Lisování TYCO Solarlok

Polykrystalické, monokrystalické, amorfní, nebo jejich kombinace? Zapojení panelů, provozní napětí a proud, montáž panelů, vliv počasí na panely (zima, kroupy, bouřka), jištění panelů před bouřkou, atd.
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Lisování TYCO Solarlok

Příspěvek od dracekvo »

Ahoj,

když nejsou kleště, je to velký problém nějak zalisovat případně zapájet? Odkud si objednávám montážní materiál, tak tam konektory a kabely nevedou. Nejlepší by bylo to objednat odněkud, kde to rovnou na ten kabel nacvaknou. Nějaké tipy?

Edit: teď koukám, že jsem to měl dát asi do rubriky rozvody.
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Re: Lisování TYCO Solarlok

Příspěvek od matej »

S troškou praxe to jde zapájet. Lisovat ne, pokud nejsou origo kleště (které jsem nikdy neviděl) tak tu dutinku, protože je z docela silného materiálu, nezalisujete ale spíše rozmáčknete a ona praskne, kabel tam spolehlivě držet nebude.
Při pájení je potřeba použít dostatek kalafuny a dát velký pozor na to, aby se žádné ani sebemenší množství cínu nedostalo na vnější stranu dutinky, protože jinak dutinka nepůjde do plastové části zasunout. I bez toho tam jde docela těžko, a navíc když to tam dotlačíte a zacvakne to, je to nerozebíratelné.
Přeji hodně zdaru!
Pravda a Láska zvítězí!.
007ToMMaS
Příspěvky: 1095
Registrován: sob zář 15, 2012 8:53 pm

Re: Lisování TYCO Solarlok

Příspěvek od 007ToMMaS »

pajkovať idú krásne :) keď som ich nahadzoval tak som si dal trochu kolofonie dovnútra dutinky potom natlačil cín potom plynovou pajkovačkou (plameňom)rozohrial aby sa cín a kolofonia roztopila a potom som do dutinky strčil kábel chvíľku nahrial aby sa pripajkoval kábel a nebol problém:)
3,2kWp REC320NP - juh
3,6kWp - Phonosolar PS450M5GFH-24/TH- východ
2x IGridSV-IV5.6KW, 2x Li-ion - 48V / 156Ah =312Ah
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: Lisování TYCO Solarlok

Příspěvek od dracekvo »

Dělal jsem to také podobně.
Prohřát dutinku, dovnitř trochu cínu. Pak prohřát a ponínovat kabel. Nakonec znovu nahřát dutinku a šoupnout dovnitř kabel a počkat až se to vše krásně prohřeje a spojí. Pájel jsem to mikropájkou.
Jen vždy z takové dírky vyteklo trocu cínu ven, ale to se v pohodě nechalo oříznout nožem na koberce.
007ToMMaS
Příspěvky: 1095
Registrován: sob zář 15, 2012 8:53 pm

Re: Lisování TYCO Solarlok

Příspěvek od 007ToMMaS »

Ja som káble nepocínovával lebo som ho tam proste nezmestil a pomerne dosť sa mi opalovala izolácia dal som veľa cínu do dutinky aj kolofóniu a potom nahrial dutinku strčil kábel a krásne sa to zalialo priamo v tom :)
3,2kWp REC320NP - juh
3,6kWp - Phonosolar PS450M5GFH-24/TH- východ
2x IGridSV-IV5.6KW, 2x Li-ion - 48V / 156Ah =312Ah