Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: stř lis 25, 2020 3:14 pm

Navrh ostrovnej FVE

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
Předchozí

Re: Navrh ostrovnej FVE

Příspěvekod rasto1 » ned říj 25, 2020 2:30 pm

el_salvadore píše:Snazim sa preluskat temou vytazovania tu na fore ale je toho naozaj kvantum. Chcel by som sa teda spytat ako najrozumnejsie podla vas vyriesit vytazovanie v mojom pripade ostrova (6kWp). Tada ci ist jednoduchou (DC) cestou napatovych rele/stykacov a spinat AC (spiralu) zataz za menicom alebo nejakymi komplikovanejsimi fidlatkami...

Ved si mi na modrej streche povedal, ze vytazovanie mas ako tak vyriesene :-)
7425Wp-J, 4125Wp-Z - SUN275-60P; Li-ion 38kWh CATL; zatial vsetko v garazi :-)
rasto1

Příspěvekod el_salvadore » ned říj 25, 2020 2:48 pm

"Ako tak" znamena ze sa tym zaoberam, nechcel som tam rozvijat inu temu nez tu na ktoru som sa dotazoval.
Planujem ostrovnu FVE.
el_salvadore

Příspěvekod el_salvadore » ned říj 25, 2020 2:54 pm

Pokud by sis to dělal sám, doporučuji nikoli napěťovou, ale proudovou cestu. Já jsem to vyřešil pomocí PLC (viewtopic.php?f=3&t=4854&p=135160&hilit=logika+jednostup%C5%88ov%C3%A9ho#p135160).
Ti, kteří to nechtějí programovat, používají Greenbono.

Programovanie nieje prave moja silna stranka preto som moc nechcel ist vlastnou PLC cestou. O GB viem, prave studujem vsetko ohladom tohto riesenia.
Planujem ostrovnu FVE.
el_salvadore

Předchozí

Zpět na Plánované elektrárny