Žvanírna, bylo Energie zdraží víc, než se čekalo

Nezařaditelné
MilosV
Příspěvky: 72
Registrován: pon říj 05, 2020 11:28 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od MilosV »

Nevěřil jsem, že se dožiju svobody, možnosti podnikat, cestovat.
Jsem šťastný za kapitalismus i s chybami a nedokonalostmi, které má.
Jsem šťastný, že jak se budu mít, záleží v první řadě na mě, ne na tom, zda jsem někde správně pozdravil či někde něco podepsal.
2x 11s panelů 310Wp, Axpert MAX 7200, baterie LiFePo4 3p16s 360 Ah.
MilosV
Příspěvky: 72
Registrován: pon říj 05, 2020 11:28 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od MilosV »

A zpět k tématu. Kdybych nic nedělal, stály by mě energie místo 40.tis. cca 130 tis. Po instalaci FV a klimatizace na topení, očekávám náklady do 60. tis. Kč. Opravdu to je většinou na každém z nás. Minimálně pokud bydlím v RD.
2x 11s panelů 310Wp, Axpert MAX 7200, baterie LiFePo4 3p16s 360 Ah.
rimi
Příspěvky: 390
Registrován: čtv říj 13, 2011 10:45 am
Bydliště: Příbor

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od rimi »

ota píše:Tyhle konspirace sem nepatří.
Ze to sem nepatri beru. Ale konspirace, kde????
rimi
Příspěvky: 390
Registrován: čtv říj 13, 2011 10:45 am
Bydliště: Příbor

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od rimi »

MilosV píše:Nevěřil jsem, že se dožiju svobody, možnosti podnikat, cestovat.
Jsem šťastný za kapitalismus i s chybami a nedokonalostmi, které má.
Jsem šťastný, že jak se budu mít, záleží v první řadě na mě, ne na tom, zda jsem někde správně pozdravil či někde něco podepsal.
Jo, to je pravda. A taky diky za clenstvi v NATO ze patrime mezi tu elitu, ktera se ma dobre :)
Uživatelský avatar
lemra79
Příspěvky: 445
Registrován: sob bře 09, 2019 5:30 pm
Lokalita: Usteckoorlicko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8800
Kapacita baterie [kWh]: 10?
Bydliště: Usteckoorlicko

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od lemra79 »

MilosV píše:Nevěřil jsem, že se dožiju svobody, možnosti podnikat, cestovat.
Jsem šťastný za kapitalismus i s chybami a nedokonalostmi, které má.
Jsem šťastný, že jak se budu mít, záleží v první řadě na mě, ne na tom, zda jsem někde správně pozdravil či někde něco podepsal.
konecne rozumnej nazor, jinak tady vsichni vedi kdo jim ublizil za poslednich sto let a dalsich sto let bude ublizovat. uz se me to breceni ani nechce cist....
Jinko 225 W / 6,075 kWp, GWL/Sunny Mono 310Wp / 2,79 kWp, PIP 5048 MG, Fangpusun MPPT150/60TR,
li ion 350 Ah@58V, ICC@rpi3+, celkem instalováno 8,865 kWp, 460 m.n.m.
eman
Příspěvky: 1016
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od eman »

fugas píše:Tohle už asi fakt po padesáti letech nikoho soudného nestraší. I když nutno uznat, že poměr politických vězňů oproti lidem na hraně existenčních potíží se výrazně "zlepšil". Je to tedy hlavně tím, že lidé se zase raději naučili držet jazyk za zuby, aby nevybočovali z oficiálního proudu propagandy. Rusové u nás kradli uran a Západ pak rozkradl a zdevastoval vše ostatní. Krmí nás zbytky za vyšší ceny a se čtvrtinovými mzdami. A to je samozřejmě jen drobný výtah ze všech těch krás. Namlouvat si, že tohle je lepší a lkát na třicet let mrtvý systém, to chce opravdu odolného ideologického ducha.
Hodně mi to připomíná naše zákazníky, kteří naprosto všechno svedou na děti. Kdo vám zničil počítač..to asi děti, máte odřený bok auta...to asi děti, atd. Za všechno může někdo jiný, jenom my Češi jsme dokonalý. Každý, kdo aspoň měsíc pobude někde jinde v Evropě pochopí, že Češi patří na východ a že si s Rusákama nemáme co vyčítat. Západ nás nekrmí žádným odpadem, to my si ho tam kupujem a s chamtivostí nám vlastní ho tu prodáváme svým soudruhům za 3x tolik.
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v 3F režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x120Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P.
Franta2776
Příspěvky: 2462
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od Franta2776 »

MilosV píše:Nevěřil jsem, že se dožiju svobody, možnosti podnikat, cestovat.
Jsem šťastný za kapitalismus i s chybami a nedokonalostmi, které má.
Jsem šťastný, že jak se budu mít, záleží v první řadě na mě, ne na tom, zda jsem někde správně pozdravil či někde něco podepsal.
Plně souhlasím.
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od ota »

Každá krize je očistná.
Slabší kusy odpadnou. Silní zesílí a tak to v přírodě má být.
Naše společnost si poslední roky žila jako prasata v žitě a všichni si mysleli ze to tak bude navždy. Ale to
se nemohlo povést.
Jak jsme říkali na vojně: voják se stará, voják má.
Kdo se připravil není překvapený.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
vanilka
Příspěvky: 269
Registrován: stř kvě 05, 2021 2:57 pm
Lokalita: Beroun, Příbram

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od vanilka »

Trefne to napsal Tomas Bata:

"Příčinou krize je morální bída. Přelom hospodářské krize? Nevěřím v žádné přelomy samy od sebe. To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu. Mravní bída je příčina, hospodářský úpadek je následek. V naší zemi je mnoho lidí, kteří se domnívají, že hospodářský úpadek lze sanovat penězi. Hrozím se důsledku tohoto omylu. V postavení, v němž se nacházíme, nepotřebujeme žádných geniálních obratů a kombinací. Potřebujeme mravní stanoviska k lidem, k práci a veřejnému majetku. Nepodporovat bankrotáře, nedělat dluhy, nevyhazovat hodnoty za nic, nevydírat pracující, dělat to, co nás pozvedlo z poválečné bídy, pracovat a šetřit a učinit práci a šetření výnosnější, žádoucnější a čestnější než lenošení a mrhání. Máte pravdu, je třeba překonat krizi důvěry, technickými zásahy, finančními a úvěrovými ji však překonat nelze, důvěra je věc osobní a důvěru lze obnovit jen mravním hlediskem a osobním příkladem.“

Zdroj: https://citaty.net/citaty/266255-tomas- ... spodarske/
4512kg VRLA GEL / 20kWp+
cipis
Příspěvky: 4431
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od cipis »

MilosV, není skoro co dodat ... A myslím, že jak uslyším "zlatí komunisti", tak dotyčný dostane po papuli ...
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
jahodovák
Příspěvky: 1941
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od jahodovák »

cipis píše:MilosV, není skoro co dodat ... A myslím, že jak uslyším "zlatí komunisti", tak dotyčný dostane po papuli ...
Nevím,ale pokud je mi známo,vynucování pravdy násilím spíš napáchá víc škody než užitku...jsou i jiné způsoby...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
glottis
Příspěvky: 2105
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od glottis »

jahodovák píše:
cipis píše:MilosV, není skoro co dodat ... A myslím, že jak uslyším "zlatí komunisti", tak dotyčný dostane po papuli ...
Nevím,ale pokud je mi známo,vynucování pravdy násilím spíš napáchá víc škody než užitku...jsou i jiné způsoby...
v tomhle pripade by to nebylo vynuceni pravdy (protoze to nejde) jako uvolneni vnitrniho napeti fackovatele :D
jahodovák
Příspěvky: 1941
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od jahodovák »

Jsou jiné způsoby uvolnění napětí,násilí většinou plodí další násilí....nehledě na to,že to může být bráno jako napadení....
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od ota »

A proto má ruská holubice míru plochou dráhu letu.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Franta2776
Příspěvky: 2462
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od Franta2776 »

Ono rusaci učí naše bolseviky násilí celé generace a dnes by chtěli lidská práva a vlídné zacházeni
https://www.securitymagazin.cz/historie ... 58641.html
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2224
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od fugas »

eman píše:
fugas píše:Tohle už asi fakt po padesáti letech nikoho soudného nestraší. I když nutno uznat, že poměr politických vězňů oproti lidem na hraně existenčních potíží se výrazně "zlepšil". Je to tedy hlavně tím, že lidé se zase raději naučili držet jazyk za zuby, aby nevybočovali z oficiálního proudu propagandy. Rusové u nás kradli uran a Západ pak rozkradl a zdevastoval vše ostatní. Krmí nás zbytky za vyšší ceny a se čtvrtinovými mzdami. A to je samozřejmě jen drobný výtah ze všech těch krás. Namlouvat si, že tohle je lepší a lkát na třicet let mrtvý systém, to chce opravdu odolného ideologického ducha.
Hodně mi to připomíná naše zákazníky, kteří naprosto všechno svedou na děti. Kdo vám zničil počítač..to asi děti, máte odřený bok auta...to asi děti, atd. Za všechno může někdo jiný, jenom my Češi jsme dokonalý. Každý, kdo aspoň měsíc pobude někde jinde v Evropě pochopí, že Češi patří na východ a že si s Rusákama nemáme co vyčítat. Západ nás nekrmí žádným odpadem, to my si ho tam kupujem a s chamtivostí nám vlastní ho tu prodáváme svým soudruhům za 3x tolik.
Každý kdo tam pobyde aspoň na víkend, sezná, že co nakoupil v sítích superhyper, vypadá stejně jako u nás. Jen je to znatelně levnější a kvalitnější. Pár let nazpět se ozval někdo, kdo se nebál, že nás zde stejné značky supermarketů krmí silně nekvalitním jídlem ve stejných obalech. Přišlo to médii a poté se kvalita zvedla. Nikoliv ale vyrovnala. Cecháčkovská chamtivost v tom nesehrála sebemenší roli.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
glottis
Příspěvky: 2105
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od glottis »

ja byl teda leckde a znatelne levnejsi a kvalitnejsi sem teda moc nezazil. Jo dali se tam najit levnejsi veci i kvalitnejsi veci ale dohromady ne. A ty levnejsi to byl pak uz slusnej kekel :) Pro studenty na cestach jako dobry no :)

Docela by me zajimalo co ti u nas chybi v odpovidajici kvalite a proc si to nekoupis jinde lepsi? Kazda vec je k dostani od deseti vyrobcu. Me kdyz neco nechutna a kvalita se mi zda pochybna tak to proste nekupuju.
Franta2776
Příspěvky: 2462
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od Franta2776 »

Fugasi mám pro tebe podrobný návod,jak se většiny toho co tě trápí zbavíš a budeš mít úplně jiné starosti:))))))Jahodovák ho může použít taky je zcela zdarma.
Přílohy
image (2).png
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
eman
Příspěvky: 1016
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od eman »

To je blbost..do Ruska nic nelítá. Hned po přistání by letadlo rozebrali na náhradní díly a čipy do raket.
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v 3F režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x120Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2224
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od fugas »

Glotis: Jistě že to tak dělám. Jde mi jen o princip. O sdělení jak je na nás pohlíženo. O to jak většina lidí bezmyšlenkovitě potřebuje stát na nějaké straně a zarytě, až slepě nekriticky brání správnost svého rozhodnutí. O to jak se vytrácí soudnost. To je prostě ideologická vymytost, davová psychóza.

Franto, tohle je snad největší ubohost v rámci současné propagandy. Kdo nejde s námi, jde proti nám, že? :D Povím ti Franto tajemství. Ne každý, kdo objektivně chápe dění, je proruský. Neodpověděl jsi platně na jediný argument, jen tapetuješ takovýmito nesmysly a opakuješ, co ti řekli v televizi že si máš myslet. Při tom ani nechápeš, že sám jsi takový demokrat, že bys každého kdo má svůj názor nepoplatny propagandě, hned někam stěhoval.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek