Lifepo4 z Aliexpresu

LiFePO4, LiFeYPO4, atd., zkušenosti, rady, tipy ...
mihlit
Příspěvky: 495
Registrován: ned říj 17, 2021 7:43 pm
Lokalita: okr. Vyškov
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od mihlit »

Nejlepší je, jak všichni tvrdí, že je to Grade A, přitom získat Grade A od výrobce je prakticky nemožné. A ne, to že má firma v názvu EVE neznamená, že má s reálným výrobcem cokoliv společného. Ty baterie jsou factory reject-y, které výrobce v sadě od esteticky nedokonalých až totálních šrotů vydraží a překupníci vytřídí a prodají. Samozřejmě, že čím horší baterky z té směsi se jim podaří prodat, tím větší zisk. Naštěstí EVE zavedlo kvůli těmto podvodům, že všechny factory rejecty budou mít přes QR kód vyraženo "B". Dost aliexpress prodejců QR kód přelepí, ale pak nebývá problém poznat, že to není originál kód a u těch nezměněných bude hned poznat, že to žádné Grade A není. Takže se těším na to, jakou to bude mít v reálu odezvu (za pár měsíců, až jim dojdou zásoby neoznačených Bček), jestli prodejci přijdou s pravdou, že je to vytříděné Grade B a nebo jestli EVE zmizí z nabídek a bude jen CATL, REPT,... kde se to tak snadno poznat nedá. Já jednou pro zkoušku nakoupil na Aliexpressu a taky to skončilo falešným sledovacím číslem, dispute a vrácení peněz po skoro půl roce. Což byla tedy ta lepší varianta, než kdyby poslali šrot. Ono poslat baterii zpět do číny (což si při dispute za šmejd jinak vyžádají), tak je brutálně drahé, zejména když jde o zasílání baterií. Plus poškozené či jinak vadné baterie se ani posílat nesmí snad žádnou společností. Proto si myslím, že je lepší koupit baterie v ČR, přeměřit si je a v případě, že proklouzl nekvalitní kus, máte to komu hodit na hlavu.
Uživatelský avatar
Lubik
Příspěvky: 437
Registrován: pon úno 15, 2021 10:04 pm
Lokalita: Praha
Bydliště: Praha

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od Lubik »

Každý si musí zvážit rizika a výhody nákupu na alliexpres nebo u nás .
Řešit třeba po roce reklamaci článku s nižší kapacitou nebo nafouknuty obal nebude určitě jednoduché
Panely 4x 280W , 4x330W Isolar 5kVA,48V 230 Ah
Diablo1st
Příspěvky: 1633
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od Diablo1st »

Ohľadom Grade A a B spravil Andy celkom pekné video TU

K tým overeným by som ešte pridal:
- Jenny Wu tiež z Docan Technology
- Amy Peng z Qishou Technology
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
ZdZ
Příspěvky: 816
Registrován: pon led 24, 2022 7:27 pm

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od ZdZ »

a k čemu jim ten podvod je když se peníze vrátí ? kupovat to tam nabudu, jak říkáte, ale nechápu jaký to pak má smysl takhle podvodně prodávat
Ostrov. Aktuálně v provozu 15 kWp 12+10+10 55°jih, 30kWh 48V + 3kWk 12V Lifepo4 a 2x Easun smp 5kW sfázovaný + 3x Must mppt 6kW + UPS 12V 500Va + 3F měnič 3x400V 6kW.
Nabíječka 1kW z generátoru. Elektro koltel 48V DC, 9kW 9 stupňů regulace. 750lt aku nádrž, 200l bojler. 3x split klima na topení a chlazení a samozřejmě automat na uhlí. Protože jsem Eko a Wegan v jedné osobě :-) !
Uživatelský avatar
Lubik
Příspěvky: 437
Registrován: pon úno 15, 2021 10:04 pm
Lokalita: Praha
Bydliště: Praha

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od Lubik »

Nevím jaké tam jsou právní vztahy mezi prodejcem a aliexpres. Možná bezúročné půjčka na několik měsíců. Takových podvodníků je tam spousta s různými věcmi a často mají i masivní reklamu.
Panely 4x 280W , 4x330W Isolar 5kVA,48V 230 Ah
glottis
Příspěvky: 2103
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od glottis »

ZdZ píše:a k čemu jim ten podvod je když se peníze vrátí ? kupovat to tam nabudu, jak říkáte, ale nechápu jaký to pak má smysl takhle podvodně prodávat
Oni to totiž umí pěkně zahrát. Jsou různé lhůty a když balík pořád nejde, zkouší to aby jsi jim počkal. Když kyvnes, můžeš přesáhnout čas na reklamaci. A dostaneš prd. To je případ když to nepřijde. Člověk musí být tvrdej. Jednou jsem se nechal premluvit a člověk mezitím vše smazal, vyprchal čas a konec.

Když to přijde je pak otázka jak dokážeš, že to není v té kvalitě. Baterie zmeris a zjistíš min. A co jako. Měsíc se budeš hádat, řeknou že měříš špatně a dají ti max slevu. Možná.
ZdZ
Příspěvky: 816
Registrován: pon led 24, 2022 7:27 pm

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od ZdZ »

já to vzal podle doporučení místních znalců i podle zahraničního fora od amy peg a kolega bral ogreen

a protože mi doma zbyly 4ks 120Ah z elektrostroje, co jsem nezrealizoval, tak jsem si říkal doplnit, ale když vidím ty ceny, tak to raději přikoupím panely, stejně se to v zimě nemá šanci nabít a na jaře a podzim je elektřtiny plno
Ostrov. Aktuálně v provozu 15 kWp 12+10+10 55°jih, 30kWh 48V + 3kWk 12V Lifepo4 a 2x Easun smp 5kW sfázovaný + 3x Must mppt 6kW + UPS 12V 500Va + 3F měnič 3x400V 6kW.
Nabíječka 1kW z generátoru. Elektro koltel 48V DC, 9kW 9 stupňů regulace. 750lt aku nádrž, 200l bojler. 3x split klima na topení a chlazení a samozřejmě automat na uhlí. Protože jsem Eko a Wegan v jedné osobě :-) !
Uživatelský avatar
bublich
Příspěvky: 407
Registrován: sob črc 11, 2020 12:42 am

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od bublich »

ZdZ píše:a k čemu jim ten podvod je když se peníze vrátí ? kupovat to tam nabudu, jak říkáte, ale nechápu jaký to pak má smysl takhle podvodně prodávat
Nemusíte peníze dostat zpět,je to na rozhodnutí Ali.Musíte si uvědomit,že Ali má z každého proběhlého obchodu provizi.
Je spoustu případů kdy kupující ostrouhal.Je to něco jako u nás rozhodce.Nemáte (nedovoláte se) právní nárok.
Navíc můžete dostat nějaký šrot v Eve vyřazený,pomlácený,tekoucí apod. a Ali rozhodne ano vrátíme peníze ale vratte baterie.Zkuste si to spočítat - bonus navíc - nebezpečný materiál.

Tady jeden z odkazů.Stačí obrázky co Čínan dokáže.Nikdo nedostal nic zpět.
https://diysolarforum.com/threads/catl- ... ues.26878/

Odkazy výše + kolega - na poctivé na Alibabě.Na Ali prakticky vše podvod.
edit - myslím baterie jinak pohoda
ZdZ
Příspěvky: 816
Registrován: pon led 24, 2022 7:27 pm

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od ZdZ »

tak to je fakt masakr, takhle mizerně zabalené baterky

takže alibaba je na baterky spolehlivější než aliexpress ?
Ostrov. Aktuálně v provozu 15 kWp 12+10+10 55°jih, 30kWh 48V + 3kWk 12V Lifepo4 a 2x Easun smp 5kW sfázovaný + 3x Must mppt 6kW + UPS 12V 500Va + 3F měnič 3x400V 6kW.
Nabíječka 1kW z generátoru. Elektro koltel 48V DC, 9kW 9 stupňů regulace. 750lt aku nádrž, 200l bojler. 3x split klima na topení a chlazení a samozřejmě automat na uhlí. Protože jsem Eko a Wegan v jedné osobě :-) !
Uživatelský avatar
bublich
Příspěvky: 407
Registrován: sob črc 11, 2020 12:42 am

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od bublich »

To vlákno je dlouhé,ukázalo se,že baterie byly domlácené a se seškrábanými QR už při odeslání.Čínan jen maskoval a úmyslně špatně zabalil a chtěl to hodit na dopravce.
Byl to velký hromadný nákup.Desítky,stovka lidí.Napřed poslali perfekní vzorek,něco jako dostávají testeři na Youtube.
Ano mnohem - je nutno navázat komunikaci s těmi prověřenými,domluví se cena.Bohatě dostačuje překladač.
ZdZ
Příspěvky: 816
Registrován: pon led 24, 2022 7:27 pm

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od ZdZ »

jak je to přesně s DPH, určitě se nemusí platit ? protože na aliexpressu se při objednání odečte, ale na alibabě se nic neodečítá
Ostrov. Aktuálně v provozu 15 kWp 12+10+10 55°jih, 30kWh 48V + 3kWk 12V Lifepo4 a 2x Easun smp 5kW sfázovaný + 3x Must mppt 6kW + UPS 12V 500Va + 3F měnič 3x400V 6kW.
Nabíječka 1kW z generátoru. Elektro koltel 48V DC, 9kW 9 stupňů regulace. 750lt aku nádrž, 200l bojler. 3x split klima na topení a chlazení a samozřejmě automat na uhlí. Protože jsem Eko a Wegan v jedné osobě :-) !
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od brin »

Alibaba funguje dobře. A s DPH je to komplikovanější. Číňan za vás to DPH ani clo nezaplatí, mají to pošéfované tak, že to vydávají z celních skladů a prostě to neproclí, jde to většinou přes Polsko apod. Pokud to neděláte pravidelně, je to asi jedno, byť tím způsobujete státu finanční újmu a pokud by šlo o větší částky, tak po vás i tak půjdou. A ano, opravdu po vás půjdou. Že dle smlouvy měl DPH a clo zaplatit Číňan nikoho nezajímá, vy jste jako odběratel na území EHS odpovědný za zaplacení DPH a cla.
mopadzi
Příspěvky: 993
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od mopadzi »

potvrzuji že číňan to neproclí a DPH je na konečném odběrateli. Je to neskutečný bordel
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
ZdZ
Příspěvky: 816
Registrován: pon led 24, 2022 7:27 pm

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od ZdZ »

jenže tady nedávno někdo psal, že se dph na baterie platit nemusí,takže to už vůbec nechápu
Ostrov. Aktuálně v provozu 15 kWp 12+10+10 55°jih, 30kWh 48V + 3kWk 12V Lifepo4 a 2x Easun smp 5kW sfázovaný + 3x Must mppt 6kW + UPS 12V 500Va + 3F měnič 3x400V 6kW.
Nabíječka 1kW z generátoru. Elektro koltel 48V DC, 9kW 9 stupňů regulace. 750lt aku nádrž, 200l bojler. 3x split klima na topení a chlazení a samozřejmě automat na uhlí. Protože jsem Eko a Wegan v jedné osobě :-) !
Dagus
Příspěvky: 1955
Registrován: ned úno 17, 2019 9:07 pm
Lokalita: Liberec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7820
Kapacita baterie [kWh]: 32
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od Dagus »

A proč bych platil, když mi to přišlo z polského skladu z EU?
7820Wp, SV 12° 1710Wp Poly, J 90° 1820Wp Mono, JZ 12° 1680Wp Poly, JZ2 12° 1800Wp Mono, J 40° 810Wp Hyundai
MP2 5000VA, MPPT1 150/60tr, MPPT2 150/60tr, 16.8kWh 17S 310Ah AKU1, 15.2kWh 17S 280Ah AKU 2, 2xJK-BMS
Neo
Příspěvky: 262
Registrován: pát kvě 27, 2022 8:40 pm
Bydliště: naplavenina u OL.

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od Neo »

Dagus píše:A proč bych platil, když mi to přišlo z polského skladu z EU?
To je dané zákonem o DPH
číňan má povinnost zaplatit DPH, ale když to nezaplatí může berňák podle zákona vymáhat dluh po tobě jako konečném příjemci zboží.
číňana nahánět nebudou, ale tebe ano :)
++
Neo
Příspěvky: 262
Registrován: pát kvě 27, 2022 8:40 pm
Bydliště: naplavenina u OL.

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od Neo »

mopadzi píše:potvrzuji že číňan to neproclí a DPH je na konečném odběrateli. Je to neskutečný bordel
číňan to musí proclít, jinak mu nepustí zboží do oběhu, ale nezaplatí.
DPH se vyměřuje podle celní hodnoty, ta podle faktury, nebo podle pladby když není faktura + doprava.
když není ani jedno podle pomůcek, takže podle tabulek či obvyklé hodnoty zboží u nás :) záleží jak se celňák vyspí )
++
Diablo1st
Příspěvky: 1633
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od Diablo1st »

Páni, troška nechápem. Na alibabe posielajú DDP shipping, čo znamená, že všetko ohľadom DPH má na starosti predajca a nie konečný spotrebiteľ.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
Uživatelský avatar
bublich
Příspěvky: 407
Registrován: sob črc 11, 2020 12:42 am

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od bublich »

Napsal jsem dotaz prodejci.Prý dochází k hromadnému proclení v Evropském skladu.Neznám nikoho kdo by za baterie z Alibaby platil cokoliv navíc.Ty moje přišly dokonce označeny jako nebezpečný materiál (Amy Wan).
Ale napsat můžou cokoliv.Ale celkem jim věřím,v tom objemu by jim to nemohlo procházet.
soami
Příspěvky: 562
Registrován: pon lis 08, 2021 9:10 pm
Lokalita: Posázaví
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Posázaví

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od soami »

Bylo by dobré nešířit vlastní domněnky. Zboží v celním/daňovém dokladu je pod kontrolou celniho úřadu a provozovatel skladu za to ručí složenou jistinou do výše možného celního dluhu. Představa, že z celního skladu něco odejde neprocleno nějakému koncovému zákazníkovi, je zcela mimo realitu. Ručení za neodvedení DPH se týká plátců DPH, ne koncových neplátců DPH. V prvé řadě by nějaký dluh šel za provozovatelem daňového skladu, ve 2. řadě za prodejcem. Představa, že existuje nějaký zázračný polský sklad, přes který proudí neproclené zboží, je pouze sci-fi.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek