Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: pát úno 03, 2023 6:18 pm
marko250 píše:Panely nejsou souvislou vrstvou,musí se kolem nich taky pohybovat servisní tým a ten tam jezdí třeba s traktorem a tak.Pak plocha naroste,za mě je to pitomost,nejdřív osazovat stavby.
brumlaj píše:zbytečně velké, není to u spotřebitelů, zbytečně to podporuje distribuční společnosti (darmožrouti). Prvně pokrýt střechy a zaplnit sklepy, potom řešit kolik chybí.
Nebudete to chtít slyšet, ale Zemek (ano, ten co má jít sedět....) pokryl v Chomutově strojírny. Tomu že je (/jsou) jeho FVE na střeše výrobních hal tleskám. On se totiž po dobu 20 let musí starat aby ty budovy nespadly - bo na nich má investici. (I to je úhel pohledu) Je to uprostřed města, takže se to spotřebuje "v místě výroby". A co Vítkovice? Nová huť? Nula.ota píše:......... lidé co mají hromady peněz a možnosti kam je alokovat ubývají.
abrams píše:Zdravím ,
Plazivče - nemám dojem že by tu kdokoli psal o zákonem nařízené povinnosti osadit absolutně všechny střechya
.
Osobně souhlasím s primárním využívání střech k umísťováníz mnoha důvodů jichž nemálo popsal JonasPP . No , že by střechy tak či tak zbytečně zabírali místo bych si nedovolil říci , ona ochrana všeho co je pod střechou před povětrnostními vlivy je celkem záslužná činnost , ne ? Přidáním
jen zvýším její přínos pro danou nemovitost a zpříjemní bytí obyvatel pod ní schovávajíc se .
Mimochodem , orná půda zasažená velko-instalacínení nenávratně zničena jako tomu je u skladišť , nákupních center , montovacích hal a podobně - tyto tisíce hektarů jsou nenávratně pryč
. Po ukončení provozu polní FVE , jejímu rozebrání a odvezení může půda opět sloužit k pěstování rostlin . V mnoha případech si troufnu říci že se za dobu provozu FVE zlepšila kvalita oné půdy odpočinkem + nehnojení ropnými jedy + hnojení přírodními hnojivy z ovcí + vzpamatování půdních breberek .
Elektronům zdar
Možná se Viktroňáci či majitelé jiných měničů ozvou že to taky umí, ale toto umí XTM/XTH v režimu AC coupling. Samozřejmě v domácí síti (ne proti Tunelínu!). Lze mít ongridový či grid-tie měnič (nebo vodní či větrnou elektrárnu třeba i s asynchronním generátorem) a pokud jej připojíte k výstupu XTM/XTH tak tento udělá přesně to, co JonasPP píše. Člověk je až v šoku jak dokonale to funguje.JonasPP píše:...... Teda teoreticky ak bod 0 je 50Hz a 230v,tak to čo pobeži nad tento bod presunu do baterie a ak to klesne,tak sa budu snažiť dotlačiť z baterie,tak takymto spôsobom zostabilizuju sustavu. ..........
dano píše:JonasPP v prenosovej sustave si nemozes menit frekvenciu ako chces. Uz male vykyvy frekvencie sposobuju velke problemy, takze je to presne opacne ako pises, teda nie zostabilizovanie elektrickej sustavy, ale jej destabilizacia. To ze sa da vyroba riadit zmenou frekvencie je fakt, ale to plati len pre ostrovne systemy, nie pre prenosovu sustavu. Staci spomenut aky globalny problem bol pred par rokmi.
https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/461479-spor-srbska-a-kosova-oneskoril-europanom-hodiny/
https://www.energiaweb.sk/2018/03/10/frekvencne-hodiny-meskaju-niet-sa-vsak-coho-obavat/
Dalsim prikladom toho ze OZE moze byt problemom v sieti je Australia, nakoniec to skoncilo po serii blackoutov tym, ze v postihnutych oblastiach sa zvysil predaj elektrocentral o 1200%. Energia z FVE, a celkovo OZE su super, len ich treba vyuzivat spravne. Tvarit sa ze solar na streche vyriesi vsetky problemy v energetike je zatial nerealne. Tu sa dostavame do ineho extremu, ked distribucna spolocnost nedovoli pripajat do ich sustavy ani male zdroje a odvolava sa na "nezavislu studiu" ktora to neodporuca, bohuzial skusal som volat na VSE, SSE aj ZSE, ale aka studia to je a kto ju vypracoval som sa nedozvedel, tak budem pokracovat v patrani.
Presne pre tieto problemy musi mat FVE HRM - Hlavne rozpojovacie miesto, ktore je ovladane cez zariadenie, ktore odpoji FVE od siete ak sa zmenia parametre napatia alebo frekvencie mimo povoleny limit.
Uživatelé procházející toto fórum: CC [Bot] a 0 návštevníků