POMOC Victron aplikace, rada

Diskuze o regulátorech Victron
triska111
Příspěvky: 51
Registrován: čtv led 06, 2022 4:28 pm

POMOC Victron aplikace, rada

Příspěvek od triska111 »

Zdravím,

Mám dotaz.

Mám 660Wp ostrovní systém, 24V 75Ah baterie (2x 12V serie 75 Ah), Regulátor Victron . Aktuální odběr je minimální , cca 8Wh . Měnič 24V/1200VA Victron. Díval jsem se na graf aplikace Victron Connect, baterie byly plně nabité zrovna a ukazovalo to, že aktuálně se dobíjí baterie cca 13W. Nicméně maximum v grafu bylo 290Wh. Znamená to, že panely nedodali žádnej den více než 290Wh? Nebo to znamená, že se baterie vybili pouze o 290Wh a proto se dobili pouze o 290Wh? :)

Druhý dotaz je, když připojím ten měnič (mám ho nově a není zahrnutý v grafu) a bude mít odběr, dozví se regulátor o této spotřebě? Bude zahrnutý v grafu? Řekněme, že vybiju z teoretické kapacity baterie (24x75Ah = 1800Wh) 500Wh a bude slunečno a panely dodají dostatek energie na dobití? Zda to bude 290Wh + 500Wh v grafu a nebo zda to bude ukazovat pouze to co jde přes regulátor?

Prosím o radu

Michal
Přílohy
Graf Victron
Graf Victron
petrtigr
Příspěvky: 83
Registrován: ned pro 13, 2020 7:23 pm

Re: POMOC Victron aplikace, rada

Příspěvek od petrtigr »

Pokud máš panelu pod špatným úhlem než dopadá slunce tak ti nevyrobí tolik kolik udává výrobce a určitě nepočítej že ti pojedou na 100% svého vykonu a když se zahřejí tak jedou většinou tak kolem 80-90% sveho vykonu je to normalni jev. Těch baterek tam máš trošku málo na takovy výkon panelu a odber měniče doporučil bych aspoň 200Ah popřípadě víc.Pokud máš baterky nabité tak Victron do nich dobije jen tolik kolik potřebují baterie.Regulator ti zobrazí v grafu to co dobíjí do baterií žádnou jinačí spotřebu to bys musel mít regulátor s výstupem ke kterému pripojis zates.Nektere slabé victrony to mají poznáš je podle 6 šroubků ale maximální výstupní zátěž je tak max15A na měnič to určitě není.
1,85kWp J 5∗Longi 370W mono 2∗Tracer 4210RN,1∗150/45 VICTRON vše 24V olovo 230Ah+400Ah Zimní provoz+0,9kwP amorfi V,J
petrtigr
Příspěvky: 83
Registrován: ned pro 13, 2020 7:23 pm

Re: POMOC Victron aplikace, rada

Příspěvek od petrtigr »

Ještě dopis jaký máš typ od Victronu 100/20....nebo jaký typ.
1,85kWp J 5∗Longi 370W mono 2∗Tracer 4210RN,1∗150/45 VICTRON vše 24V olovo 230Ah+400Ah Zimní provoz+0,9kwP amorfi V,J
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: POMOC Victron aplikace, rada

Příspěvek od vlkazajac »

Dobrý človeče, a čo Ti má robiť nejakú spotrebu z batérií, keď tam nemáš pripojený menič = záťaž ? Takto Ti to len pumpuje energiu do batérie každý deň, nahrádza samovybíjanie a udržiava ju vo floate ( bohvie, koľko sa varí v absorpcii každodenne !!! ). Mimochodom, nie je to float napätie vysoké ( naviac, keď sa batéria len fláka ) ?
Možno som otázke celkom neporozumel.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
triska111
Příspěvky: 51
Registrován: čtv led 06, 2022 4:28 pm

Re: POMOC Victron aplikace, rada

Příspěvek od triska111 »

Ahoj , jj mám regulátor 75/10 . Panely paralelně aby nepřekročily 40V. S tím proudem si poradí. Měl jsem ho zadarmo, na cestě je 100/20 . Baterie jsou PB trakční, také jsem je měl zdarma, takže využívám a postupně rozšiřuji . Mám to na zahradní boudě. Úhel panelů je v pořádku i směr, v tom bych problém neviděl. Ten regulátor výstup má, teče z něj přímo 24V , ale na připojení měniče to asi určitě není. (možná do těch 15A jak píšeš).

Takže ta appka ukazuje jen čistě co dodá za den do baterií. Graf kolik by daný den dokázala dle slunce dodat do baterií neukáže. To by musely ty baterie být stále v zátěži? A když z těch baterií vybiju 500Wh, ukáže se to v tom grafu, že to daný den dodalo o 500Wh více?

Díky každopádně za rady
triska111
Příspěvky: 51
Registrován: čtv led 06, 2022 4:28 pm

Re: POMOC Victron aplikace, rada

Příspěvek od triska111 »

vlkazajac píše:Dobrý človeče, a čo Ti má robiť nejakú spotrebu z batérií, keď tam nemáš pripojený menič = záťaž ? Takto Ti to len pumpuje energiu do batérie každý deň, nahrádza samovybíjanie a udržiava ju vo floate ( bohvie, koľko sa varí v absorpcii každodenne !!! ). Mimochodom, nie je to float napätie vysoké ( naviac, keď sa batéria len fláka ) ?
Možno som otázke celkom neporozumel.

No jo, mám tam aktuálně jen POE switch, LTE router + kameru skrz zabezpečení. Má to spotřebu 8-10W , zatím tam nic víc není. Přibyde tam na léto nějaké slabší čerpadýlko, možná nějaká menší lednička na pivko :) Absorbce je problém pro regulátor? nebo pro baterie? Regulátor si s tím přeci poradí ne?
teapack
Příspěvky: 111
Registrován: ned říj 17, 2021 2:09 pm

Re: POMOC Victron aplikace, rada

Příspěvek od teapack »

Regulátor nemůže vyrobit víc, neboť není větší odběr. Pokud na tom máš spotřebu pouze kolem 10w, tak to máš za den 240Wh. Když svítí, pokryjí spotřebu panely, když ne, tak baterie a následně se další den dobije.
V tom grafu je světlá část sloupce dodána energie v režimu bulk (po předchozím vybití nabíjí baterii plným proudem dle osvitu až do limitního napětí), tmavší v absorpci (drží baterie na limitním napětí a dobíjí postupně snižujícím se proudem) a nejtmavší ve floatu (drží baterii na udržovacím napětí, v tuto chvíli do baterie víceméně nic neteče, vše jde do spotřeby).
Ve chvíli, kdy bude připojená větší zátěž, dodá i regulátor více energie (samozřejmě do svého limitu).

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek