planovana odstavka

Co je nového? Kam zmizely mé příspěvky? Co se změnilo?
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 921
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

planovana odstavka

Příspěvek od lzahradil »

Zdravím všechny příznivce fóra Mypower.CZ

Rád bych Vás informoval že v tomto měsíci dochází ke konci předplaceného období provozu hlavního serveru.

Stávající server je nutné vyklidit. Protože se jedná o velmi „specifickou“ instalaci díky stavu v jakém aktuálně je, rozhodl jsem se udělat plánovanou odstávku aby nedocházelo k žádným zápisům a změnám v datech databáze atd.

Vzhledem k tomu že u stávající produkční verze fóra za dobu své existence neproběhla snad žádná aktualizace z důvodu specifických úprav a návaznosti ve snaze mít vše propojené s fórem s čímž souvisí i nemožnost dalších aktualizací jak samotného fóra, tak i systémového vybavení (verze PHP, atd.) které se díky tomu drží v neaktuální a již několik let nepodporované a neaktualizovatelné verzi, což samo o sobě není dobré z důvodu bezpečnosti a možnosti dalšího rozvoje.

Celou migraci jsem otestoval za plného provozu a rozdělil si ji do několika kroků.

1) Aby vše proběhlo rychle, bez ztráty dat a aktuální funkčnosti všeho co aktuálně běží a mohlo dojít k vyklizení serveru, šel jsem cestou vytvoření fyzického systému do virtualizovaného prostředí (P2V). Tím dojde k přenosu kompletního systému tak jak je na jiný server a vše by mělo ihned běžet ve stavu jako na původním serveru, jen odjinud.

2) Vytvořil jsem skripty které provedou konverze dat stávající databáze tak aby se dalo fórum oddělit od dalších věcí a bylo možné provést aktualizaci fóra

3) Protože nová verze fóra vyžaduje i aktualizovanou verzi php, bude muset proběhnout i upgrade celého systému. V tomto kroku ještě není možné provést oddělení fóra, tzn je třeba pracovat v rámci stejného systému.

4) Nyní je možné provést upgrade fóra na poslední dostupnou stabilní verzi. Aktuální problém je že stávající mypower styl není kompatibilní s verzí nového fóra. Máme dvě možnosti. Upgrade fóra zatím nedělat (to se mi moc nechce) a nebo nějaký čas než odladím styl budeme fungovat v základním stylu který je dodáván autory phpbb fóra (prosilver). Výhody to bude mít už tak. Základní styl je plně responzivní, což se u stávajícího stylu vůbec říct nedá.

5) jakmile bude vše rozdělené, bude možné jednotlivé části projektu rozjet v zcela čistě nově nainstalovaném systému

Plánovanou odstávku bych provedl dnes od cca půlnoci. Než se probudíte, bude snad vše hotové.

K bodu 4, zda provést upgrade fóra hned nebo počkat dávám do půlnoci k diskuzi ;)

Tak či tak to bude zajímavě pracovní noc.

Na novém bude mimo jiné nastaveno striktní použití https.

Současně si dovolím informovat, že jsou aktualizované QR kódy pro ty, kteří by chtěli podpořit úsilí a náklady provozu nového serveru které jsou díky zdražování všeho podstatně vyšší než dříve.
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
jahodovák
Příspěvky: 1931
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: planovana odstavka

Příspěvek od jahodovák »

Jelikož o tom co to obnáší nemám moc ponětí,ale asi to není nic co bych chtěl někdy zažít,nechám to klidně na tobě,přeji hodně úspěchu a žádný problém,dobrou noc přeji...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Franta2776
Příspěvky: 2429
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: planovana odstavka

Příspěvek od Franta2776 »

Jsem rád,že toto forum má mladé myslící a perspektivní pokračovatele Admina.Do toho:))
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
soami
Příspěvky: 555
Registrován: pon lis 08, 2021 9:10 pm
Lokalita: Posázaví
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Posázaví

Re: planovana odstavka

Příspěvek od soami »

Trochu vím, co to obnáší. Takže hodně štěstí. Souhlas s plnou migrací.
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: planovana odstavka

Příspěvek od Mikel »

Jizdni rad slunce zustane? :)
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Dagus
Příspěvky: 1951
Registrován: ned úno 17, 2019 9:07 pm
Lokalita: Liberec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7820
Kapacita baterie [kWh]: 32
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: planovana odstavka

Příspěvek od Dagus »

Pánové komu jsem daroval nějaký materiál a chtěl mi ho zaplatit, nebo zaplatit poštu k vám, využijte prosím své peníze na podporu fóra viz příspěvek výše. Já jsem řekl, že to daruji a podporoval jsem takto i admina dřív a dopravné jsem hradil ze svého. :cheers:
7820Wp, SV 12° 1710Wp Poly, J 90° 1820Wp Mono, JZ 12° 1680Wp Poly, JZ2 12° 1800Wp Mono, J 40° 810Wp Hyundai
MP2 5000VA, MPPT1 150/60tr, MPPT2 150/60tr, 16.8kWh 17S 310Ah AKU1, 15.2kWh 17S 280Ah AKU 2, 2xJK-BMS
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 921
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: planovana odstavka

Příspěvek od lzahradil »

Mikel píše:Jizdni rad slunce zustane? :)
Hlavní stránka zůstane zatím beze změny.
Takže kdy nám vyjde *sun* nebo zítra snad napadne sníh bude stále aktuální.
Změna bude viditelná jen pod adresou forum.mypower.cz která nebude odpovídat v případě plné migrace do stávajícího stylu který teď vidíte.
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
Matess
Příspěvky: 1519
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: planovana odstavka

Příspěvek od Matess »

tohle není lehký krok a vždy se něco posere... kódování, různé haluze v kompatibilitě... vím jak tyto věci jsou náročné a držím palce.

edit:
co se týká stylu.... mám tenhle starý vzhled rád... je neuvěřitelně svižný a responsivní design je fajn, ale pokud chcete něco o FV řešit vážně stejně to z mobilu dělat moc dobře nejde. Rozumím ale taky tomu, že se nelze staré verze držet do nekonečna a jednou se to stejně bude muset řešit.

Pokud by byl zájem mohu nabídnout nějakou část serveru (virtual) pro potřeby mypoweru bez úplaty výměnou za nějaký jednoduchý banner abych to byl schopen obhájit...
cipis
Příspěvky: 4360
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: planovana odstavka

Příspěvek od cipis »

Predpokladam zalohy jsou, takze smele do plneho upgrade:-)
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
PetrDubi
Příspěvky: 1352
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: planovana odstavka

Příspěvek od PetrDubi »

Pokud myslíš, že zvládneš udělat upgrade najednou i s tou migrací stroje, tak proč ne.
Přeju hodně štěstí, protože vím jak to někdy dopadne u věcí, který "jsem přeci dělal tolikrát a bylo to bez problémů" - jsem správce sítě, tak vím jak to v životě chodí ;)
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 921
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: planovana odstavka

Příspěvek od lzahradil »

cipis píše: Predpokladam zalohy jsou, takze smele do plneho upgrade:-)
Díky bodu 1 to bude zcela bezpečné. Pokud by se cokoli nepovedlo, jde udělat krok zpět. Horší to bude ve chvíli kdy se bude vše tvářit správně, databáze se budou vesele plnit a tím je v tu ránu záloha z bodu 1 už stará.
PetrDubi píše:Pokud myslíš, že zvládneš udělat upgrade najednou i s tou migrací stroje, tak proč ne.
Přeju hodně štěstí, protože vím jak to někdy dopadne u věcí, který "jsem přeci dělal tolikrát a bylo to bez problémů" - jsem správce sítě, tak vím jak to v životě chodí ;)
Testoval jsem si to, obzvláště proto, že tohle je dost specifické. Migraci dle bodu 1 jsem dělal ze živého systému protože v rámci testů mi nešlo o to že budou v testovacím prostředí v databázích následně neaktuální data.
Další věcí je to, že databáze jsou replikované na ostatní stroje. Takže nezapomenout na STOP SLAVE; jinak to nedopadne a budu muset syncovat rucne i tam.. :)

Věřím si. Také dělám IT a v TELCO. Případné problémy jsou od toho aby se mělo co řešit :yes:
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 921
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: planovana odstavka

Příspěvek od lzahradil »

Bod 1 až 3 je hotov. Máme zmigrováno a zaktualizováno.
Aktualizace samotného fóra zatím ne, aby se zjistilo jestli vše poběží jak má.. Sice se už začíná venku rozednívat ale už na to nevidím. Jdu si alespoň na hoďku lehnout než se vzbudí děti a budu mít po spaní :)

Když by něco nefungovalo, dejte mi vědět.
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: planovana odstavka

Příspěvek od vlkazajac »

Dobre rano a dakujem !!!
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
PetrDubi
Příspěvky: 1352
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: planovana odstavka

Příspěvek od PetrDubi »

Gratuluji k úspěšně provedené migraci :)
Ps: když jsem poprvé uviděl hlavní stránku, tak jsem si říkal, že nějak nevidím rozdíl a novou šablonu bych poznal :D
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
camel1cz
Příspěvky: 765
Registrován: pon bře 21, 2011 11:12 pm
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3780
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: planovana odstavka

Příspěvek od camel1cz »

Také děkuji za tu nevděčnou práci - pokazit se toho můžou mraky a efekt pro uživatele nic moc - tedy to málo kdo ocení.

Jinak subjektivně mi příjdou reakce výrazně svižnější. Super!
5 kVA Axpert King @ 3,78 kWp [12x AUO 315Wp mono]
18 kWh [5x Pylontech US3000]
Rozpracováno:
Fangpusun MPPT 150/70 Tr @ 1,89 kWp [6x AUO 315Wp mono]
5 kVA Axpert King II @ 5,52 kWp [12 x AS 460Wp mono]
MilosV
Příspěvky: 72
Registrován: pon říj 05, 2020 11:28 pm

Re: planovana odstavka

Příspěvek od MilosV »

Admine díky za tvou práci.
Jsem rád, že má web budoucnost. Díky němu se mi podařilo postavit FVE a i nadále je velmi cenným zdrojem informací.
Nevšiml jsem si, ale dá se někam poslat příspěvek na provoz Webu?
Blížím se k ročnímu výročí provozu a jsem přes 5 MWh :D *sun*
2x 11s panelů 310Wp, Axpert MAX 7200, baterie LiFePo4 3p16s 360 Ah.
kuli
Příspěvky: 441
Registrován: pon bře 01, 2021 10:27 am
Lokalita: Horná Orava
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: planovana odstavka

Příspěvek od kuli »

Ďakujeme.
Príspevok som tiež posielal, ak by niekto pocítil potrebu poslať tak

https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=24&t=585
8,64 kWp JJZ 12 % sklon, 24 x 360 Wp Longi Full Black , 3 x PIP 5048 MK na 1 f, Batéria Li-ion Tesla 12s - 40 kWh/ pracovný rozsah batérii 42 - 49 V
eman
Příspěvky: 998
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: planovana odstavka

Příspěvek od eman »

Všiml jsem si téhle diskuze až teď.
Změna vzhledu způsobí masivní odliv uživatelů. Lidi jsou konzervativní, ikdyž si to nepřiznají.
Je to mnohokrát ověřený fakt, tak bych s tou změnou byl velmi opatrný.

JInak bych se ještě zamyslel nad propagací eshopu OE, který už malým neprodává a jede jenom dotační firmy.
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v 3F režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x120Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P.
cipis
Příspěvky: 4360
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: planovana odstavka

Příspěvek od cipis »

Asi jim hodit dratek a kdyz budou clenum prodavat(udelaji vyjimku), tak nechat, kdyz ne, tak pryc.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 921
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: planovana odstavka

Příspěvek od lzahradil »

tak jsem konečně dospal :) Nezdá se to, ponocovat každý den a na konci týdne to protáhnout až do rána. No byl jsem včera nepoužitelnej...

@MilosV
Příspěvek je možné zaslat jak zde posílal kuli. https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=24&t=585
Edit: Nezapomeňte napsat do poznámky pro příjemce váš nick. Ať vím komu poděkovat a nastavit hodnost.


@eman
Co se týče vzhledu. Snažím se jej ponechat. Do nové verze stylu půjdou nově příchozí a ze stávajících ten kdo si na ni přepne. Bohužel stávající šablona není kompatibilní s novější verzí fóra než to které ještě aktuálně běží. Je to teda o tom vytvořit zcela novou ač stejně vypadající. A pokud dělám hodiny, dny něco co vypadá úplně totožně jako to staré, nikdo to nepozná, neocení, protože se vlastně pro běžného uživatele nic nezměnilo. I když je za tím ve skutečnosti dost práce. Co práce, ale hlavně času který by se dal věnovat něčemu úplně jinému.
Ale to co píšeš, chápu.

K OE: nevím o tom že by eshop OE měl prodávat pouze dotačním firmám. Informace které mám já, jsou ty, že je teď takové extrémní množství objednávek vč předobjednávek (které se musí vyřídit) že nelze přijímat nové další.
Z tohoto důvodu se dělala změna i na místním eshopu aby nešla vytvořit nová objednávka a zmizel banner ze stránek.
Mohu informovat majitele p.Kolaříka, zda by nám k tomu něco napsal aby Vás to neodradilo z nákupů jeho nabízených produktů.
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek