Tepelné ztráty nemovitosti

Obecná diskuze na téma "soběstačnost" s využitím alternativních zdrojů energie, jejich využití v běžném životě, potravinová soběstačnost atd.
xmasin
Příspěvky: 1767
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Re: Tepelné ztráty nemovitosti

Příspěvek od xmasin »

Roger píše:Nejak mi neni jasne, na jaky rodil teplot ta kamnarska konstanta je stavena? A druha metoda, drbacka, ono ty inziniri to stejne daji spocitat studentum :-)
Řekl bych, že je počítaná na 20°C vnitřní a -15°C vnější teploty.
Roger píše: Ad zatepleni, 1. na kolik vyjde 1m2 rozumneo vnejsiho nejlevnejsiho zatepleni podle vas? Puvodne jsem si myslel, ze tak 200,- (100 polystyren za 60,-?), no pak jsem videl nejake ropocty okolo 1000,-/m2 :-//

2. Podlaha, teplo unika do podlahy stejne, jako do stropu? Jak zaizolovat starou podlahu na baraku, nez kobercem?
U zateplení je nutné počítat cenu práce a cenu materiálu, přičemž cena za práci je v podstatě konstatní (u polystyrenu cca 300 Kč/m2, resp. teď se lze dostat na tuto cenu u běžného baráku). Cena materiálu se nechá spočítat z ceny vrchní fasády, ta je více méně konstatntní (záleží jen na druhu omítky, silikonová je nejdražší) a ceny vlastního izolantu a kotevního materiálu, kdy cena mírně stoupá s tloušťkou a případně kvalitou polystyrenu. Aktuálně jsem počítal, že při vlastním nákupu materiálu přes Internet se lze dostat na cenu 200 - 300 Kč/m2 fasády na materiálu a 300 Kč/m2 za práci, takže pokud někdo nabízí 1000 Kč/m2 tak na tom má docela slušný zisk.

Podlaha se zatepluje dost blbe, jedinné řešení je vykopat a udělat novou s izolací. Už to mám za sebou a bohužel nic jiného nefunguje. Jinak podlahou utíká cca 10 - 15% stropem tak 30 - 40% tepla, spíš jde o to, že pokud je studená podlaha, tak má člověk pocit zimy od nohou, proto mám v koupelně podlahové topení.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Tepelné ztráty nemovitosti

Příspěvek od brumlaj »

Roger píše:Jak zaizolovat starou podlahu na baraku, nez kobercem?
pěnosklo - drť
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm

Re: Tepelné ztráty nemovitosti

Příspěvek od střídač »

Roger píše:ono ty inziniri to stejne daji spocitat studentum
No vida a zase jedna drobnost. Zřejmá nedůvěra k vyššímu vzdělání.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Tepelné ztráty nemovitosti

Příspěvek od PavelR »

Xmasin: cena 1000,-/m2 me prehnana neprijde. Pokud teda prijedou privezou udelaji uklidi odvezou. Samozrejme vcetne leseni upravy zaplechovani strechy, parapetu, a hlavne nic neodrbou jak na kvalite tak na praci. Pak takova cena aspon pro me neni problem.
xmasin
Příspěvky: 1767
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Re: Tepelné ztráty nemovitosti

Příspěvek od xmasin »

PavelR píše:Xmasin: cena 1000,-/m2 me prehnana neprijde. Pokud teda prijedou privezou udelaji uklidi odvezou. Samozrejme vcetne leseni upravy zaplechovani strechy, parapetu, a hlavne nic neodrbou jak na kvalite tak na praci. Pak
takova cena aspon pro me neni problem.
Záleží jaký materiál použijí, pokud za 1000 Kč/m2 nabídnou standardní bílý polystyren 5 cm tak mě to přihnané přijde. Počítám, že by v té ceně mělo být lešení, veškerý materiál a práce, oplechování střechy / parapetů v té ceně obvykle nebývá. Tu cenu, co jsem udával, mám aktuálně počítanou na zateplení domu cca 130m2 s tím, že jsem se ptal na práci a materiál jsem hledal po různých e-stavebninách.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Tepelné ztráty nemovitosti

Příspěvek od PavelR »

5cm je malo to je spis na srovnani nez zatepleni. myslim 10-15cm
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

Tepelné ztráty nemovitosti

Příspěvek od Roger »

A za kolik jste nasli nejlevnejsi 100mm polystyren /m2?
Ma vliv, zda je tmavy/bily?
Vite pripadne o grafickem znazorneni rozdilu 5, 10, 14, 16 cm?
Budete si to delat svepomoci s nejakym kdo uz to delal, anebo na klic?
střídač píše:
Roger píše:ono ty inziniri to stejne daji spocitat studentum
No vida a zase jedna drobnost. Zřejmá nedůvěra k vyššímu vzdělání.
"Jsme genialni v nalezani duvodu, jimiz dokazeme zduvodnit cokoliv"
mopadzi
Příspěvky: 991
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Tepelné ztráty nemovitosti

Příspěvek od mopadzi »

zateplování je věda. 10 cm jsou vyhozený peníze. cena polystyrenu je zanedbatelná.. je jedno zda budete lepit 10 nebo 15cm. (teda kromě hmoždinek). Je potřeba co nejvíc.. 15cm bílého odpovídá 18cm sedeho. ceny lepidel, sterky, finalu jsou stejné. Duležité je ošetrit okolí oken (odsekat zdivo), tepelné mosty konstrukcí balkonu. zateplit strop ve sklepě, obvodové steny ve sklepě cca do pul metru od stropu. a na strop zvenku (na pudu) hodně...nejlepe 30cm. Pak se dostanete s náklady na vytápění na pulku nebo pod pulku jak ja. ze 3000m3 na 1200m3 plynu. Ale mam k tomu i rekuperaci.
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
Ondřej

Re: Tepelné ztráty nemovitosti

Příspěvek od Ondřej »

Přesně tak, kdybych dělal izolaci, tak zásadně 20 cm. A na stropy 30 jako minimum. Lidi často šetří na špatným místě...
Ovšem izolace v mém případě nebude PS, ale ovco-vlna. 8-)
mopadzi
Příspěvky: 991
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Tepelné ztráty nemovitosti

Příspěvek od mopadzi »

jen se zeptam proc? ovcovlna není materiál který nedegraduje nasavanim vlhkosti...to by chtelo provětrávanou fasádu.. a to je dle mého nazoru blbost. Soucasne kvalitni polyše (nemyslim tim z lokalni vyroby pochybně stabilizovaného polyše) jsou velmi kvalitni a rad bych slysel argument proč ne..
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
Ondřej

Re: Tepelné ztráty nemovitosti

Příspěvek od Ondřej »

Chci stavět lehkou dřevostavbu s dvojitou stěnou, kde bude nacpáno 20cm vlny.
mopadzi
Příspěvky: 991
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Tepelné ztráty nemovitosti

Příspěvek od mopadzi »

Ondřej píše:Chci stavět lehkou dřevostavbu s dvojitou stěnou, kde bude nacpáno 20cm vlny.
ok
takže parotěsná zábrana to řeší..
:)
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm

Re: Tepelné ztráty nemovitosti

Příspěvek od střídač »

Roger píše:Ma vliv, zda je tmavy/bily?
No vida další drobnost. Neschopnost dohledat veřejně dostupné informace. Usuzuji na IQ od 90 do 100. Lehký podprůměr.
Roger neboj, skládačka bude celá. Jen prosím hodně piš a ptej se.
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm

Re: Tepelné ztráty nemovitosti

Příspěvek od střídač »

mopadzi píše:zateplování je věda. 10 cm jsou vyhozený peníze
Opráskat vnější plášť polyšem je ta největší pitomost jenž je možné udělat. Čím silnější, tím větší pitomost. Udělal jsem ji taky.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Tepelné ztráty nemovitosti

Příspěvek od PavelR »

Rad si necham poradit. Cim tedy opraskat? Eventuelne proc je to pitomost.
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: Tepelné ztráty nemovitosti

Příspěvek od vata »

Zdravím, já zateplovala zevnitř konopnou izolací, to bylo ještě v době, než fabriku v Břeclavi zavřeli :(
Zvenku jsem začala letos, firma mi radila polystyren (na dřevěnou stavbu) - ale nevěřila jsem, že by to nezačalo hnít, tak jsem raději použila minerální vatu a na ní pod palubky paropropustnou zábranu. Sice jen 10cm, ale i tak je to znát. Ještě dořešit okna :)
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm

Re: Tepelné ztráty nemovitosti

Příspěvek od střídač »

PavelR píše:Rad si necham poradit. Cim tedy opraskat? Eventuelne proc je to pitomost.
Jak píše vata, nejlepší je minerální vata. Polyš nepropustí vlhkost, tudíž vlhkostní problémy.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Tepelné ztráty nemovitosti

Příspěvek od PavelR »

Pokud jde pouze o vlkostni problemy tak toho se at tak nebojim. Pravidelne vetrame jiz nyni ikdyz je nezatepleno.
Pokud jde o vatu(material :-) ) tak vse je jen o financich na kolik to vyjde. Preci jen mam nejakych 180m2.
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2717
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: Tepelné ztráty nemovitosti

Příspěvek od kybos »

EPS může být problematický, když někdo zvolí tak tenkou izolaci, že rosný bod vyjde mimo vrstvu EPS. Pokud je vrstva EPS dostatečně silná, vyjde rosný bod do EPS a ten je nenasákavý (na rozdíl od "hydrofobizované" vaty). Záleží na poměru tepelných odporů a paropropustnosti jednotlivých vrstev sendviče. Do stropů se parozábrany standardně osazují ale málokterému amatérovi dojde, že by ji měl instalovat i na svislé zdivo. A pak se diví, když obalí barák "pětkou EPS", že má z baráku vlhkou jeskyni.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
Honzík
Příspěvky: 59
Registrován: pát dub 19, 2013 4:10 pm
Bydliště: Polnička

Re: Tepelné ztráty nemovitosti

Příspěvek od Honzík »

kybos to přesně popsal!!Takže min 16 cm šedého EPS 100 F,což je cca 19 cm bílého EPS 100 F !! ,Ale dal bych tak 25 cm šedého, nebo 30 cm bíléhoEPS 100 F. Hlavně,pozor na špalety oken a dveří,tam překrýt rám okna co to dá,...5 a víc cm.Hlavně - ROSNý BOD MIMO ZEĎ !!!!!!!!!!!!!- DO EPS !!!!! Poté akorát vyřešit vnitřní větrání............tam je průser s veškerou rekuperací,ale to je na,...no nadlouho.Jde o to, že v rozvodech rekuperace,veškerých filtrech a zákoutích, se během pár hodin dokážou vyskytnout docela dost nechutné kultury fauny a flory....to je krutá realita, kterou nechtějí slyšet výrobci těchto zařízení.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek