Malá FVE jen na pokrytí části spotřeby

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
stefan
Příspěvky: 8
Registrován: pát bře 13, 2015 6:23 pm

Malá FVE jen na pokrytí části spotřeby

Příspěvek od stefan »

Zdravím všechny,

Mám problém. V rodinném domě, který je navíc blbě otočený - střecha je na východ a na západ, bychom chtěli využít solární elektrárny. Problém je v tom, že máme nízkou spotřebu - 2,4MW za rok. Navíc když odcházím z domu tak je vše kromě lednice, alarmu a routeru vypnuté, takže spotřeba když svítí víceméně minimální.

Jakékoli nabízené řešení z pohledu třeba Innogy pro nás nedává smyls, navrhují variantu 4MW ještě s bateriemi a cenou okolo 260.000,- Kč. Prostě nesmysl.

Moje otázka je, dá se doporučit nějaké řešení pár panelů třeba s nějakou trakční baterkou, takové trochu punkové řešení, které by trochu pomohlo se spotřebou, ale ne overkill v podobě obrovské fotovoltaiky s baterkama, kde bych v prosinci akorát dobíjel baterky? Protože skoro celý měsíc bylo zataženo?

Zároveň existuje někdo kdo nějaké takové řešení dokáže nainstalovat a zapojit? Sehnat si nějakou sadu to není takový problém, ale mám problém najít i někoho kdo by to dokázal uvést do provozu.

Nevím zkrátka kde začít, díky za případné rady.
ChlapeczDediny
Příspěvky: 234
Registrován: sob říj 16, 2021 10:55 am
Lokalita: Juh BBSK
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 1700
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Malá FVE jen na pokrytí části spotřeby

Příspěvek od ChlapeczDediny »

Co tak zvážit:

Na ten prosinec si vybodni, když nechceš dobíjet aku ze sítě.

Najít místo, kde jde převést spotřebu jiného energetického média na elektřinu. Sekačka na trávu, pila, gril, sušička ovoce, udírna,..
3s2p Amerisolar 285 1,7 kWp JJV, Epever 5420AN, 14s100p LiIon 18650 12 kWh + JK BMS 200A, Epever iPower 5 kW

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek