Menič gridfit 250

Měniče stejnosměrného proudu na střídavý proud, porovnání účinnosti, ztráty, optimalizace použití měničů, střídače v UPS - záložní zdroje.
Pavel.Z.
Příspěvky: 160
Registrován: ned lis 25, 2012 10:06 am

Menič gridfit 250

Příspěvek od Pavel.Z. »

Zdravím.
Chcem vás poprosiť o radu. Mám doma nevyužitý menič Gridfit 250 HV. Bohužial je na vstupné napätie 68V. Na záhrade mám dve autobatérie do série 24V a rozmýšlal som či by spomínaný menič nešiel upraviť na napájacie napätie 24V? Rozmýšlal som aj nad variantou dať k nemu zvyšovací menič BOOST a s ním zvýšiť napätie na spomínaných 68V. Nemá niekto s takouto vecou skúsenosť?
Nevymýšlal by som, len keď ho už mám doma tak nech aj slúži :D .
Vopred vám ďakujem za rady.
Antonio
Příspěvky: 48
Registrován: stř srp 24, 2011 8:58 pm

Re: Menič gridfit 250

Příspěvek od Antonio »

To nie je menič ako ho ty vnímaš. Je to pravdepodobne menič GRID TIED INVERTER.... Na vstup sa pripoja PV panely 54-120Volt. Na výstupe je 230V AC prepojených so sieťou do ktorej dodáva max.200W....
Pavel.Z.
Příspěvky: 160
Registrován: ned lis 25, 2012 10:06 am

Re: Menič gridfit 250

Příspěvek od Pavel.Z. »

Hej určite je to GRID TIE INVERTER. Len podľa mňa by mohol fungovať aj ako klasický menič keď je napájaný vhodným vstupným napätím. Nemám s takými meničmi skúsenosť preto sa chcem poradiť.
Uživatelský avatar
dedo
Příspěvky: 234
Registrován: čtv zář 22, 2011 10:33 pm
Bydliště: SK

Re: Menič gridfit 250

Příspěvek od dedo »

Pavel.Z.: "Grid-tied" znamená "zviazaný so sieťou". Čiže ak na výstupe nie je pripojená DS, invertor nevyprodukuje nič - ak náhodou áno, tak ruky preč od neho ;) - on totiž bez prítomnosti siete ani "nesmie" nič vyrábať, volá sa to "ostrovná ochrana - island protection".
Pavel.Z.
Příspěvky: 160
Registrován: ned lis 25, 2012 10:06 am

Re: Menič gridfit 250

Příspěvek od Pavel.Z. »

Vďaka za dôležitú informáciu. Zatiaľ od neho ruky preč nedám ;) . Pokiaľ s ním nič nezmôžem, tak ho za primeranú sumu dám niekomu čo s ním bude vedieť čo dalej.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek