Poškozená elektrárna

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
Martin Tomek
Příspěvky: 4
Registrován: stř bře 23, 2022 6:15 am

Poškozená elektrárna

Příspěvek od Martin Tomek »

Dobrý den, Vlastním fotovoltaiku od goodwe a bohužel se mi stal velký problém.
Dokoupil jsem si baterii a chtěl jsem ji do pojit do série které už mám od pylontech
h48050 5x bsm sc0500 a měnič 8k et.
Napojil jsem baterie na plus a mínus do série jak to má být, a propojil se komunikačními porty a v tom se blýsklo a vyhodilo to pojistky. Bohužel nová baterie není originál pyllon i když má stejné parametry ,ale výrobce mi zapomněl nekaj zdělit, že se to nejdříve přes pc musí nastavit a tím vznikl tento problém zkratu a vyhodilo to jističe v celém domě. Baterie nekomunikují s bsm a svítí pořád červeně, byly překontrolovany a nic spáleného není na bateriích. Bsm se po restartu rozbliká na zelenou a baterie svítí také zeleně a po 15 sekundách bsm začne blikat červeně a baterie se rozsvítí také červeně. Myslím si že to spolu nekomunikuje a střídač se mi začal každé ráno restartovat ,což dříve nedělal. Přitom panely el vyrábí a posílají to do sítě, vše co neodebere dům. Baterie byly celé prohlídnuty a nikde nic spáleného není i tepelné pojistky jsou také v pořádku, Bsm bohužel zatím nevím ,ale dříve se rozsvítí zeleně a pak až červeně a pak je tu střídač ,který se každé ráno resetuje a neustále bliká modra dioda Com.
PetrDubi
Příspěvky: 1360
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Poškozená elektrárna

Příspěvek od PetrDubi »

Podle tvého popisu se blýsknulo až při připojení komunikačních portů, takže nějspíš něco odešlo v komunikaci. V tom lepším případě jenom v BMS a v tom horším případě i na bateriích případně to mohlo prošlehnout i do měniče (záleží jak to je uvnitř propojený a jestli to je galvanicky oddělený od měniče)..
Hlavně by to měl vzít na diagnostiku někdo, kdo má na ty Pylony vybavení, diagnostiku i deálně i nějaký díly.

Nebo to dát nějakému dobrému opraváři elektroniky - pokud odešla jenom komunikace a řídící procesory nemají odpálené vstupy, tak by to mělo jít opravit. Ale i tak bude oprava stát ranec (čas je drahý a stráví na tom asi dost času). Hlavně by bylo dobrý, kdyby se to potom dalo odzkoušet proti funkčnímu kusu..

Ps: jak jsi poznal, že na bateriíích není nic spáleného? Jako že jsi neviděl nic černého, tak je to v pořádku? Nebo jste ty baterie připojili k jinému zařízení nebo počítači a ony komunikovaly?
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
Martin Tomek
Příspěvky: 4
Registrován: stř bře 23, 2022 6:15 am

Re: Poškozená elektrárna

Příspěvek od Martin Tomek »

Mám to právě u elektrikáře, který se zabývá tištěnými spoji a elektronikou a ten to celé proměřuj ,pořád na tom pracuje, zatím nezjistil nic spáleného na bateriích.
Martin Tomek
Příspěvky: 4
Registrován: stř bře 23, 2022 6:15 am

Re: Poškozená elektrárna

Příspěvek od Martin Tomek »

Víme že v baterii jsou 2 spínací relé hned za vstupem plusového pólu, ale to je také jediné kam jde proud s baterie dále už proud nepokračuje přes relé, teď jde o to jestli to relé musí něco nabudit, nebo odešli. Pak jsem zjistil ,že z střídače jsou do BSM připojený dva kabely jeden má plus a druhý mínus, na těchto kabelech je mínus 35 voltů ,bohužel nevím jestli ze střídače má jít napětí do BSM ,nebo to má být v mínusu.
Martin Tomek
Příspěvky: 4
Registrován: stř bře 23, 2022 6:15 am

Re: Poškozená elektrárna

Příspěvek od Martin Tomek »

Martin Tomek píše:Víme že v baterii jsou 2 spínací relé hned za vstupem plusového pólu, ale to je také jediné kam jde proud s baterie dále už proud nepokračuje přes relé, teď jde o to jestli to relé musí něco nabudit, nebo odešli. Pak jsem zjistil ,že z střídače jsou do BMS připojený dva kabely jeden má plus a druhý mínus, na těchto kabelech je mínus 35 voltů ,bohužel nevím jestli ze střídače má jít napětí do BMS ,nebo to má být v mínusu.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek