Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: čtv kvě 06, 2021 5:38 am

Victron Multiplus funkční módy

Měniče Victron

Victron Multiplus funkční módy

Příspěvekod JiTr » stř kvě 13, 2020 9:59 am

Ahoj,
stále nacházím u VE něco co bych mohl využít ... ale nemám to ošahané, nevím zda to bude fungovat podle mých představ ...

VE Multiplus lze SW přepínat mezi módy "Charger only" / "Inverter only" / "On" / "Off" ... případně, kromě "Inverter only" i přepínačem ...

Mám 2 otázky:
1. Je SW přepnutí mezi módy "Charger only" / "Inverter only" / "On" bez výpadku napájení zátěže (t.j. do 20ms) - na ACin Multi je stále zdroj AC?
2. Je spotřeba samotného Multi při volbě "Charger only" nižší než spotřeba Multi bez zátěže (tzv. "No load") - nabíjecí proud multi by byl nastaven na 0A = ACin by se dostalo na ACout bez nabíjení baterie?

Kdyby někdo věděl/vyzkoušel napište.
JiTr

Re: Victron Multiplus funkční módy

Příspěvekod JiTr » úte čer 16, 2020 7:32 pm

Tak po dlouhé době jsem našel čas, abych tady dodal odpovědi na mé otázky ... Nikde jsem nic kloudného nenašel, takže pomohl vstřícný technik distributora ...
Výsledky jsem očekával trochu jiné, ale je to tak jak to je ... ;)
Snad to někomu pomůže ... při rozhodování o nákupu ... při řešení atomatizace ...

1. Je SW přepnutí mezi módy "Charger only" / "Inverter only" / "On" bez výpadku napájení zátěže (t.j. do 20ms) - na ACin Multi je stále zdroj AC?

>>> Výsledky měření, které provedl pan Dvořák z Neosolar-u

Výchozí stav nastavení CCGX >>> Nový stav nastavení CCGX === Výsledek [Poznámka]
ON, připojená síť >>> Inverter only === bez výpadku napájení [2 testy]
Inverter only >>> ON === bez výpadku napájení [2 testy]
ON, připojená síť>>> Charger only === bez výpadku napájení [2 testy a)]
Charger only, připojená síť >>> ON === bez výpadku napájení [2 testy]
Inverter only >>> Charger only === výpadek cca 6 sekund v obou případech [2 testy]
Charger only, připojená síť >>> Inverter only === výpadek cca 20 sekund v obou případech [2 testy]

a) Pokud není ve výchozí poloze ON připojená síť (proces připojování sítě), dojde po přenastavení k několikasekundovému výpadku napájení

Podmínky testování:
- MultiPlus 48V/5000VA/70-100A, FW 474 (tovární nastavení); Color Control GX, FW 2,54
- síť při všech testech trvale k dispozici
- hlavní vypínač MultiPlusu vždy v poloze ON
- bez dalších externích panelů a VE.Bus BMS

2. Je spotřeba samotného Multi při volbě "Charger only" nižší než spotřeba Multi bez zátěže (tzv. "No load") - nabíjecí proud multi by byl nastaven na 0A = ACin by se dostalo na ACout bez nabíjení baterie?

>>> Info pana Dvořáka z Neosolar-u
Tady se dle měření zdá, že je spotřeba z AC i DC v obou případech stejná
JiTr

Zpět na Victron