Prodám LIFEPO4 články

modem
Příspěvky: 43
Registrován: čtv pro 23, 2021 2:42 pm

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od modem »

sathol píše:BMS dally 200A 16S +canbus +display+uart
Ještě řeším solar assist aby baterky šli nabíjet jen na noční proud a denní tarif pojedu jen na baterky:)
Co je solar assist ? Já jel na NT asi měsíc - jen tak zkušebně a pak mě to omrzelo ;) Mám tu jen HDO zásuvku/spínač -
už několik let. Tak se teď hodila..
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od Mikel »

PetrDubi píše:Ahoj Mikeli,
mohl bych se prosím tě na něco zeptat?
Kupoval jsem od Vás letos články a BMS 7-20s a psal jsem k Vám dotaz na komunikaci té BMS přes datové rozhraní (CAN, RS485, RS232) a bylo mi Vaším technikem sděleno:

I pokud by jste kalkuloval , ze na BMS s RS485 bude od vyrobce komunikacni protokol, ktery pouziva vyrobce JBD, tak tomu neni.
Nechavame si do BMS nahrat vlastni komunikacni protokoly.

Tak jsem se chtěl zeptat, jestli BMS ke které doporučujete aplikaci Xiaoxiang ( která je určena pro komunikaci s BMS protokolem JBD) používá protokol JBD nebo ne a případně jaký protokol používá?

Předem děkuji za odpověď Petr
Ahoj,
kominikace pomoci aplikace Xiaoxiang nema s komunikacnim protokolem pro RS485 nic spolecneho.
V techto BMS , ktere maji RS485 a nebo CAN BUS ( coz je pro nas jen volitelne, nikoliv standard a nechavame vyrabet podle pozadavku ze strany zakaznilu na konkretni projekty ) mame nahrane komunikacni protokoly stejne jako ma Pylontech a ostatni. Nicmene BMSka funguje jako slave, nikoliv jako master. Z duvodu sleep mod na BMS to ani jinak mozne neni.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
sathol
Příspěvky: 12
Registrován: sob úno 19, 2022 4:16 pm

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od sathol »

nevim proč jste usoudil že si zahravam.?
na bateriich je aktivni balancery ktery srovnava napěti mezi všemy članky mam to změřeno
bms neslouži k balancovani sice je to napsano ale 0,200mA na balancovani je to hodně malo..
a max.napěti a proud jsem nastavil v měniči a teplotu baterii hlidaji čidla arduina pokud by přelezla teplota tak to activni relé utne a přestane komunikace s měničem.
ostrov 6600Wp neustále ve stádiu přidavaní Growatt 2x5kW 2 faze (momentálně samodomo cca 5kW). 48V DC rozvody baterie prozatím olovo 4x140Ah.sledovaní solar-assistent pres rasberry pi 4
LiFePo4 120Ah cca 7,6kWh + JBD 200Ah +activ balancer 5A RS 485
další baterie LiFePo4 120Ah 7,8kWh JBD 200A +activ balancer 10A.RS 485
další baterie stavba LiFePo4 280Ah 15kWh JDB-300A+active balancer 15A CANBUS
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od Mikel »

sathol píše:nevim proč jste usoudil že si zahravam.?
na bateriich je aktivni balancery ktery srovnava napěti mezi všemy članky mam to změřeno
bms neslouži k balancovani sice je to napsano ale 0,200mA na balancovani je to hodně malo..
a max.napěti a proud jsem nastavil v měniči a teplotu baterii hlidaji čidla arduina pokud by přelezla teplota tak to activni relé utne a přestane komunikace s měničem.
nemyslel jsem to kvuli balancovani a ani teplote. Teplotu nikdy nejste schopny prekrocit. Myslel jsem to predevsim kvuli ochrane pred vyssim napeti na clanku. Tam pokud nemate osetreno ( a psal jste jen , ze to provozujete bez BMS) to muze uletet pri nabijeni velice rychle a z clanku mate za par minut balony.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
sathol
Příspěvky: 12
Registrován: sob úno 19, 2022 4:16 pm

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od sathol »

modem píše:
sathol píše:BMS dally 200A 16S +canbus +display+uart
Ještě řeším solar assist aby baterky šli nabíjet jen na noční proud a denní tarif pojedu jen na baterky:)
Co je solar assist ? Já jel na NT asi měsíc - jen tak zkušebně a pak mě to omrzelo ;) Mám tu jen HDO zásuvku/spínač -
už několik let. Tak se teď hodila..
je to program ktery umi ukladat data kazdou secundu a uklada to na sd kartu.tento program maji ješte upravit pro VT a NT a to se da když neni FV tak nabít baterie za nizkou cenu a ve vysokem tarifu jet bateria.
jinak je lepsi prodavat po siti třeba po siti přebytek sousedovy za polovični cenu než to davat čezu!

Je to uskupení majitelů nemovitostí, kteří si mezi sebou přeposílají přetoky při výrobě elektřiny. Mohou to být majitelé fotovoltaických elektráren (to je 90 % z nich), ale také to mohou být provozovatelé větrných elektráren, kogeneračních kotlů nebo bioplynových stanic. Členové komunity se standardně sdružují přes tzv. „agregátora trhu“ vůči kterému řeší své fakturace za výrobu a spotřebu energií.
ale toto tema nepatři sem omlouvam se administratorovy :D
Naposledy upravil(a) sathol dne pát dub 01, 2022 10:58 pm, celkem upraveno 1 x.
ostrov 6600Wp neustále ve stádiu přidavaní Growatt 2x5kW 2 faze (momentálně samodomo cca 5kW). 48V DC rozvody baterie prozatím olovo 4x140Ah.sledovaní solar-assistent pres rasberry pi 4
LiFePo4 120Ah cca 7,6kWh + JBD 200Ah +activ balancer 5A RS 485
další baterie LiFePo4 120Ah 7,8kWh JBD 200A +activ balancer 10A.RS 485
další baterie stavba LiFePo4 280Ah 15kWh JDB-300A+active balancer 15A CANBUS
sathol
Příspěvky: 12
Registrován: sob úno 19, 2022 4:16 pm

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od sathol »

Mikel píše:
sathol píše:nevim proč jste usoudil že si zahravam.?
na bateriich je aktivni balancery ktery srovnava napěti mezi všemy članky mam to změřeno
bms neslouži k balancovani sice je to napsano ale 0,200mA na balancovani je to hodně malo..
a max.napěti a proud jsem nastavil v měniči a teplotu baterii hlidaji čidla arduina pokud by přelezla teplota tak to activni relé utne a přestane komunikace s měničem.
nemyslel jsem to kvuli balancovani a ani teplote. Teplotu nikdy nejste schopny prekrocit. Myslel jsem to predevsim kvuli ochrane pred vyssim napeti na clanku. Tam pokud nemate osetreno ( a psal jste jen , ze to provozujete bez BMS) to muze uletet pri nabijeni velice rychle a z clanku mate za par minut balony.
Ok napsal jsem to špatně omluva:) ale dekuji za članky opravdu po naformatovani nebyly mezi članky zadne velike rozdily... :handshake:
Jen ted momentalne nevidím online napěti na každem clanku..
ostrov 6600Wp neustále ve stádiu přidavaní Growatt 2x5kW 2 faze (momentálně samodomo cca 5kW). 48V DC rozvody baterie prozatím olovo 4x140Ah.sledovaní solar-assistent pres rasberry pi 4
LiFePo4 120Ah cca 7,6kWh + JBD 200Ah +activ balancer 5A RS 485
další baterie LiFePo4 120Ah 7,8kWh JBD 200A +activ balancer 10A.RS 485
další baterie stavba LiFePo4 280Ah 15kWh JDB-300A+active balancer 15A CANBUS
PetrDubi
Příspěvky: 1371
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od PetrDubi »

Díky Mikeli za odpověď.
CAN teda používá protokol Pylontech jako slave (vím o co se jedná a je mi jasné, že nejde připojit přímo na měnič)..
Komunikace přes BT používá předpokládám protokol JBD?
A ten TTL UART komunikuje pomocí jakeho protokolu? Také JBD nebo také Pylontech nebo něco jiného?
Kdyby mi technik odpověděl, že na tomhle rozhraní, je tenhle protokol, na tomhle zase tenhle, tak bych byl spokojený, ale odpověď je tam takový protokol, jaký jsme si tam nechali nahrát je hodná obchodníka a ne technika, který by měl zajišťovat technickou podporu...

Jen poznámka, bylo by asi vhodné doplnit informaci o používaných protokolech do popisu výrobku aby bylo možné ho integrovat do nějakého systému. Alespoň bych tedy u BMS za více jak 4 tisíce s několika rozhraními očekával nějaký lepší popis a ne jen informaci o používání aplikace pro komunikaci přes BT a technika který nechce poradit.. Ale to jen tak na okraj :)
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od Mikel »

PetrDubi píše:Díky Mikeli za odpověď.
CAN teda používá protokol Pylontech jako slave (vím o co se jedná a je mi jasné, že nejde připojit přímo na měnič)..
Komunikace přes BT používá předpokládám protokol JBD?
A ten TTL UART komunikuje pomocí jakeho protokolu? Také JBD nebo také Pylontech nebo něco jiného?
Kdyby mi technik odpověděl, že na tomhle rozhraní, je tenhle protokol, na tomhle zase tenhle, tak bych byl spokojený, ale odpověď je tam takový protokol, jaký jsme si tam nechali nahrát je hodná obchodníka a ne technika, který by měl zajišťovat technickou podporu...

Jen poznámka, bylo by asi vhodné doplnit informaci o používaných protokolech do popisu výrobku aby bylo možné ho integrovat do nějakého systému. Alespoň bych tedy u BMS za více jak 4 tisíce s několika rozhraními očekával nějaký lepší popis a ne jen informaci o používání aplikace pro komunikaci přes BT a technika který nechce poradit.. Ale to jen tak na okraj :)
Myslim si, ze popis mame uvedeny korektne.
Nikde oficialne nenabizime tuto BMSku s RS485 ani CAN. RS485 a CAN objednavame ( za priplatek ) u vyrobce do jinych nasich projektu pro zakazniky, kteri maji nejaky specialni pozadavek na modifikaci. To, ze nechame tech BMSek si vyrobit o xxx kusu vice a pak je pouzijeme take pro normalni prodej je vec druha. Nemuzeme prezentovat na webu u popisu zbozi veci, ktere tam vzdy nejsou a nejsou vzdy stejne. Pokud jste se mailem dotazoval obecne, dostal jste pouze zakladni odpoved.
Kdyz budete potrebovat nejake konretni veci, protokoly atd... tak pres SZ nebo mail :)
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
PetrDubi
Příspěvky: 1371
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od PetrDubi »

Ok pošlu dotaz přes SZ

EDIT MIKEL: nemyslim si, zde je to spravne misto pro kopirovani emailove komunikace. Vlakno je o zcela jinem tematu. Dekuji za pochopeni
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od Mikel »

Vsechny uvedene BMSky maji v zakladu "UART a komunikaci přes aplikaci Xiaoxiang" pomoci BT nebo externiho prevodniku. Je treba se podivat na popis pruduktu na webu, co tam uvadime ve specifikaci. To, ze mame v navodu popsane alternativy je spravne, take tam je napsane, ze to je volitelne. Ale volitelne neznamena, ze to tam je vzdy ( RS485 nebo CAN ). Nicmene tato debata nepatri do vlakna " prodej LIFEPO4 clanku"
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od LIX »

Mikel vedel by si prosím zohnať aj tie tvoje BMS na 28s s prúdom do 300A. Nejak som sa mi zapáčilo jedno z BMS čo ponúkaš a ide prúd cez relé a nie milión mosfetov. Potreboval by som to na svoje mini e auto ktoré na olovo prejde už iba 12km. Ten motor má reálne 10 kW odber. Mám tam pokusne pripojené li-ion a na nich je 170A poistka takže ani špičkový prúd nepresahuje 170A.
Páči sa mi aj to nastavenie balančného napätia na tých tvojich BMS.
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od Mikel »

LIX píše:Mikel vedel by si prosím zohnať aj tie tvoje BMS na 28s s prúdom do 300A. Nejak som sa mi zapáčilo jedno z BMS čo ponúkaš a ide prúd cez relé a nie milión mosfetov. Potreboval by som to na svoje mini e auto ktoré na olovo prejde už iba 12km. Ten motor má reálne 10 kW odber. Mám tam pokusne pripojené li-ion a na nich je 170A poistka takže ani špičkový prúd nepresahuje 170A.
Páči sa mi aj to nastavenie balančného napätia na tých tvojich BMS.
Verze 300A neni problem objednat, nove modely techto BMS 7-20s je mozne zapojovat i do serie a uz jsou take vice kompaktni co se tvaru tyce. Mame ted zase objednavku u JBD, tak tam pripadne mohu jeste pridat ty 300A.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Kamča
Příspěvky: 105
Registrován: ned pro 06, 2020 7:55 pm
Bydliště: Dolní Lutyně

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od Kamča »

Mikel píše:Na jakou BMS bys potreboval? Mohu si nechat poslat od vyrobce
Ahoj uplně jsem přehlíd tvou reakci.Mám tyto bms BMS16SLIFE60BT tak jestli není něco nového nebo nějaké vylepšení.Díky.
8x370Wp J,8x380Wp J,4x370Wp Z 6x450Wp,1xDeye,1x Axpert VMIII 48V 5kW,LiFe 3x16S 120Ah+ BEV 77kW V2L
PetrDubi
Příspěvky: 1371
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od PetrDubi »

Ahoj Mikeli,
budou rychlejší dodávky od CATL? ;)
https://www.svethardware.cz/svet-se-ota ... ecku/57450
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od Mikel »

PetrDubi píše:Ahoj Mikeli,
budou rychlejší dodávky od CATL? ;)
https://www.svethardware.cz/svet-se-ota ... ecku/57450
No, to je jeste hodne vzdalena budoucnost a obavam se, ze nikoliv :)
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
modem
Příspěvky: 43
Registrován: čtv pro 23, 2021 2:42 pm

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od modem »

Nejsou v plánu nějaké krabičky/sestavy včetně vytápění ? Nevim jak by se to u nás prodávalo, ale já bych je uvítal... :)
modem
Příspěvky: 43
Registrován: čtv pro 23, 2021 2:42 pm

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od modem »

Koukám, že cena LFP opět trošku stoupla :( Jinak díky za možnost stále objednat 120Ah.
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od Mikel »

modem píše:Koukám, že cena LFP opět trošku stoupla :( Jinak díky za možnost stále objednat 120Ah.
Bohuzel ceny baterii jdou stale nahoru a dari se nam to tak nejak alespon castecne drzet diky velkym objemum, pripadne zavedenim nejake alternativy jako napriklad clanky NARADA ale i tak se to ne vzdy dari, zejmena kdyz pak do toho jeste vztupuji kurzove rozdily. To same se tyce solarnich panelu, kazdy mesic je cena vyssi a vyssi. Aktualni kontrakty na kveten se uz dostavaji s nakupem v prepoctu na 8,-Kc za Wp pri odberu 40HQ + doprava z Ciny + DPH + recyklacni poplatky.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od Mikel »

Nove mame v prodeji LIFEPO4 clanky NARADA 125Ah a jiz skladem.
Testy vychazi vyborne. :)
NARADA125ah.jpg
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
sm@sh
Příspěvky: 62
Registrován: úte bře 29, 2022 9:16 am
Lokalita: PO-KE/SK
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 1000
Kapacita baterie [kWh]: 6,4
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od sm@sh »

Mikel píše:Nove mame v prodeji LIFEPO4 clanky NARADA 125Ah a jiz skladem.
Testy vychazi vyborne. :)
NARADA125ah.jpg
Prave cakam kym mi od vas dorazi 16ks a som rad, ze som nevybral na zaciatok uplne zle :D
Na streche zatial 1kW na Smart Solar 250/60, EPever IP5000-42-plus, NARADA 125Ah pack by MIVVY/JBD. V stave rozsirovania na vyslednych 9,84kWp, Multiplus II 48V 5kW, Cerbo GX a 280Ah pack REPT/JK...

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek