Spor s ČEZ Distribuce (muj cez)

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...
xmasin
Příspěvky: 1767
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Re: Spor s ČEZ Distribuce

Příspěvek od xmasin »

PavelR píše:xmasin: ohledne nahlaseni ups jsem nic nenasel. Mas k tomu neco ke cteni?
V aktuální žádosti o připojení mají už položku záložní zdroj https://www.cezdistribuce.cz/edee/conte ... em_web.pdf, kromě toho dle přílohy 6 PPDS se musí konzultovat připojení spotřebičů s proudem nad 16A/fázi případně i méně, pokud jsou v rámci přílohy uvedeny. Typicky silné motory, usměrňovače atd.
xmasin
Příspěvky: 1767
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Re: Spor s ČEZ Distribuce

Příspěvek od xmasin »

jmachi88 píše:Ja na to kašlu....udelam 3,7kw, protože uz mam stridac a kašlu na ne...jen je blbe, ze mi to vychází na 3705Wp, tak se bojem, ze jim bude 5w vadit :-D
Škoda, byl by potřeba precedens, který by to přes distributora, ERÚ dotáhnul až ke správnímu soudu, aby rozhodl, kde se počítá výkon.
zbek
Příspěvky: 441
Registrován: ned bře 31, 2019 1:49 pm

Re: Spor s ČEZ Distribuce

Příspěvek od zbek »

Před cca deseti lety když byl výkup přes deset korun se povolovalo cca 5Kwp na fazi .
FV 3,57 Kwp měnič GW3648D-ES bat 4x pylontech us2000 .FV 2 Kwp měnič GW5048 D-ES bat 3x pylontech us2000
Uživatelský avatar
mati
Příspěvky: 364
Registrován: ned bře 03, 2013 12:11 pm
Bydliště: Paka - city

Re: Spor s ČEZ Distribuce

Příspěvek od mati »

zbek píše:Před cca deseti lety když byl výkup přes deset korun se povolovalo cca 5Kwp na fazi .
To bude nedorozumění - přez deset ká byla dotace . Výkupní cena byla a je dle ceny na burze pár desítek halířů ( tzn. třeba vloni -+autobus 0,3Kč/dodanou kWh ) .
2x 390Wp Trina Solar ,6x 240Wp Schutten, 10x NexPower 145Wp ,2x Solyndra 200Wp, Victron SmartSolar MPPT 150/35 ,Victron SmartSolar MPPT 250/60 , Victron BlueSolar MPPT 100/50 , Axpert MKS2400WPlus , 2x200Ah 24V Winston LiFePo4 , 4x Pylontech UP2500 , Victron Multiplus II 24/3000/32
zbek
Příspěvky: 441
Registrován: ned bře 31, 2019 1:49 pm

Re: Spor s ČEZ Distribuce

Příspěvek od zbek »

jasně je to dotace vyrobene elektřiny asi na dvacet nebo třicet let . To je jedno jak se to nazve , spiš že tenkrat šlo povolit 5Kwp a bylo to bez baterek většinou ohřivani vody a tim padem takova těžba a zajimava navratnost.
FV 3,57 Kwp měnič GW3648D-ES bat 4x pylontech us2000 .FV 2 Kwp měnič GW5048 D-ES bat 3x pylontech us2000
petrd
Příspěvky: 145
Registrován: pát srp 09, 2019 8:56 am
Bydliště: Brno jih

Re: Spor s ČEZ Distribuce

Příspěvek od petrd »

Offtopic(1): "Spor s cez distribuce." To zni asi jako "roztlacit zabrzdenej bagr do kopce".
Jo jakej ma DS uzitek ze solarniku - zadnej. A kdyby se to nejak rozjelo jako vedle v Nemecku ta pak potize a urcite vydaje, vime jak to tam vypada, vyrobna na kazdym vetsim krmelci..

Offt(2)
? kde ta CZ mentalita jako ze kdyz clovek dojede do prace na kole, hledi na nej jak na ekoteroristu, opravdu byl v tomto (na rozdil od privatizace a dohaneni Nemecka za 5 let ,)Institut Vaclava Klause tak uspesny.. ?
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Spor s ČEZ Distribuce

Příspěvek od brumlaj »

mati píše:To bude nedorozumění - přez deset ká byla dotace . Výkupní cena byla a je dle ceny na burze pár desítek halířů ( tzn. třeba vloni -+autobus 0,3Kč/dodanou kWh ) .
Musíš rozlišit zda byla výrobna připojena systémem "přímý výkup" kde celé OM slouží POUZE pro výrobnu, cena se nedělí a celá výroba se dodává do distribuce - dnes dělá u výroben tuším 2006 či 7 přibližně 15Kč/kWh a potom "zelený bonus" kde je dvousložková - obchodníkovi prodáváš přebytek energie (to co sám nespotřebuješ) za tu cenu co píšeš a navíc OTE Ti platí onen zelený bonus z celé výroby včetně toho co spotřebuješ.


A k tomu výkonu - do roku 2014 byla povolená výrobní nesymetrie 20A (4,6kW) Nyní je už jen 16A (=3680W) ale furt se povoluje jednofázový odběr 25A. Jsem zvědav kdy i to zprzní a všem zavedou povinně třífáz. Viz. žádost na UPS výše.
Nyní je zcela jisté, že se ho.ádka z ČEZu inspirují na tomto webu jak nás ochcat.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
xmasin
Příspěvky: 1767
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Re: Spor s ČEZ Distribuce

Příspěvek od xmasin »

brumlaj píše: A k tomu výkonu - do roku 2014 byla povolená výrobní nesymetrie 20A (4,6kW) Nyní je už jen 16A (=3680W) ale furt se povoluje jednofázový odběr 25A. Jsem zvědav kdy i to zprzní a všem zavedou povinně třífáz. Viz. žádost na UPS výše.
Nyní je zcela jisté, že se ho.ádka z ČEZu inspirují na tomto webu jak nás ochcat.
Mně 5 kW UPS povolili vcelku bez problémů, ale mám přípojku 3x25A. Otázka je, komu dnes stačí 1x25A. Proto by se mně líbilo mít 3x Axpert King, každý na vstupu na jiné fázi a výstup do společné fáze, takže rázem bych měl 1x75A a to už stačí v pohodě. Navíc, by šlo měniče 2 a 3 uspávat podle spotřeby. Řešení s DC nabíječkou 3F se mně zas tolik nelíbí, ale možná to bude jedinná cesta, ale pak není potřeba mít Axpert King.
PavelR
Příspěvky: 3119
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Spor s ČEZ Distribuce

Příspěvek od PavelR »

xmasin píše:
brumlaj píše: A k tomu výkonu - do roku 2014 byla povolená výrobní nesymetrie 20A (4,6kW) Nyní je už jen 16A (=3680W) ale furt se povoluje jednofázový odběr 25A. Jsem zvědav kdy i to zprzní a všem zavedou povinně třífáz. Viz. žádost na UPS výše.
Nyní je zcela jisté, že se ho.ádka z ČEZu inspirují na tomto webu jak nás ochcat.
Mně 5 kW UPS povolili vcelku bez problémů, ale mám přípojku 3x25A. Otázka je, komu dnes stačí 1x25A. Proto by se mně líbilo mít 3x Axpert King, každý na vstupu na jiné fázi a výstup do společné fáze, takže rázem bych měl 1x75A a to už stačí v pohodě. Navíc, by šlo měniče 2 a 3 uspávat podle spotřeby. Řešení s DC nabíječkou 3F se mně zas tolik nelíbí, ale možná to bude jedinná cesta, ale pak není potřeba mít Axpert King.
Uz par let jsem jen na 1f 25A jistic. Pocet vypadku na pretizeni 0.
Matess
Příspěvky: 1524
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Spor s ČEZ Distribuce

Příspěvek od Matess »

to tedy nevím jak to děláš... já mám na bytě 1x25A a je to řekl bych akorát. Stačí pustit pračku, myčku, sušičku, troubu a rychlovarku a jistič letí a to nemusím ani vysávat, či moje drahá budoucí polovička žehlit. A to věci jako ohřev vody, topení, sporák jedou na plyn... Neříkám, že se s 25A nedá žít, jistič jsem za ty roky vybavil jen jednou, ale mám jen malý byt. Pravda kdybych k tomu měl bojler šlo by to řešit třeba proudovým relé a prostě pokud by se toho seplo hodně současně bojler by nějakou tu minutu nejel...
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2583
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Spor s ČEZ Distribuce

Příspěvek od NOPARasito »

Matess píše:to tedy nevím jak to děláš... já mám na bytě 1x25A a je to řekl bych akorát. Stačí pustit pračku, myčku, sušičku, troubu a rychlovarku a jistič letí a to nemusím ani vysávat, či moje drahá budoucí polovička žehlit. A to věci jako ohřev vody, topení, sporák jedou na plyn... Neříkám, že se s 25A nedá žít, jistič jsem za ty roky vybavil jen jednou, ale mám jen malý byt. Pravda kdybych k tomu měl bojler šlo by to řešit třeba proudovým relé a prostě pokud by se toho seplo hodně současně bojler by nějakou tu minutu nejel...
Naši měli do 9/2019 na bytě 1*16A(za 20let výpadků 0 / ted maji 1*25A (klima+vykonejsi el.trouba)=plán výpadků 0.
PavelR
Příspěvky: 3119
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Spor s ČEZ Distribuce

Příspěvek od PavelR »

Doopravdy je zivotne nutne prat, susit, myt, zehlit a varit si kafe v jeden okamzik? Podle me ne, podle druheho ano. Je to o prioritach.
Myslim si ze dost lidi zde chce zit s co nejmensi potrebou DS alespon pres sezonu. No a kdyz proste zapinam jen dva velke (+-2kw na kus) spotrebice zaroven tak me staci i mensi a levnejsi menic coz dela dobre jak baterkam, tak ekonomice.

Divam se ze jsi ze Sumperka. Zrovna zitra tam jedu pracovne do TDK :)
jahodovák
Příspěvky: 1944
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Spor s ČEZ Distribuce

Příspěvek od jahodovák »

Jak jsem tak koukal,jsme do toho tlačeni,v akčním letáku lidl mají rychrovarku s příkonem přez3 kw...ještě nedávno byla 2,2 kw maximum...ono ted je taková doba,ted hned ,proč chvilku počkat a plánovat,to už vůbec ne...a pak pěkně sednout a ......
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
PavelR
Příspěvky: 3119
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Spor s ČEZ Distribuce

Příspěvek od PavelR »

3kw to je jeste treba s 2kw prackou jeste snesitelnej vykon. Alespon bude vic rychlovarna.
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Spor s ČEZ Distribuce

Příspěvek od volente »

Jo, jak říkáš. Sehnat bojler 100l s příkonem 1500-1600W je téměř nemožné a rychlovarku kolem 1200W taky. Obojí mám a jiné bych nechtěl, ale jak říkáš rychlovarka 3000W s obsahem 1,8l. Stejně si v ní vaříš vodu na dvě kafe, a to by i tobě jahodováku stačila litrová. :D
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
PavelR
Příspěvky: 3119
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Spor s ČEZ Distribuce

Příspěvek od PavelR »

s bojlerem to pujde. Ten jde pretelesovat. S rychlovarkou muze byt potiz.
zbek
Příspěvky: 441
Registrován: ned bře 31, 2019 1:49 pm

Re: Spor s ČEZ Distribuce

Příspěvek od zbek »

Tak zrovna u bojleru potřebuješ velkou žravost ,ten jede z přebytku a plynule máš nevyužitých 2kw , šup do bojleru pokud je těleso 2,2kw tak spotřebuji vše ,ale u tělesa 1,5 kw tam 500w odchazi do sitě nevyužitě
FV 3,57 Kwp měnič GW3648D-ES bat 4x pylontech us2000 .FV 2 Kwp měnič GW5048 D-ES bat 3x pylontech us2000
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1133
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Bydliště: Severní Čechy

Re: Spor s ČEZ Distribuce

Příspěvek od redcrown »

Matess píše:
dumi píše:Tak kdyz si k sousedovi natahnes vlastni draty pres svuj a jeho pozemek, je tomu cezu nebo eonu velky kulovy.

Tak mi to prijde logicke.
Bohužel, v momentě kdy opustíte svůj pozemek je to distribuce. Pokud takto připojíte souseda a zjistí to, tak dostanete k zaplacení distribuční poplatky, buď podle měření elektroměru, nebo podle průřezu vodiče.

Je to reálná zkušenost známého co má vodní elektrárnu... prodával sousedovi elektřinu za 1,5kč za kWh (soused se dostal do finančních problémů a neměl na elektřinu) a něco přes 2kč za kWh musel zaplatit distributorovi za distribuci a to ještě byl rád, že to neplatil průřezem vodičů.

EDIT: a oni to zjistí, když sousedovi zmizí odběr...
Hledal bych daleko pragmatičtější pohled.
"EDIT: a oni to zjistí, když sousedovi zmizí odběr..." zjistit můžou co chtějí, snad není povinnost odebírat proud z veřejné sítě. To už by byl vrchol. Svítit může třeba z 9V baterie koupené v drogerii, hřebíku v citrónu, odběrem z baterie elektromobilu nebo z centrály.....
Jestli mám mezi sousedem nataženou hadici s vodou nebo drát pro elektřinu nebo snad soukromý drátový telefon, do toho je každému HOVNO! Dokonce ani nemá nikoho co zajímat, jestli mu odvezu kolečko králičího hnoje.
"to ještě byl rád, že to neplatil průřezem vodičů"
a jak by asi zjistili, jaké tam vedou dráty? To by je tam asi někdo musel pustit, haha. Na prohlídku zahradních drátů žádný soudce příkaz k prohlídce nenapíše, tomu nevěřím. Obzvlášť pokud nikomu nevzniká škoda.
Nezkoušejte mi vysvětlit, že je někomu něco do soukromých drátů po našich pozemcích. Co jimi teče a samozřejmě že za to soused nic neplatí, do toho je každému taky hovno.
S tím bych se já nikdy nesmířil....
Naposledy upravil(a) redcrown dne čtv bře 05, 2020 9:56 pm, celkem upraveno 1 x.
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Spor s ČEZ Distribuce

Příspěvek od diablo007 »

Jsou bojlery co mají dvě spirály po 1200w takže výběr by byl
jahodovák
Příspěvky: 1944
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Spor s ČEZ Distribuce

Příspěvek od jahodovák »

volente píše:Jo, jak říkáš. Sehnat bojler 100l s příkonem 1500-1600W je téměř nemožné a rychlovarku kolem 1200W taky. Obojí mám a jiné bych nechtěl, ale jak říkáš rychlovarka 3000W s obsahem 1,8l. Stejně si v ní vaříš vodu na dvě kafe, a to by i tobě jahodováku stačila litrová. :D
No,skoro nestačila,já si dělám kafíčko asi tak 550 ml,rychlovarka co mám má jen 2,1 kw a mám jednu speciální a ta má jen 700watů,je to speciál co dal kontejner,ještě z práce,je to předělávka,do normální byl namontováno těleso z malé a kupodivu to i pasovalo..beru si ji sebou na akce když jdu čistit různé boilery nebo rozvody od kamence,sice jen už zřídka ale občas,pokud někdo zrovna nemá náladu cokoliv podat,tak jsem vybaven i pro takovéto případy a že to trvá déle nevadí,to čištění trvá mnohemdéle,jeden případ skoro dva dny,naštěstí jen jeden případ,ostatní v pohodě. :D :D
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek