Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: sob dub 01, 2023 2:38 am


Neziskovky, dotace a poleno do krbu uz nehodis!

Obecná diskuze na téma "soběstačnost" s využitím alternativních zdrojů energie, jejich využití v běžném životě, potravinová soběstačnost atd.
Další


Re: Neziskovky, dotace a poleno do krbu uz nehodis!

Příspěvekod brumlaj » ned lis 24, 2019 3:03 pm

Holt koncentrace lidí plodí život nebezpečné prostředí. Kdysi se taky řešila kanalizace a vodovod - ochrana před bakteriální infekcí. Nyní holt jde o vzduch. Když to nešlo tlakem na city a ekonomicky, tak nezbylo než zasáhnout zákazem. To je memento pro ty, kteří vzývají neregulovaný trh. Je těžké ponechávat svobodu lidem, kteří nehledí na nic jiného než na groše v kešeni. A to i tak, že se brání huhlíkové dani, započítání externalit do ceny produktu, a tedy není jak ekonomisticky motivovat obyvatelstvo k úctě k cizímu životu.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
?
brumlaj
 
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 1:24 pm


Re: Neziskovky, dotace a poleno do krbu uz nehodis!

Příspěvekod rva » ned lis 24, 2019 3:34 pm

Když jsou lidé bohatí, mají volné prostředky i na ekologii. Chudý člověk jezdí starým autem a topí vším možným, pokud se mu teda ti bohatší nesloží na eko-kotel.
_______________________________________________________________________
33 kWp, LiFePO4 32 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A)
?
rva
 
Příspěvky: 2840
Registrován: úte dub 23, 2013 9:21 am


Re: Neziskovky, dotace a poleno do krbu uz nehodis!

Příspěvekod MareC3k » ned lis 24, 2019 3:42 pm

Toto je hlavny kamen urazu, ak ma niekto peniaze nazvys tak si dovoli kupovat zdravsie potraviny, kurit plynom, jazdit v novom eko friendly aute. Ak raz nemam na to, tak kupujem najlacnejsie jedlo, kurim vsetkym co hori a jazdim na starej sunke.
Ako moze stat nutit chudobnych ludi aby si kupovali nove ekologicke plynove kotly a kurili drahym plynom? ak by znizili cenu plynu tak aby bolo neekonomicke zhanat, rubat a skladovat drevo, tak by kazdy kuril plynom ;)


rva píše:Když jsou lidé bohatí, mají volné prostředky i na ekologii. Chudý člověk jezdí starým autem a topí vším možným, pokud se mu teda ti bohatší nesloží na eko-kotel.
+- 25kWp, 53V 700Ah LifeYpo4+zaloha olovo, 2x5kW Axpert + 3x XTM 4000+Victron quattro 15.000, 5x Victron 250/100, https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?t=780 KIA EV6
?
MareC3k
 
Příspěvky: 491
Registrován: pát říj 05, 2012 7:37 pm
Bydliště: SK pri Presove


Re: Neziskovky, dotace a poleno do krbu uz nehodis!

Příspěvekod brumlaj » ned lis 24, 2019 3:48 pm

Plyn je drahý a tím alespoň říká fakt: jsem z dovozu, je riziko že za půl roku nebudu....
To raději pořádně zateplit.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
?
brumlaj
 
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 1:24 pm


Re: Neziskovky, dotace a poleno do krbu uz nehodis!

Příspěvekod jahodovák » ned lis 24, 2019 3:56 pm

Je třeba si zjistit o co vůbec jde a potom vás takové kecy nechají v klidu.NVO si dal za cíl snížit populaci na ylatou miliardu,která jim bude sloužit,ostatní jsou nežádoucí,tak proč je ale nejprve ty ovčany pěkně neoškubat...
6,4kWp-
aexpert MKS,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
?
jahodovák
 
Příspěvky: 1734
Registrován: ned dub 02, 2017 2:45 pm


Re: Neziskovky, dotace a poleno do krbu uz nehodis!

Příspěvekod mypower.cz » ned lis 24, 2019 4:04 pm

https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpr ... opit-uhlim

"Soud v jihopolském Krakově potrestal jistého muže dvaceti hodinami veřejně prospěšných prací za to, že topil uhlím a dřevem." "Muže, který do kotle ústředního topení přikládal uhlí a dřevo, přistihli v říjnu krakovští městští policisté." "Zakázány jsou kotle i kamna na dřevo, uhlí a další pevná paliva. Týká se to i restaurací, kde se například nesmí nově zapalovat oheň v krbu nebo pod velkými grily."

Greténismus v praxi.

Dodavatelé plynu a lehkého topného oleje, nebo elektřiny si jistě mnou ruce a nechávají našít větší kapsy.

Na muže z Krakova zřejmě dotace už nezbyly. Tak si zatopil, aby nezmrznul a společnost ho potrestala.

Todle je mazec. Spousta lidí, kteří mají oči zalepené hysterickou ekologií samozřejmě nechápou vůbec důsledky tohoto jednání a moci úřadů a vlád.

Když úřady nakážou vyměšovat hlavou dolů z důvodu zlepšení zdraví obyvatelstva a délky dožití, řada lidí se jistě přizpůsobí a ráda změnu polohy při této činnosti příjme. A ještě si za dotace koupí WC, které zavěšení hlavou dolů umožňuje. Kdo neuposlechne, bude rovnou potrestán, pokutován, sťat.

No nic, zítra jdu k praktickému lékaři na kontrolu, asi mu sdělím, že potřebuji léky na žaludek, neb je mi zle. *fall*


"Soud potrestal muže z Brna vězením za šíření nezávislosti na dodavatelích elektrické energie. Provozoval nenávistný server mypower.cz. Toto protistátní jednání je nepřijatelné. Každý je povinen odebírat ekologickou energii od dodavatelů elektrické energie. Tyto podniky byly vybudovány z peněz daňových poplatníků, je to tedy neúcta k takto vynaloženým penězům."
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
 
Příspěvky: 4932
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am


Re: Neziskovky, dotace a poleno do krbu uz nehodis!

Příspěvekod willcz » ned lis 24, 2019 4:22 pm

Přijde mi že fórum nějak upadá po technické stránce, když už i admin se uchyluje k takovým zkratkám ...
?
willcz
 
Příspěvky: 590
Registrován: úte zář 06, 2016 1:52 pm


Re: Neziskovky, dotace a poleno do krbu uz nehodis!

Příspěvekod mypower.cz » ned lis 24, 2019 4:29 pm

willcz píše:Přijde mi že fórum nějak upadá po technické stránce, když už i admin se uchyluje k takovým zkratkám ...

Věc názoru. Pokud se vám to zdá wille, nechoďte sem, nebo vytvořte techničtější témata dle vašeho gusta. Admin má na chatě krbovky a ostrovní FVE. Představa, že by se obec Napajedla uchýlila pod nátlakem dotační politiky a ekologických neziskovek k zákazu vytápění tuhými palivy, v mém případě dřevem, je pro mě nemyslitelná. Osobně bych řekl že neupadá fórum ale myšlení některých lidí.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
 
Příspěvky: 4932
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am


Re: Neziskovky, dotace a poleno do krbu uz nehodis!

Příspěvekod NOPARasito » ned lis 24, 2019 4:46 pm

Jsem zvedavej, az Polsku utípnou dodávání plynu resp. napálí na pořádnou cenovou hranici. Hlavně je zajímavé, že rozhodnutí o topení a další věci, které se bezprostředně týkají života normaních lidi neprojde přes referenda. To, že pár dutých hlav rozhoduje o miliónech lidí, bez těch lidí, je trestuhodné a zasloužilo by potrestat. Už, aby se lidé začali holt bránit a cilit na ty co omezuji většinu ku prospěchu menšiny. Takže ukončit množení takových, co "káží vodu a pijí víno".
Mimochodem, Polsko je také vedoucí ve výrobě el.energie z uhlí, a to tam netrestají ????? Účinnost této přeměny každopádně nedosahuje lokálního topeniště. Ale to je již další debata.
Tak přeji Polákům, ať se konečně oprostí od Boha a vemou hole do ruk!!!!
Mimochodem Plyn je také fosilní palivo, nebude tu navěky, ale dřevo se zdá v případě starání se o lesy nevyčerpatelné. To samozřejmě asi ČR nebude dobrý vzor pro dobré hospodáře s dřevní hmotou ;-(((((.
Uživatelský avatar
NOPARasito
 
Příspěvky: 2433
Registrován: stř črc 18, 2018 11:14 pm
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota


Re: Neziskovky, dotace a poleno do krbu uz nehodis!

Příspěvekod brumlaj » ned lis 24, 2019 5:04 pm

Jak píše admin - že se objevil greténismus a chlap topící huhlím a dřevem maká na veřejně prospěšných pracech. Má pravdu pokud použije pouze jeden level příčin a následků. Pořád jej (admina) netrklo co opravdu vedlo k tomuto ecesu a že to není o prvním levelu, že příčina je hloub. Můj názor je, že k tomu vedl fakt, že se tak dlouho popíralo že je zapotřebí se stavem ovzduší něco dělat (v Polsku, v Krakově) až byla většina ochotna udělat cokoli, třeba do rady města prosadit gretény kteří to zařídí. Zoufalý člověk dělá zoufalé činy a to i kdyby to mělo vést k občanské válce ať již jakéhokoli rozsahu. (příměr s Hitlerem není od věci) Tak se konečně dostávám k tomu - včasným a citlivým řešením prvotního problému lze předejít takovýmto excesům. (např. nenechávat po sobě bordel a smrad) Pokud se ale nechává problém vyhnít, potom je zapotřebí počítat s odklizením podstatně větších sraček než kdyby se problém řešil hned když nastane, a připravit se na to že to bude sakra zapáchat. U nás například pořád ještě řešíme justici, církevní restituce, Fialu, Sobotku s Haškem, Kalouska, a to Babišem se Zemanem. Tvrdá lekce pravda, ale pořád to kavárna nepochopila. Pravděpodobně potřebuje ještě větší ránu kladivem do zátylku než je zde vysmívaných 30%. Inu jak jsem psal. Komu není rady, tomu není ani vzájemné hospodářské pomoci. A bohužel v rámci očisty můžeme my ostatní přijít i o mnohé další svobody, pokud se včas nevzepřeme.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
?
brumlaj
 
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 1:24 pm


Re: Neziskovky, dotace a poleno do krbu uz nehodis!

Příspěvekod matobabetak » ned lis 24, 2019 5:26 pm

aj mne vadi ked na vidieku niekdo spaluje odpad v kotli na tuhe palivo, ked nalozi plny kotol koksom alebo uhlim a zatvori privod vzduchu aby usetril ...ano na takych ludi by mali byt paky !
ale ak si niekdo prikuruje v krbe, peci a pouziva suche drevo a jedine co ide z komina je teplo nech si kuri aj cely rok, drevo si mozme dopestovat sami alebo inu biomasu, nic netreba dovazat.

sam mam sice kurenie na plyn ale sporak na drevo pretoze z 5 polienok uvarime komplet obed a taka pecena kacka alebo krkovicka v peci na drevo je proste mnam, to elektricka alebo plynova pec nedokaze :D

tak to nech zakazu aj grilovanie na drevennom uhli, pizzu, udenie atd.
niekedy sa mi az rozum pozastavuje co dokazu nasi zakonodarcovia, ale niesu taky hlupi, tu pojde vzdy len o zisk.
ak kupim drevo a nespalim zostane, ak nespalim predpisane mnozstvo plynu platim pokutu...hlavne velky odberatelia !
snad sa ludia uvedomia trochu
[6x235W poly, axpert 2,4kw,lion samsung sdi 24V 190Ah, 10x 1kwh 18650 bloky, total 15kwh, rashberyy pi4, ICC, zaloha kipor 3kw elektrocentrala
https://pvoutput.org/list.jsp?id=84584&sid=74995
?
matobabetak
 
Příspěvky: 532
Registrován: čtv pro 01, 2016 10:54 am


Re: Neziskovky, dotace a poleno do krbu uz nehodis!

Příspěvekod brumlaj » ned lis 24, 2019 5:35 pm

A není náhodou cílem těch, kteří mají zisk aby zlehčováním situace a manipulací pod záminkou svobody, nekonáním proti dusičům ohně nechali dojít věci do takových sra...... aby veřejné mínění bylo ochotno akceptovat cokoli co jim umožní dýchat? A vložením se v pravý čas do situace si samo tu kapsu dále namastí.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
?
brumlaj
 
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 1:24 pm


Re: Neziskovky, dotace a poleno do krbu uz nehodis!

Příspěvekod NOPARasito » ned lis 24, 2019 5:42 pm

matobabetak píše:aj mne vadi ked na vidieku niekdo spaluje odpad v kotli na tuhe palivo, ked nalozi plny kotol koksom alebo uhlim a zatvori privod vzduchu aby usetril ...ano na takych ludi by mali byt paky !
ale ak si niekdo prikuruje v krbe, peci a pouziva suche drevo a jedine co ide z komina je teplo nech si kuri aj cely rok, drevo si mozme dopestovat sami alebo inu biomasu, nic netreba dovazat.

sam mam sice kurenie na plyn ale sporak na drevo pretoze z 5 polienok uvarime komplet obed a taka pecena kacka alebo krkovicka v peci na drevo je proste mnam, to elektricka alebo plynova pec nedokaze :D

tak to nech zakazu aj grilovanie na drevennom uhli, pizzu, udenie atd.
niekedy sa mi az rozum pozastavuje co dokazu nasi zakonodarcovia, ale niesu taky hlupi, tu pojde vzdy len o zisk.
ak kupim drevo a nespalim zostane, ak nespalim predpisane mnozstvo plynu platim pokutu...hlavne velky odberatelia !
snad sa ludia uvedomia trochu

Souhlas.
Hlavně je to o tom umět topit. Pokud nedržím teplotu a nedodám dostatek vzduchu tak to tak je, a pár blbců dokáže zhustit v dědině vzduch na mlhu. Ale mají řešit takové a né to udělat plošně. Se divím, že osazenstvo v Krakově je ještě v procesu a při životě.
Uživatelský avatar
NOPARasito
 
Příspěvky: 2433
Registrován: stř črc 18, 2018 11:14 pm
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota


Re: Neziskovky, dotace a poleno do krbu uz nehodis!

Příspěvekod brumlaj » ned lis 24, 2019 5:56 pm

NOPARasito píše:......... Se divím, že osazenstvo v Krakově je ještě v procesu a při životě.
Prostě více než polovina lidí ve městě jim dělá bodyguardy. Ta polovina je ochotna pro zdraví topit draho a protože nikdo tu druhou necelou polovinu neučil topit tak zamořila město. No a protože osvěta se nepovedla nebo na ni z hlediska nasranosti většiny už nebyl čas, tak přišlo na řadu drakonické omezení menšiny. Očekávatelný lidstvem xks krát zopakovaný vývoj situace to je a jak jsem psal kdo se nepoučí z minulosti ten je odkázán si ji znovu prožít. Asociálních zastánců svých lidských práv smrdět všem je ve společnosti fůra. A vůbec jim nevadí, že pošlapávají práva jiných. Ještě se jim vysmívají.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
?
brumlaj
 
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 1:24 pm


Re: Neziskovky, dotace a poleno do krbu uz nehodis!

Příspěvekod NOPARasito » ned lis 24, 2019 6:42 pm

brumlaj píše:
NOPARasito píše:......... Se divím, že osazenstvo v Krakově je ještě v procesu a při životě.
Prostě více než polovina lidí ve městě jim dělá bodyguardy. Ta polovina je ochotna pro zdraví topit draho a protože nikdo tu druhou necelou polovinu neučil topit tak zamořila město. No a protože osvěta se nepovedla nebo na ni z hlediska nasranosti většiny už nebyl čas, tak přišlo na řadu drakonické omezení menšiny. Očekávatelný lidstvem xks krát zopakovaný vývoj situace to je a jak jsem psal kdo se nepoučí z minulosti ten je odkázán si ji znovu prožít. Asociálních zastánců svých lidských práv smrdět všem je ve společnosti fůra. A vůbec jim nevadí, že pošlapávají práva jiných. Ještě se jim vysmívají.

Brumlaji: Cim doma topis??? A cim by jsi chtel doma topit?
Ja jen, ze uhli obcane v Polsku kupuji jako vsude (zdaneno), drevo si udelas kdyz dobre sam, pokud ne (zdaneno). Tak se mi zda, ze tu zacina silne omezovani svobody.
Topenim to zacina.
Pak prijde co??? Voda??? Nesmite pit vodu, protoze ji tim znecistujete!!!!
A pak prijde "vzduch"??? Nesmite jej dychat, protoze jej znecistujete!!!!
O tom mit deti, nebo podobnem problemu jako vlastni exkrementy!!!!
Jak bylo receno, kvuli par blbcum, ktere meli poresit, budou za chvili v hledacku vsichni, je to jen otazka casu.
Takze "VIVAT OVCANI", nechte si diktovat a hlavne poslouchejte :yes:
Uživatelský avatar
NOPARasito
 
Příspěvky: 2433
Registrován: stř črc 18, 2018 11:14 pm
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota


Re: Neziskovky, dotace a poleno do krbu uz nehodis!

Příspěvekod unicast » ned lis 24, 2019 8:28 pm

mypower.cz píše:
willcz píše:Přijde mi že fórum nějak upadá po technické stránce, když už i admin se uchyluje k takovým zkratkám ...

Věc názoru. Pokud se vám to zdá wille, nechoďte sem, nebo vytvořte techničtější témata dle vašeho gusta. Admin má na chatě krbovky a ostrovní FVE. Představa, že by se obec Napajedla uchýlila pod nátlakem dotační politiky a ekologických neziskovek k zákazu vytápění tuhými palivy, v mém případě dřevem, je pro mě nemyslitelná. Osobně bych řekl že neupadá fórum ale myšlení některých lidí.


Je to tak. Všichni ti, kdo tady horují proti individuálním svobodám, by řvali jako protržení, kdyby jim jejich individuální svobody někdo bral a oni zažili na vlastní kůži Jeden den Ivana Denisoviče. Já ho zažít taky nechci a proto velmi dobře vím, že se takovým dobroserům musíme postavit. Pokud to bude stačit argumentačně, oni pochopí a další eskalace konfliktu nebude potřeba, tím lépe.
?
unicast
 
Příspěvky: 753
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am


Re: Neziskovky, dotace a poleno do krbu uz nehodis!

Příspěvekod brumlaj » ned lis 24, 2019 8:52 pm

NOPARasito píše:Brumlaji: Cim doma topis??? A cim by jsi chtel doma topit?.........
Dobrý pokus - Trik 18. Bavíme se o Polsku a nikoli o mně. Argumentoval jsem že pomalá reakce na stále se zvětšující problém tento problém pouze vyhrotí ad absurdum což se právě tam stalo a ode.raly to práva topit běžnými palivy i když se to dělá správně. Čím topím a čím bych topit chtěl je v tomto směru irelevantní.
mypower.cz píše:.......... Představa, že by se obec Napajedla uchýlila pod nátlakem dotační politiky a ekologických neziskovek k zákazu vytápění tuhými palivy, v mém případě dřevem, je pro mě nemyslitelná. .........
nezbývá než se v krbovkách naučit správně topit (nepochybuji že tento bod je dávno splněn) a s heslem "Přemluv bábu" vyrazit do ulic aby tomu bylo i u sousedů. Nikdo to za nás neudělá. A pokud to nikdo neudělá, pak za čas vyhraje greténismus. Polsko je jasným důkazem! Dělejte co jde aby to u nás nebylo stejné. Dost na tom, že nesmíme už léta topit šlamem. To Ti admine nevadilo? A věř mi, že toto postihlo třeba právě mne. Takže z vás všech jsem byl první postižený. Jestli chcete, důkaz vám přivezu na další sraz. Ovšem to co dnes leze sousedovi z komína po spálení huhlí je stokrát horší než co jsme vypouštěli z našeho komína. Těším se na rok 2022. Opět - komu není rady .... chuj s ním. Třeba právě proto aby mi zbyly zbytky svobody pálit správným způsobem to co na zahradě vyroste.
Naposledy upravil brumlaj dne ned lis 24, 2019 9:13 pm, celkově upraveno 2
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
?
brumlaj
 
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 1:24 pm


Re: Neziskovky, dotace a poleno do krbu uz nehodis!

Příspěvekod NOPARasito » ned lis 24, 2019 9:01 pm

brumlaj píše:
NOPARasito píše:Brumlaji: Cim doma topis??? A cim by jsi chtel doma topit?.........
Dobrý pokus - Trik 18. Bavíme se o Polsku a nikoli o mně. Argumentoval jsem že pomalá reakce na stále se zvětšující problém tento problém pouze vyhrotí ad absurdum což se právě tam stalo a ode.raly to práva topit běžnými palivy i když se to dělá správně. Čím topím a čím bych topit chtěl je v tomto směru irelevantní.

Vidis a ja topim drevem a drevem bych topit chtel, pokud nenatopim FV pres klimatizaci. Plyn mam take (hlavne jako doplnkovy zdroj a kdyz nejsem doma) Drevo bude asi dele jako plyn, co myslis. Neslo o trik.
Uživatelský avatar
NOPARasito
 
Příspěvky: 2433
Registrován: stř črc 18, 2018 11:14 pm
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota


Re: Neziskovky, dotace a poleno do krbu uz nehodis!

Příspěvekod brumlaj » ned lis 24, 2019 9:19 pm

A brání Ti v topení dřevem někdo? Nebrání. Tak se snaž aby tomu bylo i nadále ale ne tím, že budeš podprahově popírat že problém se má řešit. A to ještě vůči někomu kdo pouze hledí na problém s širší strany. Jsi právě případ jednolevelového posuzovače.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
?
brumlaj
 
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 1:24 pm


Další

Zpět na Soběstačnost

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: CC [Bot] a 0 návštevníků

Reputation System ©'