Hybridní měnič napětí REVO VM3200-24

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
z.karas
Příspěvky: 27
Registrován: úte čer 07, 2022 11:39 am

Re: Hybridní měnič napětí REVO VM3200-24

Příspěvek od z.karas »

Baterií to není. Opravdu REVO není schopno dodat z panelů více než asi do 1250W. Když je spotřeba větší tak si dobírá z baterie. A je jedno jestli je baterie nabitá. Právě proto jsem zkoušel EVEPER připojit jako další nabíječku s vlastními panely. Ale měniče MPPT pracovaly někdy buď jeden nebo druhý a občas společně. Tak jsem objednal 2500W EPEVER a ten bude nabíjet z panelů baterie a REVO bude fungovat jako jen střídač s možností přepnutí na síť. O víkendu to vyzkouším.
z.karas
Příspěvky: 27
Registrován: úte čer 07, 2022 11:39 am

Re: Hybridní měnič napětí REVO VM3200-24

Příspěvek od z.karas »

Tak jsem pořídil EPEVER Tracer10415AN a Zapojil jsem paralelně všech šest panelů - 2,7 kWpic. A dostanu z něj asi max 2.5 KW. Což je dvojnásobek co dává REVO. REVO používám jako střídač s připojením síť kterou zapne když klesne napětí na vstupu střídače. K nastavení a kontrole EPEVER používám SW SolarGuardian 205. Celkem to funguje. Ale už v něm nevidím spotřebu a co se odebralo ze sítě což jsem dříve viděl v MultiSibControl. V jiném vláknu jsem psal zda existuje možnost výstup EPEVERu naroubovat do MultiSibControl. SW na to asi není a musel by to někdo, kdo to umí, napsat.
Na EPEVERu na displayi je kromě hodnot PV a BAT také LOAD. Netuším kde sebere hodnoty LOAD protože se střídač napojuje na baterii. Má to jen tři vstupy na relátka na zapnutí a vypnutí sítě a na zapnutí a vypnutí zátěže. Ale mě to ni nedělalo. Zkoušel jsem vše možné. Je možné, že čtení hodnot LOAD není v tomto typu aktivní. Ale potom by měla být v manuálu aspoň o tom nějaká zmínka.
Jinak EPEVER fungije bezvadně a díky pasivnímu chlazení je tichý.
Kostěj
Příspěvky: 593
Registrován: úte úno 25, 2014 9:33 pm
Lokalita: Dobrovicko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9200
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Hybridní měnič napětí REVO VM3200-24

Příspěvek od Kostěj »

z.karas píše: sob kvě 18, 2024 12:46 am Na EPEVERu na displayi je kromě hodnot PV a BAT také LOAD. Netuším kde sebere hodnoty LOAD protože se střídač napojuje na baterii.
Domnívám se, že to snímá proud, co protéká přes kontakty relé LOAD (v CZ manuálu zátěžové relé). Jenže podle dokumentace mají kontakty max. 5A/30V nebo 0,5A/60V. Já tam mám nulu a nic tam zapojovat nebudu, mám napětí těsně nad 60V (18s LiFePo).

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek