Snehove lapace

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
Jaron
Příspěvky: 11
Registrován: ned črc 10, 2022 5:04 am

Snehove lapace

Příspěvek od Jaron »

Dobry den
Prosim o radu.Strecha s 20 st.sklonom na južnu stranu,sever slovenska,550 m.n.morom,mam tam snehove lapace.Spodna hrana panelu bude bude tesne pri tom lapaci ale o cca 2-5 cm nad vyskou lapaca.
Ako sa to bude spravat v zime?dakujem
cipis
Příspěvky: 4393
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Snehove lapace

Příspěvek od cipis »

Bude se hromadit snih na spodku panelu, pak ta hromada sjede dolu a preskoci ten lapac.
Mam stejny sklon na jih, ale ne takovou nadm. vysku, nicmene jak tu byl snih, tak ta hromada byla tam, jak popisuju. Lapac, ani trubky ani haky nemam, proto jsem to sledoval, co to dela. Potreboval bych ho tak jednu radu kridlic pod koncem panelu.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Jaron
Příspěvky: 11
Registrován: ned črc 10, 2022 5:04 am

Re: Snehove lapace

Příspěvek od Jaron »

Ja este mam za lapacmi cca 30cm a mam aj rozrazace ladu. A to co preskoci lapace a spadne z panelov bude sneh alebo uz lad??

Panely boli schvalne potiahnute na spodnu stranu strechy ( valbova) aby sa ziskala sirka na potrebne mnozstvo panelov.Uvazoval som ze ich dam lapace dole a nedal som lebo nad nimy bude este kopec snehu a ladu ktory sa bude zošuchavat dole popod panely a ich kotviacu konstrukciu cize radsej som ich tam nechal..dik