muze se odpojovat Bel regulator?

Ohřev TUV, aku nádrže, boilery, ohřívače vody, vytápění, klimatizace
Pavel66
Příspěvky: 78
Registrován: pon lis 14, 2022 11:27 am

muze se odpojovat Bel regulator?

Příspěvek od Pavel66 »

Od stredy jsem novym vlastnikem Bel regulatoru.
Mam dva dotazy. Od panelu mi bylo zde doporucene tahnout vodice 6 mm ,Bel ma uvedeno vstup i vystup pouze 2,5 .Dodrzel jsem navod .Mam tam tedy 40 cm vodice 2,5 mm . Nema to nejaky spatny vliv na funkcnost?
Pak mne napadlo. Proc by mel bojler bzucet (nevadi mi to,je v tech.mistnosti)a regulator pod napetim od vecera do 9 rana.Dnes dokonce uz zatazeno a prsi od 15 .
Muzu ho vypinat na odpojovaci? Prakticky ho + - 12 hodin v zime jeste vic neni zapotrebi.
Nevim zda mu kazdodenni vypinani nemuze uskodit.Anebo mu muze pomoct v zivotnosti?
Uživatelský avatar
shuty
Příspěvky: 708
Registrován: ned úno 05, 2017 7:21 pm

Re: muze se odpojovat Bel regulator?

Příspěvek od shuty »

neni lepsie taketo dotazy smerovat priamo na vyrobcu? ved on ti najlepsie zodpovie tvoje dotazy kedze menic vyraba a vie o nom asi najviac ...

kazdopadne si nemyslim ze je potrebne bel akokolvek vypinat. je to krabicka typu "zapojim a viac sa o to nestaram, zije si to svojim zivotom a idem sa na to pozriet iba ked zrazu nie je tepla voda..."
**********
•MPP Solar PIP-5048MK•3.69kWp•18kWh LiFePo4•
Pavel66
Příspěvky: 78
Registrován: pon lis 14, 2022 11:27 am

Re: muze se odpojovat Bel regulator?

Příspěvek od Pavel66 »

shuty píše:neni lepsie taketo dotazy smerovat priamo na vyrobcu? ved on ti najlepsie zodpovie tvoje dotazy kedze menic vyraba a vie o nom asi najviac ...

kazdopadne si nemyslim ze je potrebne bel akokolvek vypinat. je to krabicka typu "zapojim a viac sa o to nestaram, zije si to svojim zivotom a idem sa na to pozriet iba ked zrazu nie je tepla voda..."
take to mam v planu.Ale vic odborniku ,vic nazoru.Tvoji odpoved povazuji za nazor laika takoveho jaky jsem ja sam v teto problematice.
Uživatelský avatar
shuty
Příspěvky: 708
Registrován: ned úno 05, 2017 7:21 pm

Re: muze se odpojovat Bel regulator?

Příspěvek od shuty »

:wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:
:wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:
:wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:
:wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:
:wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:
:wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:
:wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:

:uh:

ja uz neviem....
**********
•MPP Solar PIP-5048MK•3.69kWp•18kWh LiFePo4•
Pavel.Z.
Příspěvky: 160
Registrován: ned lis 25, 2012 10:06 am

Re: muze se odpojovat Bel regulator?

Příspěvek od Pavel.Z. »

Ahoj. Nie som vlastník Bel regulátoru, ale rozmýšľam len ako ho chceš odpajať? A potom druhá otázka prečo? Chápem to asi tak, že pre ten nepríjemný zvuk čo vydáva bojler.
Niekde som čítal že ten zvuk bojler proste vydáva (možno v návode) a podľa mňa je to normálne, lebo Bel do špirály neposiela krásny sinus 230V.
Inak bojler tam je stále pripojený cez termostat nie? Potom by regulátoru nemalo vadiť ak sa bude odpajať bojler . A pokiaľ chceš odpajať panel, to si neviem celkom predstaviť pokiaľ budú tlačiť naplno ( z hľadiska oblúku).
Pavel66
Příspěvky: 78
Registrován: pon lis 14, 2022 11:27 am

Re: muze se odpojovat Bel regulator?

Příspěvek od Pavel66 »

Pavel.Z. píše:Ahoj. Nie som vlastník Bel regulátoru, ale rozmýšľam len ako ho chceš odpajať? A potom druhá otázka prečo? Chápem to asi tak, že pre ten nepríjemný zvuk čo vydáva bojler.
Niekde som čítal že ten zvuk bojler proste vydáva (možno v návode) a podľa mňa je to normálne, lebo Bel do špirály neposiela krásny sinus 230V.
Inak bojler tam je stále pripojený cez termostat nie? Potom by regulátoru nemalo vadiť ak sa bude odpajať bojler . A pokiaľ chceš odpajať panel, to si neviem celkom predstaviť pokiaľ budú tlačiť naplno ( z hľadiska oblúku).
mas pravdu zvuk je normalni projev,otom jsem vedel ze neco takoveho bude znit.
k tve otazce.Jak to budu vypinat kdyz panely budou tlacit naplno?
Vidim zes nepochopil dotaz.Nebudu nijak vypinat,proc?Dotz znel vypnuti kdyz netlaci .To je od vecera cca20hod.Do 10 rana.To vic jak pul dne
Cibageigy
Příspěvky: 5
Registrován: čtv říj 13, 2022 12:02 pm
Bydliště: Pardubický kraj

Re: muze se odpojovat Bel regulator?

Příspěvek od Cibageigy »

Když do něj nic neteče, je zbytečné ručně odpojovat. V podstatě je v noci odpojený. A externí napájení nemá.
Uživatelský avatar
shuty
Příspěvky: 708
Registrován: ned úno 05, 2017 7:21 pm

Re: muze se odpojovat Bel regulator?

Příspěvek od shuty »

hmm... je tu obrovske mnozstvo clenov ktory prevadzkuju krabicky ako bel, siton, oplocky...
preco nejaky "profesional" uz davno neodpisal na tvoje otazky? hmm...??? asi sme vsetci laici ako si napisal mne v prispevku.....

aj tak tomu nerozumiem.... o co ti vlastne ide...
**********
•MPP Solar PIP-5048MK•3.69kWp•18kWh LiFePo4•
berry
Příspěvky: 99
Registrován: ned dub 05, 2020 7:39 pm
Lokalita: Olomouc
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5445
Kapacita baterie [kWh]: 15,4
Bydliště: Olomouc

Re: muze se odpojovat Bel regulator?

Příspěvek od berry »

Pavel66 píše:Proc by mel bojler bzucet (nevadi mi to,je v tech.mistnosti)a regulator pod napetim od vecera do 9 rana.Dnes dokonce uz zatazeno a prsi od 15 .
možná je regulátor od večera do rána pod napětím, teď jsem se teda zvedl a šel to napětí změřit. kolísá od 40 do 70 V DC, ale vsadím se, že by "ve spolupráci s aktuálním proudem" neublížilo ani čerstvě narozené mouše.
nechápu, proč to vypínat. není pod napětím, pak bojler nemůže bzučet pokud v něm není další napájená spirála
Nema to nejaky spatny vliv na funkcnost?
nemá
vodice 6 mm
vodice 6 mm2 protože to je asi vedené na delší vzdálenost a je zbytečné ztrácet výkon už úbytkem napětí na vodičích. do BELu 40 cm 2,5 mm2 je v pohodě, při napětí 230V a víc a proudu do 16 A to není žádný problém
berry
9x JinKO 54HL4-(V) 415W, EASUN iGrid SV IV 5,6kW, LiFePO4 15,4 kWh, 6x Poly AS-EU-6P30-285Wp, GF-SUN-1000G2H, fangpusun MPPT 150/45, LiFePO4 sadomo z 32700 asi 78Ah/48V

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek