Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: úte zář 21, 2021 3:02 pm

Jedoucí metro pod vodou ?

Novinky na MyPower.CZ, podpora, návrhy, nápady, náměty, stížnosti ...

Jedoucí metro pod vodou ?

Příspěvekod mypower.cz » stř črc 21, 2021 7:28 am

Dobrý den komunito. Dnes se na iděsu objevil článek o povodních v Číně.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... nicni_ajez

Jako dobře, povodně jsou všude, je to katastrofa, ale co mě tedy dost spadla brada je video, které je z iděsu odkazováno na twitteru.

https://twitter.com/PDChina/status/1417553648977072130

Fakticky od začátku je tam záběr na nějaký dopravní prostředek, hádám metro nebo tak něco, nebo vlak. Lidi z poloviny pod vodou a za dveřmi je vidět, že to jede.

A to jako fakt, nebo to je nějaký render v Blenderu?

To jako že by takový vehykl fakt jel takovou rychlostí, jako vypadá, že jede po zaběru na zasunovací dveře?
A pokud je to kolejové vozidlo, to by ho ten proud nenadnesl a nevykolejil?
A jako jak je to v té vodě napájené?
A jako jak to někdo vpředu řídí? Když asi pod vodou bude i palubovka a ovládací prvky?

Já nevím, příjde to jen mě trošku uhozené, nebo se pletu a fakt je něco takového reálné?

Proč se ptám tu? Páč jsme tu komunita řešící energie a mě se to v kombinaci s tou vodou prostě nezdá.

Čichám něco shnilého na internetu.

A nebo to nejede a ta voda tam jen teče kolem toho a lidi tam jen tak stojí ve vodě.

Nějaký komenty k tomu někdo ?

Dík.

:eek2:
mypower.cz
Site Admin

Re: Jedoucí metro pod vodou ?

Příspěvekod rva » stř črc 21, 2021 7:35 am

Řekl bych, že metro nejede, ale stojí. A kolem vozů proudí voda. Trpěliví cestující čekají, až je někdo zachrání.
rva

Příspěvekod mypower.cz » stř črc 21, 2021 7:41 am

rva píše:Řekl bych, že metro nejede, ale stojí. A kolem vozů proudí voda. Trpěliví cestující čekají, až je někdo zachrání.

Asi to bude nejpravděpodobnější, ale jak se dívám na ty dveře a co se děje za nima, tak být to v tunelu, tak to ten proud strhne cele tu soupravu a lidi by tam asi tak trpělivě nestáli. Nebo se to už o něco zarazilo zezadu a zepředu musí být ale tlak jako kráva.Při tom proudu? Takový proud už běžně odplavuje auta.
mypower.cz
Site Admin

Příspěvekod Martin P » stř črc 21, 2021 7:48 am

K tomu videu.
Těžko říci, čím je ten vlak tažený. Pokud je to dieselová lokomotiva s hydraulickým přenosem výkonu tak ta pojede dokud se nedostane voda do elektriky na ovládání. U dieselelektriky bych si tak jistý nebyl. Nápravové motory jsou sice hodně odolné, ale provoz přímo pod vodou? Při napětí v řádech stovek voltů na trakčním motoru? Fakt nevím. Naše lokomotivy mají hlídání izolačního stavu (starší zemní relé, novější bender), těm by se to asi moc nelíbilo.
Co se týká řídícího stanoviště. U klasické lokomotivy je poměrně vysoko (u brejlovce cca 2 metry), rozvodná skříň je na stanovišti za strojvedoucím, případně ve strojovně.
Pokud budu mluvit sám za sebe, já bych s tím nejel. Pokud nevidím hlavu kolejnice tak nejedu (je to i v předpise). Na kolejích může něco ležet, mohou být podemleté. Snad kdyby se hnala přívalová vlna. Ale o tom radši nepřemýšlím... .
Třeba to v Číně mají jinak.
Edit: to čekání na záchranu je taky možné. Ve vagónu se totiž nemele voda, což by při jízdě dělala.
S-UPS. Čtyři FV moduly ( východ 4x3/240Wp, jih 3x3/300Wp, západ 3x3/235Wp, východ II 3x3/240Wp =9855Wp). Čtyři regly PCM 60X, tři baterie (první Pb vrla 200Ah, druhá Lifepo 4, nominál 280Ah, třetí Lifepo4, nominál 200Ah). Měnič Victron multiplus 5000VA, vytěžování do bojleru.
?
Martin P

Příspěvekod Matess » stř črc 28, 2021 10:27 am

mě spíš zaujala ta 20ti metrová trhlina v nádrži.... to je doufám překlep.
?
Matess

Zpět na MyPower.CZ