Nabíjení Pb akku a desulfatace

Souhrn tématu

Diskuze se věnuje správnému nabíjení a desulfataci olověných (Pb) akumulátorů, včetně praktických zkušeností s různými kapacitami a stavy baterií. Uživatelé řeší, jak dlouho trvá desulfatace, jak správně nastavit nabíjecí režimy a zda lze akumulátory spojovat paralelně při desulfataci. Součástí jsou i tipy na optimální napětí pro různé typy Pb akumulátorů a zkušenosti s údržbou v domácích podmínkách.
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm
Reputace: 74

Re: Nabíjení Pb akku a desulfatace

Nový příspěvek od chatař »

Datašit teď nemůžu najít, nevím kam jsem ho dal, ale bylo to tam tak nějak ty nabíjecí napětí. Připočetl jsem k nim teplotní kompenzaci +0,3V.
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Claudebot [Bot] a 0 hostů