pripojeni spiraly do nadrze

Ohřev TUV, aku nádrže, boilery, ohřívače vody, vytápění, klimatizace
mlo
Příspěvky: 11
Registrován: čtv lis 04, 2021 9:44 am

pripojeni spiraly do nadrze

Příspěvek od mlo »

dobry vecer vsem,potreboval bych poradit,zda je mozne do nadrze okc300nttr/sol do spodniho hada nejak dostat suchou spiralu a zda to neni blbost.ano vim,nadrz je na solar s kapalinou.diky moc za kazdy poznatek
Pawel
Příspěvky: 812
Registrován: stř říj 02, 2013 8:57 am

Re: pripojeni spiraly do nadrze

Příspěvek od Pawel »

Upravit víko spodního revizního otvoru aby tam šlo vložit těleso, do toho výměníku nic nedostanete.
jahodovák
Příspěvky: 1934
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: pripojeni spiraly do nadrze

Příspěvek od jahodovák »

Ten boiler mám ve sklepě,dostal jsem ho a protože neměl žádné těleso,tak jsem zjistil,že místo víka spodního revizního otvoru jde použít deska z nějakého vyřazeného boileru ve kterém bylo namontované těleso i jímkama na termostat i haverijní termostat,stačilo jen trošku propilovat díry a po výměně těsnění ho našroubovat.někde uprostřed je ještě ze předu u té verze co mám já 5/4 zátka,do které jsem vyrobil z měděnných fitinek suchou jímku,kam se vejdou dvě 1kw suché tyče pro letní provoz horní části boileru.Na spodního hada jsou napojeny vakuové trubice,které jsem koupil ještě před fotovoltaikou,dnes bych je už nedával,lepší by bylo přidat pár panelů,do horního je samotížně připojen přívod z dřevoplynového kotle před čtyřcestným ventilem pro zimní provoz.Ten kryt toho spodního otvoru byl získán z nějakého tekoucího boileru a zatím bez závad,jelikož jsem ho odmontoval ze sberu už hodně dávno,vůbec nevím z jakého..
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Franta2776
Příspěvky: 2433
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: pripojeni spiraly do nadrze

Příspěvek od Franta2776 »

Já jsem do servisního otvoru vevařil šroubení na spirálu.
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
jova
Příspěvky: 186
Registrován: ned črc 10, 2016 10:39 pm
Lokalita: Táborsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 15kWp
Kapacita baterie [kWh]: 24kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: pripojeni spiraly do nadrze

Příspěvek od jova »

Jestli se tu bavíme ve skutečnosti o bojleru OKC 300 NTRR/SOL, tak do něj se montuje tahle příruba: https://www.topenilevne.cz/drazice-tpk- ... kw-p38484/, alespoň já jí tam namontoval.
Do horní příruby jsem pak našrouboval topnou šroubovací jednotku TJ 6/4". Díky tomu se nahřívá nejdříve horní část na max. teplotu a pak dohřívá zbytek.
mlo
Příspěvky: 11
Registrován: čtv lis 04, 2021 9:44 am

Re: pripojeni spiraly do nadrze

Příspěvek od mlo »

ano,tahle by tam snad mohla byt,ale netusim,zda jde napojit na fve a zda neni lepsi primo keramicka sucha spirala.
jova píše:Jestli se tu bavíme ve skutečnosti o bojleru OKC 300 NTRR/SOL, tak do něj se montuje tahle příruba: https://www.topenilevne.cz/drazice-tpk- ... kw-p38484/, alespoň já jí tam namontoval.
Do horní příruby jsem pak našrouboval topnou šroubovací jednotku TJ 6/4". Díky tomu se nahřívá nejdříve horní část na max. teplotu a pak dohřívá zbytek.
mlo
Příspěvky: 11
Registrován: čtv lis 04, 2021 9:44 am

Re: pripojeni spiraly do nadrze

Příspěvek od mlo »

diky za tip.jen ja nych radeji pouzil suchou keramickou napojenou na fve.
Franta2776 píše:Já jsem do servisního otvoru vevařil šroubení na spirálu.
mlo
Příspěvky: 11
Registrován: čtv lis 04, 2021 9:44 am

Re: pripojeni spiraly do nadrze

Příspěvek od mlo »

jj,ve stredu je 5/4 zatka. takze jde vyrobit udelatko a do nej vlozit suche keramicke spiraly?
kdyz spodniho hada nevyuziji jak jsem zamyslel,napojim jo asi na aku od krbu.

jahodovák píše:Ten boiler mám ve sklepě,dostal jsem ho a protože neměl žádné těleso,tak jsem zjistil,že místo víka spodního revizního otvoru jde použít deska z nějakého vyřazeného boileru ve kterém bylo namontované těleso i jímkama na termostat i haverijní termostat,stačilo jen trošku propilovat díry a po výměně těsnění ho našroubovat.někde uprostřed je ještě ze předu u té verze co mám já 5/4 zátka,do které jsem vyrobil z měděnných fitinek suchou jímku,kam se vejdou dvě 1kw suché tyče pro letní provoz horní části boileru.Na spodního hada jsou napojeny vakuové trubice,které jsem koupil ještě před fotovoltaikou,dnes bych je už nedával,lepší by bylo přidat pár panelů,do horního je samotížně připojen přívod z dřevoplynového kotle před čtyřcestným ventilem pro zimní provoz.Ten kryt toho spodního otvoru byl získán z nějakého tekoucího boileru a zatím bez závad,jelikož jsem ho odmontoval ze sberu už hodně dávno,vůbec nevím z jakého..
mlo
Příspěvky: 11
Registrován: čtv lis 04, 2021 9:44 am

Re: pripojeni spiraly do nadrze

Příspěvek od mlo »

a slo by upravit i na suchou spiralu?moc diky vsem za tipy.

Pawel píše:Upravit víko spodního revizního otvoru aby tam šlo vložit těleso, do toho výměníku nic nedostanete.
jova
Příspěvky: 186
Registrován: ned črc 10, 2016 10:39 pm
Lokalita: Táborsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 15kWp
Kapacita baterie [kWh]: 24kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: pripojeni spiraly do nadrze

Příspěvek od jova »

Ale vždyť ta příruba na spodní revizní otvor, co jsem ti doporučil, je přímo od výrobce dělaná na suchou keramickou spirálu.
Podle mě na středový otvor 6/4 suchou spirálu nenamontuješ, potřebuješ tam ještě dostat další dva termostaty.
Já mám dole tu suchou spirálu, nahoře tu mokrou, obě napojené na solární panely a problém v tom není. Pravdou je, že mi ta mokrá spirála začala protékat, ale to nebude určitě chyba solárů. Topné hady mám napojené na kotel na plyn a dřevo viz: http://www.jova1.cz/ostatni/ohrev_vody/ohrev_vody.html
cipis
Příspěvky: 4387
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: pripojeni spiraly do nadrze

Příspěvek od cipis »

Vždyť to je přesně ono:
a_rozkres tpk jednofaze.jpg
a_rozkres tpk jednofaze.jpg (41.23 KiB) Zobrazeno 1185 x
mlo píše:ano,tahle by tam snad mohla byt,ale netusim,zda jde napojit na fve a zda neni lepsi primo keramicka sucha spirala.
jova píše:Jestli se tu bavíme ve skutečnosti o bojleru OKC 300 NTRR/SOL, tak do něj se montuje tahle příruba: https://www.topenilevne.cz/drazice-tpk- ... kw-p38484/, alespoň já jí tam namontoval.
Do horní příruby jsem pak našrouboval topnou šroubovací jednotku TJ 6/4". Díky tomu se nahřívá nejdříve horní část na max. teplotu a pak dohřívá zbytek.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
rva
Příspěvky: 3546
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: pripojeni spiraly do nadrze

Příspěvek od rva »

A skutečně to suché těleso pasuje do OKC 300l NTRR/SOL? Protože výrobce ji pro tento typ neuvádí:
Příruba TPK do boileru Dražice
Příruba TPK do boileru Dražice
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
FRSO
Příspěvky: 2280
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: pripojeni spiraly do nadrze

Příspěvek od FRSO »

rva píše:A skutečně to suché těleso pasuje do OKC 300l NTRR/SOL? Protože výrobce ji pro tento typ neuvádí:
Příruba TPK do Boileru Dražice.jpg
Měla by ale ta 210/12 2,2Kw taky keramické těleso, ale je dražší.
https://www.zbozi.cz/vyrobek/drazice-tp ... a-2110053/
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 28.3.2024 8500kWh
mlo
Příspěvky: 11
Registrován: čtv lis 04, 2021 9:44 am

Re: pripojeni spiraly do nadrze

Příspěvek od mlo »

podle vaseho webu,mate udelane primo to,co bych rad.mel bych jeste mozna par hloupych dotazu..muzu otravovat tady,nebo treba po mailu,pokud budete tak laskav.

jinak vsem moc dekuju
jova píše:Ale vždyť ta příruba na spodní revizní otvor, co jsem ti doporučil, je přímo od výrobce dělaná na suchou keramickou spirálu.
Podle mě na středový otvor 6/4 suchou spirálu nenamontuješ, potřebuješ tam ještě dostat další dva termostaty.
Já mám dole tu suchou spirálu, nahoře tu mokrou, obě napojené na solární panely a problém v tom není. Pravdou je, že mi ta mokrá spirála začala protékat, ale to nebude určitě chyba solárů. Topné hady mám napojené na kotel na plyn a dřevo viz: http://www.jova1.cz/ostatni/ohrev_vody/ohrev_vody.html
jahodovák
Příspěvky: 1934
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: pripojeni spiraly do nadrze

Příspěvek od jahodovák »

mlo píše:jj,ve stredu je 5/4 zatka. takze jde vyrobit udelatko a do nej vlozit suche keramicke spiraly?
kdyz spodniho hada nevyuziji jak jsem zamyslel,napojim jo asi na aku od krbu.

jahodovák píše:Ten boiler mám ve sklepě,dostal jsem ho a protože neměl žádné těleso,tak jsem zjistil,že místo víka spodního revizního otvoru jde použít deska z nějakého vyřazeného boileru ve kterém bylo namontované těleso i jímkama na termostat i haverijní termostat,stačilo jen trošku propilovat díry a po výměně těsnění ho našroubovat.někde uprostřed je ještě ze předu u té verze co mám já 5/4 zátka,do které jsem vyrobil z měděnných fitinek suchou jímku,kam se vejdou dvě 1kw suché tyče pro letní provoz horní části boileru.Na spodního hada jsou napojeny vakuové trubice,které jsem koupil ještě před fotovoltaikou,dnes bych je už nedával,lepší by bylo přidat pár panelů,do horního je samotížně připojen přívod z dřevoplynového kotle před čtyřcestným ventilem pro zimní provoz.Ten kryt toho spodního otvoru byl získán z nějakého tekoucího boileru a zatím bez závad,jelikož jsem ho odmontoval ze sberu už hodně dávno,vůbec nevím z jakého..
Keramická spirála ,alespon ty co jsem měl doma se mi tam nevešli,protože jako trubka je použita měděnná topenářská trubka venkovního průměru 28 mm a na konec je napájena stříbrnou pájkou klobouček.Trubka je napájena stejnou pájkou do fitinky na průměr ovoru a na soustruhu je díra pro tu trubku skrz aby to šlo našroubovat donitř a ne ven.Jako topné těleso jsem zakoupil 2 tyčová tělesa po jednom kilovatu,která se tam obě vešla.termostat se tam nevejde ale ten je použit příložný na horním víku pod izolací i s havarijním.Jak píší do spodu je určena ta přímo od výrobce,jelikož se mi tam podařilo napasovat jinou z vyřazeného boileru ,získaná zdarma,proč to nevyužít...https://www.a-kotle.cz/tesy-anticalc-su ... 79069.html
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
jova
Příspěvky: 186
Registrován: ned črc 10, 2016 10:39 pm
Lokalita: Táborsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 15kWp
Kapacita baterie [kWh]: 24kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: pripojeni spiraly do nadrze

Příspěvek od jova »

Omlouvám se za mystifikaci v příspěvku výše :oops: , šel jsem se pro jistotu podívat a mám tam topnou přírubu TPK 150-8/2,2kW https://www.topenilevne.cz/drazice-tpk- ... kw-p55755/
Bojler je z roku 2019.
Přikládám fotky.
IMG_2941.JPG
IMG_2942.JPG
IMG_2945.JPG
Co se týká toho zapojení, klidně se ptej tady, nebo jestli nechceš veřejně, tak soukromou zprávou/emailem.
Naposledy upravil(a) jova dne sob pro 11, 2021 8:30 pm, celkem upraveno 1 x.
kodl69
Příspěvky: 7408
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: pripojeni spiraly do nadrze

Příspěvek od kodl69 »

jenom perlička: mám OKCE200NTRR/SOL z roku 2011, objednal jsem tpk 168 podle tabulky (dřív v ní byl i ntrr/sol a tpk sice pasovala průměrem, ale nešla tam zasunout, vadil ten spodní výměník. Mám připravenou přírubu pro TJ6/4, kdyby fototermika umřela, abych ten boiler dokázal ohřát až dolů, když bude čím. Naštěstí byl prodejce solidní, na technické podpoře DZD po sdělení typu a výrobního čísla řekli, že to fakt nepůjde...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
mlo
Příspěvky: 11
Registrován: čtv lis 04, 2021 9:44 am

Re: pripojeni spiraly do nadrze

Příspěvek od mlo »

super,tohle jsem potreboval slyset.dekuju

Keramická spirála ,alespon ty co jsem měl doma se mi tam nevešli,protože jako trubka je použita měděnná topenářská trubka venkovního průměru 28 mm a na konec je napájena stříbrnou pájkou klobouček.Trubka je napájena stejnou pájkou do fitinky na průměr ovoru a na soustruhu je díra pro tu trubku skrz aby to šlo našroubovat donitř a ne ven.Jako topné těleso jsem zakoupil 2 tyčová tělesa po jednom kilovatu,která se tam obě vešla.termostat se tam nevejde ale ten je použit příložný na horním víku pod izolací i s havarijním.Jak píší do spodu je určena ta přímo od výrobce,jelikož se mi tam podařilo napasovat jinou z vyřazeného boileru ,získaná zdarma,proč to nevyužít...https://www.a-kotle.cz/tesy-anticalc-su ... 79069.html[/quote]

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek