se zárukou? uplatňuje se přímo u Voltronicu či ve Španělsku ?