Axpert VM 5000 kW PF1 - zatížení měniče.

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Cejaku
Příspěvky: 36
Registrován: úte bře 22, 2022 6:17 pm

Axpert VM 5000 kW PF1 - zatížení měniče.

Příspěvek od Cejaku »

Potřeboval bych poradit . Mám měmič Axpert VM 5000 kW / 48 V PF1, který má v popisu , že max. výkon z panelů 3000 kWp. Chci na něj připojit kombinaci panelů s celkovým výkonem 3240 kWp. Chtěl bych se zeptat , zda dojde k jeho poškození a nebo , jak to funguje u ostatních solárních regulátorů si upraví celkový výkon na těch max. 3000 kWp bez poškození. Předepsaná napětí a proudy na měniči nebudou z panelů překročeny.
Uživatelský avatar
Archie
Příspěvky: 11
Registrován: čtv črc 14, 2022 3:13 pm
Bydliště: u Kladna

Re: Axpert VM 5000 kW PF1 - zatížení měniče.

Příspěvek od Archie »

K poškození nedojde. Pokud se nepřekročí max. napětí z panelů, které Axpert zvládne, tak jen nedokážeš využít ten výkon panelů který je nad max Axperta.

Bye A.
Bye A.

12x 465kWp, ISolar SMX II 5.6, LiFePo4 6,4+16,4kW
rva
Příspěvky: 3530
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Axpert VM 5000 kW PF1 - zatížení měniče.

Příspěvek od rva »

Mé tři regulátory jsou všechny přepanelovány. Papírově max. 4500 Wp a na tom nejvíc přepanelovaném je přes 13 000 Wp. A ty panely směřují na jih, takže celkem jistě by mohly dávat více, ale regulátor je nastaví tak, aby nebyl překročen proud do baterie, který na nich mám nastaven.
Některé dřívější regulátory "Axpert" ale při překročení proudu pomocí relátka odpojily panely a pak je znovu připojily s nastavením na vyšší napětí, což dlouhodobě relátku nedělalo dobře.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 874
Registrován: pát čer 23, 2017 7:46 pm
Bydliště: Brno-venkov

Re: Axpert VM 5000 kW PF1 - zatížení měniče.

Příspěvek od beethowen »

Cejaku píše:Potřeboval bych poradit . Mám měmič Axpert VM 5000 kW / 48 V PF1, který má v popisu , že max. výkon z panelů 3000 kWp. Chci na něj připojit kombinaci panelů s celkovým výkonem 3240 kWp. Chtěl bych se zeptat , zda dojde k jeho poškození a nebo , jak to funguje u ostatních solárních regulátorů si upraví celkový výkon na těch max. 3000 kWp bez poškození. Předepsaná napětí a proudy na měniči nebudou z panelů překročeny.
Pokud k tomu Axpertu připojíš 3 nebo 3,24MWp panelů, tak mu to už bude asi úplně jedno :D
Chápu, že ne každý studoval fyziku nebo elektrotechniku, ale předpony k (10³), M(10⁶), G(10⁹), příp. m(10ˉ³), µ(10ˉ⁶), n(10ˉ⁹), to už myslím bylo i na základce.
V tomto danném případě je to z kontextu pro znalé celkem jasné. Ale občas tu hledají a inspirují se i úplní laici a potom to může způsobovat celkem zmatek.
Cejaku
Příspěvky: 36
Registrován: úte bře 22, 2022 6:17 pm

Re: Axpert VM 5000 kW PF1 - zatížení měniče.

Příspěvek od Cejaku »

Archie píše:K poškození nedojde. Pokud se nepřekročí max. napětí z panelů, které Axpert zvládne, tak jen nedokážeš využít ten výkon panelů který je nad max Axperta.

Bye A.
Děkuji moc za odpověď .
Cejaku
Příspěvky: 36
Registrován: úte bře 22, 2022 6:17 pm

Re: Axpert VM 5000 kW PF1 - zatížení měniče.

Příspěvek od Cejaku »

beethowen píše:
Cejaku píše:Potřeboval bych poradit . Mám měmič Axpert VM 5000 kW / 48 V PF1, který má v popisu , že max. výkon z panelů 3000 kWp. Chci na něj připojit kombinaci panelů s celkovým výkonem 3240 kWp. Chtěl bych se zeptat , zda dojde k jeho poškození a nebo , jak to funguje u ostatních solárních regulátorů si upraví celkový výkon na těch max. 3000 kWp bez poškození. Předepsaná napětí a proudy na měniči nebudou z panelů překročeny.
Pokud k tomu Axpertu připojíš 3 nebo 3,24MWp panelů, tak mu to už bude asi úplně jedno :D
Chápu, že ne každý studoval fyziku nebo elektrotechniku, ale předpony k (10³), M(10⁶), G(10⁹), příp. m(10ˉ³), µ(10ˉ⁶), n(10ˉ⁹), to už myslím bylo i na základce.
V tomto danném případě je to z kontextu pro znalé celkem jasné. Ale občas tu hledají a inspirují se i úplní laici a potom to může způsobovat celkem zmatek.
Samozřejmě mělo být správně 3000 Wp a 3240 Wp , bohužel došlo k překlepu. Dík za upozornění pro všechny , které jsem uvedl v omyl.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek