Ostrovní elektrárna s hybridním měničem

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
KoronCZ
Příspěvky: 3
Registrován: ned lis 07, 2021 12:20 pm

Ostrovní elektrárna s hybridním měničem

Příspěvek od KoronCZ »

Dobrý den,
přichomýtl jsem se k výstavbě ostrovní FVE, majitel si sehnal panely(450W, 28ks), měnič (prozatím GW10K-ET + baterie 11.1kWh, protože to bylo k sehnání ) a pořídil si i záložní plynový generátor(ten jsem ještě neviděl). Celý dům bude pověšený na Back-Up výstupu a bude tam přepínač sítí, který v případě výpadku měniče zajistí napájení ze sítě. Já teď řeším, jak nouzově nabít baterie v případě delšího výpadku nebo špatného počasí. Nepodařilo se mi nikde dohledat, zda vůbec nějaký hybrid umožňuje nabíjení baterie bez toho, aby do ní nemohl posílat přetoky, ale předpokládám, že to žádný neumí(ale byla by to super věc pro ostrovy). U nabíjení z generátoru mám zase obavy z citlivosti měniče na frekvenci a napětí, kdy by měl snahu se od generátoru odpojit. Řešil už jste někdo tento problém a k jakému řešení jste dospěli ? Existuje nějaka nabíječka HV baterií, kterou by bylo možné nouzové dobíti ? Podmínkou je Off-Grid, majitel nechce nic řešit s distribucí(asi ho nepřemluvím). Díky všem za rady k tématu.
Uživatelský avatar
mgx
Příspěvky: 485
Registrován: stř dub 15, 2015 1:14 pm
Bydliště: Tatranska Lomnica

Re: Ostrovní elektrárna s hybridním měničem

Příspěvek od mgx »

nerozumiem tejto vetnej konstrukcii...

umožňuje nabíjení baterie bez toho, aby do ní nemohl posílat přetoky

studer aj victron pripojenie generatora podporuju. staci si precitat manual.
KoronCZ
Příspěvky: 3
Registrován: ned lis 07, 2021 12:20 pm

Re: Ostrovní elektrárna s hybridním měničem

Příspěvek od KoronCZ »

mgx píše:nerozumiem tejto vetnej konstrukcii...

umožňuje nabíjení baterie bez toho, aby do ní nemohl posílat přetoky

studer aj victron pripojenie generatora podporuju. staci si precitat manual.
Je použit GoodWe GW10K-ET. Ten má vnitřní relé, které propojuje vstup s backupem. Předpokládám, že tam bude obousměrný řízený střídač/usměrňovač, ale až za odpojovacím relé. V manuálu se píše, že v grid-off módu se měnič odpojí od sítě a předpokládám, že tím znemožní i nabíjení baterie. Otázka je, zda lze přepnout měnič do módu, kdy u něj pracuje pouze usměrňovač/nabíječ, a mohl dobít baterii při vypnutém backupu ?

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek