FVE - může takto vypadat instalace?

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
Quickyprd
Příspěvky: 246
Registrován: úte kvě 26, 2020 3:50 pm

Re: FVE - může takto vypadat instalace?

Příspěvek od Quickyprd »

Já mám FVE taky na klíč, ale díky tomuto fórů jsem pečlivě vybíral, nespěchal a věděl co si mám ohlídat. Firma nemá reklamy, jen reference, je sice drahá, ale dělá jen kvalitní matroš a přístup byl výborný. Práce kvalitní, lišty, chráničky, uzemnění atd. ALE HLAVNĚ - funguje to tak jak jsem si představoval. Musím udělat svoje téma a nafotit to. Stejně tak udělala veškerou agendu u ČEZu a ani nenutila dotace. Žádné kecy kolem. První otázka (jaro 2021 před zdražováním) byla, zda si jsem vědom, že to při mé spotřebě a použitých komponentech nedává ekonomický smysl....to jen tak někdo neřekne :-) Už si je poptávám na rozšíření o další MPPT a další panely :-D... příští rok už ale mají skoro plno...
Když chci někomu "dát" pár set tisíc, tak si sakra vybírám a nespěchám...ono sice to bude třeba hotové za pár měsíců od poptávky, ale pak je budete ještě rok uhánět papíry a oficiální připojení k distributorovi, čili stejně se to o měsíce a měsíce protáhne...
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2569
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: FVE - může takto vypadat instalace?

Příspěvek od tomas »

cipis píše:Trochu nešťastný přístup. Zaplatit a ještě si to dodělat?
Kdepak, správný přístup je to nechat udělat a dokud to nebude v souladu se smlouvou o dílo, podložené revizí/posudkem, tak nezaplatit.
Jenže dokud nebude doklad o zaplacení, tak nebude dotace ;). A o tu jde především :twisted:
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek