Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: úte srp 16, 2022 8:34 am

Jaký 3f asymetrický hybridní měnič?

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Předchozí

Re: Jaký 3f asymetrický hybridní měnič?

Příspěvekod rob.brno » sob kvě 28, 2022 8:35 am

tomas píše:- záložní výstup má svorku "N" kam se má připojit modrý vodič od záložních spotřebičů, ten se ovšem nesmí spojit s nulovací svorkovnicí a ani se zemí, jinak střídač nefunguje. m.

Ovšem tento názor o zákazu spojování "N" vodičů backUP s gridem papouškují i dodavatelé Solaxu a GroWattu. Přitom v manuálu mají zapojení pro Argentinu, kde mají propojení obou nuláků zakresleno ve schematu. Po odkazu na toto propojení v manuálu, dokonce dodavatel Solaxu toto schema pro ČR distribuci vymaže !

A co vy ostatní, spojujete "N" vodiče backupu a gridu?
?
rob.brno

Příspěvekod tomas » sob kvě 28, 2022 8:53 am

Máš pravdu, v manuálu má i WATTSONIC a Sunways svorku N spojenou s nulákem, takže ten přenášející kecal nebo to pro ČR "vylepšili", tam je to zase jako pro Austrálii a Nový Zéland :uh: přitom je to tak správné pro všechny TN sítě. Někdo to v Číně popletl a ostatní to kopírují a vymýšlejí si různé země použití.
V tom případě jsem v Argentině, Austrálii a Novém Zélandu.
tomas

Příspěvekod rob.brno » sob kvě 28, 2022 9:10 am

tomas píše:Máš pravdu, v manuálu má i WATTSONIC a Sunways svorku N spojenou s nulákem, takže ten přenášející kecal nebo to pro ČR "vylepšili", tam je to zase jako pro Austrálii a Nový Zéland :uh: přitom je to tak správné pro všechny TN sítě. Někdo to v Číně popletl a ostatní to kopírují a vymýšlejí si různé země použití.
V tom případě jsem v Argentině, Austrálii a Novém Zélandu.

Podle mě se ti čeští distributoři jen jistí, aby nebyly potíže při případné reklamaci. X-krát jsem zjištoval, důvod toho nepropojování nuláků s poukazem na Argentinu a vždy to odbyli nějakým nesmyslem:
- že někomu shořel motor
- že to shodí kontrola střídače na izolační stav
- že se mohou objevit nějaká nebezpečná parazitní napětí
- že se při nastavení Argentiny ve střídači něco přepne a umožní tak provoz se spojenými nuláky :-)

Za mě spojení nuláků právě eliminuje nebezpečné rozdíly potenciálů mezi back a grid výstupem a v konečném výsledku vlastně ani nuláky od sebe galvanicky oddělit nejde, když je minimálně na trafu střed hvězdy přizemněn (PE spojen s N) nebo je do domu tažen jen 4xdrát v CYKY.
?
rob.brno

Příspěvekod tomas » sob kvě 28, 2022 9:22 am

Já si tam i tak do nich trochu rýpnul. V datovém listě mají napsáno "Vynikající pro ostrovní systémy". Tak jsem se tedy zeptal jaká že to je síť na tom záložním výstupu když to bude čistě v ostrovu bez zapojené distribuční sítě a s plovoucím "N" vodiči nespojeném se zemí. A jak tam bude fungovat ochrana nulováním a proudové chrániče, když tam není skutečný nulový vodič. Na to neodpověděli.
tomas

Příspěvekod tomas » čtv čer 02, 2022 10:26 am

tomas píše:
solary píše:Tome, jaké umí Solax G4 baterie?
Umí i režim olovo?

No oficiálně ty od Solaxu a my to provozujeme s Pylontech kde to funguje přes RS485 i CAN, podle mne je ta komunikace stejná i s dalšími akumulátory například BYD, ale nezkoušel jsem.
Jednofázová verze Solaxu G4 má v datové listě že umí i olovo a u třífázové verze je napsáno že to ještě řeší. Současný firmware to neumožňuje, není tam to nastavení ohledně napětí akumulátoru co bylo v předchozí generaci.

Aktualizovali mi v pondělí 30.5.2022 firmware v jednom Solaxu G4 a už je tam i olovo. :yes:
Solax_olovo.png

Zatím jsem to netestoval, co tam menu nabízí když se zvolí olovo.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
tomas

Příspěvekod marel » úte čer 21, 2022 12:34 pm

tomas píše:
tomas píše:
solary píše:Tome, jaké umí Solax G4 baterie?
Umí i režim olovo?

No oficiálně ty od Solaxu a my to provozujeme s Pylontech kde to funguje přes RS485 i CAN, podle mne je ta komunikace stejná i s dalšími akumulátory například BYD, ale nezkoušel jsem.
Jednofázová verze Solaxu G4 má v datové listě že umí i olovo a u třífázové verze je napsáno že to ještě řeší. Současný firmware to neumožňuje, není tam to nastavení ohledně napětí akumulátoru co bylo v předchozí generaci.

Aktualizovali mi v pondělí 30.5.2022 firmware v jednom Solaxu G4 a už je tam i olovo. :yes:
Solax_olovo.png

Zatím jsem to netestoval, co tam menu nabízí když se zvolí olovo.

Minimum 180V
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
?
marel

Příspěvekod marel » úte čer 21, 2022 12:54 pm

Těch 180V je dost omezující,
když se podívám do datových listů na originál Solax baterie Triple, tak udávají napětí baterie - 100V-131V (115,2V nominal)
?
marel

Příspěvekod youda » úte čer 21, 2022 1:49 pm

Ale houby. 115V je napeti jednoho baterioveho modulu. A pro start menice potrebujes 2 a vice modulu.

Je to tedy stejne.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: http://youda.mypower.cz
youda

Příspěvekod adol » pát čer 24, 2022 12:43 pm

Zdravím diskusi! Poradíte, kde se dá Solax nejlíp koupit? Měl bych zájem o set i s baterkama. Jede jen s Triple nebo se dá použít i něco jiného? Dík.
?
adol

Příspěvekod Kali » pát čer 24, 2022 9:03 pm

adol píše:Zdravím diskusi! Poradíte, kde se dá Solax nejlíp koupit? Měl bych zájem o set i s baterkama. Jede jen s Triple nebo se dá použít i něco jiného? Dík.

Iftech. Jede i s Pylontech H48050, ale šel bych určitě do Triple.
?
Kali

Příspěvekod rob.brno » pát črc 01, 2022 9:08 am

Kali píše:
adol píše:Zdravím diskusi! Poradíte, kde se dá Solax nejlíp koupit? Měl bych zájem o set i s baterkama. Jede jen s Triple nebo se dá použít i něco jiného? Dík.

Iftech. Jede i s Pylontech H48050, ale šel bych určitě do Triple.

Určitě Triple a počítat s 3 měsíci na dodání.
?
rob.brno

Předchozí

Zpět na Hybridní elektrárny