Pomoc Revo VM plus 5.5 kW - 48 V

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Soban
Příspěvky: 3468
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Pomoc Revo VM plus 5.5 kW - 48 V

Příspěvek od Soban »

Podívej osobně bych to nastavil pro začátek takto:

Program:

1 -> podle preferencí
2 -> 230 v naší soustavě má být 230
3 -> 50 v naší soustavě je 50Hz
4 -> AGM máš gelovku pro tu se nastavuje AGM jinak Fld je pro akumulátory s tekutou kyselinou a USE si nadefinuješ sám hodnoty

5 -> 56V (default) má vliv pouze při nastavení na typ baterie USE s tím si můžeš hrát později až bude vše šlapat OK
6 -> 54V to stejné jak předchozí - s tím si hrát až to bude funkční.....
7 -> 44V
8 -> 42V
9 -> OSO když panely dodávají napětí - přes léto, přes zimu kdy nedodávají panely CSO
10 -> 15A máš 150Ah takže ze sítě doporučený proud.....
11 -> SIG máš ho samostatně
12 -> UPS některým zařízením se nemusí líbit nižší napětí.....
13 -> 40A píšeš že do baterek může být max 40A tak nastav 40A (časem to chce skontrolovat přímo na baterkách zda je to OK)
14 - 54V (přepnutí spět na baterky) až to bude chodit můžeš vyzkoušet jinou hodnotu
15 - OFF až to bude chodit a budeš chtít omezit max proud z baterky můžeš zde nastavit co máš u baterky jako max vybíjecí proud, menší hodnoty jak 50A bych nenastavoval.
16 - 5 nechal bych tu default hodnotu
17 - 06% nechal bych tu default
18 - 96% nechat default
19 - by měla být povolení zakázání ekvalizace při AGM by to nemělo jít změnit a mělo by to být zakázané (právě tato položka chybí v CZ manuálu). Pokud je to ono mělo by tam být EdS

Tady budou asi další parametry ekvalizace nechat default.....

Připadá mi to že v tom CZ návodu některé položky chybí
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
Cejaku
Příspěvky: 36
Registrován: úte bře 22, 2022 6:17 pm

Re: Pomoc Revo VM plus 5.5 kW - 48 V

Příspěvek od Cejaku »

Soban píše:Podívej osobně bych to nastavil pro začátek takto:

Program:

1 -> podle preferencí
2 -> 230 v naší soustavě má být 230
3 -> 50 v naší soustavě je 50Hz
4 -> AGM máš gelovku pro tu se nastavuje AGM jinak Fld je pro akumulátory s tekutou kyselinou a USE si nadefinuješ sám hodnoty

5 -> 56V (default) má vliv pouze při nastavení na typ baterie USE s tím si můžeš hrát později až bude vše šlapat OK
6 -> 54V to stejné jak předchozí - s tím si hrát až to bude funkční.....
7 -> 44V
8 -> 42V
9 -> OSO když panely dodávají napětí - přes léto, přes zimu kdy nedodávají panely CSO
10 -> 15A máš 150Ah takže ze sítě doporučený proud.....
11 -> SIG máš ho samostatně
12 -> UPS některým zařízením se nemusí líbit nižší napětí.....
13 -> 40A píšeš že do baterek může být max 40A tak nastav 40A (časem to chce skontrolovat přímo na baterkách zda je to OK)
14 - 54V (přepnutí spět na baterky) až to bude chodit můžeš vyzkoušet jinou hodnotu
15 - OFF až to bude chodit a budeš chtít omezit max proud z baterky můžeš zde nastavit co máš u baterky jako max vybíjecí proud, menší hodnoty jak 50A bych nenastavoval.
16 - 5 nechal bych tu default hodnotu
17 - 06% nechal bych tu default
18 - 96% nechat default
19 - by měla být povolení zakázání ekvalizace při AGM by to nemělo jít změnit a mělo by to být zakázané (právě tato položka chybí v CZ manuálu). Pokud je to ono mělo by tam být EdS

Tady budou asi další parametry ekvalizace nechat default.....

Připadá mi to že v tom CZ návodu některé položky chybí
Děkuji za podrobný popis nastavení. Už jsem dostal i další návrhy na nastavení , takže všechny až dorazím domů ihned vyzkouším. Musím se přiznat , že podle příspěvků to všichni směřují na nastavení parametrů hlavně napětí . Nějaké parametry jsem zkoušel měnit , ale bez kladného výsledku. Vycházel jsem z předpokladu , že když vše chodí v režimu baterie - měnič - spotřebiče a blbne to až po připojení místní sítě , že bude nějaký problém spíš s napojení na síť TNC-S.
Asi je to tím , že jsem začátečník. Ještě jednou díky a dám vědět.
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3351
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Pomoc Revo VM plus 5.5 kW - 48 V

Příspěvek od marko250 »

A proměřil si kolik skutečně má baterka v tu chvíli? Kterou síť tedy máš? a jak to je zapojeno do měniče?
DS.jpg
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Cejaku
Příspěvky: 36
Registrován: úte bře 22, 2022 6:17 pm

Re: Pomoc Revo VM plus 5.5 kW - 48 V

Příspěvek od Cejaku »

marko250 píše:A proměřil si kolik skutečně má baterka v tu chvíli? Kterou síť tedy máš? a jak to je zapojeno do měniče?
DS.jpg
Síť mám v celém domě TN-C . Před měničem je udělaný přechod na TN -S ( TN -C-S ). Zapojení vstup AC : PE , L, N. Výstup AC: PE - ( šroub na krytu měniče ) L , N. Takže vstup do měniče TN-C- S a výstup z měniče TN - S. Připojení měniče k místní síti zkoušeno při napětí baterie v rozmezí 54 V - 48 V , ale problém stále stejný.
Soban
Příspěvky: 3468
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Pomoc Revo VM plus 5.5 kW - 48 V

Příspěvek od Soban »

Zkontroluj zda někde nemáš prohozené L a N, taky doufám že poly baterky a i panelů nejsou nějaký spojený s PE nebo N.
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
Cejaku
Příspěvky: 36
Registrován: úte bře 22, 2022 6:17 pm

Re: Pomoc Revo VM plus 5.5 kW - 48 V

Příspěvek od Cejaku »

Cejaku píše:
Soban píše:Podívej osobně bych to nastavil pro začátek takto:

Program:

1 -> podle preferencí
2 -> 230 v naší soustavě má být 230
3 -> 50 v naší soustavě je 50Hz
4 -> AGM máš gelovku pro tu se nastavuje AGM jinak Fld je pro akumulátory s tekutou kyselinou a USE si nadefinuješ sám hodnoty

5 -> 56V (default) má vliv pouze při nastavení na typ baterie USE s tím si můžeš hrát později až bude vše šlapat OK
6 -> 54V to stejné jak předchozí - s tím si hrát až to bude funkční.....
7 -> 44V
8 -> 42V
9 -> OSO když panely dodávají napětí - přes léto, přes zimu kdy nedodávají panely CSO
10 -> 15A máš 150Ah takže ze sítě doporučený proud.....
11 -> SIG máš ho samostatně
12 -> UPS některým zařízením se nemusí líbit nižší napětí.....
13 -> 40A píšeš že do baterek může být max 40A tak nastav 40A (časem to chce skontrolovat přímo na baterkách zda je to OK)
14 - 54V (přepnutí spět na baterky) až to bude chodit můžeš vyzkoušet jinou hodnotu
15 - OFF až to bude chodit a budeš chtít omezit max proud z baterky můžeš zde nastavit co máš u baterky jako max vybíjecí proud, menší hodnoty jak 50A bych nenastavoval.
16 - 5 nechal bych tu default hodnotu
17 - 06% nechal bych tu default
18 - 96% nechat default
19 - by měla být povolení zakázání ekvalizace při AGM by to nemělo jít změnit a mělo by to být zakázané (právě tato položka chybí v CZ manuálu). Pokud je to ono mělo by tam být EdS

Tady budou asi další parametry ekvalizace nechat default.....

Připadá mi to že v tom CZ návodu některé položky chybí
Děkuji za podrobný popis nastavení. Už jsem dostal i další návrhy na nastavení , takže všechny až dorazím domů ihned vyzkouším. Musím se přiznat , že podle příspěvků to všichni směřují na nastavení parametrů hlavně napětí . Nějaké parametry jsem zkoušel měnit , ale bez kladného výsledku. Vycházel jsem z předpokladu , že když vše chodí v režimu baterie - měnič - spotřebiče a blbne to až po připojení místní sítě , že bude nějaký problém spíš s napojení na síť TNC-S.
Asi je to tím , že jsem začátečník. Ještě jednou díky a dám vědět.
Takže nastaveni odzkoušeno , ale měnič blbe stále . Díky za snahu.
Cejaku
Příspěvky: 36
Registrován: úte bře 22, 2022 6:17 pm

Re: Pomoc Revo VM plus 5.5 kW - 48 V

Příspěvek od Cejaku »

Cejaku píše:
marko250 píše:Máš tedy čtyři baterky sériově? Jaké max napětí můžou mít(14*4=56V),jaký je flout(13*4=52V) a nejmenší napětí(12.3*4=49.2V)? 10 je dobíjení proudem z AC(sítě)> baterka,dal bych nulu a nastavil minimum v 07(49.5) a 08(49.2V) tak aby se použilo max 40% kapacity baterek(v zimě ještě míň 20-30%). 12-UPS,13 je proud na baterku celkový DS+panely,to netuším kolik do těch gelovek můžeš pouštět(80A?),14 je návrat z přepnutého stavu sítě na měnič fve zase zpět dle baterek 13*4=52V, 15 OFF ,24 equalizaci bys měl na olovu sem tam dělat ,ale automaticky bych čtyři 12V baterky nedělal,jen ručně.
No a teď co se vlastně děje s tím přepínáním,je to bez zátěže,baterky mají to nastavené napětí,panely dávají plný výkon?
Baterie mám zapojeny do série ( připojeny balanciónéry ). Nastavení baterie jsem udělal podle doporučení prodejce . Nejvyšší napětí doporučoval 57 .3 V mám na 57 V. , float mám na 54V . 12 - UPS jsem měl již nastaveno , ale blblo to stejně. Do baterek můžu teoreticky pouštět 40A a nejvíc zatím bylo 34 A. Od měniče jsem odpojil komplet výstup a stále to blblo. Panely by měly dávat 2150 kWp. Jednou jsem se dostal na 2000 kWp , nyní max 1650 kWp. Ještě pro info měnič je napojen na síť TNC-S ( jestli nemůže v tom být problém ). Přenastavím navrhované parametry a dám vědět. Díky
Takže, doporučené nastavení nepřineslo žádné zlepšení , měnič zlobí dál. Díky za snahu.
Cejaku
Příspěvky: 36
Registrován: úte bře 22, 2022 6:17 pm

Re: Pomoc Revo VM plus 5.5 kW - 48 V

Příspěvek od Cejaku »

Soban píše:Zkontroluj zda někde nemáš prohozené L a N, taky doufám že poly baterky a i panelů nejsou nějaký spojený s PE nebo N.
Z rozvaděče k měniči vedu PEN a L. Těsně před měničem rozdělím PEN na PE a N. Na svorkách měniče je na vstupu a výstupu L na správných svorkách. I když odpojím kompletně všechny spotřebiče na výstupu a zůstane připojen pouze vstup AC a baterie , tak to rovněž zlobí. Už jsem fakt z toho zoufalý. Přece jsem neměl smůlu na dva měniče se stejnou závadou.
Ještě mě napadla jedno zoufalost , je to asi blbost , ale nemůže tomu vadit , že PEN je rozdělen těsně před měničem a né už v přívodním rozvaděči. Panely mám uzemněny na hromosvod. Baterie jsou připojeny přímo do měniče , nikde nejsou spojeny ani z PE a N. Taky jsem zkoušel připojit do měniče jen L a P bez PE a zlobilo to stejně.
Cejaku
Příspěvky: 36
Registrován: úte bře 22, 2022 6:17 pm

Re: Pomoc Revo VM plus 5.5 kW - 48 V

Příspěvek od Cejaku »

Cejaku píše:
Soban píše:Takže tam máš 4 x normální olověnou 12V GEL? Tak proč nastavuješ položku 4 - USE? Flákni tam AGM a hodnoty napětí nech pro začátek všechny v default stavu. (nastav spět default hodnoty)

A položku 15 dej pro začátek na OFF.

Položka 15 na 25 je strašně málo, později můžeš zkusit položku 15 nastavit na 100, či 50 méně bych neskoušel.

Protože když nastavíš položku 15 na 25 to máme 48*25 = 1200W výkon a to se mu nemusí líbit....(lehce to překročíš)
Nastavení baterie na USE jsem nastavil dle doporučení prodejce baterie VŠ Elektro. Položku 15 mám na OFF.
Zkusím přenastavit na AGM a ozvu se . Dík
Změna nastavení provedena , závada trvá dál.
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3351
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Pomoc Revo VM plus 5.5 kW - 48 V

Příspěvek od marko250 »

7. UPOZORNĚNÍ: Protože tento měnič není izolovaný, lze s ním používat pouze tři typy FV modulů:
monokrystalické, polykrystalické s moduly třídy A a CIGS. Abyste se vyhnuli jakékoli poruše, nepřipojujte k měniči
žádné FV moduly, které pravděpodobně způsobují únik proudu. Například uzemněné FV moduly mohou způsobit
únik proudu do měniče. Při používání modulů CIGS se ujistěte, že NENÍ uzemněno.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Soban
Příspěvky: 3468
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Pomoc Revo VM plus 5.5 kW - 48 V

Příspěvek od Soban »

Takže pokračujeme dále......

Odpoj panely, přímo odšroubuj přívod do měniče a vyzkoušej.

Máš na panelech přepěťové ochrany?

Když to blbne jaké je napětí přímo na polech baterky - změřit voltmetrem!

Jsou v EN návodu nějaké položky menu co nejsou v CZ? Jaké a jak jsou nastavené?
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
Cejaku
Příspěvky: 36
Registrován: úte bře 22, 2022 6:17 pm

Re: Pomoc Revo VM plus 5.5 kW - 48 V

Příspěvek od Cejaku »

Soban píše:Takže pokračujeme dále......

Odpoj panely, přímo odšroubuj přívod do měniče a vyzkoušej.

Máš na panelech přepěťové ochrany?

Když to blbne jaké je napětí přímo na polech baterky - změřit voltmetrem!

Jsou v EN návodu nějaké položky menu co nejsou v CZ? Jaké a jak jsou nastavené?
Super - teda , že pokračujeme dál. Na panelech ( u měniče na vstupu ) mám svodiče napětí . Panely jsem již odpojil , když jsem hledal předtím tu závadu, ale stále to blbne. Na bateriích mám nyní 50,5 V , měřeno ručičkovým měřidlem. Při prokmitnutí relé je napětí na baterii stabilní. V EN návodu je 14 položek na měniči 18. V CZ návodu 18 a 24. V CZ návodu a v EN do 14 položky jsou stejné parametry.
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3351
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Pomoc Revo VM plus 5.5 kW - 48 V

Příspěvek od marko250 »

No tak jestli máš svodiče přepětí na kabelech z panelů ,tak to je konec. Ty jsou přeci uzemněné a to se píše že nesmí nastat.Teda nejsem se svodičem plně seznámen,uzemní se jen při pecce?
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Soban
Příspěvky: 3468
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Pomoc Revo VM plus 5.5 kW - 48 V

Příspěvek od Soban »

Cejaku píše: V EN návodu je 14 položek na měniči 18. V CZ návodu 18 a 24. V CZ návodu a v EN do 14 položky jsou stejné parametry.
Todle jsem teď nepochopil.........

Projdi menu v přístroji kolik je tam položek a vše tu vypiš, tak stejně by možná bylo vhodné okopírovat ten EN návod ať do něj můžeme kouknout....

Někde jsem tu četl že u nějakého měniče je lepší ty svodiče nemít.... (zda to není tento případ)

Na jaké jsou napětí?

Tady bych začal znovu od začátku.....

Vše odpojit nechat pouze baterku a všechno v menu projít a nastavit dle EN návodu na default hodnoty pouze typ baterky na AGM a tu volbu SBU.

Po nastavení vše odpojit a nechat pouze přívod ze sítě na výstup dát samostatnou zásuvku kam píchneš pouze lampičku kterou zapneš , odpojit na chvíli baterky a pak to znovu otestovat a pokud problém asi bych navázal komunikaci s prodejcem.

Co je na vstupu měniče z DS není tam nějaká blbost, nějaký proudový chránič atd.....vyzkoušel bych to připojit přímo jenom pojistka či jistič.

Prostě už mě nic nenapadá....jedině že je zase po něm.....
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
soami
Příspěvky: 555
Registrován: pon lis 08, 2021 9:10 pm
Lokalita: Posázaví
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Posázaví

Re: Pomoc Revo VM plus 5.5 kW - 48 V

Příspěvek od soami »

marko250 píše:No tak jestli máš svodiče přepětí na kabelech z panelů ,tak to je konec. Ty jsou přeci uzemněné a to se píše že nesmí nastat.Teda nejsem se svodičem plně seznámen,uzemní se jen při pecce?
Standardní přepěťovka má průraznou pojistku. Se zemí se spojí až při proražení dielektrika přepětím. Co to udělá, je druhá věc - dokud nevypne jistič/pojistky, kabely i měnič půjdou do zkratu vůči zemi.
Cejaku
Příspěvky: 36
Registrován: úte bře 22, 2022 6:17 pm

Re: Pomoc Revo VM plus 5.5 kW - 48 V

Příspěvek od Cejaku »

soami píše:
marko250 píše:No tak jestli máš svodiče přepětí na kabelech z panelů ,tak to je konec. Ty jsou přeci uzemněné a to se píše že nesmí nastat.Teda nejsem se svodičem plně seznámen,uzemní se jen při pecce?
Standardní přepěťovka má průraznou pojistku. Se zemí se spojí až při proražení dielektrika přepětím. Co to udělá, je druhá věc - dokud nevypne jistič/pojistky, kabely i měnič půjdou do zkratu vůči zemi.
Svodič napětí je nainstalovaný podle vzorového projektu. Funguje tak , že je od země v základní funkci oddělen , teprve po průrazu svede napětí na zem. Jak , ale jsem již psal , pokud fyzicky odpojím kabely z panelů u měniče , tak to relé stejně kmitá , podle toho usuzuji , že svodič nemá na tuto závadu vliv.
Cejaku
Příspěvky: 36
Registrován: úte bře 22, 2022 6:17 pm

Re: Pomoc Revo VM plus 5.5 kW - 48 V

Příspěvek od Cejaku »

Soban píše:
Cejaku píše: V EN návodu je 14 položek na měniči 18. V CZ návodu 18 a 24. V CZ návodu a v EN do 14 položky jsou stejné parametry.
Todle jsem teď nepochopil.........

Projdi menu v přístroji kolik je tam položek a vše tu vypiš, tak stejně by možná bylo vhodné okopírovat ten EN návod ať do něj můžeme kouknout....

Někde jsem tu četl že u nějakého měniče je lepší ty svodiče nemít.... (zda to není tento případ)

Na jaké jsou napětí?

Tady bych začal znovu od začátku.....

Vše odpojit nechat pouze baterku a všechno v menu projít a nastavit dle EN návodu na default hodnoty pouze typ baterky na AGM a tu volbu SBU.

Po nastavení vše odpojit a nechat pouze přívod ze sítě na výstup dát samostatnou zásuvku kam píchneš pouze lampičku kterou zapneš , odpojit na chvíli baterky a pak to znovu otestovat a pokud problém asi bych navázal komunikaci s prodejcem.

Co je na vstupu měniče z DS není tam nějaká blbost, nějaký proudový chránič atd.....vyzkoušel bych to připojit přímo jenom pojistka či jistič.

Prostě už mě nic nenapadá....jedině že je zase po něm.....
Ten návod připravím , ale za chvíli odjíždím a budu až v neděli večer. Když jsem hledal závadu , tak z výstupu měniče vše odpojil a připojil , jen tu žárovku. Měnič jsem zkušebně napojil přes prodlužovák na různé zásuvky ( každá na jiné fázi ) A stále závada trvala , pak jsem dal žárovku na přívod do měniče a vše bylo v pořádku. Objednal jsem nový měnič a ten dělal to samý , tak jsem ho poslal zpět. jediné , co v podstatě připadá v úvahu je , že oba měniče ke své smůle byly již od začátku vadné. Potřeboval bych , kdyby se opravdu ozval někdo , kdo ho má tento typ měniče . Pak by bylo vše možná nejspíš jednodušší . Jinak samozřejmě díky za snahu mě pomoci.
Soban
Příspěvky: 3468
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Pomoc Revo VM plus 5.5 kW - 48 V

Příspěvek od Soban »

Těžko říci kde je chyba, prostě už hledáme i ty nejméně pravděpodobné příčiny, protože aby dva měniče byly vadné to by byla velká smůla a to nepředpokládám, takže buď se pokazil tím jak je zapojen, někde něco se prošvihlo a proto to teď blbne už pořád a nebo je někde nějaká smyčka a měnič na ni reaguje protože se tam něco naindukuje.

Začal bych dělat pokusy jak se to bude chovat když přímo od jističe od elektroměru natáhneš kabel s vlastním jističem a zapojíš přívod do měniče na L a N a PE vyvedeš ven z baráku a prozatím uzemníš pokusně třeba na hromosvod a vyzkoušet zda náhodou mezi N a PE něco neteče, případně skoumat proudy mezi N a PV vstupy a PE a PV......

Podle mě někde musí téct něco co nemá a měnič to vyhodnotí špatně.....
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
Soban
Příspěvky: 3468
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Pomoc Revo VM plus 5.5 kW - 48 V

Příspěvek od Soban »

Cejaku píše:Měnič jsem zkušebně napojil přes prodlužovák na různé zásuvky ( každá na jiné fázi ) A stále závada trvala , pak jsem dal žárovku na přívod do měniče a vše bylo v pořádku.
Počkej.... takže když jsi to měl zapojené přívod do zásuvky a na tom přívodu byla zapojená i žárovka tak to fungovalo OK?

Máš zásuvky připojené přes proudový chránič a nebo jen přes jistič (podle starých norem) ?

Pokud je to tak zkusil bych na vstup měniče dát odrušovací kondenzátor co to bude dělat......
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3351
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Pomoc Revo VM plus 5.5 kW - 48 V

Příspěvek od marko250 »

Cejaku píše: Standardní přepěťovka má průraznou pojistku. Se zemí se spojí až při proražení dielektrika přepětím. Co to udělá, je druhá věc - dokud nevypne jistič/pojistky, kabely i měnič půjdou do zkratu vůči zemi.
Svodič napětí je nainstalovaný podle vzorového projektu. Funguje tak , že je od země v základní funkci oddělen , teprve po průrazu svede napětí na zem. Jak , ale jsem již psal , pokud fyzicky odpojím kabely z panelů u měniče , tak to relé stejně kmitá , podle toho usuzuji , že svodič nemá na tuto závadu vliv.[/quote]

U veškerých kombi krabic typu Axpert se uvádí :nezemnit dráty z panelů jinak dojde k poškození měniče. Ty svodiče pokud tedy jsou v OK stavu plně mimo zem a prorazí je až nějaké přepětí na panelech,tak máš v tu chvíli po měniči.Dal bych tam místo nich jen pojistkové odpojovače,ten blesk to stejně prošlehne i přez svodič.Taky jak si psal o uzemnění těch panelů,pochopil jsem tedy že si pospojoval rámy a dal k hromosvodu,je to tak? I tady je možný propoj s napětím panelů(neměl by být),třeba to někde protíká.Pak stačí připojit k měniči a je po něm,což si připojoval na obou.
Mám těch měničů pět,ale zatím jsem jeden rozbalil a jen připojil na baterku(mínus pól uzemněn) a vyzkoušel na výstupu horkovzdušku,fungoval jak má,k panelům a DS jsem je nedával.Bohužel ještě nemám zapojeno jak plánuji,oba kamarádi to natahujou.
Ještě bych zkusil na ten vstup AC do měniče dát jen zem a fázi, bez toho dorozdělení země a nuly.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek