Solární „Velorex“ zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy

Novinky, zajímavosti, věda a technika v oblasti solární energie.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Solární „Velorex“ zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy

Příspěvek od PavelR »

NOPARasito píše:
diablo007 píše:E- Citigo s cenou kolem 400t a pak to auto má smysl tyhle paskvily jsou k ničemu
A to jsi neviděl Toyotu
Prej 350tis. :uh: .
Nechtej, aby do tebe cyklista z boku narazil :sm1:
Je to ten 2hej nej paskvil.
A pritom v te zadni lajne by bylo z ceho vybrat.
1TOYOTAEV-MAIN_i.jpg
https://youtu.be/mqq9N0p5ckU
jj v te zadni rade to uz vypada jak auto. Tam bych si vybral
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Solární „Velorex“ zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy

Příspěvek od PavelR »

mypower.cz píše:
diablo007 píše:Proč pořád cpeš ty panely na střechu to je ekonomicky nesmysl a zbytečné technologický náročné na výrobu. Většina města stojí ve stínu nebo v podzemní garáži takže k ničemu.
Nekupuj si to elektrokolo, ani zadne jine kolo, s*r na vsechno, je to vsechno k nicemu. Vetsina mesta je dostupna MHDckem, dej si hadr na hubu a jet salinou a trajflem prece jako vsichni ostatni. Elektrokolo, elektrokolobka, je totalne k nicemu. Na dalnici s ni nemuzes, dojezd nahov*o, na mars te to nedopravi, na mesic uz vubec ne, ve vode se s tim neda plavat, lod z toho neudelas, raketoplan taky ne, same vzletne experimenty k nicemu ...

To jsou argumenty jak noha toto. ::facepalm:: Je mi z vas na bliti panove.
nebyl bych tak kritický. Tento experiment podle me k nicemu nebude.
Dooppravdicka vyzva by bylo postavit klasickyho kombika, sedana a pikapa s vykonem 50-70kw dojezdem do 500km za cenu do 500k tim by udelali diru do sveta eut. Bez drahych blbostí a velkých displejů
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Solární „Velorex“ zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy

Příspěvek od mypower.cz »

PavelR píše:nebyl bych tak kritický. Tento experiment podle me k nicemu nebude.
Dooppravdicka vyzva by bylo postavit klasickyho kombika, sedana a pikapa s vykonem 50-70kw dojezdem do 500km za cenu do 500k tim by udelali diru do sveta eut. Bez drahych blbostí a velkých displejů
Kde beres ten pocit, ze nekdo s "nadcasovou experimentalni scifi veci" chce delat ted zrovna aktualne diru do sveta a vyrabet to v milionech kusu jako dnesni bezny spotrebak s vykonem 50-70kW a dojezdem do 500km za cenu do 500k? To tam nikde v clanku nejak nevidim.

Na druhou stranu znam tyhle divne reakce, kdyz ja sam jem zacinal s fotovoltaikou a napsal sveho casu par clanku o tom jak mi to prijde celkem v poho, i kdyz je to pravda drazsi nez provoz se zavislosti na DS. To byly stejne nizke a ubohe reakce, jako tady pod clankem.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Solární „Velorex“ zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy

Příspěvek od fugas »

Je to stále začarovaný kruh.Viz ta bezpečnost.To už je vyhnáno do tak absurdních měřítek ,že jezdí 4-5 místné TANKY.Do těch se z logiky věci ženou mizerní řidiči protože mají na silnici strach.Pak mají ostatní strach jezdit skořepinovou elektrickou tříkolkou ,páč při setkání s tankem to jen křupne.Jako ze všeho se z osobní dopravy stal módní byznis.Nejsem zrovna dlouhán ,ale když má osobák kliku dveří ve výšce mého xichtu ,je to prostě zbohatlická rozežranost.
Ke snižování energetické náročnosti patří odlehčování stroje a jeho opravitelnost.Pak by mohly jezdit auta ať už na benzín nebo na elektřinu desítky let.Ale to není z hlediska komerce žádoucí.
Pořád vidíme něco nového a nového.Ale to něco je nutno vyrobit.A za dva roky něco novějšího a neokoukaného ,aby si ovce mohly vzít nový lízink a přimněly tak souseda ovci vzít si ho taky.Kastle je značena modrými a sympaticky zelenými písmenky ať jsme EKO.Při tom v tom většinu času jedou 1-2 lidé.
Za mě do práce elektrická tříkolka super na většinu jízd.A i když už musím mít rodinné auto ,které sem tam plně obsadím ,proč by mi místo nějakých 7 let nemohlo vydržet 15?
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Solární „Velorex“ zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy

Příspěvek od rottenkiwi »

Moj kamoš v USA si kúpil Smarta a všetci sa mu smiali, že je samovrah.

Problém veľkého auta za 500000 s dojazdom 500 km je v cene a veľkosti baterky.

Ak aj prerobia Superb kasnu na karbon, ak všetko ťažké vyhádžu,
motory 4 do každého kolesa. baterku bez chladenia kvapalinou.

Tak cena tej baterky na 500 km bude možno 350000.

Takže jedine 200 km dojazd s malou baterkou, hmotnosťou, ktorá
sa lepšie prehrieva v zime, alebo používať len nad 0 *C.

V lete pri častom dobíjaní to air neuchladí.

Problém na našich cestách je to,, že nie je povinná stále zapnutá kamera,
ktorej obsah uSD si može polícia kedykoľvek vyžiadať, ako aj záznam
z GPS o jazde, kde, kedy, ako rýchlo za akých povet. podmienok.

Ze tam budú LED matrix svetlá či veľký displey, kde ma na tetku na bicykli
v protismere, v noci, bez refl. vesty, bez svetiel, upozorní infra kamera,
to mi uplne stačí, nepotrebujem 50 zbytočných vecí, ako je napr.
posúvanie sedadiel tlačitkami a pamatou pre 3 osoby.
Naposledy upravil(a) rottenkiwi dne sob led 02, 2021 1:36 pm, celkem upraveno 2 x.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Solární „Velorex“ zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy

Příspěvek od mypower.cz »

fugas píše:Nejsem zrovna dlouhán ,ale když má osobák kliku dveří ve výšce mého xichtu ,je to prostě zbohatlická rozežranost.
Ne nemusi. Muze to byt prakticke, nikoliv znamka zbohatlictvi, pac takove auto zas ma podvozek vysoko, gumy jak bagr a je to dobre napriklad na vyjeti ke me k chate za libovolneho pocasi takovy stroj. Nekteri ridici maji ke me na chatu problem vyjet. Ja s tim nemel trebas problem nikdy se svyma beznyma spotrebnima autama co me zazily.

Uz u me na chate byl i hummer, sice to tam ponekud rozsiril tu cestu, ale vypadalo to monstrozne :))

Nicmene kdyz se vratim k tomu elektrovozitku z clanku, tak to je urceno samozrejme na uplne jine ucely, nez auta s klikou vysoko.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Solární „Velorex“ zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy

Příspěvek od fugas »

Lada Niva vyjede daleko víc a kliku má celkem normálně :DA to je v ní 1.7 atmosferický benzín.Terénní souboj UAZ / Hummer je také zábavná činnost.
Ale to jsme jinde.Samozřejmě že pokud bydlíš v těžko dostupném místě ,tak elektrotříkolku můžeš i chtít a musíš mít něco víc do terénu.Nebo hydropneumatické odpružení.Ale to už je zase věc další záliby.A upřimně ,většina těch pseudoteréňáků nesjede z asfaltu.Je to prostě móda.Ve skutečnosti to nejsou ani skutečné čtyřkolky ,ale taková parodie.Jasné je že taková obluda může být max. plug in hybrid.

EDIT kiwi: Samozřejmě že pro ten případ raději Nivu.Co jsme se s ní v mládí navyváděli ,z toho je až skoro špatně od žaludku.Jistě máš také řadu zkušeností ,když mě na ni odkazuješ.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Solární „Velorex“ zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy

Příspěvek od diablo007 »

mypower.cz píše:
diablo007 píše:Proč pořád cpeš ty panely na střechu to je ekonomicky nesmysl a zbytečné technologický náročné na výrobu. Většina města stojí ve stínu nebo v podzemní garáži takže k ničemu.
Nekupuj si to elektrokolo, ani zadne jine kolo, s*r na vsechno, je to vsechno k nicemu. Vetsina mesta je dostupna MHDckem, dej si hadr na hubu a jet salinou a trajflem prece jako vsichni ostatni. Elektrokolo, elektrokolobka, je totalne k nicemu. Na dalnici s ni nemuzes, dojezd nahov*o, na mars te to nedopravi, na mesic uz vubec ne, ve vode se s tim neda plavat, lod z toho neudelas, raketoplan taky ne, same vzletne experimenty k nicemu ...

To jsou argumenty jak noha toto. ::facepalm:: Je mi z vas na bliti panove.
Tobě je na blití z argumentů že když stavím levný elektromobil pro lidi do města tak ho nebudu zdražovat tím že budu strkat panely na střechu? Tak mi řekni co je na tom nelogické
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Solární „Velorex“ zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy

Příspěvek od fugas »

diablo007 píše:
mypower.cz píše:
diablo007 píše:Proč pořád cpeš ty panely na střechu to je ekonomicky nesmysl a zbytečné technologický náročné na výrobu. Většina města stojí ve stínu nebo v podzemní garáži takže k ničemu.
Nekupuj si to elektrokolo, ani zadne jine kolo, s*r na vsechno, je to vsechno k nicemu. Vetsina mesta je dostupna MHDckem, dej si hadr na hubu a jet salinou a trajflem prece jako vsichni ostatni. Elektrokolo, elektrokolobka, je totalne k nicemu. Na dalnici s ni nemuzes, dojezd nahov*o, na mars te to nedopravi, na mesic uz vubec ne, ve vode se s tim neda plavat, lod z toho neudelas, raketoplan taky ne, same vzletne experimenty k nicemu ...

To jsou argumenty jak noha toto. ::facepalm:: Je mi z vas na bliti panove.
Tobě je na blití z argumentů že když stavím levný elektromobil pro lidi do města tak ho nebudu zdražovat tím že budu strkat panely na střechu? Tak mi řekni co je na tom nelogické
Kdysi jsem pro srandu přemýšlel ,že dám panel na zahrádku.Na chvíli z hecu.Ale jednoduchým výpočtem jsem došel k cca 2kWh za 12 hodinovou směnu ,což je s aerodynamickou překážkou s hmotností 20kg úplně k ničemu.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Solární „Velorex“ zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy

Příspěvek od mypower.cz »

diablo007 píše:Tobě je na blití z argumentů že když stavím levný elektromobil pro lidi do města tak ho nebudu zdražovat tím že budu strkat panely na střechu? Tak mi řekni co je na tom nelogické
Ano. Penize jsou relativni pojem a ze zrovna pro tebe se to zda drahe se pro jineho zdat vubec nemusi. A to i pri faktu ze se nam cena muze zdat treba astronomicka. Me se cena panelu pred deseti lety, z nichz 4 mam stale na strese zda z dnesniho pohledu taky astronomicka. Dal jsem 16 tacu za jeden. Neni to nelogicke takhle zdrazovat panely na strechy?
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Solární „Velorex“ zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy

Příspěvek od diablo007 »

mypower.cz píše:
diablo007 píše:Tobě je na blití z argumentů že když stavím levný elektromobil pro lidi do města tak ho nebudu zdražovat tím že budu strkat panely na střechu? Tak mi řekni co je na tom nelogické
Ano. Penize jsou relativni pojem a ze zrovna pro tebe se to zda drahe se pro jineho zdat vubec nemusi. A to i pri faktu ze se nam cena muze zdat treba astronomicka. Me se cena panelu pred deseti lety, z nichz 4 mam stale na strese zda z dnesniho pohledu taky astronomicka. Dal jsem 16 tacu za jeden. Neni to nelogicke takhle zdrazovat panely na strechy?
Peníze jsou relativní pojem? Peníze je to co musíš za zboží v obchodě nechat. A pokud chci auto tak mi taky dejte možnost výběru jestli s nebo bez panelu. To aby auto mělo o 20% vyšší hodnotu kvůli instalovanému panelů na střeše to si za těch 100t radši ty panely dám na střechu s má to ekonomicky podstbe větší smysl. Neváhej do toho hrušky a nestovnsvej že panel stal kolik stál. To by jsi musel porovnávat ten panel za 16t s panelem za 32t jen proto že k tomu panelu někdo našroubovat odrazné zrcadlo co tomu zvýšilo zisk o 3%. Nekoupil by jsi radši dva panely za 16t a měl místo 3% nahoru 95% nahoru?
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3362
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Solární „Velorex“ zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy

Příspěvek od marko250 »

Já se bez opravdu fungující 4x4 neobejdu a tohle: https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... ra#p135104 mi dělá radost posledních 3tkm,popsal bych to jako auto pro dva s možností přepravy 4 a nouzově 5 lidí.Bez omezování mám do 6l spotřebu benzínu(reálnou) a výborné jízdní vlastnosti s dostatkem výkonu.Cena 507tKč s tažným a přepisem a dojezd na nádrž 46l přez 800km.Bojím se v budoucnu pouze problému s DPF ,který už to má,ale zase nejsem dusič motorů.Za tu cenu to je myslím dobrá kombinace užitku.

Panel na střeše(lowcost china s reglem) plnil parádně funkci zdravé PB baterky,ve spojitosti s ledničkou a kempováním nenahraditelná věc.V přírodě zásuvky nejsou a s podbitou se auto nestartne,stačilo použít naviják a baterka hraničila i s běžícím osmiválcem.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Solární „Velorex“ zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy

Příspěvek od rottenkiwi »

Tu je článok, kde udávajú pri paneloch 4.84 W na článok,
dostanete v NM pri aute smerujúcom na JUH, bez tieňov denne priemerne 5.32 kWh.
To je cca. 24 míľ.

https://www.solarreviews.com/blog/solar ... -good-idea
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Solární „Velorex“ zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy

Příspěvek od mypower.cz »

diablo007 píše:Peníze jsou relativní pojem?
Ano jsou. To nerika nic o tom, ze je maji vsichni, ale nekteri jsou v takove zivotni situaci, ze jich maji tolik, ze se ti o tom nikdy nezdalo. Tak to na svete proste je.
diablo007 píše:Peníze je to co musíš za zboží v obchodě nechat. A pokud chci auto tak mi taky dejte možnost výběru jestli s nebo bez panelu.
Kdo ti tu moznost bere? To sis prave domyslel, nebo jak, tohle .. ? Je snad nekdo takovy? Kdo to je? Nekdo ti nejak nuti kupovat si auta s panelama na strese?
diablo007 píše: To aby auto mělo o 20% vyšší hodnotu kvůli instalovanému panelů na střeše to si za těch 100t radši ty panely dám na střechu s má to ekonomicky podstbe větší smysl. Neváhej do toho hrušky a nestovnsvej že panel stal kolik stál. To by jsi musel porovnávat ten panel za 16t s panelem za 32t jen proto že k tomu panelu někdo našroubovat odrazné zrcadlo co tomu zvýšilo zisk o 3%. Nekoupil by jsi radši dva panely za 16t a měl místo 3% nahoru 95% nahoru?
Ty si to auto vubec nemusis kupovat. Nikdo te do neho nenuti. Dat si muzes co chces, kam chces i kdyz ti nekdo bude skalopevne tvrdit, ze to co delas je dle jeho nazoru kravina.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Solární „Velorex“ zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy

Příspěvek od diablo007 »

Celou dobu tu řeším že někdo řekne ať vyrobí levný elektromobil šla fabie a pak to zdraží integrovanými panely do karoserie.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Solární „Velorex“ zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy

Příspěvek od mypower.cz »

diablo007 píše:Celou dobu tu řeším že někdo řekne ať vyrobí levný elektromobil šla fabie a pak to zdraží integrovanými panely do karoserie.
Pro vyrobce takoveho modelu holt nejses cilovka.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Solární „Velorex“ zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy

Příspěvek od fugas »

No a vo tom to je :D
Každému co jeho jest a výroba jede.Tedy ne výroba ale chrlení.Hledání cílovky za účelem vydělat.Pak je ale už úplně pendrek na co to jezdí.Daň z vlastního "zrození" to nezaplatí ,ani kdyby to jezdilo na dobrou vůli.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Solární „Velorex“ zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy

Příspěvek od diablo007 »

mypower.cz píše:
diablo007 píše:Celou dobu tu řeším že někdo řekne ať vyrobí levný elektromobil šla fabie a pak to zdraží integrovanými panely do karoserie.
Pro vyrobce takoveho modelu holt nejses cilovka.
Vyrábět levný elektromobil abych ho ve výsledku zbytečné zdražil aby cílová skupina byla nakonec skoro nikdo protože je to zbytečné dráhy nesmysl? Který ekonom takto přemýšlí to nevím ale pak se nemůžou divit že se auta prodávají v Číně kde prostě levný elektromobil aby dojel z A do B vyrábí a prodává se
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Solární „Velorex“ zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy

Příspěvek od PavelR »

mypower.cz píše:
PavelR píše:nebyl bych tak kritický. Tento experiment podle me k nicemu nebude.
Dooppravdicka vyzva by bylo postavit klasickyho kombika, sedana a pikapa s vykonem 50-70kw dojezdem do 500km za cenu do 500k tim by udelali diru do sveta eut. Bez drahych blbostí a velkých displejů
Kde beres ten pocit, ze nekdo s "nadcasovou experimentalni scifi veci" chce delat ted zrovna aktualne diru do sveta a vyrabet to v milionech kusu jako dnesni bezny spotrebak s vykonem 50-70kW a dojezdem do 500km za cenu do 500k? To tam nikde v clanku nejak nevidim.

Na druhou stranu znam tyhle divne reakce, kdyz ja sam jem zacinal s fotovoltaikou a napsal sveho casu par clanku o tom jak mi to prijde celkem v poho, i kdyz je to pravda drazsi nez provoz se zavislosti na DS. To byly stejne nizke a ubohe reakce, jako tady pod clankem.
Halt se neshodnem. To se stává.
rekace se mi nezdaji divny. Lidi se na to divaji svojim pohledem podle toho co od auta potřebují a srovnávají auto z článku se svými potřebami.
Pocit beru v tom že se to ještě nikomu nepodařilo tak mě to připadá jako výzva. Dle Tvé odpovědi teď přemýšlím proč toto auto vlastně udělali.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Solární „Velorex“ zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy

Příspěvek od mypower.cz »

PavelR píše:Halt se neshodnem. To se stává.
rekace se mi nezdaji divny. Lidi se na to divaji svojim pohledem podle toho co od auta potřebují a srovnávají auto z článku se svými potřebami.
Pocit beru v tom že se to ještě nikomu nepodařilo tak mě to připadá jako výzva. Dle Tvé odpovědi teď přemýšlím proč toto auto vlastně udělali.
Třeba proto:
karelkilian píše:Výrobce označuje použitou technologii jako Never Charge (bez nabíjení). Touto myšlenkou zjevně zaujal celou řadu potenciálních zákazníků, neboť v rámci předobjednávek došlo k vyprodání limitované edice modelů Paradigm (dojezd 640 km) a Paradigm+ (dojezd 1609 km) během necelých 24 hodin.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek