Prodám LIFEPO4 články

mmv
Příspěvky: 220
Registrován: úte dub 13, 2021 10:45 pm
Lokalita: východ Prahy
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13500
Kapacita baterie [kWh]: 20
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od mmv »

:D :-) kybosi a tys nekoukal na Armageddon :D
"Ruské súčiastky, americké súčiastky,aj tak sú všetky vyrobené v Taiwane"
9900Wp 6×ESM-450H, 6×UL-450M-144HV 8×VDS-S144 zzj 15°, 3600Wp 8×AS-6m144VV vvs 30° 2× Epever 4415, 1×Easun 8048, Axpert king 5kW, 240Ah staré olovo, 450Ah LI-ION mivvyenergy.cz
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od Mikel »

kybos píše:Interní záležitosti firmy mne příliš nezajímají. Pro mne je důležité, že by případná reklamace probíhala v Česku s českými obchodními podmínkami a nebylo by nutno zasílat zboží do zahraničí.
Neprahnu zrovna po tom, mít v dodávce uspořádaná sériová čísla. Snažím se jen v předstihu zjistit kvalitativní úroveň dodávky, neboť mám jisté pochybnosti, které byly způsobeny velmi rozdílným stavem SOC dodaných článků a poněkud zmatečnými pokyny pro uživatele. V průvodní dokumentaci v kapitole "Prvotní nabíjení" je informace o tom, že před prvním použitím by měl uživatel provést inicializační nabíjení a v diskusi prodejce uvádí, že inicializační nabíjení na dodaných článcích již bylo provedeno. Nebylo by to totiž poprvé, co se mi na zdejším fóru podařilo zakoupit nekvalitní zboží. Poprvé to byl nabíječ Tristar MPPT60A a podruhé (nedávno) solární panely SilFab 330W. V obou případech prodejce v první fázi tvrdil, že se jedná o prvotřídní zboží a až následně vyšlo najevo, že to nebyla zrovna první jakost.
Rozdilne SOC pro dodani jsem jiz vysvetlil proc tomu tak jen. Nevidim na tom nic zvlastniho. Pokud bych potreboval neco zakryvat, budume nechat pred poslanim srovnavat napeti v paralelnim zapojeni aby to lahodilo oku na prvni pohled.
Zbozi kupujes od ceske firmy, vse mame transparentne take uvedovo na webu. Mame sidlo v CZ, provozovnu v CZ, platime dane v CZ, pracuji u nas vyhradne cesi a majitele jsme tri cesi zijici v CZ. Viz obchodni rejstrik.
Je to tak dostacujici?
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2720
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od kybos »

Dagus píše:Tak za mě mikelovi články jsou v pohodě. Sice jsem neměl nikdy lifepo4 šmejd v ruce, ale tohle se chová jak se chovat má. Osobně ty hliníkové závity dovnitř mi přijdou v pohodě. Respektive je mi milejší větší plocha kontaktu a při použití momenťáku nevidím problém. Momenťák nestojí majlant, tak nevím co s tím kdo blbne, že to urve. Navíc když je to hliník všechno, tak se to bude propojovat snadněji. Trochu mi schází v nabídce silnější 5mm měděné niklované s oválnými dírami pro naladění. To by asi Číňan uměl a podle mě by to bylo fajn. To navařené oko mi přijde, že má malou plochu, nebo podložku. Teoreticky když to bude navařené, tak by to mohlo být všechno v mědi ne? Pokud je to spoj dokonalý hermeticky uzavřený, tak by to nemělo zlobit ne? Cupal jsem hmzavrhnul, protože jsou prostě malé. Velkoplošné jsem nikde nesehnal.
U první dodávky s vnitřními závity mi to také připadalo v pohodě a s citem pro hliník (povolený kroutící moment nebyl v dokumentaci uveden) jsem šrouby zašroubované na plnou délku utáhnul. Vše se zdálo v pohodě až do doby, kdy mi po šesti měsících provozu jeden ze závitů vytekl z článku ven. To byl potom stav docela kritický, jelikož v tom místě vzniknul přechodový odpor na kterém se vyvinulo poměrně velké množství ztrátového tepla, které způsobilo rozpojení blízkého pájeného spoje.
Mám předchozí zkušenosti s články Winston, kde jsou terminály se závitem M12x20 a tam jsem problémy s propojkami nikdy nezaznamenal.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2720
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od kybos »

Mikel píše: Zbozi kupujes od ceske firmy, vse mame transparentne take uvedovo na webu. Mame sidlo v CZ, provozovnu v CZ, platime dane v CZ, pracuji u nas vyhradne cesi a majitele jsme tri cesi zijici v CZ. Viz obchodni rejstrik.
Je to tak dostacujici?
Je to dostačující a byl to hlavní důvod proč jsem si pro dodávku vybral právě tvou firmu.
Zkus, prosím, ještě uvést ten kroutící moment pro utahování terminálů na článcích 120Ah s vnějšími závity.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od Mikel »

Ten cisty hlinik co pouzivaji, je proste blato. Proto je lepsi nechat tam navarit ty srouby a je klid. CATL ( nejen CATL ale i dasli vyrobcy ) primarne clanky svaruji, proto pouzivaji cisty hlinik, ktery se dobre svaruje a je lepe vodivy nez hlinikove slitiny.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od Mikel »

kybos píše: Je to dostačující a byl to hlavní důvod proč jsem si pro dodávku vybral právě tvou firmu.
Zkus, prosím, ještě uvést ten kroutící moment pro utahování terminálů na článcích 120Ah s vnějšími závity.
2,5Nm
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od fugas »

Já jsem inicializační nabíjení dělal a do baterek se vešlo dost. Pak jsem je nechal dva dny stát paralelně zapojené. Žádné S/N jsem nezkoumal. Články používám 18s 3-3,42V a kolem 3,1V se rozjedou max o 0,03V. Takhle od začátku co je používám. Jsem s nimi naprosto spokojen i když kapacitní zkoušku jsem nedělal. Dostal jsem články s vnějšími závity a moment tak akorát ze zkušenosti, abych cítil že se zuby na dosedací ploše matky zakously. Určitě nemám pocit že by se to dalo snadno urvat. Také si na M6 neberu ráčnu s 1/2 palcovým čtyřhranem, ale používám ráčničku z malé sady o délce držadla cca 12 cm.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2720
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od kybos »

Mikel píše: 2,5Nm
Díky. Přimlouval bych se pro uvedení této hodnoty do manuálu přikládaného k článkům a také pro uvedení informací o provedené inicializaci dodaných článků do průvodní dokumentace pro příští zákazníky.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od Mikel »

Zpet k tematu prodeje clanku.
Jelikoz kurz CZK vuci RMB za poslednich pul roku oslabil o temer 10%, cena dopravy od jara je na dvojnasobku a v neposledni rade i cena clanku v Cine jde s kazdou dodavkou o nejaky RMB nahoru, musime od 1.1.2022 mirne take tyto veci promitnout bohuzel do nasich cen.
Nejprodavanejsi 120Ah budou od ledna za tedy o 100Kc drazsi. Ostatnich clanku se to take tyka at uz Lion tak i LIFEPO4.
Pokud tedy jeste planujete nakup, mate poslednich 7 dnu do konce roku na nakup za stare ceny s dodanim v polovine ledna.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
PetrDubi
Příspěvky: 1371
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od PetrDubi »

Ahoj,
předpokládám, že ty 26 Ah půjdou teda taky nahoru. Mohl by jsi prosím tě napsat o kolik asi zdraží ty 26 Ah? Přemýšlím o výměně baterek ve skutru, který používá manželka a tam by to bylo 32 kusů (2baterie po 16 článcích), takže tam už by bylo zdražení docela znát.. A ty 26 Ah mají jaký materiál těch navařených šroubů?
Dík Petr
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od Mikel »

PetrDubi píše:Ahoj,
předpokládám, že ty 26 Ah půjdou teda taky nahoru. Mohl by jsi prosím tě napsat o kolik asi zdraží ty 26 Ah? Přemýšlím o výměně baterek ve skutru, který používá manželka a tam by to bylo 32 kusů (2baterie po 16 článcích), takže tam už by bylo zdražení docela znát.. A ty 26 Ah mají jaký materiál těch navařených šroubů?
Dík Petr
26Ah asi prubezne nahradime 30Ah, tak tam se myslim nic menit nebude.
Do skutru bych ti ale doporucil pouzit lithiove baterie. jsou vice kompartni, lehci a hlavne LIFEPO4 ve skutrech a podobnych zarizeni moc nevydrzi. LIFEPO4 pouzivala ve skutrech treba firma Akumoto a vim, ze to byl celkem velky problem a lidem to kapacitne dloho nevydrzelo. Je mozne, ze to bylo kvuli dobijeni v mraze, nebo proudove zatezi, nevim , neznam uplne podrobnosti ale obecne LIFEPO4 se ve skutrech moc nepouzivani.
Doporucil bych ti pouzit 14ks 50Ah Lion clanku. bude to 100% lepsi volba.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
PetrDubi
Příspěvky: 1371
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od PetrDubi »

Ahoj,
jde o Akumoto 600 a má v sobě 2 batery packy po 16 článkách 15 Ah (původně tam bylo 2x 15 článků). Chodí dobře (jenom jsem doplnil přečerpávací balancéry a vyměnil jednu BMS, která před rokem odešla. Ale ty baterie jdou původní někdy z roku 2011 a už jsou holt "měkký" takže při rozjezdu nebo jízdě do kopce padá o několik voltů napětí a díky tomu klesá rychlost. Dvě paralelně zapojené baterie chci zachovat. Když například odešla manželce po cestě jedna BMS, tak na druhou v pohodě dojela sníženou rychlostí domu. Kdyby byla jenom jedna baterie, tak při jakékoliv závadě končí a musí volat odtah. A ty články 26 Ah jsou jediný, který se mi tam s odřenýma ušima vejdou. Ty 30 Ah budou už asi větší ne?
Jinak na ty původní baterie manželka najede kolem 50 km, takže ta výdrž není špatná. Běžně jezdí od jara do podzimu kolem 23 km denně a v práci skútr dobije, ale máme vyzkoušené, že to zvládne i 2x, jenom nechceme zbytečně trápit baterie. Kupoval jsem ten skútr použitej, že jsou ko baterky, ale ukázalo se, že byl jenom v jedné baterii i po nabití skoro vybitý článek a potom jí BMS odstavila a jelo to vlastně jenom na jednu baterku. Po dobití článku už to funguje druhý rok bez problémů.
Ony ty originální články u Akumota byly vyhlášený tím, že to nejsou moc kvalitní výrobky a ta originální BMS ke všemu neměla vůbec žádné balancování, takže potom to asi vypadalo, že není LiFePo4 vhodný do skutru, ale chyba byla asi trosku jinde. Vím i o více lidech, kteří i na originální baterie najezdili třeba 20 tisíc km a po výměně originálů za lepší články (třeba Winston) se dost zlepšily i jízdní vlastnosti (maximální rychlost nebo dojezd).
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
modem
Příspěvky: 43
Registrován: čtv pro 23, 2021 2:42 pm

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od modem »

A ty 120Ah články co dorazí v lednu už budou vypadat takto ? 2x pozink ?
Přílohy
lfp_new.JPG
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od Mikel »

modem píše:A ty 120Ah články co dorazí v lednu už budou vypadat takto ? 2x pozink ?
Ano v lednu prijde i tato verze. Dorazi i verze s medi.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od PavelR »

Mikel píše: 26Ah asi prubezne nahradime 30Ah, tak tam se myslim nic menit nebude....
Ahoj, viš jaký bude rozměr 30Ah oproti 26Ah? ať vím jestli mě to vejde do regálu
Enbar
Příspěvky: 16
Registrován: ned říj 05, 2014 2:19 pm

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od Enbar »

Mikel píše:Zpet k tematu prodeje clanku.
Jelikoz kurz CZK vuci RMB za poslednich pul roku oslabil o temer 10%, cena dopravy od jara je na dvojnasobku a v neposledni rade i cena clanku v Cine jde s kazdou dodavkou o nejaky RMB nahoru, musime od 1.1.2022 mirne take tyto veci promitnout bohuzel do nasich cen.
Nejprodavanejsi 120Ah budou od ledna za tedy o 100Kc drazsi. Ostatnich clanku se to take tyka at uz Lion tak i LIFEPO4.
Pokud tedy jeste planujete nakup, mate poslednich 7 dnu do konce roku na nakup za stare ceny s dodanim v polovine ledna.
Prave som sa chystal na objednavku za stare ceny, ze este sitham a uz to je bohuzial zdrazene... Malo to byt az v lednu nie? :shock: :)
ikovlabs
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od ikovlabs »

Stejny problem - jen zmena az na konci objednavky...
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od Mikel »

ikovlabs and Enbar píše:Stejny problem - jen zmena az na konci objednavky...
Poslte me objednavku do soukrome zpravy. Budete mit za puvodni ceny jak bylo psano.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od Mikel »

PavelR píše:
Mikel píše: 26Ah asi prubezne nahradime 30Ah, tak tam se myslim nic menit nebude....
Ahoj, viš jaký bude rozměr 30Ah oproti 26Ah? ať vím jestli mě to vejde do regálu
Ahoj, mam datasheet na pracovnim PC, poslu specifikaci v pristim tydnu.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od Mikel »

Aktualni cenik platni od 1.ledna 2022.
cenik aku 010122.png
Soucasne bych chtel upozornit, ze vzhledem k tragicke udalosti admina tohoto serveru, nejsme v soucasne dobe schopni aktualizovat data na zdejsim shopu " shop.mypower.cz " Verim, ze tento stav je pouze docasny a podari se v prubehu casu najit reseni a tento problem odstranit.
Prozatim tedy prosim o pouzivani naseho obchodu na mivvyenergy.cz
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek