Lifepo4 z Aliexpresu

LiFePO4, LiFeYPO4, atd., zkušenosti, rady, tipy ...
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od brin »

Diablo1st píše:Páni, troška nechápem. Na alibabe posielajú DDP shipping, čo znamená, že všetko ohľadom DPH má na starosti predajca a nie konečný spotrebiteľ.
Ano, DPP shipping, ale za dopravu si běžně vezmou tolik, že to nedává ani na DPH a clo, natož ještě na dopravu. Myslete si co chcete a zařiďte se taky, jak chcete. Jak říkám, jednorázové objednávky soukromou osobou nikdo řešit nebude. Ale pokud to objednáváte pravidelně na firmu, tak si dejte pozor, protože byť jste plátci DPH, tak clo po vás pak vymáhat mohou.

A mimochodem, není to jen moje domněnka. Když si objednám zboží rychle přes DHL letecky, tak doprava stojí mnohem víc, přijde mi a tady ho pak musím ještě proclít. Když si objednám zboží po železnici nebo moři, tak doprava stojí pár korun a nic se neclí ani nedaní, protože to údajně přijde z nějakého celního skladu z různých zemí v EU. Trochu divné, že? Že by Číňan bral clo a dph na sebe v ceně zboží? Nebo to má spíše tak nějak ošéfované, aby ho nemusel platit?
glottis
Příspěvky: 2103
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od glottis »

brin píše:
Diablo1st píše:Páni, troška nechápem. Na alibabe posielajú DDP shipping, čo znamená, že všetko ohľadom DPH má na starosti predajca a nie konečný spotrebiteľ.
Ano, DPP shipping, ale za dopravu si běžně vezmou tolik, že to nedává ani na DPH a clo, natož ještě na dopravu. Myslete si co chcete a zařiďte se taky, jak chcete. Jak říkám, jednorázové objednávky soukromou osobou nikdo řešit nebude. Ale pokud to objednáváte pravidelně na firmu, tak si dejte pozor, protože byť jste plátci DPH, tak clo po vás pak vymáhat mohou.

A mimochodem, není to jen moje domněnka. Když si objednám zboží rychle přes DHL letecky, tak doprava stojí mnohem víc, přijde mi a tady ho pak musím ještě proclít. Když si objednám zboží po železnici nebo moři, tak doprava stojí pár korun a nic se neclí ani nedaní, protože to údajně přijde z nějakého celního skladu z různých zemí v EU. Trochu divné, že? Že by Číňan bral clo a dph na sebe v ceně zboží? Nebo to má spíše tak nějak ošéfované, aby ho nemusel platit?
Nevím jestli to ještě platí ale v UK se dá clit celý kontejner za pausal. U určitého zboží se pak vyplatilo ikdyz to přijelo po řece na Slovensko odvézt to proclit do UK. Alespoň to mi říkal jeden řidič, že tak jezdili.
Diablo1st
Příspěvky: 1633
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od Diablo1st »

Je len dúfam, že nič ďalšie platiť nebudem, dnes mi stiahli 2120€ za 16ks 280Ah článkov.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
mopadzi
Příspěvky: 993
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od mopadzi »

Když jsem koupil z nouze paletu z EU skladu ve Francii, tak jsem to šel ověřit na celnici. Tam mi to potvrdili a raději jsem to proclil. Tvrdili mě že to řeší a na všechny dojde (je to gesci EU takže maj čas). Mimochodem, Čínan chtěl za dopravu do skladu ve Francii příplatek téměř 100% k běžné ceně HK-Koper-ČR. Fak si myslíte, že Vám to dají za darmo?
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2224
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od fugas »

Pár věcí jsem kupoval. Spíš drobnosti. Ale objednával jsem v rámci EU. Po pravdě, původ zboží mě jako zákazníka absolutně nezajímá. Já objednávám něco z Francie, co je na e-shopu dostupné. Jestli to někdo proclil nebo ne, není můj problém. To bych se mohl nakonec ptát i v drogérii, jestli je šampon proclený. Řešit to měli celníci při dovozu do EU. Jestli jim to uniklo, nemohou to vymáhat po mě.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
bublich
Příspěvky: 407
Registrován: sob črc 11, 2020 12:42 am

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od bublich »

mopadzi píše:Když jsem koupil z nouze paletu z EU skladu ve Francii, tak jsem to šel ověřit na celnici. Tam mi to potvrdili a raději jsem to proclil. Tvrdili mě že to řeší a na všechny dojde (je to gesci EU takže maj čas). Mimochodem, Čínan chtěl za dopravu do skladu ve Francii příplatek téměř 100% k běžné ceně HK-Koper-ČR. Fak si myslíte, že Vám to dají za darmo?
Ale no tak.Takže celníci věděli že je to neproclené a pustili by to do prodeje.A Vy jste to preventivně zaplatil místo abyste v klídku počkal jestli to projde nebo ne.Tak ted nějakou jinou... :mrgreen:

TO Diablo1st - stejná cena,až ke dveřím,perfektně zabaleno(soused si z té pěny udělal sedátka)neplatil jsem ani floka.LF280K.Podle QR vyrobeny minulý rok.
Ir - 0,20mohm,U - 3,295 u všech stejné,kapacita 3,1-3,4 kolem 275 Ah,nabíjel jsem 3.6V.Strašné dvojměsíční čekání.
Je to na každém.
rva
Příspěvky: 3570
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od rva »

U nás z té pěny rovněž dělali sedátka. Asi je to nakažlivé. Jinak články samozřejmě v pohodě a platba samozřejmě na Aliexpress konečná s dopravou až domů (tuším tentokrát panáček z TNT).
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
mopadzi
Příspěvky: 993
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od mopadzi »

to bublich. Clilo se to ve Francii. Prodejce žádný doklad o clení neměl...Co by jste dělal na mém místě když to vezete na EORI? A jediný doklad o nákupu je fa od Číňana? Následně FU si srovná dovoz s celnicí a jede to...
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
Uživatelský avatar
Lubik
Příspěvky: 437
Registrován: pon úno 15, 2021 10:04 pm
Lokalita: Praha
Bydliště: Praha

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od Lubik »

Ono je zásadní jestli to má někdo pro sebe jako soukromá osoba nebo to potřebuje protlačit firmou z důvodu dalšího prodeje, odečtu nákladů a pod.
Panely 4x 280W , 4x330W Isolar 5kVA,48V 230 Ah
ZdZ
Příspěvky: 816
Registrován: pon led 24, 2022 7:27 pm

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od ZdZ »

tak konkrétně :
baterie z aliexpressu litokala cena asi 23 tisíc, po odkliknutí na objednání cena nějakých 18 tisíc odečetlo to vat-dph
amy peng
all including taxes,shipping and VAT.

Amy Peng
16pcs EVE 105AH $total $952 USD
all including taxes,shipping and VAT

VAT neodečítá

tak jak to teda je, řeším, že bych ještě přikoupil cca 100Ah, ale s vatem je to už tak drahý, že to pro mě nemá smysl
Ostrov. Aktuálně v provozu 15 kWp 12+10+10 55°jih, 30kWh 48V + 3kWk 12V Lifepo4 a 2x Easun smp 5kW sfázovaný + 3x Must mppt 6kW + UPS 12V 500Va + 3F měnič 3x400V 6kW.
Nabíječka 1kW z generátoru. Elektro koltel 48V DC, 9kW 9 stupňů regulace. 750lt aku nádrž, 200l bojler. 3x split klima na topení a chlazení a samozřejmě automat na uhlí. Protože jsem Eko a Wegan v jedné osobě :-) !
hobzik
Příspěvky: 32
Registrován: ned črc 19, 2020 10:53 am

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od hobzik »

Po cca 2 letech jsem se rozhodl koupit LiFePo4 na Aliexpresu - po předchozí skvělé zkušenosti s články Calb CA100 (jak jsem tu psal dříve).
- Zkusil jsem jiného prodejce Ogreen battery store
- Koupil jsem 16x 200Ah články, které vypadaly z obrázků jako CALB SE200, cena 23tis, po odečtení nějakých slev a akce to bylo 27 tis. Kč, cena zahrnovala DPH + dopravu. (odkaz: https://www.aliexpress.com/item/1005003497887733.html)
- doručení trvalo přes 3 měsíce, v poslední fázi to doručovalo DPD, to proběhlo bez problému

Výsledek:
- články byly dobře zabalené a měly moc pěkné propojky....tím ale pozitiva končí
- jednalo se o POUŽITÉ a vyřazené CALB SE200 - podle kódu a štítku opravdu originál (vyrobeno 2017), se známkami používání.
- 3 články z toho byly dost vyboulené, zkuším je trochu komprimovat (viz obrázky), ale jen s částečným úspěchem
- napětí 3,2V s minimálními odchylkami, odpor kolem 0,3 mOhm
- Měřil jsem kapacitu jednoho článku (proudem 10A 3,6 ->2,5V) a naměřil jsem lehce přes 163Ah
IMG_20220714_163839.jpg
IMG_20220714_164120.jpg
IMG_20220716_063907.jpg
Ogreen_Pic.jpg
Vzhledem k ceně jsem ale spokojený, nejvíc mi vadí to vyboulení článků, což naznačuje, že už mají něco zasebou v horších podmínkách. Jinak prodejce psal, že to je OK, že články můžu používat :evil:
Hybridní ostrovní systém 6kWp východ/západ, baterie 20 kWh lead-carbon +10 kWh LiFePo4, měnič paralelně Axpert 2x 5kW
+ fotovoltaický ohřev vody 2kWp boiler 200l
ZdZ
Příspěvky: 816
Registrován: pon led 24, 2022 7:27 pm

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od ZdZ »

a reklamoval jsi to přes ali ?
je to teda úděsný to by mě kleplo, vypadá to jak kdyby to docela drsně používali

ještě potřebuju něco koupit, ale jak to sleduju, tak to koupím od těch ověřenejch žluťaček ala amy, pegy a pod.
Ostrov. Aktuálně v provozu 15 kWp 12+10+10 55°jih, 30kWh 48V + 3kWk 12V Lifepo4 a 2x Easun smp 5kW sfázovaný + 3x Must mppt 6kW + UPS 12V 500Va + 3F měnič 3x400V 6kW.
Nabíječka 1kW z generátoru. Elektro koltel 48V DC, 9kW 9 stupňů regulace. 750lt aku nádrž, 200l bojler. 3x split klima na topení a chlazení a samozřejmě automat na uhlí. Protože jsem Eko a Wegan v jedné osobě :-) !
hobzik
Příspěvky: 32
Registrován: ned črc 19, 2020 10:53 am

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od hobzik »

Teď jsem zkusil dát dispute a požaduju 10% peněz zpět....tak uvidím, každá kačka se hodí. Jinak články byly nejspíš předtím v nějakém autě. Fungují, ale v porovnání s novými jsou takové línější - je na nich znát nepatrně vyšší vnitřní odpor - nabíjí a vybíjí se pomaleji než jiné LiFePo, které mám už delší dobu.
Celý pack trochu komprimuju a po každém cyklu se to vyboulení trochu zmenší, ale pořád k sobě úplně nepasují.

Pokud nechcete riskovat Ali, mám dobrou zkušenost i s Michaelem (mivvy ENERGY). což jde nakoupit i tu přímo přes eshop na MyPower. Kupoval jsem 16x50Ah a bez problému doručení kurýrem do dvou dní.
Hybridní ostrovní systém 6kWp východ/západ, baterie 20 kWh lead-carbon +10 kWh LiFePo4, měnič paralelně Axpert 2x 5kW
+ fotovoltaický ohřev vody 2kWp boiler 200l
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od DanoP »

Aktualne info priamo z branze od cinana, ked som sa pytal na CALB 100Ah v plaste - ze su to vsetko pouzite baterie, s nedostatocnou kapacitou. CALB sa v plaste uz nevyraba...
Takze asi tak. Vraj su to vsetky CALB v plaste ponukane na Aliexpresse.
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
Uživatelský avatar
bublich
Příspěvky: 407
Registrován: sob črc 11, 2020 12:42 am

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od bublich »

Podle toho horního štítku byly zřejmě vyrobeny pro Evropu v roce 2019.
https://diysolarforum.com/threads/calb- ... ards.9029/
Je mi to líto,ale jen v tomhle vláknu je x varování před LifepoAli.
ZdZ
Příspěvky: 816
Registrován: pon led 24, 2022 7:27 pm

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od ZdZ »

takže všechny plastový-vroubkovaný baterie jsou jetý ?
našel jsem u o green že píšou kapacita 180-190Ah přitom to jsou nový baterky 200Ah divný ne
Ostrov. Aktuálně v provozu 15 kWp 12+10+10 55°jih, 30kWh 48V + 3kWk 12V Lifepo4 a 2x Easun smp 5kW sfázovaný + 3x Must mppt 6kW + UPS 12V 500Va + 3F měnič 3x400V 6kW.
Nabíječka 1kW z generátoru. Elektro koltel 48V DC, 9kW 9 stupňů regulace. 750lt aku nádrž, 200l bojler. 3x split klima na topení a chlazení a samozřejmě automat na uhlí. Protože jsem Eko a Wegan v jedné osobě :-) !
Uživatelský avatar
bublich
Příspěvky: 407
Registrován: sob črc 11, 2020 12:42 am

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od bublich »

Překlad.
Vážení příznivci DIY Solar,

obchody PWOD a OYE na AliExpress (mimochodem stejní lidé) stále nebojácně propagují staré články CALB 200Ah jako články „New Grade-A“, přestože je továrna CALB přestala vyrábět již v roce 2019 a navzdory skutečnosti, že rozesílají přeznačené buňky, kde výrobní kódy neodpovídají QR kódům.
Pak jen tvrdí, že "Tyto kódy dokážou číst pouze specializované QR čtečky", což je samozřejmě větší hovadina..t.
Tvrdí také, že můžete získat plnou náhradu a poslali buňky zpět, pokud nejste spokojeni, což je ještě větší blbost, protože obvykle nemůžete, především proto, že nepřijímají vrácení do své EU nebo Prodejny se sídlem v USA, ale za druhé proto, že vás bude stát více vrácení těchto článků legální cestou v souladu s bezpečnostními předpisy UN38.3, které Čína nepožaduje při vývozu, ale rozhodně požaduje při dovozu.
Nakonec odmítnou všechna tvrzení o jakémkoli špatném jednání, přestože to dělají již léta. Budou tvrdit, že vaše testy nejsou platné, ale sami nikdy neposkytnou žádný skutečný důkaz o svém vlastním testování, v podstatě proto, že testují pouze napětí článků a vnitřní odpor.

PROSÍM VŠICHNI, jediný způsob, jak zastavit ty scroupleloose prodejce, je PŘESTAT od nich nakupovat. Zdá se, že AliExpress opravdu nezajímá, jak moc to poškozuje důvěryhodnost jejich vlastní prodejní platformy, když takoví prodejci platformu používají.

Navíc se zdá, že nechápou, jak moc snížená kapacita skutečně vypovídá o stárnutí buněk. Viděl jsem 13leté buňky s menší ztrátou kapacity než buňky, které tito lidé vysílají a tvrdí, že jsou to nové buňky.

Je mi špatně, když vidím, když si zákazníci příliš pozdě uvědomí, že článek s 3,3 V a IR méně než 0,5 milliOhm skutečně nevypovídá nic o kapacitě článků a samovybíjení atd. atd. A příliš pozdě si uvědomí, že byly odebrány na jízdu za vlastní peníze, nemohou získat žádnou náhradu nebo otevřít spor.
Zdroj
https://diysolarforum.com/threads/pwod- ... ade.41797/
ZdZ
Příspěvky: 816
Registrován: pon led 24, 2022 7:27 pm

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od ZdZ »

Tak jsem schválně napsal do OGREEN co měly znametnat ty špatné články co poslali, tady kolegovi a tohle mi odpověděli.

The test results of the test instruments that do not listen are different. We have 200Ah samples for testing.

Nic víc, pak jsem se ptal, jak to je s kvalitou apod. a odpověď žádná, ale slevu by dali na 1450 USD za 200Ah.
Takže s takovým přístupem už nikdy ani omylem, evidentně je to loterie, celkem nejistá, protože těch špatnejch hodnocení mají fakt hodně a už jen to že nové grade A články s kapacitou 200 mají 180-190.

Na alibabě píše Daisy Efest Docan Power Expert, že jejich články mají o pár ampér víc než deklarovaná kapacita. Vychvaluje svoje zboží až do nebe, jak je kvalitní, nejsou problémy, tisíce spokojenejch zákazníků.Takže nevím nevím. Asi to chce fakt někoho kdo prodává přímo za fabriku. Jenže ti na aliexpressu asi nejdou.
Ostrov. Aktuálně v provozu 15 kWp 12+10+10 55°jih, 30kWh 48V + 3kWk 12V Lifepo4 a 2x Easun smp 5kW sfázovaný + 3x Must mppt 6kW + UPS 12V 500Va + 3F měnič 3x400V 6kW.
Nabíječka 1kW z generátoru. Elektro koltel 48V DC, 9kW 9 stupňů regulace. 750lt aku nádrž, 200l bojler. 3x split klima na topení a chlazení a samozřejmě automat na uhlí. Protože jsem Eko a Wegan v jedné osobě :-) !
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2224
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od fugas »

Kdysi jsem na tyhle stránky koukal a odradily mě dvě věci. Příliš výhodná nabídka a ta nekonečná čekací lhůta na to překvapení. Pak se tu objevil Michal. Ceny jsou solidní. K tomu rada a záruka. Myslete na to, že ani čínský kapitalista nekšeftuje proto, aby jste dobře koupili. Sám za sebe ale oceňuji lidi kteří to zkusili a dali zpětnou vazbu. Při solidním zacházení by i tak mohly ty články celkem dlouho sloužit.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od Mikel »

fugas píše:Kdysi jsem na tyhle stránky koukal a odradily mě dvě věci. Příliš výhodná nabídka a ta nekonečná čekací lhůta na to překvapení. Pak se tu objevil Michal. Ceny jsou solidní. K tomu rada a záruka. Myslete na to, že ani čínský kapitalista nekšeftuje proto, aby jste dobře koupili. Sám za sebe ale oceňuji lidi kteří to zkusili a dali zpětnou vazbu. Při solidním zacházení by i tak mohly ty články celkem dlouho sloužit.
Tak snazime se i pres neustale rostouci ceny clanku v Cine, dopravy a kurzu koruny, pokud to jde drzet ceny co nejnize pri zachavani maximum mozne kvality clanku. :)
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek