Upírovo doupě - Poloostrov

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
Uživatelský avatar
ViktorEX
Příspěvky: 416
Registrován: stř zář 16, 2020 5:45 pm

Re: Upírovo doupě - Poloostrov

Příspěvek od ViktorEX »

uvidíme, jak se daná problematika bude dál vyvíjet. myslím si, že jsem dost starý na to, abych dokázal posoudit, co se dělo na obloze dříve (už jen z toho titulu, že jsem historicky modelář letadýlek) a odjakživa všechno, co se hýbá ve vzduchu mě fascinovalo, a co se děje dnes. dnes je to jiné. a zřejmě nejsem sám, co podobný jev pozoruje. protože jsme všichni jen pěšáci a víme velký kulový, co se doopravdy děje, tak je asi zbytečné si něco prosazovat silou nebo děláním si legraci z někoho. prostě si to nějak můžeme zkusit normálně vysvětlit ... třeba jako když indiáni mluvili o hromové holi (puška imigrantů z evropy).
onehdá se ozval jeden solárník, poněkud lépe vybavený, a sdělil, že azúro náhle počmárané několika čarami snížilo UV záření o 70% na jeho digitálním měřiči....
chemtrail ... k čemu? tuto debatu jsem také už zaslechl ... no, když už se ptáš, teorie je taková, že ... podle studie xy americké univerzity xy UV záření likviduje viry. No a co se tedy stane, když UV záření o tolik klesne? no vir se může lépe šířit. No a o co jde soucasnym zaplaceným/vydiranym politikum? No o lock down, aby zničili a ožebračili plebs, zničili dodavatelské struktury - hospodářství. No a když se kolem rozhlédneš bez růžových brýlí, co vidíš? Já vidím zfalšované výsledky nemocných, zákaz vlezu do restaurace, povinné očkování se stále větším tlakem, cenzuru informací, stojící provozy a stávky v zemích, o kterých média mlčí.
Aby to nebylo tak dlouhé ... cílem je nás vrátit do doby feudalismu. Snížit populaci, a to dost drasticky, až o 90%. Očkování by mělo v příštích 5-7 letech vyvolat vlnu náhlých onemocnění, jako je inkfarkt, mrtvice, smrtelný zápal plic, rakovina apod. Očkování dětí jejich neplodnost a relativně nízké IQ. Imigranti mají vytvořit smíšenou rasu také s nízkým IQ. Takže tu zbydou ti s modrou krví a parta otroků.... Jsem to dost zkrátil, takže to může vypadat drsně. Ale když znáš ten cíl, průběžná zcela nelogická opatření politiků a jejich dopad pak zapadá pěkně do mozaiky.

kromě toho dnes úplná tma, celý den lehké plachtění těsně nad nulou, občas jsem škrtnul o zem. večer jsem to vypnul a pustil grid. doba temna začíná
Naposledy upravil(a) ViktorEX dne úte lis 02, 2021 8:00 pm, celkem upraveno 1 x.
(polo) - Ostrov 13,8 kWp (bude 15 kWp, už to tu leží), 2x Mppt Epever 5kW, Batt Lifepo4 18kWh, 3x invertor 6kW (čistý sinus) .... 300K CZK bez práce, všechno nějaká čína,

14.7. -31.12.2021
21,4 kwh/den, 57% soběstačnost
Celkem spotřeba ... 3,69 MWh

1.1. -27.3.2022,
20,6 kwh/den, 57% soběstačnost
Celkem spotřeba ... 1,8 MWh
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Upírovo doupě - Poloostrov

Příspěvek od mypower.cz »

PavelR píše:Když už tu jede to OT neodpustím si otázku. Dejme tomu že na chvíli uvěřím chemtrails a podobným věcem. Naprosto vážně a bez srandiček.
Nejde mi do hlavy k čemu to může být komu dobrý? Vyhubit lidstvo? ala Bender. Nebo aby lidé onemocněli a nemohli do práce? Nebo aby propukla nějaká forma závislosti na něčem?
zrovna u těch letadel mi to nejde do hlavy. Dělají to všecka letadla všech zemí a vlád. To jako že by se vůdci všech zemní dokázali na něčem jednohlasně shodnout přes naboženské a politické rozdíly? To mi nějak nehraje.
Prosím o názor ne o odpověď kdo hledá najde.
Důvodů a motivací může být milión. Daná entita, která má za to, že v nějakém zájmu něco dělá, dělá dobře. Ale pro druhou skupinu to může být velmi špatně. Buď si to nemusí uvědomovat, že v rámci dobra páchá zlo a příjde se na to později, nebo to může být cílené a něco jako tichá válka. Například některé insekticidy, jako DDT byly nakonec zakázány. https://cs.wikipedia.org/wiki/Insekticid Protože se myslelo, že to funguje a přitom dlouhodobě to dělalo strašný bordel na lidském zdraví. Ale trvalo to, než se to zakázalo. Můžeš tyhle metody různých útoků saledovat třeba i na internetu. Například jedna vláda jednoho státu se snaží prosadit určité zájmy v jiném státě ať třeba obchodní nebo já nevím jaké, třeba destabilizaci vlády jiného státu, který má třeba nerostné bohatství a tak koná určité činy, které nejsou patrné zprvopočátku, k čemu by to mohlo být komu dobré, ale ve výsledku se dosáhne cíle. Myslet si, že každý uvažuje jen dobro pro lidstvo a myslí to jen dobře a bezpečně je naivní. Ne, prostě existují na světě i svině, které mají dost velké rozpočty k dispozici a mohou dělat to, o čem se nám jako jednotlivcům nesnilo. Zkus se nad tím zamyslet. Jestli myslíš, že fakt všichni páchají jen dobro, tak prostě to tak není a je potřeba být na pozoru častokrát. Některé věci z podstaty nelze dělat za masového zájmu ale jen v utajení. Což činí například vládní elity apod. Jinak by se u moci moc neudržely, dav by je rozsekal na maděru, pokud by zjistil, jaká svinsta se někdy páchají. Ještě k tomu, kdyby zjistili, že to vlastně díky daním všechno cálují, aniž by o tom věděli a chtěli to.
jahodovák
Příspěvky: 1951
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Upírovo doupě - Poloostrov

Příspěvek od jahodovák »

Omo to není tak jednoduché vysvětlit,pokud je mi známo,má to více rovin,jedna je čistě vojenská a to proto,že aby mohl být použit HAARPje nutno do atmosféry dostat nějaké substance,které ho dovolí použít.dále když už to tedy používají,tak je ještě přidáno něco co vyhovuje i z jiného hlediska,prý třeba i snížení populace,možností je víc.Proto aby to bylo možné byla podepsána dohoda volné nebe,to znamená že si nad náma může létat kdo chce a nejde to zatrhnout.Žádná vláda není demokratická a nejedná v zájmu svého lidu ale jen v zájmu těch,kteří to řídí ze skrytu,kdo to nepochopí a nedá se koupit má nehodu,neb je jinak odstaven.Jinak ten haarp je přesmyčka místa vzniku...naše hlavní měst,to je mimochodem hlavní město všeho židovstva,dalo by se o tom psát hodně dlouho jen to nedovedu nějak v krátkosti vysvětlit.Jen tolik,jedou podle předem připraveného plánu a jejich cílem je zlatá miliarda,ostatní tu nemají prý co dělat a je třeba nějak odeslat do jiné dimenze,nejsou to normální lidé ale psychopati,kterým je soucit cizí......
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
ViktorEX
Příspěvky: 416
Registrován: stř zář 16, 2020 5:45 pm

Re: Upírovo doupě - Poloostrov

Příspěvek od ViktorEX »

jak píše jahodovák, má to hodně rovin, jeden cíl. o probíhající 3-tí světové válce večer v TN.cz ještě nic neříkali? a blížícím se fin kolapsu také ne? ...
a tornádo na moravě a uprostred Londyna? pravě k vyročí KS cinske republiky (ktere dost lezime v zaludku) nahoda?

budte mame posledni dobou sakra velkou smulu, anebo se neco proste deje.... :shock:
(polo) - Ostrov 13,8 kWp (bude 15 kWp, už to tu leží), 2x Mppt Epever 5kW, Batt Lifepo4 18kWh, 3x invertor 6kW (čistý sinus) .... 300K CZK bez práce, všechno nějaká čína,

14.7. -31.12.2021
21,4 kwh/den, 57% soběstačnost
Celkem spotřeba ... 3,69 MWh

1.1. -27.3.2022,
20,6 kwh/den, 57% soběstačnost
Celkem spotřeba ... 1,8 MWh
PavelR
Příspěvky: 3124
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Upírovo doupě - Poloostrov

Příspěvek od PavelR »

tak to je zajímavý. ViktorEX. Teď jen tok mých myšlenek: no tak se jim to nakonec s těma virama asi povedlo. po těch 60 nebo kolika letech co lítají proudová letadla. A máme kovid. Teď mě napadá proč vlastně tu smrt, blbnutí a neplodnost už dávno nepřidávají do základního povinného očkování. To museli čekat na kovid ? Vždyť v tom základním by to rozšířili mnohem více bez reptání a měli by dávno hotovo.
Nechci zlechčovat co se dějě ale toto mě prostě přijde přitažený za vlasy.

Tak chvíle co jsem tomu věřil končí. Prosím nereagovat nechci to už řešit. Beztak bychom se neshodli. Nechme na budoucnosti ať ukáže co je pravda.

ad solár.
Ano začíná nám období temna. Smutné.
jahodovák
Příspěvky: 1951
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Upírovo doupě - Poloostrov

Příspěvek od jahodovák »

Ano máš pravdu,pro některé už budoucnost skončila a pro ještě mnoho těch,kteří věří že se nic neděje ještě skončí,nakonec je to jejich volba každý sám si je strůjcem svého štěstí.....proto si musí každý podepsat,že vše je na jeho zodpovědnost...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Franta2776
Příspěvky: 2562
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: Upírovo doupě - Poloostrov

Příspěvek od Franta2776 »

Autosugesce je hrozná sviňa:)))
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
jahodovák
Příspěvky: 1951
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Upírovo doupě - Poloostrov

Příspěvek od jahodovák »

Franta2776 píše:Autosugesce je hrozná sviňa:)))
a co že sis to vsugeroval...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Franta2776
Příspěvky: 2562
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: Upírovo doupě - Poloostrov

Příspěvek od Franta2776 »

jahodovák píše:
Franta2776 píše:Autosugesce je hrozná sviňa:)))
a co že sis to vsugeroval...
Ilumináty,zednáře,židy,Sorose a zlatý rubl.
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
jahodovák
Příspěvky: 1951
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Upírovo doupě - Poloostrov

Příspěvek od jahodovák »

Tak to tě upřimně lituju,to sis toho nabral teda hodně,snad se z toho brzo dostaneš bez ztráty sebevědomí,čas je neúprosný....
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
ViktorEX
Příspěvky: 416
Registrován: stř zář 16, 2020 5:45 pm

Re: Upírovo doupě - Poloostrov

Příspěvek od ViktorEX »

no ja nevim .... neni klasicke ockovani schvaleno po desetiletích testování? pricemz ted se jedna o neschvalenou netestovanou sracku s celou radou vaznych vedlejsich ucinku a s nutným podpisem, ze cely ten seznam vedlejsich ucinku beres ... ? a to cele pod neuveritelnym tlakem za velice zvlastnich okolnosti, kdy cely se cely fin svet mel zhroutit uz v roce 2008 a byl zachranen tiskem neuveritelneho mnozstvi penez bez zlateho zakladu? smlouvy s pfizerem, kde ani evropsti poslanci nedostanou plne zneni smlouvy a vetsina je zacernena? Podle odborniku jiz stavajici fin system neni mozne udrzet. staty maji dluhy, ktere jiz nikdy nejsou schopni splatit. co2 a corona je jenom zaminka k tomu, aby prave probihajici plan (green deal + hospodarsky kolaps) nebyl plebsem prekazen.... samozrejme pro nas jsou tyto informace v televiznich novinach neoverene. spolu se zcela nelogickým jednáním vlád je to vsechno proste divny. 4 prezidenti africkych zemi, kteri se corone (+vsemu kolem) vysmali, najednou v rozpeti asi 6-ti tydnu vsichni zemreli za podivnych okolnosti? ... at to vezmes z jakehokoli konce.... proste to je vsechno divny.
nekdo si to proste absolutne nepripousti
nekdo si rika, to je divny, ale ted je vsechno normalni, proc by se na tom melo neco zmenit
nekdo se rozhlizi kolem, a sleduje, jak v posledni dobe jedna kastrofa stiha druhou a premysli nad dusledky ... a hlavne EU na nás chysta zakony, ktere jsou dechberouci, a v televizi o tom ani slovo. normalne se probira kazdej prd, a o zasadnich vecech ani slovo. proc nemci a eu nechtej pustit plyn pres nord stream 2, kdyz uz je natlakovanej a otestovanej? evropa je bez plynu a plebs dostava faktury, ktere presahuji mzdu ... a proc? kdyz uz plyn davno mohl teci? putin chce dodavat, a chce dlouhodobou smlouvu, a evrope hrozi umrznutej zadek, fin zbidaceni 30-50% obyvatel, zastaveni chem (i jine) vyroby ... a kouhoutek na strane evropy stale zavrenej ... no, ja nevim, me to normalni nepripada....
(polo) - Ostrov 13,8 kWp (bude 15 kWp, už to tu leží), 2x Mppt Epever 5kW, Batt Lifepo4 18kWh, 3x invertor 6kW (čistý sinus) .... 300K CZK bez práce, všechno nějaká čína,

14.7. -31.12.2021
21,4 kwh/den, 57% soběstačnost
Celkem spotřeba ... 3,69 MWh

1.1. -27.3.2022,
20,6 kwh/den, 57% soběstačnost
Celkem spotřeba ... 1,8 MWh
unicast
Příspěvky: 1284
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Upírovo doupě - Poloostrov

Příspěvek od unicast »

ViktorEX píše:a tornádo na moravě a uprostred Londyna? pravě k vyročí KS cinske republiky (ktere dost lezime v zaludku) nahoda?
A mohu se zeptat, to tornádo, co v roce 1119 zničilo knížecí palác na Vyšehradě, to také způsobili Číňani? A povodeň v roce 1890?
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Upírovo doupě - Poloostrov

Příspěvek od mypower.cz »

unicast píše:A mohu se zeptat, to tornádo, co v roce 1119 zničilo knížecí palác na Vyšehradě, to také způsobili Číňani? A povodeň v roce 1890?
Ježiš jako sory jako, ale toto už jsou opravu blbý dotazy.

A ten dluh co zasekla vláda za pandemii, která pandemií není vůbec, to taky zasekla vláda, nebo to jsme si zasekli všichni dohromady? To je dotaz podobného kalibru.

unicaste, od vas bych čekal inteligentnější dotazy. Díky za pochopení. Jako by tohle psal jiný unicast než ten předtím.
unicast
Příspěvky: 1284
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Upírovo doupě - Poloostrov

Příspěvek od unicast »

mypower.cz píše:
unicast píše:A mohu se zeptat, to tornádo, co v roce 1119 zničilo knížecí palác na Vyšehradě, to také způsobili Číňani? A povodeň v roce 1890?
Ježiš jako sory jako, ale toto už jsou opravu blbý dotazy.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Ironie
ladik
Příspěvky: 113
Registrován: stř bře 25, 2015 4:13 pm

Re: Upírovo doupě - Poloostrov

Příspěvek od ladik »

Skoda, ze se toto, dle meho nazoru dobre vlakno zvrhlo a admin to jen podporuje, nemam nic proto off topic, ale toto je uz fakt moc.
Autorovi tohoto ostrovu fandim a rad uslysim dalsi konstruktivni veci.
kodl69
Příspěvky: 7431
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Upírovo doupě - Poloostrov

Příspěvek od kodl69 »

to Viktor ex. - finanční zbídačení zajistili mocipáni, a to tisknutím peněz, aférka s energiema je jenom vrcholek ledovce. Když skrytě zdevalvuješ eur i usd na polovinu, tak se nemůžeš divit, že druhá půlka světa, která neměla žádnej důvod ke znehodnocení své měny, najednou "zdražila" - nezdražila, prakticky drží cenu, a to navýšení cen je jenom na vyrovnání nabídka/poptávka.
Ale už dlouho si říkám, že se prakticky všecko dováží z číny, a co čína dostává z evropy jako protihodnotu za ten dovoz? Polský uhlí, kůrovcový dřevo, ku podivu i nějaký textilní výrobky - a dál už nevím. Tj vyvážíme suroviny a málo zpracovaný materiály. Neotočilo se to trochu, a nejsme náhodou v roli "rozvojové země" které se nerozvíjí, ale degeneruje?
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Franta2776
Příspěvky: 2562
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: Upírovo doupě - Poloostrov

Příspěvek od Franta2776 »

Podle klasické ekonomie k stagflaci dochází, pokud se vláda snaží snížit míru nezaměstnanosti pod její přirozenou úroveň, což má za následek jen zvýšení inflace. Vláda od cíle snížit nezaměstnanost upustí až v době, kdy se k vysoké nezaměstnanosti přidá i vysoká inflace, tedy když dojde k stagflaci.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Stagflace
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Upírovo doupě - Poloostrov

Příspěvek od mypower.cz »

ladik píše:Skoda, ze se toto, dle meho nazoru dobre vlakno zvrhlo a admin to jen podporuje, nemam nic proto off topic, ale toto je uz fakt moc.
Autorovi tohoto ostrovu fandim a rad uslysim dalsi konstruktivni veci.
Já myslím, že toto je Viktorovo téma a ne vaše, a pokud by mě Viktor požádal o oddělení, tak nemám problém, pokud mi řekne odkud. Ale to bych nechal na něj tyhle soudy.

V mnoha věcech má Viktor pravdu.
Uživatelský avatar
ViktorEX
Příspěvky: 416
Registrován: stř zář 16, 2020 5:45 pm

Re: Upírovo doupě - Poloostrov

Příspěvek od ViktorEX »

chlapi ... moje hospoda, moje pívo. komu nesedí výčepní a jeho pivo, ať začne chodit do jiný hospody.

normální meditace a oboustranná pomoc vítána. jinak flákanec ;)
(polo) - Ostrov 13,8 kWp (bude 15 kWp, už to tu leží), 2x Mppt Epever 5kW, Batt Lifepo4 18kWh, 3x invertor 6kW (čistý sinus) .... 300K CZK bez práce, všechno nějaká čína,

14.7. -31.12.2021
21,4 kwh/den, 57% soběstačnost
Celkem spotřeba ... 3,69 MWh

1.1. -27.3.2022,
20,6 kwh/den, 57% soběstačnost
Celkem spotřeba ... 1,8 MWh
Uživatelský avatar
ViktorEX
Příspěvky: 416
Registrován: stř zář 16, 2020 5:45 pm

Re: Upírovo doupě - Poloostrov

Příspěvek od ViktorEX »

kodl69 píše: Ale už dlouho si říkám, že se prakticky všecko dováží z číny, a co čína dostává z evropy jako protihodnotu za ten dovoz? Polský uhlí, kůrovcový dřevo, ku podivu i nějaký textilní výrobky - a dál už nevím. Tj vyvážíme suroviny a málo zpracovaný materiály. Neotočilo se to trochu, a nejsme náhodou v roli "rozvojové země" které se nerozvíjí, ale degeneruje?
o tom mluvim uz dlouho, ze se svet překlopí a z nás bude china, kde se maká za hrst rejže, a cina bude ten properujici "zapad". ma to sirsi rozsah, neda se to napsat jednim nebo dvema odstavci. akorat pak nevim, komu to vsechno bude cina prodavat, kdyz tady splaskne kupni sila. proc si asi rusko a cina vytvorili vlastni platebni standard, aby se odtrhli/oddelili od SWIFTu?
take nam zakazuji v tuzemsku vyrabet i potraviny, aby nam vzali sobestacnost. montujeme a vyvazime suroviny. opravdova pridana hodnota a zisky konci v zahranici. pokud za hranice nevyrazime do rumunska, vsude jsme s nasimi vyplatami za zebraky.

ale nouze naucila davida housti. proto jsme asi vsichni skoncili tady a u stavby ostrovnich elektraren ... a jejich napodobenin :lol: drzme se a pomahejme si
(polo) - Ostrov 13,8 kWp (bude 15 kWp, už to tu leží), 2x Mppt Epever 5kW, Batt Lifepo4 18kWh, 3x invertor 6kW (čistý sinus) .... 300K CZK bez práce, všechno nějaká čína,

14.7. -31.12.2021
21,4 kwh/den, 57% soběstačnost
Celkem spotřeba ... 3,69 MWh

1.1. -27.3.2022,
20,6 kwh/den, 57% soběstačnost
Celkem spotřeba ... 1,8 MWh

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek