Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: stř úno 01, 2023 6:42 am


vati.cz - Inteligentní ostrov na Shop.MyPower.CZ

Co je nového? Kam zmizely mé příspěvky? Co se změnilo?

vati.cz - Inteligentní ostrov na Shop.MyPower.CZ

Příspěvekod mypower.cz » čtv dub 10, 2014 11:34 pm

Ve spolupráci s Vandou Teocharisovou jsme pro vás připravili export produktů z eshopu vati.cz, Inteligentní ostrov. Produkty tak lze zakoupit za stejnou cenu jako v oficiálním eshopu. I přes to však nákupem produktů zde v intenetovém obchodě podpoříte provoz serveru MyPower.CZ.

Předem, děkujeme za váš zájem.

MyPower.CZ & vati.cz.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
 
Příspěvky: 4932
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am


Re: vati.cz - Inteligentní ostrov na Shop.MyPower.CZ

Příspěvekod gupa » pát dub 11, 2014 1:23 am

Skladba není původně můj hudební obor pověšený na hřebík, ale hudba v prvním odkaze mi k mému překvapení sedí a je příjemná na uši.

SDS moc nerozumím, ale potřeboval bych výhledově tak do tří let, něco, co mi bude měřit napětí na jednotlivých článcích baterie zvlášť. Tz. např. 20x (40x) vstup pro měření napění a k tomu nějaké spínání jako relé a regulace PWM (nemám zkušenosti). Nemám ještě představu, ale mělo by jít o kontrolu, logování stavu napětí takové větší baterie a nějaké akce okolo k tomu logování navíc, jako proud co jde do a z ní.
Uživatelský avatar
gupa
 
Příspěvky: 1833
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm


Re: vati.cz - Inteligentní ostrov na Shop.MyPower.CZ

Příspěvekod vata » pát dub 11, 2014 8:46 pm

Zdravím, měření napětí jednotlivých článků a další s touto záležitostí spojené akce bude VALC realizovat prostřednictvím aktivního balanceru p. Kolaříka připojeného k SDS s Valcem přes sériovou linku. Pro začátek se podívejte na funkce dostupné v aktuální verzi VALCu zde: www.vati.cz/VALC/valc.pdf
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Uživatelský avatar
vata
 
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 10:32 am


Re: vati.cz - Inteligentní ostrov na Shop.MyPower.CZ

Příspěvekod gupa » pát dub 11, 2014 9:34 pm

To by asi nebylo přesně co bych potřeboval k mým NiCd. Potřebuji jednoduše napsáno pro primitivní stanovení stavu článku voltmetr - ampérmetr, který by zapisoval do souboru napětí článků na časové ose a vstup a výstup ampér z baterie na časové ose taktéž možná teplotu vzduchu a článku. Takový měřič kapacit článků s registrací hodnot pro monitoring za účelem repase. Měl bych s takovým zařizení být schopen rychle se napojit malými krokodýlky na kontakty na tu kterou větev, zjistit v nějakém časovém úseku nejslabší články v bateriové sekci a provedl nápravu stavu. Balancování je v plánu, ale trochu jiný než p. Kolařík prodává.

Hodně se tomu blíží toto, ale je to určený spíše na bloky než na jednotlivé články. Také je to moc mohutné a objemné, má to přemíru funkcí přesměrování, maximálně stačí pro luxusní zhodnocení třeba grafy napětí jednotlivých článků s proudy napozadí a ty dvě teploty. A to celé v rozlišení okolo tak 5ti sekund.
Uživatelský avatar
gupa
 
Příspěvky: 1833
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pmZpět na Novinky na fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: CC [Bot] a 0 návštevníků

Reputation System ©'