Neplánovaná stavba 6kw Vysokomýtsko

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
Horvi
Příspěvky: 1
Registrován: pon bře 28, 2022 11:00 pm

Neplánovaná stavba 6kw Vysokomýtsko

Příspěvek od Horvi »

Dobrý den ahoj,
Neměl jsem v plánu ani nemám vztah k FVE, náhoda pomohla a tak tvořím malou FVE 48v, RD 7MWh (+3MWh) chci polo ostrov (teda jaro-podzim +-), z domovního rozvaděče vytažen 3f kabel do garáže 30m od domu zůstane připojeno na DS (krmím sousedův celoroční zahradní domek 3MWh/rok, bez ofiko přípojky - za čas bude můj takže …, a je zde připojeno i mé veškeré el nářadí)
Nemám zájem o přetoky do DS tomu bude podřízena má volba.
Již mám: lifepo4 32x135Ah, panel a tracer koupeno v setu z druhé ruky jako funglovka (nerealizovaný projekt za cenu co mě k FVE nakopla)
9x panel Longhi LR4-72HPH-450M tedy 450w, 49,3VOC – Omezen velikostí JZ střechy, po úpravách ještě bude místo na 6ks max (dokoupím) ve stejném směru pouze s jiným sklonem na přístavbě. (celkem tedy 15 stejných panelů)
2x Baterie 48v s 5a BMS LiFePo4 13kWh celkem
MPPT EPEVER Tracer 10420AN
A teď
a) koupit 3x měnič jít cestou ViktoraEX – EL. HOMO DOMO
b) Epever v budoucnu použít na ten zahr.domek a nyní pořídit 1f 5-7kW ?
Podotýkám nejsem elektrikář zapojovat budu pouze panely při montáži a ještě měřit si články na baterce.
c) Informace od Vás použiji pro nákup komponent, chci a budu jistit cokoliv bude reálné, každý string (svodič přepětí,poj.odpojovač stringu, pojistky na baterie …)
– další soused je živnostník elektrikář, ale zkušenosti s FVE nemá – bude se u mě učit  a následně sám páchat.
d) Panely plánuji zapojit 3x 3s,
e) Nadvýroba (při plné baterii) – zatím nevyužiji, mám kondenzační kotel s ext TUV (plánuji vyměnit za kombi bojler 160l – nedostatek prostoru musím ho zapustit do podlahy) a plyn jen jako záloha.
Přebytek tedy nechat na střeše nebo …
f) jednoduchá vizualizace součástí měniče nebo nějaké ext. řešení?
Pokud mne budete chtít poslat do háje prosím jen o radu z bodem c) ostatním se prokoušu
Za radu či pomoc děkuji

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek