Přidání panelů ke stávající FVE pomocí mikroměničů

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
jansol
Příspěvky: 39
Registrován: stř led 19, 2022 9:41 pm
Lokalita: Mirovice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13650
Kapacita baterie [kWh]: 28
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Mirovice

Přidání panelů ke stávající FVE pomocí mikroměničů

Příspěvek od jansol »

Zdravím,hodlám přidat panely ke stávající FVE.Mám dvě možnosti a to použít solární regulátor vicktron 250/100 a nebo mikroměniče ,které zapojím na AC in vstup.Cenově to vychází stejně.Prosím o zprávu zda hlavně druhé řešení někdo provozuje a s jakým výsledkem.Děkuji.
Měnič Deye 12KW,MPPT1 10S MPPT2 10S a MPPT3 10S longi panely 455W.Baterie EELBattery
2x14KW.
bednar
Příspěvky: 79
Registrován: čtv čer 07, 2012 2:15 pm

Re: Přidání panelů ke stávající FVE pomocí mikroměničů

Příspěvek od bednar »

jansol píše:Mám dvě možnosti a to použít solární regulátor vicktron 250/100 a nebo mikroměniče ,které zapojím na AC in vstup.
Mám GroWatt SPF 5000 a k němu na AC-out zapojeny 2x INVOLAR 230W mikroměniče. Vše funguje OK za předpokladu, že zajistíte spotřebu větší než je momentální výkon těch mikroměničů. A to jak v SBU módu - jestliže ne tak dojde k overvoltage na sběrnici a měnič jde do faul mode a vypne se. Tak i v Utility first mode, kdy je AC-in a AC-out propojeno a může tak dojít k přetokům do DS.
Měniče a panely prostě byly, tak jsem to vyzkoušel. Čekám na rekonstrukci střechy, takže výkon na GroWattu je nyní malý - poze 1,8 kWp, tak jsem si chtěl "pomoci".

Proč zapojovatna AC-in měniče ? Já klasickou DS nemám v dosahu panelů, takže jsem to zkusil takto.
jansol
Příspěvky: 39
Registrován: stř led 19, 2022 9:41 pm
Lokalita: Mirovice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13650
Kapacita baterie [kWh]: 28
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Mirovice

Re: Přidání panelů ke stávající FVE pomocí mikroměničů

Příspěvek od jansol »

Děkuji za rychlou reakci.Panely mám a tak jenom mikroměniče.Trvalá spotřeba u mne je cca 400W.Bohužel mikroměniče,to je nedostatkové zboží.U nás se tolik nepoužívají,ale na západě hodně.Mám panely 455 W Uce 50V a I 11,4A.Ještě mne napadlo použítí dostupných SolaxMini měničů.Spotřebu po kterou budou pracovat mikroměniče je možné řídít pomocí vytěžování třeba do nabíječky baterií nebo infrapanelu pomocí proudového relé. Každopádně díky moc.Mám o čem přemýšlet.

Mám GroWatt SPF 5000 a k němu na AC-out zapojeny 2x INVOLAR 230W mikroměniče. Vše funguje OK za předpokladu, že zajistíte spotřebu větší než je momentální výkon těch mikroměničů. A to jak v SBU módu - jestliže ne tak dojde k overvoltage na sběrnici a měnič jde do faul mode a vypne se. Tak i v Utility first mode, kdy je AC-in a AC-out propojeno a může tak dojít k přetokům do DS.
Měniče a panely prostě byly, tak jsem to vyzkoušel. Čekám na rekonstrukci střechy, takže výkon na GroWattu je nyní malý - poze 1,8 kWp, tak jsem si chtěl "pomoci".

Proč zapojovatna AC-in měniče ? Já klasickou DS nemám v dosahu panelů, takže jsem to zkusil takto.[/quote]
Měnič Deye 12KW,MPPT1 10S MPPT2 10S a MPPT3 10S longi panely 455W.Baterie EELBattery
2x14KW.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek