Domeček 48V

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
HonzaK
Příspěvky: 3
Registrován: sob zář 17, 2022 10:05 pm

Domeček 48V

Příspěvek od HonzaK »

Ahoj,

předně díky za tohle fórum, je tu spousta fajn lidí s ještě větší spoustou zajímavých nápadů a řešení :yes:

:home: Moje elektrárna
28 kusů mono ::pv:: 450W
Axpert VM III 48W 5kW - klasika :D
2 ks ePever 10420AN MPPT regulátory
k tomu jedna předělaná stará profi UPSka na měnič 48V/230V pro kuchyňské žrouty.

Jako úložiště mám cca 27kWh ve 4p modulech z koncernového mlunohybu 12S (polská klasika 8-) ). Využívaná kapacita bude podle mě max 20kWh (ještě jsem nezkoušel co to dá), protože Axpert neumí jít s vybíjením tak nízko, ale alespoň se baterky flákaj a možná i chvilku vydrží.
Přebytky do 1000l Aku nádrže s vnořeným bojlerem na TUV (upravená patrona Regulus cca 3kW celkem, rozdělená na nějaké nižší výkony pro skokovou regulaci).
Pro úplnost - topím dřevem v kotli Atmos DC18S s ekvitermní regulací R3V od Elektrobock (mimochodem, doporučuju, za ty prachy je parádní).

Chystám se na pořízení greenbona, ale zatím se to dá docela v pohodě řídit HomeAssistentem, BMS na baterky mám vlastní výroby, časem se možná pochlubím i s ní :D (teď by vám byla stejně k ničemu, páč obsahuje neexistující součástky ;) )
Na léto chci pořídit multisplit klimu 3+1 s řízením 0-10V právě pro greenbono (nebo Siemens PLC, kdo ví, jak to dopadne).
thesaro
Příspěvky: 16
Registrován: úte čer 29, 2021 11:21 am
Lokalita: Rajhrad

Re: Domeček 48V

Příspěvek od thesaro »

Zdravim, jakym zpusobem mate poreseno paralelni spojeni tech VW/LG bateriovych modulu, rad bych se inspiroval. Lezi mi v dilne dva a zatim jsem je mel moznost vyzkouset Victronem Phoenix 48/800, kde to spodni napeti jde nastavit nekde k 36V. Celkove vzato bych se vlastne taky rad dozvedel i neco o Vasi BMS, tu budu muset ke kazde baterce najit taky...

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek